CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

Bumi Akan Huru Hara@Kiamat pada 2013?

eh yg ko merepek2 cam murai cabut ekor ni pehal?  ikut suka hati aku le nak caya ke tidak dan ada ke aku paksa ko terima 2012 tu? aku tgk forumer2 kat sini open je..tak de le membebel cam murai cabut ekor plak? apasal,ko baru tahu aku kawan dgn musuh ketat gang ko ke? aku tgk ko je yg lebih2...org lain biasa je...  sebijik cam radio buruk meden.
razhar Post at 28-9-2010 07:02 PM

inilah dinamakan perbincangan...berforum ....bukan personal attack sepertimana dlm posting ko diatas ni laa cikai sgt laa ko ni rupanya ye razhar...bukan berpengetahuan luas sgt la kan tak hairan ada org kata ko pondan...bila tak mampu bidas ko mula personal attack....lepas tu mula laa tu dok create cerita aku dengki kat dia laa...aku tak puas hati kat dia laa...aku itu aku ini kat dia...seperti mana yg razhar pernah PM aku sebelum ni....aku simpan lagi segala private msg razhar yg secara tiba2 PM aku kata aku dengki kat dia berkawan dgn org tu...halang dia berkawan dgn org ni takajut aku membaca private msg dia kepada aku...aku tetap akan simpan segala perbualan aku dgn razhar...mana tahu kot2 dia pusing cerita kan?

apasal,ko baru tahu aku kawan dgn musuh ketat gang ko ke? aku tgk ko je yg lebih2...org lain biasa je...  sebijik cam radio buruk meden.

aku minta ko jelaskan disini secara terbuka apa yg ko cuba kaitakan aku dgn geng?kawan baik aku?aku geng dgn sapa? maideen?sejak bila pula aku geng dgn maideen? buleh tahan bodoh jugak ko ni razhar...takkan disebabkan aku rimas ko dok ulang2 ko punya postinf sirap penenang tu maka membabi buta ko tuduh aku bergeng sana...bergeng sini haram tak pernah aku ada geng dlm ni jauh sekali kawan baik???

Reply  andria

bro,abaikan je org yg tetiba je melenting...kita cuma bagi pendapat..pandangan kit ...
razhar Post at 28-9-2010 07:16 PM

ko buleh memilih untuk mengabaikan ataupon skip posting sesiapa...pilihan itu ditangan ko sniri jugak..macam aku...aku meilih untuk tidak mengabaikan posting ko...salah aku ke? hak aku sebagai ahli forum...suka hati laa nak baca posting sape2 nak reply/quote posting sape2 pon bebalnya razhar ni.....secara umumnya disini aku tidak memaksa ko untuk menerima pendapat mana2 individu termasuk aku...aku bertanya tapi ko tak buleh terima pertanyaan aku...ko aku lihat melatah dan mula lah personal attack aku bila tak dapat jawab....patutlaa cipan selalu cakap ko ni pondan dulu pelik jugak napa dia suka sgt kata ko pondan...skang baru aku dapat kaitkan

belum 2013 dah huru-hara nampaknya kat sini

Post Last Edit by andria at 28-9-2010 20:59
jika kamu seorang yg peka atau prihatin (ataupon seorg melayu isle yg tidak perasan lebih isle dari org lain)...

Maaf, saya tidak masuk campur dalam urusan isle atau tidak. Kita bercakap tentang sains, bukan tentang isle. Sila teruskan perbincangan isle/tidak isle anda dgn mereka yg anda maksudkan.

sedari awal lagi aku mengatakan mempercayai ramalan untuk menetapkan satu2 tarikh tetap yakni berlakunya kejadian tersebut (yg telah dikaji) ianya tidak kena...

Saya juga tidak pernah mengatakan bahawa 2012 akan PASTI berlaku seperti apa yg diramalkan. Namanya pun ramalan. Sebab itu jika anda perhatikan, setiap selesai post saya, saya letakkan Wallahua'lam, yg bermaksud, 'Allah Lebih Mengetahui'. Kalau ada yg mengatakan bahwa hal itu adalah PASTI, maka anda pergilah bercakap tentang hal itu kpd org tersebut.

suka aku igtkan kamu yg agak beringuih disini...

Terima kasih kerana mengingatkan saya. Tapi saya tidak pernah mendabik dada mengatakan saya seorang yg sudah cukup ilmu di sini. Kata-kata itu, anda sendiri yg menyimpulkan. Jadi saya pulangkan semula hak itu kpd anda.

aku bukan seorg yg bertaqlid buta....

