CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tzr

korang penah nampak tak cahaya lalu di langit

thunder clap tersesat kot...

mak aku ckp...itu la tuju2.....

pernah..time ponteng tazkirah kat surau skolah..nanges...sipukk siap buat wish lg sbb ingtkan meteor...skali terpikir..meteor takkan la rendah giler sampai paras bumbung bangunan je...terus cabut lari...mlm tu meroyan nk tido sekatil dengan kwn2 lain sbb takut cahaya tu datang carik..nanges

aku pun pernah tgk masa form 1..blk dr prep mlm..aku ngan kwn aku 2 org,nampak benda warna hijau tgh melayang...aku apalagi,terus tunjuk n tanye kat member aku,ape tu?..member aku terus cakap benda tu polong.lepas member aku ckp,cahaya tu terus hilang
member aku bg tau benda tu x boleh tegur.nanti dia jatuh atau pun kejar kita balik..aku mana la tau,kecik2 dulu aku x takut hantu..aku lg takut kena kejar ngan anjing.

budak2 laki skolah sipukk dlu, kalo nampak cahaya tu..mesti pakat ramai2 g kejar...pekejadah taktau...nangess sangat

kalau yg terbang kat langit tak pernak lagi...
kalau tengah jlan tie2 ade cahaya mcm org bagi hidup lighter pernah jumpe kat kampung dulu...terkejut gak sebab jln gelap tib2 ada cahaya..dua kali klip..mmg simpang tu trus trang benderang..tapi kalau lighter tak mungkin terang sangat..pas tu tengok2 kalau ada org..mmg tak de..tapi terpaksa redah gak jalan tuk sampai umah..alhamdulillah tak de ape2 yg berlaku pun...cuma sampai skrang masih kunfius...cahaya apa kah itu...

simpang tu mmg keras tampat kita budak2 lapak dulu..pernah semua lari dari bus stop sebab tibe2 dgr mcm ada haiwan meragut rumput kat tepi bus stop tu..tapi pas tu datang balik gak..hahah..tapi sekrang dah tak de dah kot..sebabnya dah makin ramai org tinggal kat sekitar tampat tu...hihuh

Follow Us
aku pula sejak form3...selalu nampak benda sebesar bintang bergerak lalu...coba ulos rajin2 donggak kepala ke langit malam hari..perhatikan betul2..mesti ada benda sebesar bintang bergerak laju dilangit yg cerat..tak kiralah jam berapa yg penting langit cerah malam hari dan berbintang...sumtime tu aku nampak tiga biji sekaligus berturutan terbang arah yg sama dalam satu barisan...aku alami kejadian ni puluhan tahun dah...adakah itu UFO?

Reply 1# tzr

tidak den x sanggup .. kalo npk pun agaknyer jantung bhenti berdegup 2 saat kot

aku pon pnah nmpak gk bnda ni. dlm 3 kali cmtu ah.
dulu mase skolah aku ngan kwn2 aku ske lepak luar umah aku tgh mlm.
mase mula2 nmpak tu, aku tunjuk kt kwn aku smbil kata "apa tu wei?".
pastu secara otomatiknya bnda tu hilang. cara hilang tu bukan jatuh ke apa.

tp hilang cm ghaib cmtu je. mlm2 seterusnya pon ade nmpak n spt biasa aku akn tunjuk n bnda tu hilang.
pnah gak tnye kt org tua2. dorg kata tu penanggal yg kuar cari mangsa die.
klo org tunjuk kt penanggal tu, die akan jatuh n dorg akn try lg smpai la subuh.
so, klo korg nmpak try la tunjuk. mane la taw btl2 jatuh ke.

lg 1, org kate penanggal ni ade kuarkan bunyi cm kwak2.
klo bunyi prlahan tu mknanya da dekat. klo bunyi kuat maknanye jauh lg.
aku pon pnah gak dgr bunyi cmni. bile dgr tu, cepat2 aku cabut masuk umah.

Reply 29# milera

aku pn penah dgr bunyi kwak2 tu tgh malam..betul2 atas kepala..tapi x berani la aku nak tgk, siap warning kat mmbr2 aku suh dorang pn jgn tengok..scarrrryyy sehh

Ermm perkara yang jadi kebiasaan bagi yang dah tahu....

dulu masa blj kat upm serdang sektar tahun 2001 lalu kat bukit expo dlm kawasan upm....then terlihat cahaya seperti ini menyelinap pantas membelah udara.then hilang dalam beberapa saat.kata orang itu berkemungkinan tuju2 atau hantaran sihir kepada orang yang di tujukan.tapi menda ni akan mati sekiranya kita tegur.kira mcm hantar santau,penunggu atau menda kotor bagi tujuan tidak baik..

aku pon pernah nampak gak cahaya putih tuh,tapi aku nampak kat awan..

aku tgh lepak2 ngan member,kul 2 or 3 pagi depan umah member nih,sambil aku lepak aku layan mp3,aku baring atas tar mengadap langit,lam 30 pastu aku nampak cahaya terang giler macam bintang,aku terdiam tak tau ape nak cakap,aku layan jer tengok mende tuh,ade la kat dalam 5minit gak aku tengok cahaya tuh,biler cahaya tu da hilang baru aku cakap kat kawan2 aku,dia orang mmg tak percaya ar kan..

sampai ke hari ni aku duk berpikir,ape kejadahnyer la cahaya tu,kapal terbang guna spotlight ker,UFO ker,bintang ker,taik bintang ker,ultraman ker,superman ker..

