CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: titoxer

[STORY] Sekali tersaaasul daa...

hahaha....best arrr baca....senak perut nak menghabiskan 3 page ni....

nak tumpang citer arr pengalaman tersasul aku...

citer ni dah lama..
time tu aku naik bas nak g bandar...
masa tu konduktor bas akan dtg dan tya dulu nak ke mana, barulah dia bagi tiket bas...
aku naik bas dari mata ayer nak ke kangar...
masa konduktor tu dtg tya aku nak g mana, ntah apa ntah aku tgh mengelamun...
aku terus tersebut nak ke mata ayer...
lepas aku sebut cam tu aku terus terdiam...baru tersedar dari lamunan, dah takleh cover line lagi...
konduktor tu pun dgn muka bengang nya terus bagi tiket bas ke kangar...
malunya....rasa cam nak turun bas time tu jugakk...

Rate

1

bapak aku..

dia tgh tgk tv..pastu paggil aku.
zah..tlg ambik kn sengkuok kat peti ais.
aku dgr songkok.
aku pg la tgk atas peti ais..kot2 ada songkok.
aku jwb kat dia..mana ada songkok kat peti ais.
dia ckp ada..aku cek lg.
mmg kompem x de.

aku jwb balik mmg x de.
dia dh mula angin..
dia ckp ada.. baru td bapak potong2

dalam hati aku dah pelik..knp songkok nak potong2
aku pun pe lagi terus buka peti ais.

la rupanya ada sengkuang yg dah siap potong..

Rate

1

selalu jer tersasul2 nih... niat x der pown nak wat lawak tp once dah tersasul tuh terkuar ler perkataan or ayat yg peli tuh yg jadik lawak...

kisah aku plak mmg sal diri aku yg suker sgt tersasul...mmg byk giler.konpiden giler bile nak berckp,dlm otak dah set benda yg btol tp bile kluaq mulut jer jdik benda lain.

contoh nyer ....
masa bulan puasa,aku pegi la gerai kwn skolah aku yg mmg dr dulu jual rojak.gerai rojak die ni mmg terkenal dr dulu kat town ktorg ni.so masa nak order aku tgk la menu rojak die,then bile dah pilih aku ckp kat die ' bagi aku sotong buah rm5',pastu kwn aku semacam jer nengok aku n tny balik 'rojak ape?'...aku jwb 'sotong buah'. 'ko ni nak order sotong kangkung or rojak buah?' pastuh aku jwb 'rojak buah' ....malu la dgn pekerja die.smp skrg kalo gi gerai die msti die ckp 'nak beli sotong buah ker?'....maluuuuuu.......

then kat restoren McD kat shopping complex.....aku order la ngn budak tu,'dik nak double cheeseburger set'.then die tny 'nak medium ke large?' aku selamber badak jer menjawab 'MANUAL'.....pastuh budak tu bantai gelak,dgn aku skali gelak.hahahaha.....mcm mana la aku bleh sebut manual.budak tu antar makanan kat aku pun die ckp 'manual ye kak?'

byk lagi la kesah2 aku tersasul...dah tak ingat dah.otak ni serabut sgt.fikir lain yg terkeluar perkataan nye jadi lain.....

Rate

1

slalu jd gak tp lupa lak apanya..

hmm ... mmg byk tapi tak ingat sudaaa
nanti kalau ada aku update kat sini hehe

Follow Us
kisah aku lak kt kedai mamak,. mse tu ngah migrain giler nyer sakit pler,. nk mkn pndol ler,.
ngn member tige orng ,.
mamak tu tnye nk mino aper aku ngn kompiden nyer kate' air suam kosong stu"..
dh le mmber sume kaki bahan,.  than jerlaaaa  kene gelakkk