Saya juga tidak pernah menuduh anda bertaqlid buta.

prinsip dan pegangan aku sebelum ni pon amatlah jelas yakni aku yakin setiap kejadian yg allah jadikan itu berlaku dengan mekanisme-NYA (buleh dijelaskan memalui ilmu mengkaji merangkumi sains dan sewaktu dgnnya) bukan dengan magis atau khayalan sakti

Seperti yg sudah saya jelaskan sebelum ini, ramalan yg dilakukan oleh pakar2 saintis adalah berdasarkan KAJIAN yg mereka lakukan. Kajian mereka pula adalah berdasarkan ILMU dalam bidang sains yg mereka miliki, bukan berdasarkan magis dan khayalan sakti.

yg katanya bukan penganut islam

Sudah saya katakan sebelum ini, tidak ada dalam post saya yg mengatakan anda bukan penganut Islam. Dgn jelas tertulis di situ, perkataan SEKIRANYA. Jadi saya tidak faham kenapa anda masih menulis - yg katanya bukan penganut islam. Saya minta jasa baik anda supaya berhenti menulis seperti ini kerana ia boleh menimbulkan fitnah. Sekiranya ada org lain yg mengatakan ini kpd anda, pls take it up with him/her.

al-quran itu bukan kitab ramalan...al-quran itu satu kitab panduan kepada umat akhir zaman...

Memang Al Quran adalah sebuah kitab panduan, yg di dalamnya terisi ramalan2 tentang hari akhirat. Tidak ada siapa yg dapat menafikan ini. Berita2 tentang masa depan, ada di dalam Al Quran. Inilah yg dikatakan sebagai ramalan, dan ramalan ini berdasarkan WAHYU. Cuma isunya di sini ialah tentang penggunaan terma. Ramalan ini sudah tentulah tidak sama dgn ramalan yg dilakukan oleh pakar2 tilik.

Saya tahu anda tahu apa yg cuba saya sampaikan, jadi saya tidak faham kenapa anda membesarkan soal terma sedangkan isunya di sini bukanlah tentang penggunaan terma kitab Al Quran itu kitab ramalan atau bukan, TAPI soal isi ramalan pakar2 saintis (NASA) dalam berita yg dibuka oleh TS. Anda sendiri bersetuju kerana anda berkata:

prinsip dan pegangan aku sebelum ni pon amatlah jelas yakni aku yakin setiap kejadian yg allah jadikan itu berlaku dengan mekanisme-NYA (buleh dijelaskan memalui ilmu mengkaji merangkumi sains dan sewaktu dgnnya

Itulah yg telah saya jelaskan dalam post2 saya sebelum ini iaitu RAMALAN2 yg telah dilakukan oleh pakar2 saintis itu adalah berdasarkan kajian SAINS, dan nampaknya anda sendiri pun bersetuju seperti kenyataan anda yg saya quote di atas. Jadi saya tidak faham, APA sebenarnya yg anda marah dan tentang di sini sekiranya kita berada pada sisi yg sama?

bagaimana kamu tergamak melabelkan quran sebuah kitab ramalan?sedangkan kamu berbuih2 menulis nabi allah saw...tuhan allah...islam etc? mungkin kamu tidak reti membezakan ramalan dengan panduan...malunya kamu mendabik dada sebagai melayu isle nenek moyang penganut ugama hindu bekas kapeer pemakan babee
C.K Post at 28-9-2010 16:06

Saya tidak pernah mendabik dada sebagai melayu isle seperti yg anda katakan. Apa definisi isle, saya pun tidak tahu dan tidak pernah menggunakannya. Saya juga bukan penganut Hindu atau bekas pemakan babi. Saya menolak hadiah anda ini, saya pulangkannya kembali kpd anda.

Secara jujur, saya tidak tahu apa yg anda marah sangat dgn post saya kerana saya langsung tidak menyerang anda atau peribadi anda. Saya cuma menjelaskan kedudukan RAMALAN para2 saintis yg dibuat berdasarkan KAJIAN SAINS, menurut isi berita yg dibuka oleh TS. Tapi saya dapati post anda bersikap terlalu defensif, seolah2 anda menyimpan dendam dan amarah. Maafkan saya kalau ada mana2 tulisan di dalam post saya yg membuat anda marah. Itu bukanlah niat saya. Niat saya sekadar menjelaskan tentang kedudukan ramalan yg dibuat oleh Setiausaha Pertahanan Britain, Dr. Liam Fox. Saya tidak sangka pula saya akan dituduh sebagai melayu isle aka penganut ugama hindu bekas kapeer pemakan babee. Satu perkara yg cukup mudah (menjelaskan tentang kedudukan ramalan), akhirnya diseret ke kancah name-calling.

I am not one to indulge myself in this unethical way of discussion. Name-calling seperti ini sangat tidak menjana minda. Tiada apa2 yg boleh kita pelajari darinya, melainkan membuka pekung di dada dan memperlihatkan kpd org ramai jati diri kita yg sebenarnya. Therefore, i rest my case, as I can see that prolonging this so-called discussion isn't worth it. Both parties need to be rational while discussing things, and not resort to name-calling as what has been done. God bless your soul.

