CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: allsparks

Kisah aku dan Che Pon... update 7th Encounter pada 17/09/2010

dulu2 aku ingat ponti ni dlm filem ja, rupanya wujud sungguh

best2 ada lagi cerita nyer?
aku kcik2 dlu adla skali jumper cik pon kot...kt umah flet kat bedok singapore,umah nenek,duk tingkat 12...mlm tu aku tdo dgn abg2 n adik2..tgh mlm trjage, tgok kt tingkap yg mmg tersedia terbukak...duk comey cik pon tu terbang mlayang2 je..dgn kain puteh n rambut pnjang nyer tpi x hingat rupe muke,aku ttup kepla dgn cimut terketar2 smbung tido..bgun pagi time bekpas aku gtaw la smua org, mak ckp aku mimpi.he3..tpi ksan nyer...aku x blik umah nek aku tu setaun jgk ler...asal mak aku ajk teman blik umah nek je aku xmoh takot antu

update la lagik...boring2 xde keje ni best bace citer2 gini...

masa kecil , umur 6 tahun, aku tak pasti sama ada org ke cik ponti ke apa
-time tu waktu maghrib, tahun 1989, mak aku tgah masak di dapur, aku duk depan pintu, dok tgok sekeliling, mengelamun
-masa tu langit dah jadi biru gelap (maghrib kan)
-tiba2 ada sorang pompuan ni dtg kat aku, muka dia agak lawa, putih, tp pakai baju mcm cik ponti pakai, putih semua, mcm blause putih semua
-dia tanya aku "bapak ada kat rumah? aku jawab lah takde, dia keluar "mak ada tak?" aku jawb mak ada kat dapur tgah masak" pompuan tu senyum lepas tu berjalan pegi
-smpai laa ni masih misteri sapa pompuan tu ya

Post Last Edit by mrjinggozzz at 26-6-2011 14:15
masa kecil , umur 6 tahun, aku tak pasti sama ada org ke cik ponti ke apa
-time tu waktu maghrib, t ...
sekngucing Post at 22-6-2011 13:41

org kot coz dia x ilang dpn mata....klu yer cume melintas jer kt rumah hang mb rumah hang laluan higway depa,ok ler dia tgor elok2 bunian ler gmak nyer :re:..klu cik ponti mau dia sergah

enci TT sila hupdet

ala bila la aku free lagi... seronok kot crite pengalaman hidup aku.. dah la aku cepat lupa... harap2 dapat tulis sebelum aku lupa semuanya

Follow Us
nanti balik umrah aku cerita 8th encounter plak... haha sorry lame tinggal, aku kerja di laut

Reply 347# allsparks
slamat menunaikn umrah  
kije laut ker lagi ler byk citer misteri{:1_126:}  org kata klu tgh2 laut byk jer cik ponti & cik acong

waaa.... jgn la..... tapi kt laut x la seseram darat.. pantai lagi seram kot

thanks for da wish

takpe lambat pun, yg penting hapdet ;)

waaa.... jgn la..... tapi kt laut x la seseram darat.. pantai lagi seram kot

thanks for da wish
allsparks Post at 27-6-2011 23:04

bkn spekulasi sbb mmber aku ada citer..bapak dia nelayan laut dlm..setakat cikponti cikpon  mmg da besa daa bpk dia nelayan  kt perak apa nama tempat dia tinggal tu yer...em ha parit buntar ;) ...
org kata la kn( entah mana aku dengo ),laut ni sebenarnya adalah tempat kerajaan iblis/syaitan/jin yg paling besaw...syaitan setiap hari after bertugas menjahanamkn manusia akn pulang ke laut utk report kt iblis hasil kerja diorg aritu
sbb tu jgk klu antu yg kene tgkap dlm btol tu byk yg dihanyut kn ke laut

agk2 da ada ker bebenang pasal hantu nelayan ek???

setia mnanti TT mnghapdate citer nih

TT jadi silent reader jeh... any1 tknak uplod ke?

