CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 94468|Reply: 365

Kisah aku dan Che Pon... update 7th Encounter pada 17/09/2010

Post Last Edit by allsparks at 17-9-2010 17:38

Assalamualaikum semua thrill seeker forum Cari,

Aku nak share dengan korunk pasal pengalaman aku dengan che pon ( nama manja bagi pontianak ) . Sepanjang hidup aku ni dah banyak kali aku terserempak dengan awek muke kusam dan berambut panjang mengurai tapi kusut.. Tapi sekarang alhamdulilah aku dah tak nampak mende2 ghaib dan misteri selepas mate ke-2 aku ditutup oleh seorang ustaz di kelantan. Tapi aku masih leh rase kehadiran sumtim dan bunyi skit2..

Pengalaman pertama aku che pon ialah mase aku lebih kurang 5 tahun. Masa tu kat umah nenek di kampung. Aku dan kakak dan nenek hanya bertiga di rumah pada masa tu. Jam 12 la lebih kurang. Tetibe syok dengar nenek bercerita dan sambil2 layan tv, kami terdengar bunyi hilaian yang sgt nyaring. Mase tu aku dengan kakak aku tak tau sgt ape tu hantu, so kami excited la nk bukak pintu sebab bunyi tu macam depan pintu ajer. Nenek melarang keras perbuatan kami. Maka aku pon diam je. Die bagitau kami, mende yang mengilai2 tu pontianak. Memang kuat gile, smpai meremang bulu roma dengan bulu kening aku, kadang2 bunyi macam orang nangis.

So lama2 dok lyn bunyi mcm2 orang nangis dengan ketawa, makin lame makin sayup2. Dah letih agaknye minah tu, fikir aku . Jadi aku dengan kakak aku sbb mase tu budak2 hingusan, berebut2 nak g bukak pintu sbb fikir kami mende tu dah jauh dari kami. Dan memang gatal nak tengok rupe hantu tu macammaner. Tetapi  belum sempat kami bukak pintu, nenek sempat menarik kami berdua ke tepi sambil memarah kami . "Woi, hangpa jangan gatai nak pi bukak pintu tu, natang tu ade depan tu jer, kalau die masuk angpa jugak kalut!" marah nenek aku.

Kami berdua tergamam. Tapi biler tgk pintu dpn tu, melalu kaca yang kabur2 tu , jelas sesusuk bayang2 putih sedang berdiri betul2 dpn pintu. Mase tu konsep fizik tu aku sedang berkembang, so aku tny la nenek aku, kenape jerit2 slow tp depan pintu  padahal mase bunyi kuat tkde.? Nenek aku dah sejuk skit, sbb mase tu mmg aku comel dan montel, so die ckp kt kiteorg yang Che Pon mmg camtu , kalau bunyi hilai kuat tu, die jauh, kalau makin perlahan tu, alamat depan muka kite la jawabnye.

Tak lame kemudian, nenek marah sambil maki2 lembaga dpn pintu tu. Marah benar nenek, sampai kluar urat2 tengkuk, maklumlah kami berdua ni cucu kesayangan nenek sbb kami ni nakal nak mampus. pastu die bace surah ape aku tk igt sbb mase tu blom hafal ape2 lagi kuat2 dan takbir. Pastu aku tengok lame2 mende tu hilang dari pandangan kaca kabur pintu umah kami. Pastu nenek suruh kami tidoq sebab esok nk ke pekan. Melepas nk tgk camne wajah che pon la kami malam tu...huhu...

* Nenek aku mmg super berani, antu mmg suke usik die, kadang2 aku dengar dier menyumpah2 kat antu sebab nak usik kiteorang. Tapi arwah mmg baik ati. Solat dengan Al-Quran mmg tak pernah terpisah dari die.

Next time aku sambung lagi encounter aku dengan Che Pon ni... TQ sbb sudi bace coretan aku ..