Wallahua'lam.

Benar. Tapi ramalan yg anda maksudkan di atas, tidaklah sama dengan ramalan yg dimaksudkan di si ...

Di dalam Al Quran, malah di dalam hadis, juga ada RAMALAN. Malah Al Quran itu sendiri adalah satu kitab RAMALAN yg di dalamnya sudah pun DIRAMALKAN, apa yg telah dan bakal terjadi, di masa lalu dan masa hadapan. Kita tahu persis apa yg akan berlaku sebelum kiamat. Kita tahu Nabi Isa a.s akan turun semula utk membunuh Dajjal. Kita tahu Yakjuj dan Makjuj akan mati semuanya setelah Nabi Isa berdoa memohon bantuan Allah utk menghapuskan mereka. Semua ini RAMALAN. Bukan begitu?

andria Post at 28-9-2010 15:54

RAMALAN DLM QURAN?
cuba kau sebut apa ramalan2 lam quran?
peristiwa kiamat, hisab. siksa neraka etc dlm quran bukan ramalan....itu pemberitahuan/peringatan apa yg bakal terjadi

aku yg jahil ni ni tahu ramalan dlm quran tang kemenangan k'jaan rom atas parsi saja
menda2 lain haram aku takpernah dengar
taang ramalan hadis tu aku takmo komen lah, sbb langsung takdak pengetahuan ttg itu, org lain yg lbh tahu ilmu hadis jelah komen

Maaf, saya tidak masuk campur dalam urusan isle atau tidak. Kita bercakap tentang sains, bukan t ...
andria Post at 28-9-2010 08:46 PM

bukan ko seawalnnya seolah2 cuba menuduh aku ini seorg yg bertaqlid buta anti sains ke?yg jahil tidak suka berfikir?hahahaha sebab tu aku kata ko beringuih baca balik posting ko sebelum ni...walau tidak ko tulis secara terang2ngan...tapi disitu buleh disimpulkan sebegitu maksud ko...aku abaikan laa kekeliruan ko tu...keliru samada aku islam atau yahudi ye?ke aku kristian?nak tahu aku ke church mana?apa ugama ku...itu hanya aku dan maha pencipta ku dan aku tak bersetuju dengan mengatakan kitab al-quran itu sebuah kitab ramalan...dan terma yg ko gunakan tu aku bangkang ko igt ni dongeng isroiliyat koh?nak meramal2?sampaikan tergamak menuduh nabi saw meramal?setahu aku (yg katanya terkeliru apa ugama anutan ku ini) penyalahgunaan terma kadangkala buleh merumitkan tafsiran

Follow Us
ini kali kedua aku membaca seorg melayu isle nenek moyang penganut ugama hindu bekas kapeer pemakan babee cuba menuduh kitab al-quran adalah kitab ramalan dan nabi saw membuat ramalan...yg dulu2 tu aku sebagai silent reader je perhatikan kena bidas....kali ni muncul pulak hero melayu ...fuhhhh

bukan ko seawalnnya seolah2 cuba menuduh aku ini seorg yg bertaqlid buta anti sains ke?yg j ...
C.K Post at 28-9-2010 20:58

Saya tidak menuduh anda, saya hanya MENJELASKAN KEDUDUKAN RAMALAN tersebut. Bagaimana anda MENAFSIR post seseorang itu, terpulanglah kpd anda sendiri. Anda yg ASSUME - maka anda sendirilah yg bertanggungjwb menjawab balik assumptions anda. Saya juga tidak mahu ambil tahu apa pegangan anda, itu antara anda dan Tuhan. Sudah saya jelaskan berkali2, saya tidak menuduh anda bukan beragama Islam, tapi anda sendiri yg ASSUME begitu. Post saya yg mengaitkan dgn agama Islam, hanya sesuai utk mereka yg beragama Islam, oleh kerana saya tidak tahu agama anda, sebab itu saya letakkan di situ, perkataan SEKIRANYA. Anda dan assumptions anda. Kesemua assumptions anda, yg menuduh saya sebagai melayu isle atau bekas penganut Hindu, saya pulangkan kesemuanya kpd anda. Now i really rest my case as I can now see where this is heading to. I wish u all the best.

Wallahua'lam.

