CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

Bumi Akan Huru Hara@Kiamat pada 2013?

aku dah stanby nak naik ark no 4..aku dah beli tiket 1 biliyon euro

Artikel yang telah diterjemahkan ke dalam bahasa melayu tu kurang tepat sebenarnya. Di bawah ialah artikel sebenar.

LONDON  - "Defence Secretary Liam Fox has highlighted the fear that once-in-a-century phenomenon of a large solar flare could cause electromagnetic disruptions which could paralyze the earth. Earlier this year, NASA scientists had warned that large solar flares could be caused by a peak in the sun’s energy cycle in 2012 or 2013, which would be powerful enough to leave many countries, including the UK, without crucial communication signals.

The electromagnetic disruptions could widespread power blackouts around the world by crippling electrical equipment as well as satellites that are orbiting our planet. The super-flares that cause electromagnetic disruptions occur once in every hundred years. The last major flare had disrupted the early telegraph system in the mid-nineteenth century, and the scientists fear that a similar event now could paralyze modern life totally as it could hit computers, telephones and water & food supplies.

Speaking to Channel 4 News, former U.S. government advisor Avi Schnurr, warned that a major solar flare could cause a permanent blackout through out the world. Commenting on the issue, he said, “The most severe affects would be destruction of big transformers that make it possible to send all the electrical power through the electric grid.”

Defence Secretary Liam Fox is going to attend a summit scientists and security advisers who believe country’s infrastructure is vulnerable to electromagnetic disruptions." - Top News

Kepada sesiapa yg belum tau apa tu Solar Storm/Solar Flare, rajin-rajinlah mencari definisinya di Google. Kpd yg beragama Islam, walaupun mati itu pasti, menuntut ilmu itu juga sesuatu yg penting, supaya kita dpt bersiap-sedia menghadapi apa saja peristiwa yg bakal berlaku di masa akan datang.

Janganlah dipandang kepada siapa yg berkata, tapi pandanglah kepada apa yg dikata. Bukan semua yg keluar dari mulut org2 Barat adalah buruk belaka. Gunakanlah akal yg diberikan Tuhan tu, utk berfikir dgn bijaksana. Buatlah kajian sendiri terlebih dulu, sebelum menerima atau menidakkan sesuatu dengan mudah.

Utk mereka yg beragama Islam, ketahuilah, sains itu akan SENTIASA selari dgn Islam, kalau saja anda RAJIN mencari. Setiap sesuatu yg berlaku, ada sebab dan akibat. Begitu juga dgn kiamat, akan melalui proses-prosesnya terlebih dulu. (2012 bukanlah kiamat seperti yg ramai org salah faham)

Perhatikanlah:

"Kiamat tidak akan terjadi sehinggalah Bumi Arab kembali penuh dengan padang-padang rumput dan sungai-sungai". [Hadis Riwayat Imam Muslim]

Apakah menurut anda, padang-padang Arab akan kembali menjadi padang rumput dan sungai-sungai TANPA melalui proses-proses yg sepatutnya? Tidak. Ia hanya akan terjadi apabila berlakunya perubahan CUACA yg EKSTRIM, yg sekaligus merubah kondisi geografi secara total. Dan cuaca yg ekstrim tidak akan berlaku, TANPA BERLAKUNYA PERALIHAN KUTUB.

Peralihan kutub pula boleh terjadi diakibatkan radiasi yg terlalu kuat dari pancaran matahari, sewaktu berlakunya Ribut Solar (yg telah diberi amaran seperti dlm artikel di atas). Radiasi yg kuat ini akan mengganggu medan magnet bumi (magnetosphere) dan apabila medan magnet bumi terganggu, keseimbangan bumi akan terganggu, dan pada waktu itulah, banyak bencana besar akan berlaku, seperti Tsunami & letupan gunung berapi - inilah yg dikatakan sebagai Sebab dan Akibat.

Semua ini sebenarnya telah pun dijelaskan di dalam Al Quran, kalau anda MAHU mencari dan mahu BERFIKIR. Tapi ramai di antara kita MALAS mencari/berfikir. Padahal jelas-jelas ADA disebut dlm Al Quran. Jadi apabila kita membaca berita seperti ini, kita dgn mudah menolak dan mengatakan ia agenda Barat/kafir semata2. Padahal kalau minda anda terbuka, anda pasti akan sedar, tahun ini saja sudah berapa BANYAK bencana alam yg berlaku di seluruh dunia. Dan kalau anda seorang Islam, anda sudah pasti sedar tentang kedatangan Dajjal. Tanyalah satu soalan paling senang kpd diri anda - Adakah Dajjal akan keluar pada waktu manusia masih mampu hidup bersenang-lenang seperti sekarang ini? Ataukah Dajjal akan keluar setelah manusia hampir berputus asa untuk meneruskan hidup?

Banyak iktibar dan pengajaran yg boleh diambil dari A-Quran, menerusi Surah Yusuf, dari ayat 43 hingga 49. Di waktu ini, kita tidak mempunyai Nabi lagi. Jadi apabila ada yg datang memberikan amaran, DENGARLAH. Dan buatlah kajian anda sendiri, serta BERFIKIRLAH. Buatlah persediaan yg anda rasa perlu. Jika pun bukan untuk anda, mungkin utk anak2 anda. Tidak adil sekiranya org yg anda sayang merana di kemudian hari disebabkan ilmu yg telah sampai kpd anda, tapi kemudian keluar kembali menerusi telinga kiri.