Rate

1

sambung lagi pls..

anyhow apa asal usul makhluk cik pon ni ek? betulke ianya adalah ibu mengandung yg mati beranak ataupun jelmaan syaitan / jin semata2? kenapa dia ada di merata2 tempat?
even kawan aku berbangsa chinese pun penah jumpe

sila cerita lagi pengalaman lain berjumpa ngan cik pon

nak lagi..nak lagi

Assalamualaikum semua thrill seeker forum Cari,

Aku nak share dengan korunk pasal pengalaman aku  ...
allsparks Post at 20-8-2010 11:53 PM

wahhhhhhh,,,,,cerita dan pengalaman yg hebat....dan serammm...

Reply 2# mesmerize

Adik aku ckp (coz adik aku tok moh mude hahah), benda2 tu bukan dari asal usul pompuan mati mengandung..salah tanggapan tu..benda tu hanyalah para jin betina yang mempunyai perupaan macam perempuan pakai jubah putih/kotor/darah/ dan rambut panjang..

sebab jin ni boleh merupa macam2..

wallahualam..

Follow Us
nak tauuuu lagik..second encounter ngn che pon..

Post Last Edit by daiman at 21-8-2010 09:30

aku pun penah alami kes sama
masa tu aku kat jelebu n9
ini blh dkatakn pengalaman pertama aku berada dikampung
sbb dr kecik aku memang tk de kmpg n membesar d kl..
sampaila ayah aku bkahwen lg ngan org yg stay dkampug

ok,nk djadikn cerita aku sampai kat kg jam lbh kurang kol 10pm
masa ni aku series tk tau klu kt kmpg kol 10pm tu mcm giler bapak dh lewat la..
sbb klu kita kt kl kol 3am pun rasa cam petang kan..
so,bila dh sampai tu ngan buat kali pertamanya aku jejak kaki ke kmpg
suasana memang sunyi,kebetulan umah mak tiri aku tu belakang hutan n sungai ( rumah yg paling hujung ) n sungguh menyeramkn..

bila nk mandi tu mak tiri aku  tanya nk mak teman kt dapur ke?
so,aku pelik atas sbb pe perlu teman? budak2 kah aku ni?
masa mandi tu aku dh start rasa semacam n aku cuba sedapkn ati supaya tk nk ada perasaan tu..then dh settle mandi aku pun naik atas ( umah tu ada 3bilik,yg mana 2 bilik di bawah tp hanya 1 je diatas.bilik atas tu la merangkap bilik aku waktu tu)

jam waktu tu kol 12am,aku fikir relax dulu la sbb kol 12am pada aku masih awal lg nak2 weekend mcm ni mata dh terbiasa kt kl dok ngadap tv n laptop la..so memang tk ngantok lg..
n waktu ni aku dh mula ada perasaan mcm waktu aku kt toilet td..jenuh aku sedapkn hati tp tak blh..mcm2 cara aku buat sampaila aku amek keputusan nk tido..
suasana bilik time ni memang gelap gilos.aku mula terasa cuak sbb aku memang tk penah tido dlm keadaan gelap.klu kt umah aku sekurang2 nya mesti ada lampu samar yg aku pasang..waktu ni perasaan takut tu mulai timbul..aku cuba buat berani n nk lelap tp tk blh..sampaila aku terasa ada benda kat ujung katil aku..seolah2 benda tu tgh berdiri n perhatikn aku..agak lama jgkla lebih kurang 20min mcm tu..

nk djadikn citer lg, waktu ni memang jelas aku dengar ada suara pompuan mengilai2 mcm TT ceritakn.tetapi suara tu terlalu perlahan tp jelas yg itu adalah suara pompuan tgh mengilai mcm menjerit2..lbh kurang 30saat mcm tula suara tu ngilai.n lepas tu trus kuat..serius aku ckp korang,die nye ngilai mcm siyall..memula aku tk tau suara menatang ape tu..sampaila suara tu makin kuat n buatkn aku fikir tu memang sore cik ponti.waktu ni aku fikir suara tu perlahan maksudnya die jauhla..sampai ke pagi aku tk leh lelap n wlupun suara tu dh tak de.punyala takut giler aku time tu..