Saya tidak menuduh anda, saya hanya MENJELASKAN KEDUDUKAN RAMALAN tersebut. Bagaimana anda MENAF ...
andria Post at 28-9-2010 09:08 PM

kak/bang..dimana silapnya ayat melayu isle nenek moyang penganut ugama hindu bekas kapeer pemakan babee tu sila jelaskan

bukan ada yg kena hamun dgn senah ka ari tu bukak thread psl gempa bumi kat indon dah diramalkan dlm quran, no surah sekian2, tepat dgn detik indon kena gempa...

ada jugak dpt email detik sekian2 neil amstrong jejak kaki atas bulan pun dah dihabaq dlm quran...

sesak napas aku dgn puak2 gini....belek2 kitab cuma utk buat ramalan, SETELAH sesuatu itu berlaku, dan kemudian dgn penuh kembang kempis idungnya berkata tuuuu haaaaaa dah diramal dah dlm quran tuuuuuuuuu....:re:

aku pernah kena cop kafer dlm ym pasal aku kata quran bukan kitab sains

tak yah ler huru hara kat thread ni ...tunggu jer la 2 tahun lagi kalau panjang umur

ko buleh memilih untuk mengabaikan ataupon skip posting sesiapa...pilihan itu ditangan ko sniri  ...
C.K Post at 28/9/2010 20:20

aik...PA nampak? aku masih mosykil dgn peel ko hari ni...ko x ambik ubat ke?

Reply 161# C.K

aku suh ko bc kan? mengapa ko liat? payah sgt ke nak bc? bila ko x boleh elak..ko mula kait dgn cipan? aku rasa baik ko pi tido..tenang2 kan akal ko yg dah lari..honest...ko nampak nya x boleh berbincang... aku x suh pon ko reply aku punya..ada ka? ko yg sibuk2 nak reply...  biji ko kena gentel ke,c.k? naik heran aku sejak tadi lagi....  org lain borak cam biasa je..ko yg nampak lebeh..ko x bleh terima pandangan org...ignore le..apa susah?

c.k,ni last aku reply ko...take care...

aik...PA nampak? aku masih mosykil dgn peel ko hari ni...ko x ambik ubat ke?
razhar Post at 28-9-2010 10:31 PM

ko personal attack aku dulu...aku sekadar membalas jer so kat mana silapnya?begitu juga saranan ko seawalnya suruh aku ambil sirap penenang...jadi aku sekadar membalas jer apa yg ko sarankan...dimana silapnya? aku baca kat atas tu.. ko cuba menuduh aku dengan mengatakan aku marah/tak puas hati/tidak suka yg ko berkawan dgn pihak lawan?(dari apa yg aku paham) sapa lawan aku?org umno?aku lagi suka melihat ahli forum yg berlainan parti politik khusunya dlm bod CI ni bertegur sapa...beramah tamah...berkawan...tak kira apa jantina mu...apa pendirian politik mu....dan apa sahaja pegangan mu dlm CI ni...malah aku sendiri utarakan niat ini dlm thread pemberitahuan yg mana moderator akan mengurangkan thread2 politik (thread ni dibuka masa bulan puasa) jadi tuduhan ko tu adalah?aku akui penah mengusik ko samada ko sudah lompat kepada parti umno atau apa satu masa dulu...tapi ia tidak lebih dari satu gurauan....mana tau ko ni spesis mudah melatah terus PM aku menuduh aku bukan2 hanya kerana gurauan kecil aku tu ...ko seorg yg tidak berlapang dada...bila posting ko dipangkah ko terus mengangap mereka musuh...sempitnya cara ko berfikir..baca posting aku dalam kadar positif

Reply 164# andria

bro,aku rasa horman orang tu kurang normal sikit hari ni..imbalance...dia hardly accept explanation ko....

razhar PM aku lagi dia kata aku berkomplot dgn geng2 aku?aku tatau sapa geng aku..dia kata geng2 aku marah dia berkawan baik dgn seorg forumer peliknya...sampai sekarang razhar tak jelaskan pada aku sapa geng2 aku?jujur aku nyatakan disini...seblom ni aku tak kenal rapat sapa razhar..malah sape kawan2 dia...geng2 dia pon aku tak ambek pusing....razhar who?

Reply 171# sekngucing

ko dah jadi kapiaq ?  back to topic,kucen2...

aku suh ko bc kan? mengapa ko liat? payah sgt ke nak bc? bila ko x boleh elak..ko mula kait dgn cipan? aku rasa baik ko pi tido..tenang2 kan akal ko yg dah lari..honest...ko nampak nya x boleh berbincang... aku x suh pon ko reply aku punya..ada ka? ko yg sibuk2 nak reply...  biji ko kena gentel ke,c.k? naik heran aku sejak tadi lagi....  org lain borak cam biasa je..ko yg nampak lebeh..ko x bleh terima pandangan org...ignore le..apa susah?
razhar Post at 28-9-2010 10:36 PM

apa yg aku bold itulah yg membuktikan ko tu tak buleh bawak berbincang...aku dah cakap...aku memilih untuk tidak mengabaikan posting ko...jadi kenapa nak hambat2 aku pulak? forum ni bukan bapak ko punya...server forum pon bukan ko yg bayar...menjadi hak aku sebagai ahli forum untuk memilih melayan ko yg berpikiran sempit ini