CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: blastoff

khurafat - guna garam untuk halau hantu dalam bangunan .

Post Last Edit by doden at 23-9-2010 13:25

Saya sokong Encik Vandal!! Dan saya percaya Prof Harun din dah maafkan dia.Kan bulan raya nie kan, orang memburukkan kita, bagi maaf kan je lah.Tapi kalau akulah jadi Prof Harun Din tu, aku print setiap satu muka surat thread nie buat laporan polis, ambil peguam biar saman siapa yang start buat fitnah yang melampau-lampau nie.Aku pun dapat keuntungan.hehe..Moga2 dia sedar dari kesilapan

Post Last Edit by doden at 23-9-2010 13:45

Nie ha..

A lecture by Shaykh Yasser Al-Habib.
Prophet Muhammad (Peace be upon him and his pure family) was poisoned by his two wives Ayesha and Hafsa, at the order of their fathers Abu Bakr and Omar (May allah curse them). This is a fact that most Muslims are not aware of.
Shame on Ayesha and Hafsa!! Shame on Abu Bakr and Omar!! Shame on Sunnis!!

http://m.youtube.com/watch?gl=US ... w&fulldescription=1

Di atas nama kononnya ada beberapa perkara di dalam Islam yang orang Islam sendiri tidak tahu kononnya

Samalah kesnya macam si pembuka thread nie

Saya tak musykil pun sebaliknya saya yakin amalan halau hantu dia dan pengikut dia tu sesat dan khurafat , kalau kau yang musykil maka kau la yang pi sendiri tanya dia mengenainya ok . Saya tak suruh dia layan pun forum ni , dan saya pun mai forum ni untuk tujuan dakwah, bukan untuk layan forum. Kalau dia cuma ada masa nak buat perkara sesat saja maka lantak dia lah.
blastoff Post at 23-9-2010 11:19

ko jangan sombong, pak cik...cukup susah aku nak dengar dari mulut Tuan Guru Haurn Din melabel orang itu & orang ini sesat...

Macam isu "Bedah Batin" masa kuliah beliau dulu, beliau cukup berhati-hati mengulas isu tu...memang Bedah Batin itu agak bercanggah dengan Islam, tapi beliau tak senang2 nak tuduh orang itu buat amalan sesat...Beliau sendiri menggalakkan kita dapatkan maklumat dari dua2 pihak...lepas tu baru buat kesimpulan sendiri...itu baru cara yang betul...

ko tanya la pihak Darussyifa sendiri, atau email je diorg, kenapa garam & lada hitam itu ada unsur yang tidak disukai jin...

ni belum lagi sentuh bab Hadis sahih tentang Rasulullah suruh minum air kencing unta untuk merawat penyakit satu kaum ni...

jangan harapkan semuanya dalam internet...ilmu tu luas...bukan semua jawapan kita boleh dapat dengan hanya sekadar 'klik'....jangan terpedaya dengan dakyah yahudi...

biasala org2 berdakwah yg CONFIRM msk syurga ni.. tak segan silu nk menyesat-nyesatkan orang..

pendapatan ako pon sama dengan PAwang Buaya dalam hal ni...mungkin hal2 lain ako tak sokong sangat blastoff..tapi hujah yg diberikan mmg sangat2 kukuh bak kate pawang..dan forumer lain yang menyanggah pendapat tu tak memberikan hujah lawan yang bernas dan betul2 teguh.

Lada hitam bukan benda yang haram....yang dilarang dalam perubatan islam adalah benda yang haram dan bersumberkan haram......pernah tengok pengamal perubatan menggunakan lada hitam/bawang untuk menghalau jin?????bukankah termasuk dalam perubatan....
Jika saudara blastoff kata tiada nas atau hadith yg menyebut tentang pengunaan garam dan lada hitam
DIMANA pula NAS DAN HADITH yang mengharamkan garam dan lada hitam dlm salah satu keadah menghalau jin?
Jgn pula dalil rapuh spt alasan terkebetulan sama cam org
kafir guna ..kite pon dgn buta2 terus haramkannya.
nabi menaikki unta dan berjalan kaki dari satu destinasi ke satu destinasi.....
anda menaikki kereta,baik saudara mengamalkan sunnah nabi dengan membeli unta......cuba fikirkan.
gaya pakaian anda,makanan anda,tempat tinggal,kemewahan dan kehidupan adakah mengikut sunnah nabi??.....
islam itu mudah......jangan diperberatkan.
Jesteru itu, kita jangan terlalu sempit menyalahkan yang ini, membetulkan yang itu, menidakkan kaedah ini, mengiyakan kaedah itu cuma berasakan beberapa hadis sahaja tanpa mendapat huraian sepenuhnya dan kaitan ia dengan ayat-ayat Quran yang lain. Sebaiknya dalam bab ghaib yang kita kurang arif, jangan lah mengandai dan jangan juga memandai mengikut selera.