Reply 353# allsparks

tade next encounter ke

oih~~ meraban jugak nak bca smpai habeh..haha..akhirnya~~
aku penakot gila tapi suka la dengaq crita2 macam ni. penah gakla encounter. tapi tetiap kali aku jumpak, mesti aku jadi tebodo+blur..lepas suma dah setel, baru seram and takot.

kesahnya time skolah dlu dok asrama, pengetua yg cerdik pndai ni soh org tebang jugak2 pokok besaq depan dorm aku tu. sebab nak bg skolah cantik. since kena tebang tu, kitorang kena kacau. tapi selalunya junior la kna. budak2 form 1. ada yg sorg junior ni badan abeh becalar sebab kena cakar, histeria bagai. selalu time nak jd histeria ni mesti la hujan+angin macam ribut2 ni.

day 1
benda tu main lampu kat hostel. on off on off. sebab time tu senior form 5 adala dlm 10kerat camtu (skolah perempuan asrama harian, so tak ramai sgt) so kami la kena jadi hero selamatkan adik2.. *bajet*
so bila lampu terpadam, ustazah suruh kami on balik suiz lampu (takot power trip). suis box tu pulak mak aih betol2 dalam bilik sebelah pokok yang kena tebang tu. i am the lucky one la yang kena hulurkan tangan masuk dalam celah2 tingkap nak on suis tu. (takmo masuk dalam bilik tu sebab takot. so main hulur2 tangan je la.)
masalahnya time tangan aku nak dekat ngan suis on letrik tu, tiba2 letrik dah ada balik kat hostel, pastu kami pun nak gerak balik p bilik prep, baru 2 3 tapak jalan, dah off balik, again aku kena p on balik. pastu lampu off balik. kitorang pun malas nak amek port. cabut je la sambil masing2 baca ayat kursi kuat2 nak hilangkan takot. tapi aku tak bagitau la membe2 yg aku tak sempat mnyempat nak on suis tu. cuma bila skang ni aku fikir2 blk..bayangkan time aku hulur tangan, 'dia' pun hulur tangan tarik tangan aku. memang jem ah!

day 2.
ni 'diorang' dah jadi agresif. siap ada body contact ngan kacau terangan dah. again, hujan ngan angin, ada sorang junior ni histeria sebab dia kata benda tu ada kat hujung penjuru bilik dia. cara budak tu describe macam cik pon/cik lang. tah aku tak kenal. tapi kitorang ni memang tak nampak pape la. cuma time tu hujan lebat gila, and blackout lagi skali. tapi this time memang buat derk je la. tak g dah berani mati on suis tu.
back to budak yang histeria ni, dia macam nangeh2 and cakap sakit2. kitorang pun takto apa yang jadi. tapi bila letrik dah ada balik, budak tu tunjuk belakang badan dia dah calar and nanah. macam kena cakar. takto plak 'benda' ni suma leh direct contact ngan human.
malam tu kitorang tido pun ditemani bunyik cakaran kat pintu, suara sedu sedan kat tingkap. haha..memang tak tido sampai subuh la~~

day 3.
kitorang suma dapat cuti seminggu and dengar kabar pihak skolah panggil ustaz harun din datang buang 'benda' tu. tapi lepas tu memang clean and clear la tempat tu. takde yang kaco lagi. atau mungkin dok kacau gak cuma aku je yang takto sebab dah tak duduk hostel sebab mak risau jadi pape. haha.

Rate

1

Reply 355# emilyrockz

emily, bende² nie mmg suke kacau budak² duk asrama nie.. main tutup² lampu la.. tukar chanel radio la.. kalau ada yg baik tu siap tolong basuh baju pun ade ko taw..

ek? kalo tolong basuh baju aku pun suka.. =b
tapi scary ah..

nak akak temankan? heheeeheeeeee

green~tea posted on 30-8-2010 11:42 PM
Reply 229# jai09

alhamdulillah, kiranya green tea ni org yg masih mampu berfikir dan bersabar dengan dugaan tu...sbb xsemua org bley cool n calm bila jd benda2 cmni...aku baca pon meremang bulu roma sbb dah la tetengah pagi buta, xda sapa plak kat jln ry...adoyaiii....sapa bley jd cool kalo benda cmni jd kat dia mmg besar rahmat la

btw, kete aku xde yg stail nak kepak2 side miror ke dalam ni...kena buat manual la kalo nak..tp kalo jadi cmni, rsnya cik pon tu yg mai kepak tgn aku dulu ms dok ejas side mirror tu...hahahahah

Time aku tinggal kat umah lama aku dulu, selalu dgr cam bunyi ayam berkepak tgh2 malam..tp time tu aku x la rasa seram coz aku betul2 igt ayam yg dok  berkepak..tp kuat gila bunyi kepak tu..cam ala2 org kibar2 selimut gitu..cam dekat telinga ko gitu..skang ni pas baca posting kat thread mana ntah baru tu 'benda' tu pun ada bunyi berkepak gak