CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: allsparks

Kisah aku dan Che Pon... update 7th Encounter pada 17/09/2010

Reply  LoveSungmin

ada,...sya yg masih muda belia ni pun pakai lampi gak..hehehhe
shaida84 Post at 3-9-2010 11:58

sy pun muda jgk..

huhuhu..takutnyer....rupernyer org bersunat pun dia kacau yek....huhuhuhuu...lagi2..... citer lagi...

huhuhu..takutnyer....rupernyer org bersunat pun dia kacau yek....huhuhuhuu...lagi2..... cite ...
MeAngel Post at 6-9-2010 12:13

saje nak tambah... tea pernah dengar mende ni mengilai... sore dia cam clear & mendayu2.... n then yang buat kita notice tu bukan sore manusia ni, bila dia mengilai tu non-stop.. macam tak tarik nafas langsung between hilaian tu...

sebenonya word "lampi" ni org negeri mana yg guna? aku tak penah dengo.. aku org Johor yek..

saje nak tambah... tea pernah dengar mende ni mengilai... sore dia cam clear & mendayu2.... n then yang buat kita notice tu bukan sore manusia ni, bila dia mengilai tu non-stop.. macam tak tarik nafas langsung between hilaian tu...

saya dah penah dengar cik pon mengilai......sayup2 cam jauh je bunyi die.sampai dekat2 subuh jgk die menggangu saya tdo....saya dah takot sampai x bleh tdo dah lepas tu

dalam masa yang sama masa tidor tu die mengilai,kat bantal ada rase mcm ade bende gerak2 sekeliling kepala....time 2 baca ayat kursi byk kali tapi masih ada gangguan

Follow Us
aku pon nk kongsi gak cerita..tp xtaw la seram ke idak...aku nih tdo suka mengadap ke dinding...satu mlm tu,tgh sedap tdo,tiba2 cik pon sua muka dia tgk aku...jarak muka aku ngan dinding tu sejengkal ja...time tu aku x pasti aku sedar @ mimpi..tp memang aku nampak la cik pon tu....pala dia teleng ikut pala aku tgh dok tdo tu...aku tgk dia,dia tgk aku...nk kata muka buruk,x jugak...muka biasa ja...tp rambut panjang laaa....actually,2x kali la aku kena benda yg sama....sekian dr saya...

Fuh..katam jugak aku baca benang ni... aku ni jenis penakut...ni sambil baca pun mintak kucing aku t ...
kiki8398 Post at 1-9-2010 22:52

kucing boleh jadi hantu indicator..kalau agak agak seram cube tgk kucing anda..kalau kucing anda baik punya tido maknye takde ape ape lah tu n vice versa

aku pon nk kongsi gak cerita..tp xtaw la seram ke idak...aku nih tdo suka mengadap ke dinding...satu ...
tosei Post at 13-9-2010 10:41

tosei..citer ko seram hokay...ape yg ko dah buat sampai ko extremely close encounter ngan cik pon

tosei..citer ko seram hokay...ape yg ko dah buat sampai ko extremely close encounter ngan cik po ...
stania83 Post at 13-9-2010 11:46

xdak pa pon...sejak kawin yg jd benda2 camnih...actually,laki aku main muzik,so memang balik lewat mlm la...benda tu suka ikut laki aku balik...yg slalu nampak aku laa....tp stakat la ni,xdak la yg xtreme2 lagi.....mintak simpang laaaa...

mana udate dari TT ni?..

TT frust sbb taip panjang hilang gitew jer... nk amik kekuatan nak taip blk...

huhuhu..takutnyer....rupernyer org bersunat pun dia kacau yek....huhuhuhuu...lagi2..... cite ...
MeAngel Post at 6-9-2010 12:13

yelah kan! mungkin sbb cik pon ade bau darah tu yg dok mengacau jek tu..

TT frust sbb taip panjang hilang gitew jer... nk amik kekuatan nak taip blk...
allsparks Post at 15-9-2010 16:27

alahai..kesiannye! takpe TT, kami setia menanti...

