CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: allsparks

Kisah aku dan Che Pon... update 7th Encounter pada 17/09/2010

Reply 240# babette

citer yang seram.... huhuhuhu... dah ler tengah imagine2 cemaner sore kuceng mengeram tu..

well citer pasal orang bsunat kan... tea teringat pasal kisah pak sedara tea yang bsunat masa dia kecik.... dia bsunat ni bersama2 ngn 4 cousin dia len.. sbb rumah kampung kan... & sanak sedara duduk berdekatan & dengan jiran2 pun sangat rapat... pak sedara tea lak bila dia bsunat, kira nak senang jaga, tido laa umah jiran die (sedara kitorang jugak, tp bau2 bacang lah) sbb anak angkat jiran tea tu pun bersunat jugak... kira diorang bersunat ramai2 & tinggal sekali sampai baik ler...

umah yang jiran aka sedara yang diorang duduk ni mmg sangat2 laaa besar laa kan.... so that's why buleh duduk ramai2... lagipun jiran tu mmg sangat sukakan budak2... kira nenek tea pun senang nak menjengok, senang pak sedara buleh hilangkan sedih+ sakit bsunat & duduk ngn kawan2 sebaya...

yang pelik nya kan... setelah 2 minggu, darah dari toot pak sedara tea tak kering2.. kira bleeding tak abis2...  mula2 nenek ingatkan biasa laa kan, jenis dia cenggitu, tp masalahnye bukan pak sedara tea sorang aje yang bleeding... yang lenlain pun cenggitu kecuali anak angkat jiran tea tu... so,  nenek tea pun syak laaa kan... dia pun dah naik hangin laaa kan.... nenek tea balik umah amek lada hitam, garam n entah ape2 lagi, terus meluru gi rumah jiran tu kan... (masa tu jiran tu takde dalam rumah, duduk berkebun ke ape kot)... nenek tea pun baca ayat2 al-quran sambil nangis.... dia kata, "pegi ko dari sini, celaka, jangan ganggu anak2 aku," pastu nenek tea pun renjis ler barang lada itam & garam tu.... pastu nenek tea bawak pak sedara tea & cousin dia balik umah masing2.... nenek tea tak cerita ape2 pun kat parents masing2 cuma dia nasihatkan suh tinggal kat rumah ajer kalo nak cepat baik....

cam keesokannya tu.. bleeding kat anu pak sedara tea dah sembuh.... rupa2nya.. jiran tea tu ade pelihara amende ntah... tea pun taktau sbb bila tea tanye, nenek tanak jawab... dia kata biarlah, moga2 orang tu bertaubat... tp nenek tea takde laa akrab sangat ngn jiran tu, tp still bertanya khabar & melawat jugak, cam takde paper berlaku... cuma benda tu jadi lesson learnt dah laa utk dia & nenek tea jadi berhati2... jiran tu meninggal dalam tahun 2000 camtu, tp sakit dia lamaaaa sangat.... dan akhirnya dapat meninggal sbb ada ustaz tolong lepaskan sebahagian benda yang dia pelihara & sebahagian lagi dengar2 dah diambil oleh anak sulong die... huhuhuhuhu

Rate

1

Reply 232# allsparks

yenil agak jer sbb tu bekas sekolah yenil dulu ...sebelum jadi UTP..dan citer2 tu amat familiar..

Reply 234# gegulagetah

mesti boleh punya..kalau kita tuan karpet tu..

Reply 228# green~tea

waaaa tea,
seram kuasa 88 nih..siap boleh nak lumba lagi cik pon tu....
Alhamdulillah takde pape jadi..

Reply 239# green~tea

hehehe....hantu raya barkait rapat dg hari raya ke....he....

Fuh..katam jugak aku baca benang ni... aku ni jenis penakut...ni sambil baca pun mintak kucing aku temankan...huhuhu....mintak sisih la jupe benda ni semua..tak sanggup.

Follow Us
Fuh..katam jugak aku baca benang ni... aku ni jenis penakut...ni sambil baca pun mintak kucing aku t ...
kiki8398 Post at 1-9-2010 22:52

Kucing? Apa dia boleh buat?

Kucing? Apa dia boleh buat?
bronches Post at 1-9-2010 22:58

Tak kisah la...janji dia ada temankan aku...hehehhe..... komang2 bila dia lari boleh la aku ikut larik sekali...hahahha...

