CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: allsparks

Kisah aku dan Che Pon... update 7th Encounter pada 17/09/2010

... haaa... dah kul 8 lebih (lps maghrib)... so leh citer...

... masa aku kecik2 dulu (takde le kecik sgt, dlm darjah 5 kot)... ada gak pengalaman gini... tapi tak sure le cik pon or cik lang... sbb bukan berdepan....

kisahnya camni....

... satu mlm tu, dlm kul 8:30 malam (awal lagi kan tapi cik ni dah kuar...), mak aku suruh gi rumah jiran depan rumah ni... tak jauh... 3 4 langkah je dari rumah aku, dah sampai rumah dia... mak aku suruh mintak daun serai (daun serai kot... sbb dah lama, ingat2 lupa dah) sikit drpd makcik ni sbb nak masak...

... so, aku pun ngan inesennya pegi le rumah dia, bagi salam... dengar sayup cam org jwb salam dari belakang rumah (dapur)... so, aku pun masuk le rumah...

... tapi yg aku pelik, takde org lak dlm rumah dia... ruang tamu... bilik tak sure le ada org tak, takkan nak masuk bilik org lak kot... ;p

... so, aku pun jalan masuk rumah tu, sampai ke dapur... pun takde orang gak... aku pun tergerak ati nak tgk kalau2 makcik tu ada kat luar dapur... fyi, rumah ni toilet nyer luar, tapi bukan cam rumah dulu2 yg toiletnya sepelaung dari pintu dapur... yg ni toiletnya mmg bersambung ke rumah tapi kat luar...  tapi kalau nak gi bilik termenung ni, kena bukak pintu dapur, pusing kiri, tangga dlm 3 langkah then bukak pintu toilet... pintu dapur ni pulak mmg mengadap hutan (dulu kawasan ni tak ramai nak tinggal... sbb terpencil sgt & tak ramai org... la ni, kul 3 pagi pun ada lagi org kuar cari burger)...

so, aku pun bukak le pintu dapur tu and mmg gelap kat luar tu (kan ngadap hutan) .... anddddd tu dia... aku nampak cik mek jubah putih ni tgh naik tangga toilet tu (mengadap toilet)... rambut panjang berjurai... pastu naik tangga tu smooth je (kalau org, mesti le ber'level', one step at a time kan?)... nasib baik aku tak mengadap muka dia... kalau tak, maunya kejung kat situ...

so, aku pun apa lagi... berdesup lari kuar rumah (masih tak takut, cuma terkejut sikit je... sbb masa tu masih takleh digest apa benda tu... aku ni lampi kot... hehehehe.... )... sampai2 kat luar rumah, rupanya makcik tu ada kat luar dari tadi... tgh siram bunga... camne aku leh tak nampak ek?

so, dah amik serai sumer, aku pun balik le rumah... masa tu baru aku fikir & start rasa takut... fikir2 lak, apa benda aku nampak tadi ek? nak katakan makcik ni, tak mungkin... makcik ni rendah je.... mek putih tu tinggi gak le... lagipun cuma makcik tu sorang je pompuan dlm rumah tu...

sejak tu aku cuak sikit nak gi rumah tu, tapi aku tak citer kat sapa2... lps 15 tahun baru aku citer kat family aku (tu pun sbb area rumah aku dah start terang & ramai org duduk)... sumer family member aku terlopong...

... tu je le kisah aku... selain tu, takde le encounter benda2 yg menyeramkan sgt nih.. kalau yg misteri tu byk la...

... but still... apa yg aku nampak tu ek???...

Rate

1

Setakat ini TT mendengar sahaja tanpa nampak kelibat apa2 :-

1) Bunyi cakar2 dinding - mun ...
allsparks Post at 25-9-2010 14:13

alamak...seramnye...
xnak la tny lg.dah la hjg mnggu ni hubby xde kat umah.dok sorg2...

dah jumpa pun...ai post kasi dok kat depan.. sapa2 yg lom baca leh la baca....

thanks kaka myra up thread neh... rasanye mcm TT tk upgrade citer dia sejak bulan posa aritue ha...

