CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: allsparks

Kisah aku dan Che Pon... update 7th Encounter pada 17/09/2010

Reply 19# allsparks

Cume kalau cik pon tu, mengilai kuat cam "tino garib"

haha aku pun penah dengar time kat uitm dungun dulu...duk birah mandi kat tempat basuh moto pagi pagi buta, duk menyanyi buat bising, last last dgr mengilai dari belah bukit..

tapi kan yang jenis meningis sayu merengek2 mcm baby tu apa ek? cik pon ke?

ooo tidak...buruk benor muka cik lang...hehhe

Post Last Edit by allsparks at 21-8-2010 16:07
Reply  allsparks

haha aku pun penah dengar time kat uitm dungun dulu...duk birah mandi k ...
KimoraHakim Post at 21-8-2010 16:00

oooo .. cik lang mmg buruk, siap nmpk tulang pipi yang merengek2 tu mungkin saje nk tarik perhatian kot? tapi tak silap mcm budak2 tu toyol.. aku taknah jumpe ler.. dengar org2 cerite ade lah..
dulu uitm dungun tu mmg keras. Nanti aku tanye kazen aku yg sdang blajar kt uitm dungun gak. sbb die ni jenis nampak gak. soleh lah tu . bezanye dgn akuuuuu...
Skang ni aku slalu ulang alik dungun sbb main badminton malam. Tapi alhamdulilah mmg tak nampak paper , sebab kawasan Politeknik dungun, Uitm dungun dan bukit Bauk tu mmg ramai dah orang kene sampuk. Sbb situ mmg byk kemalangan, so apabila
lalu tu, hati2 la, jangan laju2...kalau awek tahan kete, tumpangkan jer... mungkin awek poli, awek uitm atau awek kubur haha...

Reply 22# allsparks

yang merengek2 dulu penah dgr time kat umah nenek dulu...lepas mak berubat buang bende yang menumpang..mula mula dgr tapak kaki berjalan atas rumah (atap zink) pastu mulut aku cabul duk cakap eh apa yang berjalan tu...lepas tu dah tak boleh tido..duk dengar merengek2 kat luar rumah....siap bunyi tu dengar mcm kejap belah kanan, kejap belah kiri..tapi tak leh masuk rumah, mungkin nenek dah pagar rumah tu..maklumlah rumah dalam hutan...mcm mcm boleh jadi..

Kazen laki ke perempuan? kat Tasik A (lupa nama baru kolej ni) kat area parking moto belah belakng...ada cik pon suka lepak2 kat pokok2 kat situ..ramai sgt dah org jumpa..kat Tasik B clear sikit...tapi tak tahu la kat mana hot spot nya..tapi kalau kat Kolej perempuan byk la kot..maklumla budak2 kat situ tak jga kebersihan..pad berdarah tak buang elok2...ada lagi kes buang bayi...lagipun kolej dia org rata rata depan pantai..byk mende tak elok melintas...

best cite cik ponti ni...memang trademark dia ketawa ngilai ke?kenapa dia ketawa...

sowe... nak tumpang ty jap..

mcm mana ek kalau cik pon ni mengilai yer??

bunyi dia mcm ni ke... (translate dlm ejaan yer...)

HE..............HEHEHEHEHE......................................................HEHEHEHEHEHEHE...

gitu ke??

sbb masa sy kecik dulu umur dlm 5-6 tahun pernah gak terdengar bunyi mcm ni..

walaupun waktu tu kecik lagi n tak mengerti apa bunyi tu.... saya tetap rasa seram dan berdiri gak la bulu roma...

time tu saya terjaga dr tido and mmg sy tido ngan arwah atok.. ( org utara panggil nenek tu atok.... lelaki tu wan)

First time dgr tu...sy tak kejut pun atok saya...tapi mmg sy tido sambil peluk atok saya.... rasa mcm tak leh nak bernapas pun ada...huhuhu

second time... dgr kat kg... masa tu blk Perlis... terdgr gak bunyi yg sama...
time ni mmg saya kejut tok saya ty....