bila aku dengar je suara ayah aku bangun nk smayang,aku pun pe lagi berlari g kat die wlupun kaki aku terasa kebas sbb takutnya aku time tu sampai aku tk gerakkn badan aku langsung.korang bayangkan mcm mana kejungnya badan aku. aku pun citer kt ayah aku n die ckp " ish..kau pun die nk kacau jgk..?? memang dh melampau.." trus meremang bulu roma aku ..rupa2 nya siapa org yg bukan dok umah tu selain dr mak ayah aku sure ponti ni dtg menyalak..seolah2 mcm die suka kacau org baru...sejak ari tu,itu kali pertama n last aku bermalam kt situ..nk cuba tok kali ke2..? sorry..aku sanggup drive balik ari..

sorry TT,aku tumpang lalu ye..
tp series aku ckp korang
cik ponti ni klu dengar die ngilai memang mcm gampang..
klu kwn2 aku dh sepak dah..
tp ini cik ponti..

Rate

1

insyallah aku cerite lagi, sorry sgt sebab nak kejar tender 4 pakej nak antar ahad ni.. mereng skit pale..

Sambunglah lagi TT.....

Reply 8# daiman

Che Pon yang usik tu mmg die ngilai kuat giler la.. brape desibel ntah magnitud bunyi dier.. mase die kaco kami ari tu pon die siap cakar2 dinding.. dah la ngilu bunyi dier..

daiman ko nyer pon seram gak ..tapi nnt aku cerita mase aku berdepan2 dgn che pon akibat tersalah anggap che pon tu member yang pakai topeng.. hahaha bengong tol aku

Biar betul TT ,cik pon itu member TT...ishhh serammmmm..............

Post Last Edit by allsparks at 21-8-2010 12:15

Reply 11# allsparks

Assalamualakum kembali,

Izinkan aku cerita second encounter dengan Che Pon ni. Antu lain ader gak jumpe , tapi Che Pon nilah yang paling kerap aku jumpe. Tapi banyak kali jumpe pon penakut juge aku. Mungkin sebab cara die approach manusia tu menyeramkan kot. Ade ke patut tetibe jerit tepi telinga? kalau boleh sepak mmg da lame aku sepak.. Gugur jantung rase wooo...

Baiklah, kembali ke cerita 2nd encounter,

Masa tu aku dalam umur 7 tahun. Kami sekeluarga bertolak balik dari Kuala Lumpur ke Terengganu. Masa tu papa, mama, akak, nenek dan aku dalam satu kereta. Jam tak silap aku menunjukkan pukul 1.30 pagi la. Mase tu kami melalui jalan Jerangau Jabur Dungun Setiu yang mmg terkenal dengan cerite mistik la . Jalan Felda .Aku, nenek dan kakak dok belakang. Ayah drive dan mak copilot sejati.

Malam tu mmg horror skit. Bulan pucat merah2. Mengambang penuh. Aramjadah tkde bunyi cengkerik langsung! Aku duduk tepi skali kanan tingkap sbb air cond x bukak . So best la rase muke kene tampar2 dek angin malam. Malam yang sunyi sbb mmg takde kete langsung! So bosan sbb takleh tido panas dan radio lagu 70-an.

Aku pun usha2 la bulan yang mengambang penuh tu. Mmg cantik dan seram . Satu habuk awan pon tkde. Aku pikir mlm ni ade lar yg jadi werewolf sbb tgk bulan penuh. So, sedang aku kusyuk memerhati bulan purnama tu, tetibe ade mcm kain buruk dok terbang sebelah bulan tu. Aku pon pelik.. takkan bendera jalur gemilang plak yang terbang. sebab putih jer. So aku tenung la lagi.
Makin lame makin dekat plak bendera putih tu dengan kereta aku. Aku kejutkan kan nenek, tapi die tido plak. Ampes...