Rate

1

*mino = minom

Post Last Edit by pu3_fiona at 4-4-2010 15:10

teringat masa mula2 masuk keje dulu...pu3 selalu guna bahasa terbaru bagi menceriakan keadaan...tapi disalah erti n diingatkn pu3 ni...xreti nak nyebut benda alah tu.memandangkn pu3 dtg dri kampung le pulak...hek elehh.....selalu pu3 tukarkan perkataan :-

stapler = stepuler (bahasa baku)
calculator = caculat (bahasa baku)
out site = lauk siat
ice = es
goreng = goriang

selalu sebut time2 nak balik tu "masa dah time" dengan kompiden hhehi......

mcm2..huhu

tapi mak pu3
kalau dalam keadaan normal or melatah habis semua disebutnye...contoh dalam loghat perak :-

"tolong amik kain tu kejap...kat dalam peti ais, mesin basuh, kapal terobang, gajah" semua disebutnye...last2 dia terdiam..bagi membetulkan semua percakapan dia hehhe....

ayat simple + sample :-
kekadang tu....nak sebut perkara yg seseorang tu begitu simple...tapi selalu sebut "huh..sample je dia masak" khehkehhke...

ayat respek + suspek :-
nak sebut yang dia begitu respek kat orang tu tapi selalu cakap...."wahhh suspek betul dengan org tu" .........boleh gitu hehhehe

adik sepupu pu3 :-
sorng tu blur sekejap..mase tu gi minum kat kedai..malam rasanya..kami semua order minuman ais2 ni..sekali dia order " horlick ais suam satu".....sekali pelayan tu pun blur sekejap..berdekah kami gelak..tu mksudnya kurang ais le tu cehh..

Rate

1

kisah aku plak mmg sal diri aku yg suker sgt tersasul...mmg byk giler.konpiden giler bile nak berckp,dlm otak dah set benda yg btol tp bile kluaq mulut jer jdik benda lain.

contoh nyer ....
masa b ...
mell.kamellia Post at 2010-3-29 01:50

ngeh ngeh ngeh sakit perutt sudahhhh

ada sorg kawan aku, sekali tu dia naik bus. pakcik konduktor bus tu mmg terkenal la dgn garang n seriusnya. sekali tu dia tny kwn aku dgn muka serius "mana??!!". kwn aku dgn kelam kabut jawab    "batu tiga, dik..eh,  batu tiga, kak.. "   pastu pakcik tu tersengih2 cakap "sampai tersasul2 ko panggil aku kakak ek".. tersipu2 kwn aku sbb suma org pandang dia.

Rate

1

adusss...skt prut aku ktawa.
ni plak cte psl nenek aku yg bru blik dr melawat mcik aku lps b'salin.

aku : apa nama anak maksu?

nenek aku : mobil

kami sme cam konfius np mcik aku ltk nma ank dia cam tu..sbb x puas ati aku kol mcik aku & nma anak dia sebenarnya...NABIL
smp skrg, bl dok rmai2 mst tkeluar cte ni...

Rate

1

Aku teringat satu hari itu, aku baru keluar dari bilik air, baru lepas mandi, nak pakai krim muka yg akak aku syorkan. Sebelum pakai, muka mesti kering tanpa ada setitik air pun.
Sbb ternampak air kat muka, akak aku ingatkan aku:
"Tu Air mani kau masih ada kat muka."
Terkejut aku dengar. "Apa kak?" Kami dua2 gelak, tapi muka aku merah lah padamnya.
Air mani kat muka - ni lain macam aja.
Air mandi kat muka lah!!!!!

Rate

1

adeh! kelakau2. meh aku kongsi shashul aku lak. Peh! ni kalo kawan aku masuk ni sure2 je die kompem aku ni sape. huhu

1) time tu nak beli juadah bukak puasa. Raound2, aku teringin la nak makan Nasik Pattaya. Yakin gile ni aku sebut, semangat "Kak! Bagi saye nasik TAPPAYA satu kak!" ....muke yakin tak berslah, kawan2 kiri kanan, akak, makcik sebelah gelak. Pelik. kawan aku bisik "Nasik Pattaya la dey!" MALU!