"tok...tok.... benda tu tok... bunyi?"

terus tok saya suh senyap...jgn tegur.... suh tido jer...

err..... terus jadi takut.... tido berpelukan ngan tok saya...

tolong yer.... yang sy dgr tu...mcm tu ke cik ponti mengilai? buka soalan bodo yer....

makin seram plak citer TT ni....

teruskan bercerita...

Follow Us
Reply  allsparks

yang merengek2 dulu penah dgr time kat umah nenek dulu...lepas mak beruba ...
KimoraHakim Post at 21-8-2010 04:14 PM

baca kisah ko ni mengingatkan aku ngan citer Mak aku....duk Kampung kat tapah Road...umah dalam kebun getah...jarak dr satu rumah ke satu rumah mmg agak jauh....citer berlaku tahun 60-an masa tu mak aku dlm linkungan umur belasan tahun

...malam tu mmg gegak gempita rumah sbb Cik Pon tu berjalan2 kat atas rumah ( atap Zink )....sekejap2 berlari....pehtu mcm bunyi macam ujan turun...tp ujan tu tak sekata....kadang2 kat ujung rumah....Arwah tok aku bgtahu yg tu bukan Org...tp Cik Pon...bunyik mcm ujan tu dia tgh "kenicng"......mengilai jgn cerita la....lepas Cik Pon tu mcm mencakar2 dinding rumah .......Tok aku ni plak jenis yg panas baran....kencing dan berjalan2 atas Zink mmg dia tak amik port lagi...tp bila tiba part cakar dinding dan pintu rumah...terus dia kuarkan parang dan kuar rumah sambil maki hamun Cik Pon tu...terus Cik Pon tu lenyap....

Rate

1

Reply 27# medangmru

umah nenek aku pun mcm rumah nenek ko la mod...satu umah satu ekar tanah gitu....pastu jalan kaki 5 menet baru sampai umah org lain..kalau jerit pun jiran terdekat tak dgr...

Cik Pon kencing jugak ke? ingat cik Hantu Raya ke yang kencing!!!

Reply  medangmru

umah nenek aku pun mcm rumah nenek ko la mod...satu umah satu ekar tanah  ...
KimoraHakim Post at 21-8-2010 08:37 PM

Tak tahu lah Cik Pon tu kencing ke...atau air liur dia yg jatuh atas bumbung tu....tp esok paginya mak aku bgtahu yg kawasan sekitar rumah mmg berbau busuk ya amatt....hazaabbb....tengikkkk...............beberapa hari bau tu x ilang....Arwah tuk aku terus tukar Zink baru...

Reply 29# medangmru

haik haru jugak la kalau kencing berbau busuk mcm tu sekali...lagi parak kalau kene tukar zink...tak senonoh punya hantu nak khianat org je...

baca kisah ko ni mengingatkan aku ngan citer Mak aku....duk Kampung kat tapah Road...umah dalam  ...
medangmru Post at 21-8-2010 20:21

huhuhu..nenet bter agak berhemah sket tegur cik pon nih...
Mlm tu bter men kat luar x hengat dh kul bp..tgh men kelip2..tetibe nenet suh masuk umah , dhalau gak kengkawan bter balik..
Geram gak tgh syiok men suh masuk lak......(mase tu umo 6 thn)
X lame tuh dgr org merengek, nenet g kat pintu patu bukak daun pintu atas ...bter ngekor dr blakang..(bter nih pntg nenet bukak pintu musti nak ikot kononnyer nenet tu nk g jln la..manje nenetla katakan).... nenet x kasi  suh dok dendiam..
Nenet pandng arah pokok rambutan pastu nenet ckp "pegi la jejauh...anak cucu ko kat sini seme bebaik belake..jgnlah risau"...sungguh berhemahkan nenet bter.....pastu x dgr dh org yg merengek tu..tp sesayup dgr cam ade org nangis.....
Bter tny nenet ckp ngn sape..nenet kate dahh..dah..tido...
Soknya tu heboh satu kg cik pon dtg melawat anak cucu die..

bunyi dia mcm ni ke.. ...
ayudress Post at 21-8-2010 17:48

kalau alang2 suarau perempuan tu, mmg ponti la tu.. kadang2 bunyi mcm die menangis... tapi mengilai mmg menusuk kalbu~

Reply 13# allsparks

3rd Encounter

Salam dan selamat Ramadhan semua forummers...