Reply 303# myra_akira

thanks myra upkan thread ni. aku baru je abis merempit

Aku pun nak share lah experience aku ngan cik ponti ni... location dia... betul2 kat tengah kota KL ...

kawasan perumahan aku ni da kira developed jugak la... condo ada apartment ada... shopping mall ada..rumah bungalow besar sebijik2 pun ada... kalo nak gi KLCC... 8 minit sampai ( ikut advertising projek rumah ... tak termasuk time jam ya...)

So, berbalik pada citer... kawasan ni da boleh dikatakan almost 98% penuh la.. nak cari lot kosong mmg da xde  kecuali lot2 tanah untuk rumah bungalow yg belum di clearkan lagi... lot2 kosong tu mmg terbiar... bersemak... ada gak pokok2 yg mungkin da 50 60 yrs old...

2/3 minggu lepas... satu lot ni da kena bersihkan... masa aku lalu tempat tu... ada terpikir gak... wow... sayangnya.. semua pokok2 tu da kena tebang...

Malam tu aku stay up late... terbabas tengok citer apa ntah ... jam da  kul 2.30 am.... mata da terasa berat sangat so ingatkan nak call it a day la...

30 menet sebelum tu masa aku dok sibuk layan citer kat TV... ada gak dengar sore kucing yg agak kuat. Area2 aku ni mmg byk gak kucing... da biasa la ngan aktibiti2 malam derang... tapi kali ni... sore dia agak pelik... tak macam biasa.... Ini pehal bunyi kucing lain macam jer? ... sedih gilers bunyi dia... aku leh bertanya dalam hati... tapi di sebabkan citer tu best sangat ( sampai aku leh terlupa citer apa ) aku tak layan la sangat kucing tu..... siap berlaga volume lagi... makin dia bising makin aku kuatkan sound tv...

2.30 am.. mata da berat ...tv da switch off... kucing tu masih bising lagi.... adoi yai.... camne ni!!!   jap lagi kena bangun da... grrrr... marah tul time tu... huhu....tetiba... dia senyap... Ha, elok la... senang sket aku nak tido.... on the way nak masuk bilik tido ... tetiba aku terdengar cam sore perempuan tengah ketawa pulak.... EEEE ....HEE HEE HEE HEE HEE HEEE....

lama gak la....tapi disebabkan aku da exhausted sangat... boleh tak aku masih ingat yg bising tu kucing... siap bagi warning lagi.. ko kalo bising lagi.... jap lagi siap ko ya.... air sejuk dalam fridge tu akan landing atas badan ko.... dia terus senyap.... aku pun masuk tido... habis citer...hehe

Kalo tak sebab ada thread ni aku tak kan ingat langsung pasal mende tu ... tapi aku suspek... mmg tu cik ponti la... tengah bising bab port dia da kena clear belah pagi tadi... anyway, sekali tu jer la aku terdengar sore dia... pas tu da takde lagi... agaknya time malam tu... dia tu tengah house hunting kot? ... leh tak... aku TER-marah cik ponti? huhu... lenguh plak kepala lutut aku terpikir pasal malam tu... tak dapat la nak bayang kan kalo aku betul2 kuar rumah ngan satu besen air sejuk... kekeke....

Rate

1

Reply 305# hiloh2o

u dah abis rempit..ai yg up baru nak start...hehe..baru je abis rempit thread ktmb tu...punya giler seram..
sampai ai takut nak on pc memalam...huhu..

Follow Us
Reply 306# myra_akira

stakat ni i berani lagi la bab hubby ada kat rumah... esok2 kot dia gi biznes trip... ha... baru tau.. huhu....

sorry sgt2..TT bz giler... mlm TT ngajar cari sesuap nasi...huhu

Reply 308# allsparks

TT nie cikgu rupenya....

