CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

Bumi Akan Huru Hara@Kiamat pada 2013?

aku minat baca benda2 nih. cuma macam2 versi dah aku baca. so, kena pandai fikir , mana betul mana salah. jangan terlalu percaya atau taksub. kalau tak bercanggah dan demi agama, tak salah cari ilmu2 dan baca sejarah2 islam dulu2 .

Rugi la sapa beli Iphone 4

aku bkn nya terima 100% pandangan mereka aka zeta tu...tu adalah pendapat peribadi aku sebagai pembaca di situ..dan aku ambik langkah berhati2..so aku plan kan escape route...ke mana aku nak terjah KALAU ianya BETUL2 berlaku...yg aku nampak..ko cam emosional je  banyak2 posting/reply..ko lebih emosional.. ...reply2 lain aku nampak biasa je... ko nak paksa aku terima pendapat ko ke,C.K?

sumbangan aku mengenai pencemaran udara? hmm aku seboleh2 nya kurangkan pengunaan kenderaan peribadi kecuali aku kena buat assingment di trengganu dan pahang... ok puan C.K,aku kena kluar dulu...pi IPD dan scene of accident dulu..polar shift ka,nak banjir ka..deadline masih jalan...

Aku x nampak apa yg apa yg ko paham le c.k...aku dah kata sama ada ko setuju ke tidak,tu terserlah lah pada ko...ni ko melarut sampai ke ntah apa2.. aku suh ko bc kat zeta..ko ngelat..aku bkn suh ko jadi pengikut depa..

aku suh ko bc utk dapatkan pahaman ko tentang idea yg mereka cuba sampaikan itu...selagi ko x baca,ko duk ulang tanya benda2 yg sama...dan x de org yg boleh tolong ko selagi ko x nak baca dan paham....last2 ko jadi mcm meden..radio buruk C.I tu....duk ulang tanya... ko nak ganti meden ka,C.K?

Reply 143# razhar

siang2 pun jual lubang dubur ka?

Rate

1

gunung berapi nak meletup tahun 2012...tsunami besar pon 2012....
C.K Post at 28-9-2010 13:10

Itu adalah apa yg DIRAMALKAN berlaku, SEKIRANYA benar berlaku peralihan kutub (pole shifting). Dan ramalan ini dibuat berdasarkan KAJIAN PARA2 SAINTIS seperti NASA. Bukanlah ramalan itu dibuat suka-suka hati TANPA melakukan sebarang educated research terlebih dulu. Itu suicidal namanya. Dan seperti yg telah saya point outkan sebelum ini, bumi harus menerima sebab dan akibat, sebagai membenarkan apa yg telah ditulis di dalam Al Quran. Kiamat tidaklah berlaku begitu saja on the spot tanpa melalui fasa-fasa permulaan. Semua fasa-fasa ini telah pun LENGKAP tertulis di dalam Al Quran (tanda2 kiamat besar/kecil). Tinggal lagi, sama ada kita rajin atau tidak, to connect the dots. Islam menyuruh kita utk BERFIKIR. Oleh kerana Islam itu sesuai utk semua zaman, maka, itu juga bererti, hasil kajian sains yg kita dapat pada hari ini, juga pasti ada jawapannya di dalam Islam. Maka CARILAH. Sangat rugi sekiranya kita diberikan pengajaran tetapi kita menolaknya kerana kejahilan kita sendiri. Padahal Islam itu membebaskan penganutnya dari kejahilan.

Wallahua'lam.

P.S Sila abaikan pesanan di atas sekiranya anda bukan beragama Islam.

Follow Us
Aku x nampak apa yg apa yg ko paham le c.k...aku dah kata sama ada ko setuju ke tidak,tu terserlah l ...
razhar Post at 28-9-2010 02:39 PM

hehe...buleh pon ko reply tanpa ulang2 PMS...bukan islam...sila ambil sirap penenang....macam ni baru nampak tenang sikit bila ko cuba membaca posting seseorg dlm nada emosional/marah...jadi jgnlaa ko xpect org tu pon menulis dlm kadar emosional itu dungu namanya aku memang tak layan pon zetatalk yg ko promote dlm beberapa mukasurat ini dan aku takde apa2 plan nak larikan diri kemana2 pon...aku teruskan hidup dengan rutin aku yg mana kuncinya adalah keseimbangan....jika bila kata sesuatu bencana besar itu menimpa aku serta penduduk sekitar/setempat ...aku akan follow je mana yg patut jika terselamat (unless ada amaran awal...time tu pegilaa selamatkan diri jika mampu).....diwaktu bencana itu datang...kita sniri tak sempat nak berpikir pon nak lari kemana...hatta masa tu ko dah plan nak ke gunung sekalipon....dari awal lagi kita sendiri sedar bencana alam ni buleh berlaku bila2 masa tanpa diduga tanpa kepastian tarikh tetap...

