CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: allsparks

Kisah aku dan Che Pon... update 7th Encounter pada 17/09/2010

Salam,
Seronok baca cerita TT & forumers lain pasal cik pon & cik lang ni...
Ada tak cerita manusi ...
yenil95 Post at 24-8-2010 10:27

ader2 nnt TT ceritakan..huhuhuhu

Reply 120# allsparks

Cerita la TT. nak numpang serem nie...

salam semua....

huhuhuhu.... memang seram giler citer TT and forumers yg laen.... bila baca kisah2 ni teringat plak pengalaman 10 tahun lepas... masa belajar kt IPT... so satu masa tu gi camping ramai2 1 batch ngan 4-5 org senior n lecturer... buat aktiviti kt luar... tempat yg di pilih adalah kt Dusun Eco Resort, Janda Baik.... Sampai sana pun dah ptg, siap pasang khemah masing2 n gtong royong masak makan malam... time masak memasak tu pun dh ada kesilapan yg berlaku... budak2 pompuan buat lebihan ayam mentah kt area blakang khemah memasak... buang dlm plastik tp plastik tu tak di buang kt resort, di biar terdedah jer...

malam tu lepas makan kami buat aktiviti brainwash dan ceramah kesedaran oleh lecturer2 yg menyertai kami... masa aktiviti tu berjalan, aku dh perasan ada keganjilan berlaku... aku perasan ada seekor kelawar ker kluang... tak tahu ape benatang nyer besar sungguh... berlegar2 terbang keliling pokok sekitar kawasan camp kami.. aku n beberapa member ni dh perasan tapi kami wt tak reti jer... ingat kan biasa.... so habis aktiviti tu lebih kurang dalam pukul 1 lebih... tak berapa ingat... masing2 dh penat dgn aktiviti dari siang hari jadi kitaorg pun masuk la dlm khemah masing2... tak lama lepas tu keadaan jadi senyap sunyi, masing2 dh lelap la kot... tak sampai berapa minit mula la dgr bunyi macam bunyi burung, nk kata bunyi burung hantu lain macam plak bunyi nyer... bunyi burung tu singgah ke setiap khemah yg ada, termasuk khemah aku...

lepas jer bunyi burung tu, bunyi perempuan menangis plak... aku ngan member aku Seli dlm khemah tu dh pandang sesama sendiri... ingat kn budak perempuan class aku nangis.. baru nak jenguk tetiba suara dia bertukar dari nangis2 ker mengilai macam cipan... pastu siap gelak2 mcm suka sgt... amboi2 suker nnyer dia... apa lagi kami berdua dalam khemah tu terus membatu kan diri... aku pun tak sedar time bila aku terlelap... sedor2 dh siang... hehehe....

hahaha... citer ngan pokcik yg jaga resort tu, habik ko kena marah fasal buang sisa ayam mentah tu tak proper... punca nya fasal tu jer... sebab tak jaga kebersihan... maka moral of the story, amal kan kebersihan walau dimana kita berada....

Rate

1

dia panggil nama emo ke?
tabasco Post at 24-8-2010 03:24 PM

a'ah dia panggil nama emo dalam keadaan yg amat mengerikan...mmg pelik bin seram masa tu.

pelik sebab mana dia tau nama emo?

a'ah dia panggil nama emo dalam keadaan yg amat mengerikan...mmg pelik bin seram masa tu.
...
emotion6 Post at 24-8-2010 18:55

abisla...dah tau nama dan tempat tinggal hahah

Reply 123# doreng

perghh.....naseb baek masa aku wat teambuilding kat dusun eco resort tu xdak apa2 kejadian pelik yg berlaku...tp tmpt tuh mmg scary meh.masa balik ke rumah pon, aku terus salin baju n terus mandi..ish ish ish

Follow Us
abisla...dah tau nama dan tempat tinggal hahah
tabasco Post at 24-8-2010 07:17 PM

hahaha...takpe dah cik tabasco...masuk nih famili emo dah pindah 3x...dan umah skg umah yg tetap dah.no gangguan dah.

Bila En TT nak sambung cite Cik Pon nih?sok pulak la bacanya yer tak sabor dah nak baca

aku teringin nk dgq tu si siputsedut nangessss pulak..sb dia dr awai asik duk nangesss jah..aku rasa mau serem jugak kalau dia nangessss

Reply 79# allsparks

Encounter ke-5

Salam dan selamat berterawih.

Kali ini saya nak ceritakan pengalaman saya ketika di Matrikulasi. to be exact, saya melanjutkan pelajaran ke matrikulasi kuala pilah.
Walaupun waktu sangat singkat iaitu selama setahun, saya belajar banyak mengenai kehidupan ketika di kolej.TT mengambil kursus sains biologi ketika di sana.

Baiklah, TT cerita apa yang berlaku pada malam itu. Takla seram tapi agak kelakar juge. wallahualam. Jam menunjukkan pukul 12.30. malam masih muda kata orang. mase tu la student2 pulun abis abisan untuk study sebab paper dah dekat. maklumlah setahun jer kan. TT masih belum belek2 ape2 buku lagi memandangkan TT baru sahaje pulang dari borak2 dengan kawan2 yang tinggal di blok yang berhampiran.