2) Aku dok bisik2 ngan kawan aku kat depan. Pastu kawan belakang dok nyampuk. Aik! Dengo pulak minah nih. Aku pon cakap r kat die "Oooo....ko PASANG TELINGA KUAT2 ekkkk...." BAHAHAHHA...gelakan kuat bergema. Aku nak sebut PASANG TELINGA je, tertambah 'kuat2' lak. Memang jadik bahan r. Camne nak pasang telinge kuat2 kan?

3) Aku : Woooo...canggih gile kete ko. Ade Jam MONOLOG!
    diammmm...
     Aku : EH! jam ANALOG!
     Gelak bergema lagik

4) Aku : Weh! Ko nak buah Avogadro bape bijik?
    Kawan : Avokado lahhhh
    (Avogadro adalah constant formula dalam kimia. hehe)

5) Aku : Diorang pegi maen kat billboard nun
    Kawan : Billiard lahhhh!!!!

6) Aku : takdelah besar sangat bende tu. KETIK je
    Kawan : Ape?
    Aku : Eh2...tercampor KECIK ngan KATIK lak. HAHAHHAHA!!!

Banyakkkk giler lagi. tapi yang kat atas ni terpemes r. hahaha ..... kawan2 aku kate dah tak larat dah nak gelak. Diorang redha je la kalo aku tersasul. Dah tak larat dah nak gelak selame 5 tahun duk ngan aku. Hahahah!!

Rate

1

1 ari adik angkat aku yg umo 7thn ajk ayah aku main teka2..

epi : abah cb teka gud afternoon tu apa

ayah aku : (dgn pnuh konfidenny jwb)  MATA!

sbb konfiden sgt smp tersasul..sbnrny ayah aku confius samada epi sbut gud afternoon @ ainun (mta dlm bhs arab)

Rate

1

Reply 1# titoxer

ofismate aku... nk offer kitorang kek.. kitorang tanye die kek ape ade.. skali denga kek pondan.. hah?????? pondan??? skali die tunjuk gamba.. la... kek fondant = (fonden) kek pondan??? hahahha... tapi rilek je die senyum.. siap reply  "ala aku tak tau sebut.. time kasih btul kan..."

Rate

1

gelak srg2 depan pc.....smbil gelakan org smbil ingat diri sendiri pun sama...pengubah bahasa baik punya.....

gelak srg2 depan pc.....smbil gelakan org smbil ingat diri  ...
adzyla Post at 17-5-2010 20:49

kannnnn~ hehehe

tgh bad mood, masuk thread ni mmg bley lupa jap masalah.. lawak arrrrr..

kawan aku seorg ni..dia ni jenis cakap english mcm pop corn..
tapi cakap malay xreti sgt..so dia nak blaja ckp malay..dia slalu ckp kat aku..mmg byk la perkataan2 yang dia slh sebut or salah guna..tapi paling aku ingat....

time tu dia nak beli hair clip...aku lak pergi guardian..so pas beli tu dia dtg la kat aku di guardian..
kawan: kesian orang jaga stall hair clip ni..
aku: kenapa?
kawan: td i nak beli klip..i tgk dia kidal..kesian..sedih sgt tgk org kurang upaya...
aku: la kidal bukan cacat pon napa nak sedih..
kawan: cacat la tu...mcm mana nak buat keje dia kidal..
aku: (pelik dah..kidal pon dia anggap cacat)..abis i ni kidal..u rasa i cacat ke..leh je i buat keje masuk lab..
kawan: u mana lak kidal...u xcacat...
aku: hah..meh i nak tengok orang tu..
so kita orang pergi la lalu kembali kat hair clip stall tu...
upanya..orang tu bukan kidal..dia kudung..penat je aku pikir aku ni caacat gak ke sbb kidal..adeeehhh asal aku jumpa je hair stall kat shopping..aku mesti ckp kat dia...orang tu tak kidal kan.....

Rate

1