aku ambek contoh (contoh ye) ko kata nak tunggu akhir 2012 (pulakk) jika masa tu ko ditakdirkan banyak keje....urgent...banyak urusan ko kene setel...banyak menda ko kena dahulukan....takkan ko nak lepaskan?hanya kerana ko dah plan awal2...hujung tahun 2012 aku nak terkangkang kat umah tunggu news kot2 laaa ada amaran awal dari mana2 pihak soh umat manusia larik ke gunung sebab tsunami besar nak melanda...tunggu punya tunggu....sampai akhir 2013 harammm takde amaran jauh sekali tanda2 nak berlaku huru hara....camne tu?

pada aku...aku akan teruskan hidup macam biasa je tanpa kalutkan diri aku nak rancang lari diri kesana rancang lari diri kemari...aku tidak menolak apa sahaja kajian yg katanya buleh mendatangkan kebinasaan/menjejaskan kehidupan umat manusia...malah aku sniri mengikuti perkembangan tersebut melalui sumber2 sahih (yg tidak dicemari teori serta andaian merepek2) cuma untuk memastikan/meletakkan satu2 tarikh yg katanya tepat...pada aku tak kena....ko sendiri yg merisaukan diri ko...bila ko risau...ko tekanan sebab banyak sgt berpikir...bila tekanan perasaan ianya akan mempengaruhi kerja ko...mempengaruhi kehidupan ko sekaligus keluarga ko...amal kemana...ibadat kemana....tanggungjawab kemana....sedikit sebanyak sikap akan berubah...bla bla bla...sampai takleh focus dah...sebab?terlalu memberi tekanan pada diri...betul ke cara hidup macam tu? last2 ko kena ambek ubat respidon tak pasal2...

Itu adalah apa yg DIRAMALKAN berlaku, SEKIRANYA benar berlaku peralihan kutub (pole shifting). D ...
andria Post at 28-9-2010 02:56 PM

setahu saya (yg katanya bukan islam ini)...nabi orang islam serta tuhan org islam melarang mempercayai ramalan kan? sepertimana saya disini seadanya (yg katanya bukan penganut islam ) tidak sebesar zarah pon menolak kajian2 dari pihak berwajib dengan dibekalkan penjelasan saintifik malah menerimanya dengan minda yg terbuka

Post Last Edit by andria at 28-9-2010 15:56
setahu saya (yg katanya bukan islam ini)...nabi orang islam serta tuhan org islam melarang mempe ...
C.K Post at 28-9-2010 15:29

Benar. Tapi ramalan yg anda maksudkan di atas, tidaklah sama dengan ramalan yg dimaksudkan di sini. Apa yg dinyatakan di sini ialah ramalan berdasarkan KAJIAN akademik, seperti ramalan cuaca yg setiap hari boleh kita tonton di kaca tv. Bukan ramalan menelek horoskop berlandaskan ilmu psikik yg tidak dapat kita ketahui secara PASTI, dari mana sumber atau punca ramalan. Di dalam Al Quran, malah di dalam hadis, juga ada RAMALAN. Malah Al Quran itu sendiri adalah satu kitab RAMALAN yg di dalamnya sudah pun DIRAMALKAN, apa yg telah dan bakal terjadi, di masa lalu dan masa hadapan. Kita tahu persis apa yg akan berlaku sebelum kiamat. Kita tahu Nabi Isa a.s akan turun semula utk membunuh Dajjal. Kita tahu Yakjuj dan Makjuj akan mati semuanya setelah Nabi Isa berdoa memohon bantuan Allah utk menghapuskan mereka. Semua ini RAMALAN. Bukan begitu?

Maka, haruslah kita bijak membezakan, yg mana Ramalan yg dimaksudkan oleh Rasullullah s.a.w yg tidak boleh diikut, dan yg mana bersifat akademik, eg: memberi peringatan/amaran. Saya rasa anda tentu lebih arif apa yg saya maksudkan di sini.