Masa TT maktrik ni lah TT mengenali rokok. Sambil2 belajar, sambil2 hisap, mmg masyuk. sekarang TT tak isap rokok dah. TT da takleh tahan bau die. Selesai borak2 dgn jiran tetangga, TT pulang ke bilik , aras 3 dari blok. Blok TT menghadap betul2 ke hutan.
TT membelek2 buku sambil berborak dgn 3 rakan sebilik yang skema. alhamdulilah dapat roomate yang skema. tkdela TT terpengaruh dengan rakan sebaya.

TT berasa bosan. Jadi TT bercadang untuk mengambil angin di luar. Jam sudah pukul 1.05 pagi. TT menyalakan sebatang rokok sambil menghisap okok di tepi koridor bilik. Sambil memerhatikan bulan. Memang indah bulan sabit malam itu. Angin pun tiup sepoi2 bahase uganda. TT asyik memerhatikan ke hutan sebab keanehan kenapa cengkerik begitu perlahan pada malam itu.

Tiba-tiba menjelma sepasang kain putih di luar pagar blok hostel TT. wah... ni pakcik warden la ni. saiko orang nak 'fly' fikir TT. Tapi biler fikir2 balik , aih takkan la warden TT tu tinggi dan besar sedangkan die kurus kering. TT berfikir positif lagi. Maybe aku rabun kot. Tetibe bulu leher TT menegang.. AAaaa sudah.. kompem bende lain ni depan aku. Jarak TT dgn mende tu adalah lebih kurang 30 meter. TT bergerak ke kiri. Kain putih itu turut bergerak ke kiri. begitulah seterusnya kain itu mengikut pergerakan TT tapi masih lagi di luar pagar.

Barulah TT tahu mende itu bergerak dgn keadaan tidak logik. ke kiri dan ke kanan seolah2 terbang. Adoiyai, kompem la bukan manusia ni! bangangnye TT sbb baru perasan. TT menjadi cuak. bukan aper. tapi takut mende tu menerpa ke arah TT. Tapi memandangkan TT hampir dgn bilik TT, TT lari sekuat2 nye ke arah bilik dan menjerit "WOi korang, tengok kat luar! ade hantu!" malangnya semua roomate TT dah tidur dengan nyenyak.. no wonder la aku nampak .. semua da tidur.. TT pun menghendap mende tu melalui tingkap kecil dalam bilik. Masih ada di situ. dan seolah2 memerhatikan TT. Memandangkan TT bersama rakan2 yg tidur, TT menjadi sedikit berani dan terus memerhati mende itu sampailah die hilangkan diri dengan terbang ke belakang.

Masa seisi penerbangan itulah baru TT nampak bentuk nya dengan jelas. Rambut yang panjang ala2 rupenzel gitew, tapi wajah tidak jelas kerana jauh dengan TT kerana ia berada di luar kawasan pagar asrama. Alhamdulilah TT teringat kata2 ustaz bahawa kawasan kediaman ini selalu dipagar kerana 'benda2' selalu ingin cuba masuk ke kwasan ini tp gagal. Mungkin itulah sebabnya mende itu asyik bermain2 meniru gaya TT di luar pagar sahaja. Kalau tidak tentu berbuih mulut TT jika ia boleh melepasi pagar dan menegur TT di depan2.

Sekian sahaja coretan kali ini. Next, pengalaman TT di unibersiti plak. Thanks sbb sudi ikuti pengalaman TT. Yang buruk jadikan teladan yang baik jadikan amalan. Wassalam...

Rate

1

aku teringin nk dgq tu si siputsedut nangessss pulak..sb dia dr awai asik duk nangesss jah..aku rasa ...
alieyrina Post at 24-8-2010 20:51

setujuuuu!!!~~~

hahaha...takpe dah cik tabasco...masuk nih famili emo dah pindah 3x...dan umah skg umah yg  ...
emotion6 Post at 24-8-2010 20:51

sorry yunk.. TT baru balek.. esok la u bacer ekk

Matrik kolej pilah ..ni Kolej Negeri kat Kuala Pilah ke ...atau yg berlainan ..?

Tumpang lalu TT...emo pun ada satu citer terjadi masa emo tingkatan 3 nak amik PMR..

Emo selalu s ...
emotion6 Post at 24-8-2010 14:47

seram gile name calling.. lahanat punyer che pon!!! :@:@

Matrik kolej pilah ..ni Kolej Negeri kat Kuala Pilah ke ...atau yg berlainan ..?
ea208964 Post at 25-8-2010 00:20

Kolej Matrikulasi Kuala Pilah atau Kolej matrikulasi negeri sembilan..

Antara hantu2 yang TT dengan kawan2 pernah terserempak kat cini :-

1) che pon sundol malam

2) antu galah betis berbulu yang amat

3) mak cik jual kueh yang ketuk tingkap aras 2,3 dan 4 dari luar. dan lalu tempat yang samer berulang2 sampai subuh.

