CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: allsparks

Kisah aku dan Che Pon... update 7th Encounter pada 17/09/2010

betul ke ponti ni pakai baju kaler putih..? koyak2..?
baju die silk or shiffon..?

uols wanita kah? selama ni iols pong ingat uols laki
siputsedut Post at 22-8-2010 13:53

wanita tulen hoccay..
:@

Reply  allsparks

salam semua....
selama ni aku jadi SR je...tapi bila TT bukak citer ni t ...
cocoagirl Post at 22-8-2010 14:29

thanx 4 sharing.. pasal naik motor pon ader gak.. tp nnt la sy cerita ... hhuhuhuh ...

wanita tulen hoccay..
daiman Post at 22-8-2010 14:38

ya hamponnnnnnnn  kaka damian ku sayammmmm 

tu la...kira TT ni byk pengalaman ngan cik pon ni la kan...kira berani gak..nak tau camna nak menghadapi situasi berdepan ngan cik pon ni...kalu penakut cam aku ni baca kursi sure tunggang langgang...

tu la...kira TT ni byk pengalaman ngan cik pon ni la kan...kira berani gak..nak tau camna nak mengha ...
cocoagirl Post at 22-8-2010 15:06

tk brani jugak yang oiii.... tp dah terserempak.. huhuhuh

kalau ramai2 tu okella... ade bekap

Follow Us
Reply 66# allsparks

ada bekap ..tak ingat ke kes bekap pecut lari dulu tinggal allsparks sensorang ... tu lah semangat sangat nak jadi hero kat puteri2 cun kena kacau ...

TT citer la lg...

TT punye cite mmg best.. kalo bole jumpe TT face to face ni musti byk lagi cite2 menarik..

papepon thanks TT kerana share cite ngn porumer semua..

TT citer la lg...
cocoagirl Post at 22-8-2010 16:10

TT tgh pening dik.. nnt mlm yek;)

TT punye cite mmg best.. kalo bole jumpe TT face to face ni musti byk lagi cite2 menarik..

papepo ...
Nocturna Post at 22-8-2010 16:41

TQ sbb ader sudi yg bace... mmg x reti menaip.. TT ni BM fail~:cry:

Reply  allsparks

ada bekap ..tak ingat ke kes bekap pecut lari dulu tinggal allsparks sens ...
ea208964 Post at 22-8-2010 15:54

hahaha.. comey tau budak2 dulu..yelah hormon tgh build up. of course la menggatei saner sini

Post Last Edit by Nocturna at 22-8-2010 17:49

TT diberi kelebihan dpt tgk dengan jelas makhluk ghaib ni.. ade sesetgh org tu dpt tgk sekali imbas je.. ade plak yg x dpt nmpk langsung..

TT karang cite mudah utk paham.. ade sesetgh org tu mengarang smpi org lain bace pon pening.. hehehe

dulu ade gak gangguan cik pon ni kat maahad.. kecoh gak time tu.. aku ikot skali konon2 nak gi tgk.. tapi yg pelik bile aku dtg cik pon tu x kaco.. sok nye bile aku x gi sane die kaco balik budak kat situ.. malam berikut tu plak aku datang lagi skali.. tapi cik pon xde plak.. kecewa gak sbb budak2 dapat dengar ngn jelas cik pon nangis n mengilai..

berdasarkan TT punyer descriptions dan gamba2 org2 bertuah yang pernah bertembung yg diupload kat forum ni, aku dah leh bayangkan muka sebenar cikpon ni...

uwaaaaa tapi takmo gak jumpe!! nak2 pulak sedara dia si swetie tu..mmg kejung..at least TT sempat la lari balik...

best  lah citer TT...
walaupun sy ni penakut,tetap gak nk bace citer ni...

TT diberi kelebihan dpt tgk dengan jelas makhluk ghaib ni.. ade sesetgh org tu dpt tgk sekali imbas  ...
Nocturna Post at 22-8-2010 17:48

kalau abg nocturna nk tgk betul.. hati kene ikhlas.. pastu pukul 12-3 pagi tu mmg sesuai.. biase saya kalau agak2 nk nampak tu.. bulu roma belakang leher kompem naik .. biase jin suka pokok2 besar dgn rendang.. cam pokok ara tu...

pastu try la seru..insyaallah kalau nocturna ikhlas die akan menjelma, tapi walahualam camner die menjelma tu sy taktau.. tapi alang2 bwk lampu suluh dgn kayu.. kot2 ade binatang liar.. ular ke , jengking tu.. hah tu lagi seram kalau kene gigit.

best  lah citer TT...
walaupun sy ni penakut,tetap gak nk bace citer ni...
fhieya Post at 22-8-2010 19:34

ala dah jumpe skali kompem fhieya ilang punyer rase takut tu

berdasarkan TT punyer descriptions dan gamba2 org2 bertuah yang pernah bertembung yg diupload kat fo ...
jai09 Post at 22-8-2010 18:06

hehe.. ala cikjai09 ..jom kite wat jungle trekking dkt kem agro setiu.. kat situ che pon mmg brani.. satu skuad TT ari tu nampak die terbang2 dpn kami.. slambe badak jer mengilai2 cam org gile.. sian kawan TT sbb die taknah jumpe , mau nyer demam seminggu.. smpai sekarang trauma kot.. tapi salah die la... sape soh suluh2 atas pokok.. cikgu da pesan jgn gatei tangan hah suluh2 kan da kene satu team skali!~

Post Last Edit by allsparks at 23-8-2010 00:44

Reply 33# allsparks

Encounter ke-4
Salam dan selamat berpuasa semua. TQ sbb sudi bace saya punye coretan..