P.S Tidak ada di dalam post saya yg mengatakan anda bukan beragama islam. Saya cuma menyebut, sila abaikan SEKIRANYA anda bukan beragama Islam.

Benar. Tapi ramalan yg anda maksudkan di atas, tidaklah sama dengan ramalan yg dimaksudkan di si ...
andria Post at 28-9-2010 03:54 PM

jika kamu seorang yg peka atau prihatin (ataupon seorg melayu isle yg tidak perasan lebih isle dari org lain)...sedari awal lagi aku mengatakan mempercayai ramalan untuk menetapkan satu2 tarikh tetap yakni berlakunya kejadian tersebut (yg telah dikaji) ianya tidak kena...bukan sekadar mempercayai malah mengambil tindakan keatas ramalan tarikh/hari tersebut dengan membabi buta dgn berpaksikan kalendar kaum mayan dan suka aku igtkan kamu yg agak beringuih disini...aku bukan seorg yg bertaqlid buta....prinsip dan pegangan aku sebelum ni pon amatlah jelas yakni aku yakin setiap kejadian yg allah jadikan itu berlaku dengan mekanisme-NYA (buleh dijelaskan memalui ilmu mengkaji merangkumi sains dan sewaktu dgnnya) bukan dengan magis atau khayalan sakti

aku ingin menyangkal...setahu aku (yg katanya bukan penganut islam) al-quran itu bukan kitab ramalan...al-quran itu satu kitab panduan kepada umat akhir zaman...bagaimana kamu tergamak melabelkan quran sebuah kitab ramalan?sedangkan kamu berbuih2 menulis nabi allah saw...tuhan allah...islam etc? mungkin kamu tidak reti membezakan ramalan dengan panduan...malunya kamu mendabik dada sebagai melayu isle nenek moyang penganut ugama hindu bekas kapeer pemakan babee

baca boleh, percaya terpulang pada diri sniri

susah juga ya...mengkaji sana sini...ibadat tah ke mana...kalau bala allah nak datang..masa nyawa di ambil tiba....bersedia mcm mana pun tak kan terlepas walau sesaat......

susah juga ya...mengkaji sana sini...ibadat tah ke mana...kalau bala allah nak datang..masa nyawa di ambil tiba....bersedia mcm mana pun tak kan terlepas walau sesaat......
dewi_anastasia Post at 28-9-2010 06:00 PM

sokong !!!!! kalo ajal sampai + tak sempat tunggu 2013 lagi . 2013 blom tentu kita masih hidup + bersedia jah dari skrang

hehe...buleh pon ko reply tanpa ulang2 PMS...bukan islam...sila ambil sirap penenang....macam ni ...
C.K Post at 28/9/2010 15:22

eh yg ko merepek2 cam murai cabut ekor ni pehal?  ikut suka hati aku le nak caya ke tidak dan ada ke aku paksa ko terima 2012 tu? aku tgk forumer2 kat sini open je..tak de le membebel cam murai cabut ekor plak? apasal,ko baru tahu aku kawan dgn musuh ketat gang ko ke? aku tgk ko je yg lebih2...org lain biasa je...  sebijik cam radio buruk meden...

baca boleh, percaya terpulang pada diri sniri
shahreen Post at 28/9/2010 16:50

betul tu...baca boleh..nak caya ke tidak..tu pilihan individu la...tak de sapa2 nak paksa kita terima....KECUALI kalau rasa dipaksa...

well,tu le price yg kita kena byr bila bersama dgn musuh ketat 'parti' satu lagi...

Reply 149# andria

bro,abaikan je org yg tetiba je melenting...kita cuma bagi pendapat..pandangan kita....kita tak paksa sapa2 terima...tak ada sebarang unsur2 paksaan pon...ntah le..aku geleng kepala bc peel C.K hari ni... abaikan je..dia mungkin ada problem yg lain yg membawa kpd misjudgement... aku tgk dia sorang je cam meledak...org lain biasa je...

penyo tak nak bagi pendapat tentang HAARP ke? kot2 ada kaitan dgn pole shift ni?

solat jap...

mungkin mod boleh campakkan thread ni ke bod astronomi kot...MPS pon boleh..

penyo tak nak bagi pendapat tentang HAARP ke? kot2 ada kaitan dgn pole shift ni?

solat jap...