CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: titoxer

[STORY] Sekali tersaaasul daa...

kelakar la beb...aku pon slalu gak...

1) mase nk outstation aku dok komplen kt bos aku pasal digicam aku yg kuat pkai bateri..sshkan asyik nk beli je...niat di ati nk sroh bos belikan charger tu..tapi ayat aku plak...''susahlah bos...i asyik kne beli batere camri je....'' bos aku pon cm xprasan...die pon reply.."ok nnti i belikan charger utk batere camri u"..both of us xprasan kitorg tersasul smpaila member yg kebetulan de kat situ gelak mcm nk mati..haha

2) ayah aku skg tgh gile tengok citer sinetron cahaya tu...1 ari ayah aku kt luar umah tengah kemas2...mak aku jerit ckp ''bang, citer cahaya da start..pi panggil ayah ko.." kire cm bagi arahan kt aku sekali la...aku pon konfiden je jerit pggl ayah aku..''bang, cahaya da start..'' aku tersasul panggil ayah aku abang..

3) yang ni jd 3-4 tahun lps mase we all blk kmpung kt n9...anak2 buah aku x kenal kambing biri-biri so diorg ingatkan anjing... aku plak gile excited nk cite kt kakak aku psl ank2 buah aku panggil kambing tu anjing...tp sbb terlalu excited aku ckp...''nk tau x si abang panggil ANJING BIRI-BIRI tu kambing...kakak aku gelak cm nk mati je ngn abang ipar aku..

4) aku tgh wat report skali de membe aku bgtau die de lagu baru...aku pon ckp la..''zaidi, nanti aku bagi pendrive ko COFFEE kan untuk aku ek.." member aku pon reply..''ok cah...nanti aku COFFEE kn untuk ko..."die perli aku tersasul la tuh..haha

Rate

1

adei..gelak guling-guling aku baca thread ni
aku pon ade citer
ade kawan ayah aku..biasala datang promote MLM..
so,dalam MLM tu ade la mcm2 nama pangkat..ex: coordinator n mcm2 la (tu je yang aku ingt)
aku,adik aku,ayah n mak syok le dengar..tp ayah aku x join pon MLM tu..

lepas kawan ayah aku balik,adik aku nk siap2 mandi..
dah masuk bilik air..

adik:kak...tolong amikkan coordinator!!
aku:pedia???
adik:coordinator laaa...cepatla.!!
aku ngan mak tercengang kejap..
adik:kak!!mane coordinator????rambut dah kering nih!!
aku:bukan coordinator,conditioner lah!!!
satu family gelak kaw2 kt adik aku...

Rate

1

Post Last Edit by green~tea at 5-9-2010 21:18

hahaha... kelakar laaa citer2 kat dalam nie.... tea pun nak share jugak....

1. ada kat uni tea belajar dulu, ada sorang professor ni yang expatriate dari india & kulit cerah laa, cam hindustan & sangat2 baik.... kitorang selalu panggil dia PROF. RADHA.... tea & kawan2 mmg suka jugak layan citer industan masa kat uni.... then ada sekali tu, masa on the way ke kelas, kitorang dok citer2 laa mende2 lawak kan pasal dalam citer industan... yang inspector Shahab tu laa kan... tibe2 kitorang terserempak ngn lecturer prof radha tu... tiba2 ada sorang kawan tea dengan penuh bersemangat nak menegur prof tu laa kan.... terus dia jerit, "Good Morning INSPECTOR RADHA~!!!" terkujat giler kitorang... kitorang bile dengar tu ape lg... terus giler gelak sampai nangis2.. dengan prof radha yang terkejut pun buleh gelak... ahhahaaa

2. Masa kat uni jugak, housemet tea ada dalam 12 orang, hostel tu dalam satu rumah ada 6 bilik... diorang berempat tu nak ke ipoh; nak beli tiket bas utk balik raya nanti... so, dalam nak amek pesanan2 sambil2 bersiap, sorang kawan tea tanye, "sape2 nak pesan tiket tak nanti.." ada sorang kawan tea tu, dia mmg regular sangat naik bas KONSORTIUM laa kan,  so dia dengan nada konfiden nyer order, "oi, cam biasa laa korang, belikan aku tiket bas CHRYSANTHEMUM sekian2 aribulan!!" yang best nyer lepas dia silap cakap tu dia budget kitorang tak perasan laa kan.... silap besar aaa... terus kitorang bantai gelak ramai2, termasuk laa die... joining the crowd.... siap ada kawan tea tanye... "err... bukan ke CHRYSANTHEMUM tu teh bunga ke"??"

3. masa tu kitorang cam biasa laa outing beramai2 ke ipoh.. so, ada kawan tea ni jadi co-pilot.... masa nak tunjuk jalan shortcut tu dia nak sebut NYALAKAN SIGNAL!!... tp dia ter"short-cut" dia sebut dengan kuat lak tu... " Ani, SIGLAA!!! (merujuk kepada signal nyala"

Rate

1

satu lagi... mak tea kengkadang kalo dia rasa cam berat kepala dia suka pakai kinohimitsu yang tempek kat kaki tu kan... sekali tu die dah letih, dia pun suruh tea amek kan pelekat kinohimitsu tu kat laci kat ruang tamu... dia cakap..

"tea.... tolong amekkan kat mama plaster  HIKI-HIKIMUTSU... eh." masa tea dengar tu tea dah gelak besar daa.... konpiden giler mama letak nama KINOHIMITSU jadi HIKI-HIKIMUTSU

Rate

1

Reply 184# green~tea

tengkiu kaka bac.... sesungguhnye kaka bac mmg terbaekkkk

Tipah nk share satu cite pasal anak sedara tipah..anak sedara tipah masa tu br blk dr oversea coz parent die study kat sana..masa tu umur dia 6 tahun..blk malaysia cakap melayu dh pandai sangat dah..tp dia still nk cuba cakap melayu..satu hari dia ngah makan jelyy then jelly tu terjatuh..so datang la semut beramai2 hurung jelly dia..dengan slambenya anak sdara Tipah nie ckp.."see..BELALANG ate my jelly.."