Baiklah seperti yang dijanjikan, saya ingin memulakan cerita saya untuk encounter seterusnya dengan che pon iaitu kali ke-4.

Ketika itu saya masih sekolah menengah ketika tingkatan 5. Saya menyertai perkhemahan tahunan sekolah.
Disebabkan musim tengkujuh, jadi memadailah perkhemahan diadakan di sekolah sahaja memandangkan angin kencang melanda pantai timur pada masa itu.

Malam itu pukul 9.45pm. Kami sedang bertungkus lumus memasang khemah kerana angin ribut sudah datang. Bunyi cengkerik di padang sekolah memang  membingit kan suasana lagi lah bila bebudak semua bergurau senda dan bunyi bising haler guru penjaga yang mengarahkan unit masing2 menyiapkan khemah kerana aktiviti petang berakhir lambat sehingga ke waktu isya.

Khemah kami tidak jauh dari makmal sekolah yg mmg terkenal dgn kerasnya. Bukan kerana die dibina dgn konkrit, tetapi byk sejarah sekolah saya dulu2. khabarnya tempat askar2 dari negara naruto memancung pesalah. walahualam. selesai siap memasang kemah, angin ribut mmg timing baekkk punyerrr.. hujan lebat turun mencurah2.. adehsss... air dah masuk dlm kemah dan malangnye hanye kemah saya dan beberapa kemah yg lain tenggelam..

Memandangkan tidur dalam limpahan air sgt tidak best kerana bercampur rumput, maka sy mengajak rakan2 seperjuangan kemah tenggelam tidur di bilik darjah. kami dalam 6 orang tak silap saya, saya menjadi ketua ketika itu. Kami bergerak2 menyusup ke bilik darjah yg terletak berhampiran makmal 'keras' kerana saner best, kipas angin kuat dan meja2 blh disusun dijadikan tmpt tidur..

Sampai sahaja disana. kami menyusun meja dan tidur berkelompok sperti insurans takaful yg memberi perlindungan berkelompok. Mmg best gile sbb hujan di luar renyai2, tambah lagi dgn nyamuk dan bunyi bising makhluk2 khemah yg masih blom tidor. Sambil2 berbual2 sy pon tertidor di tengah2 bersma2 rakan 6 orang yg lain.

Mmg best tidur.. Pada esoknye saya terkejut pada pukul 5.30 apabila azan subuh berkumandang. Wahh, sebaik sahaje membuka mata, semua rakan2 dah takde! Watehel, tinggal aku sorang2.. ampes.. kene tinggal lagi sbb saya mmg tidur mati. Muka pulak rase pedih2.. fikir saya nyamuk yg giget tapi kipas speed no 5.mcm tak logik. Sy mencari2 kwn sy di kemah dan bertny mengapa mereka tidak kejutkan sy , sampai hati tinggalkn sesorang di tempat tu.

Mereka seperti mengigil, sejuk agaknye. Setelah didesak barulah seorang junior sy bercerita. "Abang tak rase ape2 ke tgh tidor?" sy menggeleng kepale. " Abg, masa abg tidur, kami diganggu pontian-ak, duduk bertingguk di satu sudut kelas. kami semua ape lagi cabut lari bersame2 sbb da takut". saya tergamam. "La ramai2 korunk takut aperrrr". kateku. " Huduh la bang, mmg la takut, dah la kuku panjang" . Kami da kejutkan abg, tp abg tido mampus."mase kami kat luar. abg tidur dgn che pon la." saya nak masuk kejutkan abg blk tp seram tgk muke makcik tu. die terbang ke atas abg sambil mencakar2 muke abg". gile babi abg ni takkan x prasan kot muke kene cakar, dah la mengilai kuat giler bab!."tambah junior ku yg lain. Baru aku terpikir muke ku pedih2 dan bile ku pandang cermin kecil terdapat cakaran halus dimuke..ooh syiallnyer, takkan che pon blh cakar manusia. tak logik fikirku.

Tapi, kuasa Allah , dgn izin dier mende tu blh terjadi. Kesian junior ku , mereka demam 2-3 hari akibat kejadian itu. Sejak itu aku serik untuk tidur di dalam kelas itu. Hujan pun hujan la. Patutla tiada orang yg brani tidur dlm kelas2 sekitar sekolah. rupe2 rupenye  ade che pon di sebalik meja.. huhuhuh

TQ, kerana sudi membace, aku masih igt lagi muke junior ku yg ketakutan ketika berhadapan dgn che pon.Malangnye aku pule tidor mati..zzzz. sekian coretan kali ini.  Khob - kun - krab~

Rate

1

Reply 79# allsparks

adesss..tak tahan nak gelak baca walaupun bersimpati dgn pengalaman ni ...boleh kena cakar dgn cik pon pon masih tido nyenyak .. nasiblah cikpon tu ...kompem boring mengusik org yg tido mati ...

kesan cakaran tu tak de pape effects ke allsparks  ..imejin kuku dia yg panjang dan kotor tu ...mesti bnyk bacteria kan ..