CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kopikaw2

pendamping / penjaga

mcm kes aku, p mana2 pun org dok ckp, ko ni ada yg ngikut, ada pendamping...bukan saka ni, baik ni, bagus ni, nak bagi ko ilmu............

pada aku aku...kalau bukan saka....itu adalah puaka...lebih bahaya dari saka2 ni...

apa yg aku buat?..ada aku kecah?.. lain la kalu boleh penuhkan wallet aku, ok gak...asal buka wallet je berkepok! asal buka je berkepok! baru best...

benda ni umpama virus cancer dalam hati kita... cthnya...1 hari kita ada masalah, gundah gulana...x tau nak minta tolong kat sapa, bila teringat org2 dok sebut pasal pendamping kita tu...kita pun ckp.."wahai sahabat, dtg lah tolong aku, aku buntu sgt ni..." dahaai sah akad..aku terima ko sebagai official pendamping aku! may be lepas2 tu dapat ilham, alamat dan sebagainya samada melalui mimpi atau zahir...mula2 takut...lama2 syok!...aku hebat! aku leh ubat org! aku leh jadi tukang tilik!

tapi....pelan2 jalan syariat ditinggalkan................jauh kat belakang!
kan dah tersesat d atas dunia yg terang ni....

kalau nk ilmu firasat (org kata ilmu yg paling ampuh) senang je.........
hati tu kena bagi makan elok2.........selawat dan zikir kan makanan hati..amalkan la...ada mcm2 jenis selawat...pilih je, panjang ada pendek pun ada.

p/s: maaf kalau ada tersilap..

Reply  hantukiller

maaf, saya nak btanya pada En. Hantukiller camne plak dgn org yg ada H.Raya tu..pendamping juga ke?
Boleh ke..HR dia tu..memusnahkan kehidupan atau r/tangga org lain...?

Sekadar bertanya dan apakah solutionnya utk memulihkan org atau keluarga yg tekena tu..?.
cacah Post at 15-7-2010 11:49
Apa saja yg mendamping manusia terutama dari kalangan jin dipanggil pendamping. Ianya boleh jadi jin saka, jin jin dari ilmu yg dituntut, jin jin yg dipanggil secara tak disedari atau secara sedar dan boleh juga jin jin sihir yg dah lama. Jin ni tak kira apa jenis atau golongannya, hanturaya ke, dewa ke, ifrit ke, ponti ke,iblis ke... asal aje mendampingi sesaorang, dipanggil pendamping.

Solutionnya??? kasi zasst sampai mati semua sekali, jangan ada yg tertinggal

mcm kes aku, p mana2 pun org dok ckp, ko ni ada yg ngikut, ada pendamping...bukan saka ni, baik ni,  ..kalau nk ilmu firasat (org kata ilmu yg paling ampuh) senang je.........

hati tu kena bagi makan elok2.........selawat dan zikir kan makanan hati..amalkan la...ada mcm2 jenis selawat...pilih je, panjang ada pendek pun ada.

.
juragan_malam Post at 15-7-2010 11:51
betul tu, roh kita perlukan makanan juga iaitu zikrullah...

Tapi selawat yg panjang juga ada bahayanya... buat je yg pendek, jauh lebih baik dan hebat

Aku pernah merawat sesaorng yg mengamalkan selawat Taj*****. belasan tahun... akhirnya kene isim sebab taksub dgn selawat tu.. dan tubuhnya dihuni oleh segala jenis jin termasuk iblis dan azazil

Reply 42# hantukiller

Kalau nk minta HK bantu bleh x ?

betul tu, roh kita perlukan makanan juga iaitu zikrullah...

Tapi selawat yg panjang juga ada baha ...
hantukiller Post at 15-7-2010 12:08

selawat tajriyah...selawat nariyah....ada kelebihan2 tersendiri...setiap amal bergantung kepada niat, nawaitu kita....sama je macam kulhu songsang, kulhu geni dan sebagainya....kalau niat x betul, hati x bersih..........yg betul jadi salah, yang terang jadi gelap, yang lurus jadi bengkok....
org kata..... kita ni berdiri atas pilihan...baik buruk, salah betul, halal haram...mana satu kita nak pilih...terpulang...TAPI..1 je kena ingat...yang halal tetap halal dan yang haram tetap haram...

Reply  hantukiller

Kalau nk minta HK bantu bleh x ?
cacah Post at 15-7-2010 12:09

InshaAllah

Follow Us
malam ni malam jumaat..........................

hati-hati ye kat luar sana.....mungkin kah malam ini malam anda?

diwaktu para sufi mengangkat keberkatan malam....

diwaktu para suami isteri melayarkan bahtera....

diwaktu anda sedang lalai dan alpa................ingatlah para gentayangan kat luar sana...

sentiasa mengintai....menunggu waktu dan masa yang sesuai untuk menyerang anda.....

kuatkan lah hati...tetapkan iman....InsyaALLAH!

Reply 46# hantukiller

bleh pm saya no. tel atau pun emel...nt saya smskan butir2 Hamba Allah ni..