Rate

1

Follow Us
org pernah tersasul sebut nasi goreng pataya menjadik nsi goreng payata...malu giler..ape agi..kene gelak lar..huhuhu

Rate

1

ni plak dialog ngan mak aku..

mak : nnt ayah nak bawak laptop. hotel tu katanya ada wai wai.
aku : ?????!!!

wai wai = wi fi

Rate

1

ni plak dialog ngan mak aku..

mak : nnt ayah nak bawak laptop. hotel tu katanya ada wai wai.
aku ...
mawarputih2612 Post at 10-10-2010 19:50

kihkihkih...harus comel muka mak mawar masa cakap tu kan...

Reply 189# CikTipah

tak prasan lak ciktipah...
dgr jer, tak toleh muka dia pun
sbb masa tu tgh drive, waktu malam
sib bek tak terbabas

x tahan part cite kalin "rusuk kiri"........

tetiba aku teringat satu kisah pasal kentut...

tgh citer2 ngan kwn aku..sekali dia telepas plak kentut dia..kuat plak gitu..
sekali dia nak cover malu cepat2 dia ckp "bau aku tak kentut tau"

yg benarnya dia nak ckp..kentut aku tak bau tau.......terus teburai ketawa aku...

Rate

1

bebaru ni semasa dalam kereta hb tanya anak anak nak ikut ke nak g ? anak anak jawab nak ke...hahahahah. sebenanya hb nak tanya nak ikut ke tak nak ikut sebab masa tu kami nak g pasar...
Aku biasa tersalah cakap g jemur kain dalam peti ais... anak aku tanya napa lak dlm peti ais aku ckp kena paham laa ayat canggih mak tu.. aku tak nak ngalah tuu..

Rate

1

aku pon nak share crite tersasul aku~hii

aku suke oder eskrem kat mekdi..slalu mkn sundae saje...
then one day, gatal nak try eskrem lain plak..
time kat kaunter drive thru, aku mintak nak eskrem choc a dip..
tercengang2 budak tu, dengar oder aku..
die ckp eskrem tu xde kat mekdi..ktrg 'diskus' psl eskrem tu for a while..
budak tu still ckp eskrem tu xde, so aku bengang, aku decribe la gambaran eskrem tu..
"ala, eskrem vanilla dlm kon, yg awak celup a.k.a dip dlm coklat tu la"
die pon bantai gelak besar, katenye "yg tu eskrem choc on top, kak..bukan choc a dip"
cissss!!!harus tersipu2 aku mntak maaf kat budak tu..hehe
lenkali realistik la sket bg name kat produk mknan tu kan..hahaha
smpai skrg, aku masih lg konpius psl name eskrem tu..
kirenye x brani nak oder eskrem tu kat drive thru tnpa lihat name dlm menu dlu~lol

Rate

1

1) Masa dok umah sewa bujang dulu, ada sorang ni boleh dikatakan pembersihla. Yang biasa tersasul bila tengok kotak rokok bersepah. selalu dia jerit bila marah menegur "sapa letak katok rokak besepah ni". sebenarnya dia nak cakap "sapa letak kotak rokok".

2) Ada seorang kawan baru sampai dari kelate. Mak aku tanya asal mana. Dengan konfidennya dia jawab "dari Kalanten Darul Main , mak cik". (sepatutnya Kelate Darul Naim) Maunya tak terguling-guling pulak aku tibai gelak.

Rate

1

hilang stress bila baca citer korang

Pernah sekali tu,nenek datang rumah waktu kami tengah buat biskut raya conflakes, nenek tanya, tu apa, kami jawablah ni cornflakes, nenek pun sambung....ooo benda pelek. Kami semua pakat gelak kat nenek, tapi nenek selamba jer, sampai hari ni nenek masih panggil cornflakes tu benda pelek dan suka makan benda pelek tu dengan susu, bagus untuk kesihatan katanya...

Rate

1

mmbe ak sorg neh ckp mglabah sje...
g zoo,dia baca kt signboard tu..RUSA UBI..
tp confident je ckp kuat2,rusa babi...ha3
ad pkcik dgr pn plik..hak3
sbuln pas2 pn dok kne ag rusa babi dia..ha3

Rate

1

kawan aku penah tersasul nak sebut nasik goreng sotong...
dia sebut nasi gorong sotong~
hahaha

Rate

1

Aku tak tahulah tersasul ke apa, tapi ni suami aku citer la.. dialog antara crew dia sorang dari terengganu ngan sorang dari sabah... dorang ni keja ada lah berkaitan dengan bahagian teknikal... so yang si ganu dok tarik wayar tetiba.. dak sabah ni jerit kat dia ".ssss, tarik kencang sssss. tarik kencang".. dak ganu ni garu kepala sambil cakap kat suami ni .. "tarik kencang tu apa".. kata dak ni kat suami.  Suami aku pun dak ganu gak, pun samalah garu kepala.. last dak sabah2 tu letak wayar, datang kat dorang berdua dok marah dorang ..."kan ke aku suruh tarik kencang".. dorg berdua pun katalah "tarik kencang tu apa?'... barulah dak sabah tu perasan.. dia cakap ikut style sabah.. "tarik kencang tu makna tarik TEGANG la.. " dibantai gelak suami dan kawan suami tu....

Rate

1