Follow Us
Post Last Edit by Potpouri at 23-9-2010 14:42

Benda2 ghaib ni smua org pun tak tahu.. yg menyesatkan Harun Din pun kata dia sndri tak tau gak psl benda ghaib..

ko sakit pun ko tak tau sakit apa.. apsal ko mkn ubat kalau sakit? ubat tu ko nmpak ke menyembuhkan ko? betul ke mghalang virus merebak smua tu? apsal ko tak berdoa dan berdoa je.. tak pyh berusaha teruskan berdoa..

Dlm dunia ni teknologi smua byk dibangunkan org yahudi n kristian..adakah kita yg menggunakan teknologi tu pengikut yahudi/kristian?

Atlis ustaz2 kat Darussyifa berusaha mengubati pesakit2 tu.. tak mintak bayaran sesen pun..org2 miskin pn leh berubat..
Tak kisahlaa guna garam ke lada hitam.. mgkin dr pemerhatian diorg yg nmpak makhluk tu (wallahualam), makhluk tu takut atau lari bila guna bende2 tu.. so what?? kalau makhluk tu blah, pesakit sembuh..ok laa kan...selesai msalah...aku pun tak rsa diorg kata garam n lada hitam tu yg berkuasa menyembuhkan tanpa izin ALLAH..
sama macm panadol..kalau demam or pening kepala korg makan.. tnpa izin allah demam korg takkan sembuh..tp kenapa korang makan jgk ubat2 tu..

itu saja laa..aku ni org biasa je..ilmu agama pun cetek..tak mcm org2 kat sini leh kuar hadis sunah segala.. yg aku tau Islam itu indah.. dan kita org islam perlu berbaik2 n bt kebajikan.. jgn le mudah2 menyesatkn org sana sini..aku cukup anti dgn manusia yg sesama manusia nk menyesat2kan manusia lain.. sdgkan kita ni manusia, tak pernah lari pn dr kesilapan..dan kita pun tak tau akn ditempatkan dimana nanti....

Reply 180# vandal

setujuuuuuuu dgn ur opinion!!!!

tp blastoff nih dari dulu smpai skrg asyek kata Ust Harun Din syirik lah haram lah tp nak bersemuka tak berani lak!!! ckp belakang2 berani lah..

pendapatan ako pon sama dengan PAwang Buaya dalam hal ni...mungkin hal2 lain ako tak sokong sangat blastoff..tapi hujah yg diberikan mmg sangat2 kukuh bak kate pawang..dan forumer lain yang menyanggah pendapat tu tak memberikan hujah lawan yang bernas dan betul2 teguh.
mohdlorong Post at 23-9-2010 14:14

tau sebab apa..???

SEBAB KAT SINI TIADA PERAWAT DARUSSYIFA

pendek kata, kat sini takde yang betul2 ahli dalam membicarakan isu ni....jadi macam mana nak buat perbincangan...???
memang la akan nampak pak cik blastoff di pihak yang benar, sebab sebelah pihak jer yang bagi pendapat, sebelah dia je yang mengkaji...belah Darussyifa x ader wakil pun kat sini...

seba tu aku suruh pak cik blastoff jumpa sendiri dengan pihak Darussyifa, berbincang face to face dengan diorg...baru la betul caranya...Darussyifa tu 24jam terbuka untuk sebarang perbincangan tentang rawatan Islam...tapi kena buat dengan cara yang betul la...

masaalohnyee..........................sakit/virus/bakteria tak menipuuuuuuuuuuu ye tak.......

skang bukan cite pasal unta...skagn cite pasal alam ghaib.................alam yg orang tatau..sebab quran da cakap camtu..kalao cite pasal sakit ape sme.....mmg tak nampak..tapi orang tau.sebab ape orang tau? sebab kajian.....ade saintis.