Untuk malam ini, saya ingin berkongsi tentang pengalaman bertemu Che Pon ketika saya berumur 16 tahun. Masa itu saya menyertai perkemahan di Bukit Keluang, Besut. Sebagai ketua unit kadet bomba, memang menjadi tanggungjawab saya untuk mengawasi pergerakan anak buah2 ketika perkhemahan sedang berlangsung.

Malam itu memang terang benderang. Hiruk pikuk dengan suara pelajar yang berkhemah. Pelbagai unit beruniform dari sekolah saya yang menyertai perkhemahan yang besar-besaran untuk sekolah saya kali ini. Bunyi pelajar bergurau, memasak dan berkawad mmg menjadi memori yang takkan saya lupakan sehingga hari ini.Tapi kenangan yang paling saya tak dapat lupakan masa perkhemahan ini ialah bertemu dgn Che Pon secara face to face.

Jam menunjukkan pukul 12.15 pagi. Malam masih muda la time camping. Almost masih ramai yang belom tidor. Ada yang memasak, buat dekorasi buluh, bercerita hantu sesama sendiri, mendengar celoteh guru2 tentang care menjawap soalan dengan baik dan ade juge yang mengusik rakan2 yang telah tidur samada meletakkan garam ke bibir atau sos tomato. Mmg nakal budak2 mase dulu.. hehe.. Saya ditugaskan untuk memastikan unit saya cukup kerana siapa tahu macam2 boleh berlaku, kene culik ke , kene larikan dgn indon ke, kene semuyik dgn antu kopek ke. Mcm2 karenah pelajar2 apabila disuruh masuk tidor..

Saya bertiga bergerak dari khemah ke khemah sambil memberi arahan supaya semua tidur sbb esok nak solat subuh dengan ceramah. Lagipun esok ada perarakan kawat besar-besaran. Ketika asyik memerhati rakan2 pelajar, datang 2 orang pelajar dari unit saya, mengatakan ada orang mengusik khemah unit renjer puteri. Apalagi, tanpa buang masa saya mengajak rakan saya berdua untuk menyelamatkan keadaan di samping meng'usya' awek2 renjer puteri yg kebanyakannye mmg cun.

Sampai sahaja di khemah renjer puteri yang berhampiran , saya bertnyakan arah di mana orang yg mengusik mereka. Mereka menunjukkan ke arah sebatang pokok bakau yg agak besar juga. Tanpa berlengah lagi berbekalkan lampu picit , kami bertiga ke arah pokok tersebut walhal kebanyakan org sudah lena tidur.Saya pon terasa membara di hati apabila awek2 meminta tlg kerana tk thn bunyi seram yg dibuat2 oleh lembaga pada pokok tersebut.

Lebih kurang 6-7 meter dari pokok baka tersebut, saya menghentikan langkah apabila terlihat seorang makcik berbaju putih yang koyak rabak bergayut di atas pokok. Aih, takkan makcik cleaner kot? Da la baju buruk, rambut plak panjang giler. Saya igtkan geng2 pengakap yg pedajal budak2 pompuan renjer puteri. So saya bergerak lagi dekat dgn objek tersebut memandangkan rabun x nmpk sgt muke die. Amboi, panjang betul kuku jari, mane derang dpt aksesori ni? Pikir sy lagi.. Mukenye penuh dengan tompok2 itam dan matanye bersinar2 apabila sy menyuluh tepat ke mukanya. Die mengacu-acukan jarinya ke arah sy sambil berbunyi "Hiss... hisss..." sambil tersnyum penuh makna.. Demmm! mase tu baru terpikir. Ni Che Pon la ni! sbb mase die gelak, suara die mcm ade echo ,gema skit walaupun tepi pantai. LOL! saya panik, akibat gatal nk tunjuk hero! amik kau~