Reply  allsparks

TT nie cikgu rupenya....
myra_akira Post at 16-11-2010 16:26

taklah, TT jurutera, cume tt suke budak2... ,

my life is boring without children

my cousin pernah citer..dia dan family tgl kat kuarters Bomba,(ayah dia keje bomba).penah satu hari tu,kwsn rumah diorg xde air.so,nak dijdkan citer,diorg terpaksa tadah air malam2 buta,dlm kul 1 pg lebih kat pili bomba..cousin aku ngn adik dia yg p tadah air,and masa tgh tadah tu,tetiba,diorg dikejutkan dgn bunyi hilaian yg mmg seram ya amat (katanya)..diorg mmg dah suspek itu hilaian che pon..time tu xde pulak jiran2 lain yg g tadah air,diorg berdua je..
ape lg,cabut terus diorg masuk rumah.nasib baik pili bomba tu tak jauh dr blok kediaman diorg..

and lagi satu citer,cousin aku ni jgk ade citer,dia,mak ngn kakak dia nak p amik adik dia balik dr bljr,sbb cuti sem.adik dia tu smpai kul 4 pagi..masa diorg nak p amik adik diorg tu,dlm otw, diorg  ternmpk ada satu kain buruk terbang rendah melintasi kereta diorg..
masa kejadian tu diorg x rase ape,x pikir ape.diorg ingt burung ke ape..
so,bila dah balik umah,barulah rase seram and baru lah terpikir yg itu adlh che pon!!
diorg ckp,kain buruk terbang yg diorg nmpk tu x ubah mcm hantu yg dlm pilem jgn pandang belakang!ngeri jgkk!!

Rate

1

taklah, TT jurutera, cume tt suke budak2...  ,

my life is boring without children ...
allsparks Post at 16-11-2010 18:57

oohh..bgus la..leh wat kelas tuition..ada ramai la budak2...

dulu masa matrik stay up dalam pukol 2-3 pagi ada dengar hilai tawa..memang cuak gila..tapi nak sedapkan hati dok cakap sensorang may be orang-orang kat bilik lain tengah bergurau senda kot (masalahnya bunyi tu dari arah lapangan and rasa macam dari aras yang tinggi,so memang macam hard to believe bunyi manusia) so ambik inisiatif tutup buku,tutup muka ngan selimut,almaklum la roomate pon semua da tidor lena..bunyi tu masih menjadi misteri hingga hari ni, tak mo amik tau pon bunyi apa pasal member penah cakap sebenarnya dia usha kita n dia tau kalo kite cakap pasal dia,siot ja..

Rate

1

Reply  myra_akira

thanks myra upkan thread ni. aku baru je abis merempit

Aku pun  ...
hiloh2o Post at 16-11-2010 11:42

ai rase memang cik pon nie gelak dia memang stail syial ek...heheheeeehheeehheee..gitu khenn...

Reply 313# worm

mcm ade cctv lak ek...eee..leh usha2 kite lak...

Reply 314# myra_akira

ha'ah... mmg nothing kelakar about gelak dia tu ... omputih kata... makes your blood turn cold gitu...

Reply 315# myra_akira
macam dia tau la kalo kita ngumpat dia..tapi tak tau la kalo kawan aku bermotip nak menakutkan aku..aku percaya bulat2 pasal aku tidaklah berapa berani..

Reply  myra_akira
macam dia tau la kalo kita ngumpat dia..tapi tak tau la kalo kawan aku bermotip  ...
worm Post at 16-11-2010 22:18

mungkin jugak kot...rata2 kalau baca kisah cik pon ni dia mcm tawu je pergerakkan kite khen....

Reply  myra_akira

ha'ah... mmg nothing kelakar about gelak dia tu ... omputih kata... make ...
hiloh2o Post at 16-11-2010 22:15

dia lak pk cam nak bergurau ngan kite gitu khen...ingat merdu sgt le vokal nya....huhu..
selama ai dok merempit kat mps ni x de lak ai terbaca cik ponti ni mencekik org khen..tapi dia suke benor mengilai2 gitu...eeee..

mungkin jugak kot...rata2 kalau baca kisah cik pon ni dia mcm tawu je pergerakkan kite khe ...
myra_akira Post at 16-11-2010 22:20

yup..nasib la cuma ada sound effect ja..kalo ada visual tak tau la..aku tengok maya karin dalam harum sundal malam pon da mencicit lari menjerit..tone kulit..the eyes..n the smiles..scary siot..