So lebih kurang 12-15 meter gitu, mender tu terbang sama halaju dengan kereta aku . bak kate physicist v = ma. Aku pon usya mende tu betul2. Aiseh, ramping giler! awekz howt gitew. kuku panjang toksah ckp la ..rambut mmg mengurai sampai blkg. dan muke mmg hitam legam dan mate aku suspek merah sbb nampak kontras lain skit. Baru lah aku tau mende itu adalah Che Pon!
Walawei, gitu rupenye muke dier! Baju pulak kusam putih kelabu ade carik2. Dalam dok usya tu, aku dah takut sbb terigt citer nenek sbb jgn tgk  lame2 nnt die ikut balik umah.

So, aku takut nak bagitau papa sbb die tgh drive. Fokus kot. Kang die brenti lagi la naye. Kiri kanan hutan sajer. Aku pon perlahan2 mengesot atas riba nenek. Nenek tersedar dari tidur. Nape ni? tanye nenek. AKu kate..... ore gile terbang nek!.. nenek pon usya kat luar. Die ngangguk tande phm. Aku pon dok kt tgh tukar tempat duduk dengan nenek. Nenek membebel2 plak kat aku. "Hah tu lah, sape soh ang tengok, kang die ikot tu!". Nenek mencuka sambil memandang tajam kat mende tu. Aku plak dengan comelnye menangis2 sbb takut. da la kne kontrol nangis tu. nanti bapak aku marah plak nangis! anak lelaki juga bisa nangis bak kate lucky laki.

Nenek mengusap ubun2 aku. Die kate oklah. dah takder. Aku pon usya2 ke arah bulan. Mmg dah takde. Syukur alhamdulilah. Nenek kate, " die saje nak usik ang la tu . sbb ang penakut. depa bkn buleh wat paper kat ang pong". Aku pon memeluk erat nenek lantas tertido sebab cuak + bosan. Maklumlah jalan gelap, kiri kanan hutan + kelapa sawit. Alhamdulilah kami sampai di rumah tanpa ada sosok2 gelap yang join bermalam di rumah kami.

Rate

1

Biar betul TT ,cik pon itu member TT...ishhh serammmmm..............
nigerna Post at 21-8-2010 11:31

bukan member, igtkan member yg usik2 awek renjer puteri. rope2nye che pon! hahaa patut lari awal2.nnt sy ceritakan.

Reply  allsparks

Assalamualakum kembali,

Izinkan aku cerita second encounter dengan Che Pon n ...
allsparks Post at 21-8-2010 11:50

uish giler..siap tunjuk muka..series ke beb muka die cenggitu?

uish giler..siap tunjuk muka..series ke beb muka die cenggitu?
daiman Post at 21-8-2010 12:02

yang paling jelas aku nampak Che Pon dengan langsuir la. Mase tu depan2 ngadap.. haha syiol gile.. seb baik tak wetpant

Reply 16# allsparks

Hi TT, best cite TT seram sejuk jugak baca petang petang ni...hmm nak tanya, apa beda antara cik pon dan cik lang? sebab i duk ingat 2 entiti bukti tu sama je...

sila sambung lagik..

Reply  allsparks

Hi TT, best cite TT seram sejuk jugak baca petang petang ni...hmm nak tanya, ap ...
KimoraHakim Post at 21-8-2010 15:00

wallahualam...kalau ikut pengalaman sy sendiri, cik pon ni lebih menyerupai seorang perempuan, kalau cik lang ni muka mcm tengkorak mata hitam mcm tp bersinar... tapi makhluk tuhan jin ni boleh menyerupai macam2 , jadi takde yang spesifik. Cume kalau cik pon tu, mengilai kuat cam "tino garib"

sambung lagi pls..

anyhow apa asal usul makhluk cik pon ni ek? betulke ianya adalah ibu mengandun ...
mesmerize Post at 21-8-2010 01:07

actually saya igt la kan semua bende tu dtg dari Allah la.. even orang cine pon leh jumpe dengan izin Allah. Tapi menurut ustaz, keturunan aku ni mata jenis terbukak, kene tutup baru tk nampak. Pasal ibu mengandung mati tu.. tak kot. Jin ni boleh menjelma macam2.. Mungkin itu adalah jelmaan Qarin si mati di tempat kemalangan atau kematian die.

wallahualam.