Reply  bronches

hahaha sorrylah - lampi ni bahasa orang lama gitu..
lampi - lambat pickup ...
gegulagetah Post at 26-8-2010 18:10

ader lg org gune word lampi ni yer..

Tak kisah la...janji dia ada temankan aku...hehehhe..... komang2 bila dia lari boleh la aku ikut ...
kiki8398 Post at 1-9-2010 23:40

Kalau kucing kau ni menderam mcm cik ponti kat cite babbete tu camne? seriau gak tu..

salam, TT da updet encounter yg ke-7 tadi. tp server full.. biler back, semua dah hilang.. sakitnye hati.... :@

lorrr kesian nya allsparks ...rasanya seber tak stabil harinih ..baik  type at notepad or word pad dulu ...incase seber buat hal ..kurang2 tak hilang cete tu ..

Reply 244# yenil95

hehehe aku x dak lesen bawak karpet terbang

ader lg org gune word lampi ni yer..
LoveSungmin Post at 2-9-2010 07:22

eheh? salah ka? sekarang panggil apa ek? huhuhuhu

fuh~
khatam aku baca cite2 seram sejuk kat sini
gigih aku baca sampai tak tido lepas sahur... lepas solat subuh terus sambung baca...
kalau la study pon aku segigih ni...hihi

aku ni takde la berani sangat tapi takde la penakut sangat..kire 50-50 la...
membaca cerita2 kat sini macam teringin pulak nak encounter dgn cik ponti ni...
hihihi

teringat masa aku kecik2 dolu2...
kat belakang rumah aku dolu kira macam hutan2 sikit...bila malam tu memang agak seram la jugak.
kakak aku 2 orang ni selalu la stay up...yela time jadi full time student kan. masa ni dorg sekolah menengah...aku pulak maseh bertatih di tadika gitu... hehe
ada la sekali tu aku gigih duk stay up sekali dengan kakak2 aku ni...entah nape aku tak mengantuk...
dalam lebih kurang pukul 1 lebih mcm tu..kakak aku yang sulong tu suruh aku masuk tido...
kakak aku ckp lebih kurang macam ni..." adik, baek ko pegi masok tido cepat...jap lagi ada pulak 'benda' melawat ko"
aku ni plak degil...duk lagi terkebil-kebil tak reti2 nak tido...tak lama lepas tu aku dengar sayup2 je suara macam orang mengilai...
kakak2 aku pon lepas dengar tu terus kemas2 apa yang patut then terus masuk tido...
aku pon ikot la tido...

esok nya aku tanya la kan... semalam tu bunyi apa?
gile innocent time kecik2 kan?
hehe

kakak aku pon cakap la...tu la bunyi cik pon mengilai...kalau agak2 esok ko nk dengar lagi boleh la tidor lewat macam semalam lagi...hihihi

sekian la cerita aku yang tak seram mana pon

sambung sikit~
hihi~

kakak2 aku dolu2 penah pegi dengan kawan2 diorang pegi cari cik pon~
memang takde keje kan??
tengah2 malam pegi la diorang keluar dekat2 kawasan rumah aku tu je...
aku nak ikot gak..tapi semua tak nak bawak aku....alasannya nanti masa lari takut aku tertinggal kat belakang...kang tak pasal2 kena kidnap dengan cik pon~
hihi

memang diorang ada jumpa cik pon tu..tapi aku tak penah pulak tanya macam mana rupanya~

Reply 253# gegulagetah

Aladdin pun takde lesen..tapi rasanya dia prektis byk kali gak nak bawa karpet tu..

Reply 255# poiuytrewq

giler berani kakak poi tu...balik raya tu pegilah tanya derang..

Reply 257# yenil95

agak la kan...
mmg berani sgt dorang tu~
biasa la kan time2 muda remaja gitu~

tula...time balik raya ni poi try2 merisik khabar dari diorang berdua~
hehehe

nway, mana TT ni?
tak sabar dah nak baca cerita beliau ni~

Reply 249# LoveSungmin

ada,...sya yg masih muda belia ni pun pakai lampi gak..hehehhe

Reply  yenil95

hehehe aku x dak lesen bawak karpet terbang