4) langsuir yang suke bertenggek di kafe dan lab biologi

5) bola-bola api - mungkin sihir jenis santau

3) mak cik jual kueh yang ketuk tingkap aras 2,3 dan 4 dari luar. dan lalu tempat yang samer berulang2 sampai subuh.

yg ni allsparks mmg jumpa betul ke -  ada versi yg jual karipap ...ketuk tingkap tanya nak beli karipap atau tak kan ..

yg ni allsparks mmg jumpa betul ke -  ada versi yg jual karipap ...ketuk tingkap tanya nak beli  ...
ea208964 Post at 25-8-2010 00:25

yang jual kueh ape tu saya dengar dari kawan2.. tapi yang saya alami sendiri iaitu tgk melalui tingkap, seorang makcik melalui jalan yang sama berulang alik sampai subuh. dan laluan die tu melalui rumah ustaz di ruang tamu, maka ustaz saya selalu dipijak muka ketika tidur di ruang tamu. Ustaz selalu bising2 keesokan harinya di dalam kelas kerana muke die membengkak sebelah akibat dipijak hanya kerana tidur di laluan nye saja.

Reply 136# allsparks

hehhee..ustaz tu pon ...lepas kena sekali tak ubah tempat tido ke ...

saje je bengkak muka .... tapi curious lak ustaz tak baca pendinding ke sebelum tido sampai bengkak muka kena pijak ..

aku teringin nk dgq tu si siputsedut nangessss pulak..sb dia dr awai asik duk nangesss jah..aku rasa ...
alieyrina Post at 24-8-2010 20:51

nangess ade kot gaye cik pong nanges

ok...salam semua uollsss...

aku nk citer plak my 2nd encounter dgn cik pon (kot?)
sebelum tu better aku citer dulu berkenaan cousin aku yg mana citer dia ni berkait ngan citer aku gak. Kejadian nie berlaku masa aku form 6 n aku duk asrama waktu tu. kalau aku x silap masa tu cuti sekolah dan aku pun baliklar umah. dekat umah mak aku citer yang pakcik aku ader datang bawak cousin aku, Joe (cousin aku ni lelaki dan dia tua setahun dari aku) datang berubat dengan imam kat kampung aku tu. Sebabnya dia dah demam n hilang semangat dekat seminggu kena kejar ngan cik pon. hehehe...aku nak tergelak dengar citer mak aku nie. Tak sangka joe cousin aku tu pun kena sakat dengan benda macam tu. kata gangster. Hahaha...tapi memang cousin aku ni agak liar sket. bergaduh, minum arak, n hampir semua barang2 khayal tu ditalanyer. keje pun x menentu sbb selalu jer berhenti sebab bergaduh nyer pasal. Tapi dia takder la sampai mencurik setahu aku sebab kalau pasal duit family dia memang kayalah.

Kisahnya satu hari tu cousin aku ni keluar malam naik basikal g ke pekan yang lebih kurang 5km dari rumah dia tu. Dulu dia ader motor tapi sebabkan giler merempit dia eksiden n motor tu total lost. nasib baik umur dia panjang. sebabkan ayah dia x kasik dia pakai keta terpaksa lar dia paw basikal adik dia. kg dia ni kalau malam jer memang sunyi lar even keta pun xder lalu-lalang lar. so malam tu dah habis dia berfoya-foya ngan kawan2 dia, dia pun baliklah rumah lebih kurang dlm kul 11 kot. rumah dia dari simpang besar lebih kurang 2km n dekat tengah2 jalan tu tengah syok dia mengayuh basikal tu dia perasan ader benda putih berdiri tepi jalan sebelah kanan dia. Aper lagi terkejut beruk lar dia n terkejut punya pasal dia kayuh lar laju2. tah macam maner x pasal2 rantai basikal dia plak terlepas, kelam kabut lar dia turun n tolak basikal tu. basikal tu jenis yg ader tempat membonceng kat belakang tu. dia kata tengah dia kelam kabut tolak, basikal tu jadi berat n dia tengok  benda tu dah duduk kat belakang tu. x pikir panjang dia lepas basikal tu n bukak langkah seribu.

sampai dekat tangga rumah tu dia dah terjerit2 panggil emak dia. pakcik aku bukak pintu tengok anak dia dah tercungap-cungap n pucat lesi gitew. terus demam kawan tu kena penangan cik pon. memang tak keluar rumah lar dia lepas kejadian tu sampai lar dia dibawak berubat kat kampung aku. basikal tu pun esoknya baru pakcik aku gi ambik n pakcik aku kata basikal tu elok jer terbaring atas rumput tepi jalan tu. untuk rekod tempat kejadian ni kawasan ladang kelapa sawit n paham2 jelah macam maner gelapnyer biler waktu malam kan dengan takder lampu jalan tu. hehehe...

Reply 137# ea208964

kann.. takkan ostad tak bace doa nak titon...