TT takut dok umah sengsorang ke.. kakakkaka.... takpe2 slow2 update waktu siang ari...

Di tempat Pakcik ni ada dua orang sahabat yang hobi mereka pelik sekali. Suke beno masuk hutan ke , panjat bukit ke, cari umah usang ke dan sebagainya. Apa yang pelik? Well, mereka ni pergi waktu malam dan matlamat utama adalah menyeru hantu tampilkan diri. Bukan minta nombor ekor ke hape tapi saja nak tengok. memang keras hati betul coz ada orang pernah ikut sama, lari balik cam tu je padahal kedua sahabat tu buat dekk je perhatikan makhluk hantu tu.
Pontianak (mengikut cerita mereka) yang mereka seru supaya tampil dalam bentuk asal, tinggi dalam 3 kaki lebih je, berbalut kain puti kekuningan, rambut panjang sampai kaki dan kelihatan keras cam dawai halus. Muka berkedut ala 'Smurf' gitu. Mata memanglah merah menyala. Ada taring pendek. Kuku kotor dan panjang. Kaki tak nampak disebalik kain putih. Terbang turun dengan laju sekali. Bila dihalau baru terbang sambil mengilai panjang.
Itulah yang dikabokan mereka berdua tu pada pakcik...........

pergh mmg seram ar citer member ko 2 azred.....leh lak diorg ada hobi cam2 ek....bila citer pasal cik pon ni pn aku ada st citer...aku rs xbrp seram la....citer ni berlaku masa 8thn leps kat area lorong motor mghala ke klang difederal hgwy.....ms 2 pkl 2-3pg kot ps aku blk dr duty...aku OTW blk subang jaya ngan moto sorg2......masa lalu satu kwsn yg penuh pokok2 kiri n kanan lrng moto 2 aku nampk ada benda putih atas pokok....aku mula naik seram sbb cuma moto aku je lalu tmpt 2.....aku dh naik cuak gak ms 2 tp aku buat donno je......masa nak samp bwh pokok 2 leh lak dia blng buah ke apa kat aku kena visor helmet aku....nasib baik aku ada visor kalu x arwah aku...hehehhehehe.....n nasib aku baik juga masa 2...ada satu moto kat blkang aku pas2...lega ckit hati aku.....kalu xmau dia main kejar2 ngan aku sambl wat mcm2 gaya......hehhehe...sekian pglmn ku semasa duty di bkt tunku blk pagi2 buta...hehehehe...kat bkt tunku pn ada citer...nnt aku citer ye....

cik pon ni selalu beli kain putih diorg dkt mane? Kamdar ke?

Satu kisah ni berlaku kat Family pakcik sendiri. Masa tu abah pakcik Pegawai TUDM di Sungai Besi.  Pakcik tak ada di umah coz belajar kat sekolah asrama penuh di Kedah. Satu hari balik cuti, adik pakcik citer ada satu kejadian seram berlaku di rumah tu (banglo kolonial di puncak bukit dalam kem). Cuma yang pakcik ingat adik pakcik yang masa tu dalam usia 12 tahun macam tak seram plak bercerita.
Belakang umah masa tu ada kelompok pokok sawa (ciku) yang terlampau tua. Satu malam tu, dua orang adik Pakcik sedang basuh basikal dia orang kat tepi dapur. Tiba-tiba mereka dibaling dengan puti-putik buah sawa. Masa tu adik-adik ni ingat ada jiran ke yang main-main. Dia orang amik putik sawa tu dan baling balik. Berlakulah adengan peperangan kecil buat seketika hingga adik yang besar tu tersedar coz nampak cam bayang-bayang putih lompat dari pokok ke pokok dalam gelap tu.
Ditariknya adik bongsu ke dalam dapur dan jerit panggil mak abah. Abah jenguk keluar dan masa tu dia nampak kelibat benda terbang pergi dan bunyi macam berkepak plak? (Ada kepak ke derang ni?).................Maaf TT, tumpang bercerita sket.

TT tumpang lalu...

pakcik azred, ada cerita baru tak???