Saya masih berani ketika itu kerana yakin rakan2 masih ade di blkg. Saya menoleh ke blkg, melihat rakan sy sudah jauh lari ke khemah.. tak gune punye member! tinggal saya sorang2 dpn dgn makcik Pon. Erm... saya berjalan berundur2 perlahan2 ke blkg.. sambil mendengar ketawa kecil dan HIss hiss ygn diucapkan Che Pon tersebut. APa lagi, lutut da ketor. saya membuka langkah seribu memecut dlm ketakutan , trase bodoh la plak pesal brani sgt g dpn2 dgn che pon yg mmg tak cun langsung! saya sempat menoleh ke blkg sambil melihat die melayang2 ke udara mcm layang2 , mmg cantik sbb mlm tu bulan penuh.

Dalam keadaan yg cuak, saya bergegas ke khemah ustaz utk memberitahu keadaan sebenar. Ustaz menyuruh sy bertenang dan memberi sy segelas air yg dibacakan ayat quran. Die kemudian bersama beberapa orang pengakap dan guru pembimbing ke tempat tadi utk settle the score. Saya pulang ke khemah dan berbungkus selimut akibat takjub , terkjut dan ketakutan dgn encounter dgn makhluk itew.

Alhamdulilah, esok dan seterusnya, takde lagi gangguan oleh che pon mahupun makhluk lain . Mungkin ustaz dah pagar kawasan perkhemahan itu agaknya. Tapi pengalaman itu mmg menusuk jiwa sbb depan2 je dgn che pon dan sy sempat mendebik member2 yg meninggalkan sy keseorangan ketika berhadapan dgn insan bernama Che Pon...

Tq kerana sudi bace encounter sy yg ke-3... sudi2 utuk bace nex encounter plak yer...arigato gozaimasu!~

Rate

1

Tak tahu lah Cik Pon tu kencing ke...atau air liur dia yg jatuh atas bumbung tu....tp esok ...
medangmru Post at 21-8-2010 20:39

pergh seram gile... bunyik atap zink kreuk kreuk mmg tak thn.. adoiyai da la tinggalkan hancing .. keji giler !

bunyi dia mcm ni ke.. ...
ayudress Post at 21-8-2010 17:48

tak..ni bukan soklan bodo..
memang betul die ngilai cenggitu..
die nye ngilai tu manusia pun aku rasa tk leh tiru
smacam je nyaring die..

Reply 35# daiman

ye ker???????????????????

mmg betul.... kalau manusia buat pun tak leh jadi suara gitu.......... even bunyi cite antu kat tv pun tak sama kan???

sib baek dgr masa kecik.........

dah besor ni... jgn ler... sy dah tak mo dgr n lihat apa2 yg berkaitan sewaktu dgnnyer

thanks kepada yg sudi bg penerangan...

aku pun penah alami kes sama
masa tu aku kat jelebu n9
ini blh dkatakn pengalaman pertama aku bera ...
daiman Post at 21-8-2010 09:28

motippp che pon tuh sambut korang, orang2 baru dengan gelak tawa yang manja? nangess sangatt 

Reply  allsparks

Assalamualakum kembali,

Izinkan aku cerita second encounter dengan Che Pon n ...
allsparks Post at 21-8-2010 11:50

hohhhh..muka itam ke? selama ni ingt muke putih mcm tepung gomak  takuttttt...

Reply  allsparks

3rd Encounter

Salam dan selamat Ramadhan semua forummers...

Untuk  ...
allsparks Post at 21-8-2010 22:24

nangess..yang ni plg seram..mcm terbayang2 plak muke che pon.. dengan bunyi2 hisss hissss tuuu...

Reply 33# allsparks

allsparks..baca  cete ni sml ..nak reply je ..rupanya dah kol 4 ..tak leh masuk cari dah ..

allspark dh pernah  tguk muka cikpon 2-3 kali lah yea  .. klu ada msa tguk gamabr ni ..ni lah cik pon yea...

http://mforum2.cari.com.my/redirect.php?goto=findpost&ptid=407785&pid=29909359