CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: allsparks

Kisah aku dan Che Pon... update 7th Encounter pada 17/09/2010

kenapa cik ponti ni sentiasa pakai baju koyak rabak yer ? kalau takat baju putih buruk tu paham gak  ...
twins Post at 23-8-2010 14:17

mungkin pada pandangan kita keadaan yang kotor dan buruk ini agak menyeramkan , kalau bersih, harum mcm softlan erm kurang kot rase takut tu..

satu lagi mungkin industri tekstil che pon masih belom berkembang kut..huhuhu

kalau dibukak hijab mata ni tuk nengok mende2 indah ok la gak kan...
medangmru Post at 23-8-2010 13:59

aaaahhh yg ni setuju 120% hahahaaaa

kalau dibukak hijab mata ni tuk nengok mende2 indah ok la gak kan...
medangmru Post at 23-8-2010 13:59

dah terbukak kot sedari bayi

aaaahhh yg ni setuju 120% hahahaaaa
allsparks Post at 23-8-2010 16:16

motipppp eksaited yahamat

oooo 'dia' la yang menjerit kat telinga aku dulu huhuhu.. jenuh pikir antu apa yg jerit nyaring sesangat kat telinga aku taim aku tido bilik kawan aku dulu. Tapi mahaplah kan kak, jeritanmu tidak dapat mengganggu gugat tidurku hehehehe

nasib baik kak pon tu cuma cakar2 manja aje muke TT.. kalau dia gigit ala2 vampire tu abis la darah ko

Follow Us
ingatkan che pon tu che pondan..rupanya che pontianak

lariiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

nasib baik kak pon tu cuma cakar2 manja aje muke TT.. kalau dia gigit ala2 vampire tu abis la darah  ...
mesmerize Post at 23-8-2010 20:26

tu lar...seb baik cakar2 manja jer khen...
klu cik pon tu buat lobbet kat leher tu...x pasal2 TT berperang ngan aweks nyer....

ok lar...memandang kan ni benang tribute to cik pon n cik lang... aku pun nak nompang citer gak lar. seumur aku hidup di muka bumi Allah nie, seingat aku baru 2x aku encounter dengan makhluk Allah nan satu ni...

1st... masa ni aku form 5, duduk kat kampung ngan nenek. tau jelah kat kampung kan rumah memang jauh2 sebab semua dok atas tanah masing2. lepas makan malam tu aku pun gerak gi rumah satu brother ni, actually dia nie sifu aku main gitar n tempat utk aku melepas kan gian merokok...hehehe...pesanan penaja..sila jangan ikut tabiat buruk ini.
satu lagi yg aku excited sangat nak pegi rumah brother tu sebab aku nak kejutkan dia dengan topeng hantu yang aku pinjam dari kawan aku kat sekolah tadi.

rumah brother nie lebih kurang 500m dari rumah nenek aku n kena lalu kwsn perkuburan Islam n lagi tragis takder langsung sebijik pun rumah di antaranya... pasal kubur tu aku takder lar takut sangat pon sebab dah biasa lalu situ, nak pegi sekolah pun lalu situ jugak. lagi pun kat situ lar jgk arwah atuk, adik n sedara2 aku yg meninggal di kebumikan...

so sampai rumah brother ni mcm biasa aku pun bagi salam tapi suara tu aku ejas sket supaya dia x berapa cam lar kan. pastu aku menyorok sebelah bunga besar tepi tangga rumah dia tu sambil sarung topeng hantu tu kat kepala aku. rumah brother ni agak tinggi jugakla kiranya bawah rumah tu boleh lar parking sebijik van Hiace Toyota tu. pas aku bagi salam tu brother tu pun keluar lar n tetinjau-tinjau kan sebab x nampak org yg bg salam tu. pastu dia turun bawah tgk bawah rumah plak n yg kureng asam tu boleh dia pegi tepi rumah kencing kat tiang rumah tu...cet. masa dia nk naik tu baru lar aku memunculkan diri...hah...terkejut beruk smpi nak terduduk kau... aku apalagi tergelak kaw2 lar. dia dengar aku gelak tu baru dia ckp "NoX...ko ka ni?" pastu aku pun dapat tumbukan dan tendangan free kat lengan ngan bontot...hahaha....

