CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: tzr

korang penah nampak tak cahaya lalu di langit

Reply  sw00sh

kikikikikiki  
seramnyer pengalaman ko... kalo hantu tu tangkap ko mse  ...
edee_91 Post at 16-8-2010 12:42

memang kena pun...nasib baik tak bawak gi rumah dia,dpt surat cinta jer

dulu dlm tahun 2002 gitu lar... ai ni tumpang naik keta cikgu gi sekolah..dah berjiran sebelah rumah jek ngan cikgu pun.. pergi sekolah cam biasa lar...dlm pukul 7.15 pagi camtu kot... then naik keta tu...sambil2 dok mengelamun..ai terperasan at sumthing in the sky.... langit plak agak cerah time nie...awal pagi kan... ai nampak ada something yg berbentuk bebola and it was on fire... bebola ni mcm diselaputi dgn api yg x kuat sgt.. mcm dah sisa-sisa gitu.. and bebola ni jatuh menjunam tapi agak slow gak ler... lama ai dok perati... ai ingat UFO tau... ai tertoleh-toleh gak lar kat cikgu yg dok drive kat sebelah tp cikgu tu buat donno jek... takut gak ai nak tanya kot kang dia kata ai mimpi ke apa ke..malu lak.. tp lama gak lar ai peratikan mende tue.. sbb we all kena amik left turn and time tu keta agak banyak so kena lah beratur... ai tengok mende tu sampailah we all dah turn and membelakangkan mende tue...and ai pun x pernah tanya or cite kat sesapa..sbb x tau pun nak cite or tanya kat sapa... tp mende tu agak besar...and jatuh very slow...tp yg misterinya tue..sbb ada api keliling dia... memula ai ingat meteor tp cikgu ai x perasan pun and seingatnya ai meteor ni jatuh menjunam laju kan... tp mende nie slow yg amat.. ntah lar..

pernah terjadi kat aku...ingat masa tu masih sekolah menengah lagi...malam sebelum hari krismas entah bila dah lupa..tengah tonton TV sorang sorang..almaklumlah dulu cuma ada rtm rangkaian 1 dan 2..langsir buka luas..tengah best best tonton tv tiba-tiba ternampak sebijik cahaya hijau kat luar...

ingatkan lampu lori balak terbiar kat cermin...aku pun bangun tengok kat luar..tapi lori takde lalu..cahaya tu pun main-main celah pokok...lepas hilang...aku pun sambung tengok TV...sampai sekarang aku tak tau cahay apa itu..

Reply 36# linamys

tak mungkin dia fallin star,becoz dia tak de ekor..entah laa..sebab dia muncul sekejap jer,tapi terang sangat,lebih terang n lebih besar skit gelombang terang tu dari bintang..tapi cool giler ar kan sebab aku satu2 nyer orang yg dapat tengok perkara tuh kat situ,tapi orang ingat aku main2..

citer penanggal ni aku pernah dgr dari org tua2... tak silap aku penanggal ni manusia yang menuntut ilmu setan...masa nak tanggalkan kepala dia tu..dia kena rendamkan badan dia dalam air garam jadi badan dia kecut...baru senang keluar..masa keluar tu dia bawak sekali organ2 dia terbang...memang seram....aku pernah nampak sekali kat kampung aku...slow je dia terbang...mcm kat youtube tu....

Reply 65# AbangNun

pedihnya rendam dlm air garam ...

Selamat berbuka untuk semua ...

Follow Us
Mak aku panggil api tuju. dulu kecik2 Kami biasa dok kat verandah sambil dgr radio station Singapore. masa tu Kami Ada radio besau Ada FM stereo! he he time tu semua org pakai radio AM daa. so w/pun jauh blh dgr radio sg clearly

sambil dgr cite bangsawan nmpk api terbang kat langit! Mak aku terus tegur sape hntr API tuju tu, benda tu terus jatuh! pantg dia x blh ditegur.
Mak pun soh kt org masuk rmh cpt2. dia kt org dulu2 hntr API tuju tu utk bunuh org. dia penah tgk hbs di robek perut simangsa!

lg satu kisah org melayu yg x berakal! bosan btl dgn melayu bodoh bangang mcm ni!

aku tanya Ust pasal org ada ilmu2 mengarut ni x serang yahudi Zionist laknat tu? dia kt benda yg dibela2 ni x blh pegi overc! gelak sakan aku! kalau kena merentas benua x sampi! x power!

Reply  linamys

tak mungkin dia fallin star,becoz dia tak de ekor..entah laa..sebab dia mun ...
akulasaiful Post at 16-8-2010 16:33

kalau bukan falllig star...big star la kot...bintang yg besar..cahaya dia boleh terangkan skit keliling bintang tu..ni kalau sembang betul2 kat atas langit tu la....kalau bukan atas langit...mungkin tuju2 dan sewaktu dengannya...wallahualam..

Reply 68# linamys

tapi cahaya dia muncul sekejap sangat..tah laa..

Reply  linamys

tapi cahaya dia muncul sekejap sangat..tah laa..
akulasaiful Post at 17-8-2010 18:14

ooo..kalau cahaya muncul kejap sgt..tu bukan bintang la tu...bintang dia sepanjang malam ada...cahayanya berkelip atau terang..

misteri tu...huhu

Reply 70# linamys

tu ar tu..memang misteri pn,nak kata UFO pn mmg tak nampak ape selain dari cahaya terang jer,tak mungkin la kapal terbang guna lampu spotlight plak kan,lagi tak masuk akal,tapi memang perkara tu bwat aku kagum sangat..tapi aku pon sengal gak,tak amik gambar,kalo amik gambar senang skit nak tau or nak tanya soalan kat orang..tapi aku agak mende tu munkin UFO arr..maybe jer la kan

wah...UFO.....saiful dok mana ?

pernah gak ura2 org msia..nampak UFO...area kedah ke johor..lupa plak....

siputsedut replied at 13-8-2010 11:54 AM
pernah..time ponteng tazkirah kat surau skolah..nanges...sipukk siap buat wish lg sbb ingtkan met ...

Pernah jg nmpk orb warna hijau terbang rendah mase bln Ramadhan time lps solat subuh kt surau benda tu jalan slow je kn?

Penah nampak time kat asrama dulu..dlm awal waktu subuh..aku nampak 1 'bintang' kaler merah berkelip2..aku pelik apsal bintang tu cam rendah je..macam setentang dgn mata aku dari jauh..dlm pada aku pikir2 tu, tetiba 'bintang' tu turun perlahan2 dan belok ke kanan menuju ke hutan..sah la bukan bintang yg aku nampak subuh tu