TAPI kes alam ghaib ni mmg sah2 terang2 quran kate pengetahuan kite limited jah...

yang benar-
yang tatau ape2 tapi nak bercakap gak

Post Last Edit by zamkumis at 23-9-2010 14:43

Ok senang cerita macam inilah, kita minta blasoff huraikan dulu usul yang diutarakan yang menyebabkan timbul kekeliruan.
Kita tidak mahu berbalah tentang masalah yang dibincangkan sebenarnya bukanlah satu masalah. Ini semua perkara membazir.

1. Apakah yang dikatakan khurafat
2. Apakah yang dikatakan bid'ah
3. Senaraikan 5 perkara yang hukumnya harus.
4. Senaraikan 5 perkara yang hukumnya sunat.

Sila jawab..

virus/bakteria smua mmglaa tak tau menipu.. ntah2 saintis tu menipu korg pecaya laa pulak ubat2an tu penyembuh penyakit..

betul ke takde kajian yg org kristian tu buat berkenaan makhluk2 halus ni smua.. tak salah aku mcm2 kajian diorg buat psl hantu2 ni..diorg siap ada alat nk tau kewujudan makhluk2 ni smua.. hehe.. ni aku tgk dlm tv.. kalau diorg menipu..tertipu laa jg kan..

tau sebab apa..???

SEBAB KAT SINI TIADA PERAWAT DARUSSYIFA

pendek kata, kat sini takde yan ...
vandal Post at 23-9-2010 14:32

aku pon tak kenal haron din.. tapi dia bukan ahli sihir..

mende mudah je citer ni... mcm yg aku dok reply la.. garam berlada tuh ganti ngan bijik petai je...
ok sirius2 sket..
1. TT ckp guna garam khurafat. sbb tiru dlm agama lain,
-> guna belacan je. keropok mony pon boleh...

2. takdak hadis and nas alquran ckp kene guna garam...
-> belacan pon takde dlm nas lagi la keropok mony... guna pedang la.. Umar nak pancung iblis ngan pedang.. nabi idris cocok mata iblis ngan jarum... mana hadis ckp? ade ke hadis/nas alquran kata haram lak. tanya blastoff la dia pandai..

3. guna garam betul makhluk tuh larik? kite mana tau mende ghaib. kalau rasul tak bagitau cm mana kiter tau?
-> ilham dari Allah, bukan amik ilham setan... macam mana nak tau? dgn ilmu la... adaka ilmu cmtu? apa dia? tanya org yg pandai la.. aku bodo. yg aku tau ilmu Allah luas. kalau tok cha pandai buang Jin, Islam laaagi POWER. mcm mana? kene tanya org yg belajar disiplin ilmu tuh la.

sekian dari makhluk yg tak pandai...
lai...lai...lai..

tak kesah la klo saintis tu menipu ke ape..janji kite makan ubat..kite baik dengan izinNye.....janji tak melibatkan perkara ghaib..katekan virus tu pure2 tipu ke ape ke..die tak menyesatkan.

masaalohnye.
hujah ni takleh dipakai ngan setan..sebab setan tu menipu untuk menyesatkan. virus tak masuk nuraka.haha

kalau kajian tu dibuat kristian pon..sah2 menipu.sebab quran kate pengetahuan kite limited. pasal nabi pon tatau. ini bukan sains.ini alam ghaib. dia lain dari sains. sains kite buktikan depan mate..ade bukti baru boleh pecaye..kene bende2 nampak.

alam ghaib tak nampak.macam mana nak buktikan?
kan????????????????

aum~!

klu dlm cerita 'jgn pandang belakang' tok bomoh tu guna jagung tanam dlm tanah.  bomoh2 ni dpt i ...
tobby Post at 23-9-2010 10:58