panjang lak mukadimah aku erk... dah habis aku kena sumpah seranah kitorang pun lepak kat anjung umah dia tu. dia masuk dalam ambik gitar n rokok n buat kopi then kitorang pun macam biasa konsert lar kat luar tu...mak ayah brother ni mmg sporting kitorg melalak pun dorg cool jer... aku ingat lagi masa tu kitorg tgh nyanyi lagi 'Alam Barzakh' by Wings tu... pergh... tengah tarik corus tu.."tak perlu aku, bertanya lagi, siapakah diri ini, tak perlu aku" tetiba bunyik 'he hehehehe...heheeeeeeeeeeee'... kuat giler, terus kitorg terstop n pandang satu sama lain. "tu lar ko bawak topeng hantu lagi, ko punya pasal lar nie"...hek eleh tak pasal2 aku lak yg salah.

bunyik tu mmg scary giler kejap belah kanan, belakang umah n depan balik...perghhh. ayah brother tu pun kuar..."masuklar, tu lar korg melalak lg malam2 jumaat ni"... haaa mlm jumaat rupernye, tadi x ingat plak... kitorg pun masuk n mlm tu terpaksa lar aku menumpang tdo kat umah brother tu...naseb baik cik pon tu x memunculkan diri klu x mati kejung aku kat luar tu...

sekian terima kasih.... nnt smbung lagi my 2nd encounter....

Rate

1

Reply 109# NoX

cik pon tu nak join gak nyanyi...

Reply  NoX

cik pon tu nak join gak nyanyi...
cocoagirl Post at 24-8-2010 07:46

erk???
lagu alam barzakh ek???

maybe tu lagu feveret dia....

nasib baik kak pon tu cuma cakar2 manja aje muke TT.. kalau dia gigit ala2 vampire tu abis la darah  ...
mesmerize Post at 23-8-2010 20:26

jangan le... nnt TT kurus kering dah tak kiut dah~

Salam,
Seronok baca cerita TT & forumers lain pasal cik pon & cik lang ni...
Ada tak cerita manusia lawan mengilai dgn cik pon ni?..manalah tau ada forumers hati kering boleg pulka challenge cik pon ni mengilai atau main kejar2 dgn cik pon?..

Post Last Edit by emotion6 at 24-8-2010 14:54

Tumpang lalu TT...emo pun ada satu citer terjadi masa emo tingkatan 3 nak amik PMR..

Emo selalu study tgh2 malam...emo tak takut sgt sebab abg emo pun masa tu duk study sebab dia nak amik SPM.bilik emo dgn abg berdepan dan tgh2 bilik kitaorg bilik air.jadi dalam emo duk study emo jeling2 gak la bilik abg emo tgk lampu masihnyala tak.kalo dah padam emo pun tak berani nak study lg...terus tutup buku dan tdo.

Tapi malam tu emo asyik sangat study sampai lupa nak menjeling2 ke arah bilik abg emo.tau2 emo tgk lampu bilik abg emo dah padam n waktu masa tu rasanya dah dekat 1.30pg.emo apa lagi cepat masuk bilik air buang apa yg patut nak masuk tdo la kiranya.

Tapi nak dijadikan citer masa dalam bilik air emo terdengar satu suara yg amat seram yg mampu mencabut seluruh bulu roma dan mampu jua membuat jantung emo tercabut atau tersasar dari tempat yang sebenar.suara tu adalah hilaian Cik Pon berserta bunyi salakan anjing jiran umah belakang.

