CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kopikaw2

pendamping / penjaga

ader x sesape bleh trgkan ttg wali sembilan...nak tau coz ade kisah ngn org yg plg hampir dgn i sela ...
cikelit Post at 17-7-2010 00:26

apa pulak ek wali 9 atau wali songo ni.....
teringin jugak nak tau..asyik dengar2 jerk tapi tak tau detail

Reply 101# ciksenyum

Kalau tanya pakcik goggle banyak jawapan. Kalau nak layan movie ada gak vcd Indon siri Wali Songo tuh tapi tu pasal cite silat2, layan gak la ...

pernah p rmh sorang tukang urut ni siap letak gambar wali songo lagi...

Reply 103# ciksenyum

kat mana tu? mana dia tau tu gambor wali songo?

hahhaa..abih tu dah kat gambar2 tu di tulis wali songo....heheheh

itu cerita kisah para wali di indonesia sana....

Follow Us
Reply  ciksenyum

kat mana tu? mana dia tau tu gambor wali songo?
halimi78 Post at 17-7-2010 12:04

bro mie....aku cukup menyampah kalu p umah org berurut ke, cikgu2 silat ke, bomoh2 ke kalu ada gantung gambar2 wali 9, ni..ntah la xtau kenapa.... aku rasa aku ni keturunan siti jenar kot.....hahhahhhahahha.....gurau je...tp bab gambar tu series!

Reply 107# juragan_malam

ahahaha.. rupa yg ori.. ada org yg tau...
tp diorang xkan bgtau kat org lain..
dan xde nak gantung gambor bagai..
diorang tunjuk pong... hanya pd org ttentu..

camana lak dgn baby yg dikatakan lahir dgn ular, adakah ular tu akan jd peneman hingga org tu meninggal dunia?

camana lak dgn baby yg dikatakan lahir dgn ular, adakah ular tu akan jd peneman hingga org tu mening ...
kopikaw2 Post at 17-7-2010 18:40

x juga...kadang2 jin2/makhluk halus (aku x ckp bunian ye....jgn tembak aku!) ni buat pompuan tu sebagai ibu tumpang je...biasanya baby ular tu akan hilang or pergi just mcm tu...tapi kalu dia rasa nak berkawan ngan 'kembar' dia tu...nanti dia datang, biasanya mesti opposite sex..
so kira orang tu leh jadi dukun la...dgn bantuan 'kembar' dia tu....

kadang2 bukan takat ular je.....cicak, lipan, katak pun ada...

pada pendapat aku Allah tu sebaik2 penjaga & tempat memohon pertolongan
so kita kena berharap & mohon pertolongan hanya kepada Dia
macam mana hebat pun kemampuan & ilmu makhluk....tetap terbatas

pernah p rmh sorang tukang urut ni siap letak gambar wali songo lagi...
ciksenyum Post at 17-7-2010 11:59

pnh jgk tgk gmbo ni kat dinding umah seorg perawat yg merawat seorg anak rakan yg kerap sgt dirasuk jin..pkcik tu kate dia dpt gmbo tu bwh sejadah lps solat..lps bbrape sessi rawatan..dh ok dh le ni ank dier..peliknyer wali-wali ni plak sllu mncul dlm mimpi n ajar mcm2 doa n ayat..n penah satu ketika bdk ni bleh nampk seorang yg lain diirngi wali 9 ni jgk ms pg solat jumaat...(sori cite kelamkabut....)

pada pendapat aku Allah tu sebaik2 penjaga & tempat memohon pertolongan
so kita kena berharap & moh ...
starcity Post at 18-7-2010 01:52

amber sokong 100% dgn demer...tiada yg berkuasa melainkan Allah SWT...

bro mie....aku cukup menyampah kalu p umah org berurut ke, cikgu2 silat ke, bomoh2 ke kalu ada gantung gambar2 wali 9, ni..ntah la xtau kenapa.... aku rasa aku ni keturunan siti jenar kot.....hahhahhhahahha.....gurau je...tp bab gambar tu series!
juragan_malam Post at 17-7-2010 16:08

aku pon sama laa ngn ko... meluat gilerrr.... tak elok dipampang besar2 hatta gambar perdana menteri sekalipon...

Reply 112# cikelit

Wali 9 betul tak masuk mimpi2. Itu semua mainan bunian...atau lebih jelas disebut jin2 nakal lagi eksyen. Jin2 alim tak maunye masuk mimpi ajar2. Maqam dah tinggi baik berkawan dgn manusia maqam tinggi. Yg duk masuk mimpi2 tu hanya nyamar jenis jin alam rendah saja buat kacau. Wali 9 betul dah mati, roh orang mati mana boleh kembali ke dunia ajar ilmu sekian2. Kecuali memang pada orang yang Allah izinkan spt para wali dan ulama.

err cam ne lak dgn gambar almarhum Sultan Abd Hamid (bekas sultan kedah) yang digantung di premis perniagaan especiallay di sekitar kedah? Bukan setakat bangsa melayu, cina dan india juga ada mengantungkan gambar baginda di kedai mereka

dulu ade abang sedare tu katenye wali songo masuk dalam badan dia
at the same time kakak dia tengah kene rasuk so katenye macam wali 9 ni nak bantu melalui adik dia iaitu my abang sedare ni..time tu siap dia ade panggil2 sape2 yang dia suke datang depan dia, siap suruh mengaji bagai, pastu kalau salah sikit je kene marah kaw2 tahap kene tengking punye..lepas tu time solat dia akan jadi imam..tapi kitorang nampak dia sorang je la, but dia cakap  the rest of wali 9 yang jadi makmum...dia dengan kakak dia time ni memang tak boleh jumpe langsung, mesti bergaduh dan kakak dia baik pun pasal berubat dengan orang lain..tapi macam agak kelakar la dalam keadaan "dimasuki" tu, abang sedare nak hisap rokok dunhill jugak tapi based on pembacaan kat dalam forum ni, boleh tak phiya buat conclusion yang sebenarnye abang sedare tu pun kene rasuk jugak dengan jin yang menyamar????jin ni tak ngam dengan jin kakak dia so thats why tak boleh jumpe..logik ke??

Rate

1

first of all, wali wali Allah tak masuk badan manusia. mereka tak ada keje ke nak badan manusia.....aduhai....kalau betul pun dengan izin Allah wali nak bantu, cukuplah mereka angkat tangan dan berdoa. mereka tak perlu masuk badan manusia untuk berlawan dgn jin.

ternyata yang masuk badan abang saudara tu adalah jin semata.

Reply 117# phiyya

lojik sesangat...

err cam ne lak dgn gambar almarhum Sultan Abd Hamid (bekas sultan kedah) yang digantung di premis pe ...
Clockwise Post at 20-7-2010 02:48

itu pelaris....muka sultan tu saja dah kira mandrem...tgk telinga dia je yg jauh kebawah dari mata tu pun org cina cakap ong gile....
kalau letak dalam kedai runcit....tikus semua takut nak masuk.....

hahahhahahhaha..................apa2 pun aku simpan pic sultan ni atas sbb yang tertentu, syahdu....