Reply  hantukiller

bleh pm saya no. tel atau pun emel...nt saya smskan butir2 Hamba Allah  ...
cacah Post at 15-7-2010 12:31

click je nick aku tu...ada disana

salam...
banyak info yg sy dpt kat thread tt nie... sy juga nak kongsi citer... lepas bersalin taun lepas asben carikan tukang urut utk sy.... dlm masa yg sama dia kenalkan kami ank lelaki dia yg pandai berubat... ok la... pastu dia tunjuk berjenis2 cincin batu... asben beli satu warna ijau...si awang tu kata byr cincin tu ikut harga fidyah nyer RM200... sy cukup tak setuju pasal asben amik cinci tu... tp asben nak jugak... pastu.. asben bagi kat sy cincin warna itam.. lupa dh batu ape.... RM200 gak... lepas pakai cincin tu... ada org yg ada kebolehan kata kat asben.. dia nampak sorang lelaki serban & jubah ada disamping asben... bila tanya kat si awang tu.. dia kata dia kasi panglima kat asben... huhuhuhuhuhu.... cincin sy nie lak.. ari tu pi kat satu tpt jual cincin batu.. saje la sy belek2 pastu org yg jual cincin tu kata.. cincin kat jari awak tu dh cukup hebat... hmmmm,...
pastu ada mlm2 tertentu.. sy slalu tercium bau minyak attar....

last2 kami gado pasal si awang tu nak pergunakan kami aje... cincin2 tu asben dh buang jauh2....

Reply  hantukiller

bleh pm saya no. tel atau pun emel...nt saya smskan butir2 Hamba Allah  ...
cacah Post at 15-7-2010 12:31

jgn sms or pm..kol je Bro HK..lagi afdal katenye..

Reply 49# hantukiller

ok..nt sya pm kan kt HK.  Terima kasih krn sudi mmbantu..hanya Allah yg dpt mbalas segala
niat murni HK...Amin...

salam...
banyak info yg sy dpt kat thread tt nie... sy juga nak kongsi citer... lepas bersalin tau ...
cikcumil Post at 15-7-2010 12:34

ihh ihh ihh napa dibuang cincin tu 400 tu... buang je jinnya kan boleh

salam...
banyak info yg sy dpt kat thread tt nie... sy juga nak kongsi citer... lepas bersalin tau ...
cikcumil Post at 15-7-2010 12:34

hati-hati dengan barang2 tempelan ni......bahaya!

pastu .. asaben ada kenalkan sy dengan sorang akak nie... akak nie la yg nampak lelaki berserban & berjubah ada kat sebelah asben... akak nie ada kebolehan... dia boleh baca apa yg ada dalam fikiran kita.. penah satu ari tu.. kami bersembang... tetiba ada org bagi salam n nak jual keropok.. akak tu tak nampak pun orang yg dtg tu.. tp dia ckp kat sy... nie org siam.. mai umah nak jual keropok.. tup2 mai depan pintu mmg betul apa yg akak nie cakap... satu hal yg sy tak suka langsung... dia suka kasi nombor kat asben... 2 kali kasi nombor.. semua kena... geram betul... last2 sy tak kasi asben rapat ngan akak tu sebab rasa akak tu mcm mengarut aje... pastu dia claim dia asal puteri bujur sirih ke hape tah..... isk isk isk.... boleh korang kompomkan akak nie guna jin atau pun memang kebolehan Allah beri...

Reply 53# hantukiller

heeeee..... besa la org tgh marah.... pasal si awang udah ngurat bini dia nih... huhuhuhuhu

Reply 54# juragan_malam

lelaki berserban & berjubah dh lenyap... ikut cincin tu...

Reply  juragan_malam

lelaki berserban & berjubah dh lenyap... ikut cincin tu...
cikcumil Post at 15-7-2010 13:09

maksud aku..cincin2, azimat2, tangkal2...ni semua barang tempelan..tapi rugi la kalau dah beli mahal2 n cantik..pastu buang...buang je isi dia lain kali...tapi lepas buang kena kunci...takut ada lain yg masuk...

pastu .. asaben ada kenalkan sy dengan sorang akak nie... akak nie la yg nampak lelaki berserban & b ...
cikcumil Post at 15-7-2010 12:40

kenape aku rase akak yg ko mksd kan tu mcm seseorg yg makcik aku cite..
bole gtau ciri2 n rupe akak tu tak?

ihh ihh ihh napa dibuang cincin tu 400 tu... buang je jinnya kan boleh
hantukiller Post at 15-7-2010 12:37

tu laa... dah slalu bitau pesakit.... jgn dibuang gitu ajerr barang2 yang agak2 ada benda atau kotor dalamnya tuhh..... rugi maaa.... nak buang jugak, dari buang baik buang pada hamba..... habis cerita.... dalam koleksi pon dah mcm2 barang pesakit tak mau dan bagi.... rugi woooo.... buang JIN dalam tuhh ajerr... barangnye tak payah buang......