Apa yg aku tau, ust Harun Din berguru dalam perubatan Islam. Ramai juga guru dia termasuk dari Tanah Arab. Memang ada amalan yg dia belajar bercampur aduk dgn benda-benda khurafat ni tapi beliau tak amalkan. dia tak amalkan bulat-bulat apa diajarkan  kepadanya setelah jelas hukumnya disamping merujuk kepada ulama tempatan atau pun timur tengah. Contohnya Kaf 40, dia ada belajar tapi dia tolak amalannya setelah ada ayat-ayat yang tak tau maknanya. Dia tak benarkan murid-muridnya mempelajarinya atau mengamalkannya jika dah tau. Yang dia amalkan sekarang ni ada amalan yang jelas hukumnya dan telah difatwakan harus oleh samada majlis fatwa atau ulama2 besar. Aku rasa dia sanggup buang amalan yang khurafat kalau blastoff dapat membuktikan kepada beliau tapi mestilah melalui perbincangan secara ilmiah. Bukannya main hentam keromo macam ni.

ntah..tulaa..aku ni manusia biasa je.. tak tau le..tp aku tau ada je manusia yg boleh nmpak makhluk2 ni dgn izin ALLAH... aku pun pernah ternampak sekali... aku tak nak nmpak dh.... so aku yakin kalau ALLAH berkehendak, adalaa manusia yg dpt kelebihan itu...

dengan izin Allah dan ikhtiar manusia,apa saja barang yang digunakan boleh menghalau makhluk halus...
tiada yang mustahil,kecuali benda yang haram.....bila disebut diperkenankan tak kisah la nak pakai lada hitam,minyak angin,kunyit dan sebagainya......
cuba lihat kisah nabi ayub.....tiada sandaran...tepat ( At-Tibbu 'n-Nabawi, At-Tibb wa 'r-Rahmah, Zadu 'l Ma'ad fi Hadyi Khairi 'l-'Ibad dan lain-lain lagi ) tapi kita kena lihat dari segi lain,bukan terus mentafsir minta nas untuk lada hitam...
ulamak mana pun yang mempersoalkan permasalahan bukan hanya melihat terus kepada nas tapi kena lihat cabang yang lain.....
inikan orang awam yang hanya mentafsir mengikut rujukan sendiri..........
tiada yang tepat selagi tidak dilarang oleh ulamak seperti permasalahan agama lain.......
hanya persetujuan para ulamak yang memberi kata putus bukan orang awam seperti
ENCIK BLASTOFF.

mmg pun, kadang2 tue sibuk la panggil org itu , org ini ,tetapi diri sendiri tak mengamalkan ayat2 yg nabi ajar mana tak nya syaitan datang balik...terlalu mengharapkan org lain ,tapi diri sendiri tidak amalkan.

Post Last Edit by wan72 at 23-9-2010 15:11
ooooo , so harun din qoute hadis tu dalam buku dia tak pakai rujukan la dan kau pun ambik bulat-bu ...
blastoff Post at 23-9-2010 08:15

Dia ada rujukan dia laa. Kalau dia sajer2 reka hadis, mesti dah kena sound oleh ulama kat malaysia ni. Kau ingat ulama kat Malaysia tak sensitif ke benda2 macam ni. Kau pun sama, kalau kau kata hadis tu hadis palsu, mesti ada sandaran juga, mesti ada rujukan juga bukan boleh main suka2 jer kata hadis palsu. Kalau kau tak tau cari dulu, setau akau kat Malaysia ni sudah ada kitab hadis yang sudah dikumpulkan semua hadis-hadis sahih, hasan, lemah atau palsu. Takkan ko cuma baca hadis sahih jer. Kalau nak belajar dan menjatuhkan hukum kau kena belajar semua.

Tujuan board agama Islam di wujudkan adalah untuk berbincang mengenai isu yang ada kaitan dengannya ...
blastoff Post at 23-9-2010 10:06

Malasahnya ko dah buat tuduhan berat kepada orang alim dan dihormati oleh orang Islam di Malaysia. Kalau nak berbincang, berbincang lah secara sihat dan kena pandai menghormati pandangan orang lain. Ini tak ko terus tuduh orang ni kafir ler, sihir dan macam-macam lagi. Lepas tu fatwa mufti2 semua ko tolak. apa niat ko sebenarnya.