Reply 1# tzr

Pernah jumpa jugak, masa tu pergi khemah belia di Lancang Melaka bulan 4 tahun ni. Malam pertama saya tidur luar khemah, pegawai wataniah la katakan, apa barang tidur dalam khemah. jadi saya tidur beralaskan tanah, dalam jam 0200 saya terjaga, masa tu saya ternampak macam ekor api di kaki langit, macam benda terhempas. Saya tahu tu tuju-tuju. Besoknya, ketika saya bercerita, ada la mamat nampak benda yang sama. Rupanya bukan saya bermimpi.

aku nk cite skit ni..dulu aku selalu nmpak ade bende bercahaye terbang kat langit waktu malam..tapi  ...
tzr Post at 12-8-2010 22:33

pernah.......... keris terbang, warna hijau florosen berlok...sekali kelip hilangmata tombak or senjata lain..warna merah keemasan macam bara...sekali kelip hilang

tahi bintang (meteor shower)
bintang bergerak beralih tempat (?????)
tuju-tuju...
bola2 api....
ufo..
objek misteri....7 biji mcm boomerang...dari langit timur ke barat...

dan bakal menjelma..

thunder claps..
mercun das...
mercun lidi..

aku pula sejak form3...selalu nampak benda sebesar bintang bergerak lalu...coba ulos rajin2 donggak  ...
putput Post at 13-8-2010 13:24

ni dipanggil shooting star atau falling star.. ada waktu tertentu...nampak mcm cahaya tu mcm hujan..orang panggil meteor shower... selalu time2 summer..dalam bulan 7/ 8 byk la...tak pun , bila langit cerah..byk bintang2...mmg akan ada shooting star ni.. orang putih kata, kalau nampak shooting star ni...make a wish...heheeh...kononnya hajat akan tercapai....  pada yg suka pada astronomy...akan tau waktu2 byknya boleh dilihat meteor shower ni...

Sebagai seorang muslim pula...itulah tanda kebesaran Allah...betapa cantiknya ciptaan Allah ni...kalau gi camping...dok mendongak ke langit yg penuh dengan bintang....SubhanaAllah...tak terkata...mmg cantik!

Post Last Edit by linamys at 15-8-2010 01:52
aku pon pernah nampak gak cahaya putih tuh,tapi aku nampak kat awan..

aku tgh lepak2 ngan member, ...
akulasaiful Post at 13-8-2010 16:54

falling star atau mmg bintang yg besar... bintang ni byk jenis..dan ada waktu2 tertentu keluar...ikut bulan dan musim..

Reply 36# linamys

salam lina ..

jrg nmpk lina malam2 kat sini ...   tngh tunggu time untuk  sahur ke ... awal satu jam je kan ..

selamat berpuasa ...

Reply  linamys

salam lina ..

jrg nmpk lina malam2 kat sini ...   tngh tungg ...
ea208964 Post at 15-8-2010 02:16

salam ea...

yer ea...sejam awal je dari Msia..tapi subuh sini pukul 4 pagi...tgh bersahur ni..lagi 30 min masuk subuh...saja mencelah..

lina ni ada jer ea, tak mengikut waktu...kebanyakkannya SR..

lewat ea tidur...atau terus tak tidur sehingga sahur ?

Selamat berpuasa kembali

Reply 35# linamys

Betul.. klu kita gi camping jauh dari bandar kita akan nampak bintang-bintang clear dan bertaburan cantik jerk. Dulu rajin juga pergi camping-camping ni. Dah tua-tua ni duduk rumah jer ler.. hehehehehe. Cuma skrg dongak langit tengok nak hujan ke tidak.. hhehehee.

Masa muda-muda tu ada terjumpa tuju-tuju ni. Tiba-tiba lalu betul-betul atas ckucin. Nak kata laju tu tak ler sangat. lebih kurang cam orang berlari lajunya. So masa tu first time jumpa tak tahu pun itu tuju-tuju. Mulut ni laks cabul gi tegur. Pufff benda tu hilang. Terkejut gaks tapi buat bodoh jer. Second time laks jumpa masa amik gambar permandangan matahari terbenam dari balconi rumah kawan. Time tu betul-betul nak masuk maghrib ataupun baru jer masuk maghrib. Gitu-gitu aa. Biler tgk balik hasil gambar tu pelik apa benda cam calit. Ingatkan kotoran pada lens ker. biler zoom in gambar tu, rupa-rupanya tuju tuju. Nanti ckucin cari balik gambar tu. Klu jumpa, ckucin akan pastekan.

benda mcm ni pernah terkena kat klasmate aku...tapi pelik sikit la....ada mcm 2 bebola kilat masuk rumah dia...pastu terkena dia...melecur jugak la belakang badan kena....angker kan angker...hehehe