Bayangkan betapa ngerinya bunyi tu memang tak hengat....emo terus kuar dr bilik air masuk bilik tutup pintu,tutup lampu dan selimut satu badan sambil gigil.dalam pada duk gigil dgr dia ngilai...dia kacau cara lain pulak dia duk memanggil nama dgn nada yg mengerikan.....kecut terus buah pinggang emo masa tu.

macam2 baca tp dah takut dan panik sampai berterabur.dia kaco lama gak la sampai emo takleh ydo sampai pagi.esok gi sekolah memang ngantuk tak hengat la.nak dijadikan cite sebelah bilik emo tu pokok petai yg amat tinggi.pokok tu dalam umah tok wan sebelah umah ni.bini tok wan tu pun sakit2 kena kaco dgn Cik Pon nih.

Dengar katanya Cik Pon tu menginap kat pokok petai tu.Betul ke TT cik pon ada menginap kat pokok petai?tok wan tu kata bukan setakat sekor kat pokok petai tu tapi 7 beradik yg menginap kat ctu.last2 tok wan tu pun tebang la pokok tu sebab dah tak tahan sgt dah bini dia sakit2 kena kaco.

Rate

1

aku terbayang2 muka cik ponti ni sampai ke tido...adoyaiii seram giler.

Tumpang lalu TT...emo pun ada satu citer terjadi masa emo tingkatan 3 nak amik PMR..

Emo selalu s ...
emotion6 Post at 24-8-2010 14:47

dia panggil nama emo ke?

salam TT n porumer lain....

aku pun ada citer gak pasai cek pon neh.....tp taklah kaw2 cam TT dan hangpa lain....

aku pun dengar suaranya jer tp sudah cukop memberantakkan jiwa nurani aku...

dulu2  kt ITM Segamat....suka study pagi2 subuh dlm kul 5 gitew.....sesambil bukak tingkap agar udara segar masuk dan kunun2 bleh menyegarkan otak yg lembap neh....tetiba terdengarlah azan Subuh.......abis jer seruan pertama, aku terdengar hilaian haluss dr bukit sebelah bilik aku.....aku terkujat kejap...."ishh, member aku tido ngigau neh".....

then abis jer seruan seterusnya, ngilai lagi heeee...hiiiiii......mcm sayu2 gitew...."ayamakkk!...tak bleh jadi neh.....ini sudah lain mcm".....aku pun berdesupp zass bangun terus pak! pak! pak! tutop tingkap bilik ( sib baik tak berterabur kaca tingkap )....dan terus lari melompat naik atas katil aku.....terus kelubung ngn toto aku.....baca ayat2 pun biasalah kan, hancur....aku igt time tuh mesti empunya suara tuh dah duk menyeringai kt tepi katil aku.....janganlahhh.........sampailah ke pagi member kejut solat sbb dah nk siang.....

tp kan suara yg aku dengar tuh mcm merintih sket lah....bukanlah hilaian gila2 mcm hangpa tuh....dia merintih tiap kali abis baris2 azan berumandang tuh.....tp aku mmg kompom la bukan suara member sbb mmg lainn sgt bunyiknyerr.....

aku just curious sbb suara dia tuh mcm merintih...adakah cek pon neh rasa sakit atau derita bila dengor azan? adakah dia tak sempat masuk kubu dia time nk 'siang'? adakah such thing?

Rate

1

salam TT n porumer lain....

aku pun ada citer gak pasai cek pon neh.....tp taklah kaw2 cam TT dan ...
melia_star Post at 24-8-2010 15:29

thanks 4 sharing. ini macam pengalaman TT mase stay cuti sem kat uni dulu utk FYP. Samelah kitew, nasib bek tk pecah tingkap tu gara2 cuak bunyi mengilai.~~

aku terbayang2 muka cik ponti ni sampai ke tido...adoyaiii seram giler.
tabasco Post at 24-8-2010 15:22

tak seram actually tabasco.. muke die pelik sajerk... yg seram ni mcm langsuir.. nak dengar tak kisah TT dgn langsuir