Wallahua'lam...

ke kawasan pergunungan...
razhar Post at 27-9-2010 20:55

gunung mana lak nihh .............. nak ikut (bukan ke gunung ganang pun hancur ke)

rupa nya kat sini banyak melayu yang dah dungu sombong pula. Saintis tu buat kajian yang sekurang kurang nya kalau tak kiamat pun dapat lah manusia menyedia kan satu jaring keselamatan kalau bila hari dah terlalu panas atau sistem satelite, computer semua rosak. Jangan bedal semua dah takdir. Memang semua yang hidup dan mati ada lah takdir.

Example satu keluarga Melayu dungu ni, bawak kereta laju dan anak dua orang di belakang lompat2 macam kat dalam rumah. Bila bapak nya terbabas anak2 melambung lalu mati putus kepala putus tangan. Mak bapak cedera tak parah sangat. Sambil menangis si mak bapak cakap mereka terima suratan takdir. Mungkin takdir mati tu tak kan terjadi kalau anak2 dia pakai seat belt. Tuhan suruh manusia ni berpikir setelah di beri otak.

Reply 99# C.K

dey tambi,kalu x boleh terima opinion org,tak yah reply...kalu asyik2 sentap bila opinion kita berlawanan ngan nature ko..baik ko ignore kan....aku pon x kisah ko x reply...opinion aku adalah opinion aku...so ikut aku le..yg ko sentap ni pehal? dah hirup sirap penenang ke,ck?

bangsa mulayu masih kalut dgn AF..sebab tu x ambik kisah dgn perubahan cuaca dunia sekarang....janji dapat afundi... termasuk c.k..c.k dah afundi smlm?

Follow Us
ooops bangsa mulayu x minat sains2 ni..x minat maths...depa minat HIBURAN...

Post Last Edit by capiloton at 28-9-2010 10:35
teori perasan islam bangkit dari timur dikalangan melayu ye bang errr buleh jugak sertakan link dari blog ibnu yaacob ataupon misfitfiles?ka apa ka?
C.K Post at 27-9-2010 21:41

tak kisah la bangkit dari bangsa mana pun..
yg penting Islam bangkit.. seperti yg DI JANJIKAN dalam Hadis Nabi..

kalo betoi di takdirkan bangkit dari bangsa melayu pun, ko nak kata apa?
ko nak kata diaorg pengikut ayah pin ker?  

org2 Islam melayu di nusantara sebelah TIMUR Jauh ni sekurang2 nya ada juga cuba utk bersatu..
nak harap pada pak arab sana? adoi.. lawak lah..
nak harap pada iran?? lagi lah lawak.. ramai betoi yg pandang Iran sebagai hero dunia Islam..

org2 yg ko sebut tu semua MENGKAJI sejarah, hadis dan kitab2 lama..
at least ada jugak sumbangan utk CUBA menyatukan org melayu Islam, sebagai permulaan..
diaorg menulis ada sumbernya, bukan main taram jer..

http://mistisfiles.blogspot.com/

tu link mistifiles..
bukan utk ko, tapi utk org2 yg mencari kebenaran dan jalan keluar dari politaik korup demokrasi..

tapi aku rasa idea pemikiran pemikiran diaorg terlalu advance n tak sesuai utk org2 macam ko kot..
so aku rasa baik ko stay layan cerita politaik demokrasi, cerita anuar main bontot dan cerita gila seks mckagan..

Reply  C.K

dey tambi,kalu x boleh terima opinion org,tak yah reply...kalu asyik2 sentap bi ...
razhar Post at 28-9-2010 09:55 AM

laa aku lak dituduh sentap...macam ni rupanya si razhar ni punya stail...selama ni dia tak berhujah asyik spam je...jadi susah jugak nak menilai sikap ko...skang ni berhujah sikit dah tuduh org macam2 ...posting ko ni patut ko perigt diri ko sniri laa razhar bila ada pendapat yg ko tak buleh terima elok ko ignore atau skip dari sarankan org ambil sirap penenang berpuluh2 sudu dapat tak?jgn lepas ni ko buat aku musuh plak...hahahahaha

tak kisah la bangkit dari bangsa mana pun..
yg penting Islam bangkit.. seperti yg DI JANJIKAN d ...
capiloton Post at 28-9-2010 10:25 AM

blog2 teori konspirasi gitu memang untuk org level ko pon......taksub ko sniri tatau amenda yg ko dok berkonspirasi tu sgt...ko sniri yg menakut2kan diri ko...

TT..bengap, baik tutup jer thread ni.

bangsa mulayu masih kalut dgn AF..sebab tu x ambik kisah dgn perubahan cuaca dunia sekarang....janji ...
razhar Post at 28-9-2010 09:57

conan ka?

Post Last Edit by capiloton at 28-9-2010 11:13
blog2 teori konspirasi gitu memang untuk org level ko pon......taksub ko sniri tatau amenda yg ko dok berkonspirasi tu sgt...ko sniri yg menakut2kan diri ko...
C.K Post at 28-9-2010 10:50

laa.. baca blog macam ni pun takut ker?
ko yg paranoid rupanya..
org lain baca benda2 macam ni utk DI KAJI dan DI FIKIRKAN dgn mendalam..
bukan takut tak tentu pasal..

apa ko takut Islam bangkit ker ??
no wonder ko agak sensitip bab2 ni..
sebab aku ada kenal org2 yg mmg takut bila di sebut tentang kebangkitan Islam kedua..
kebanyakkannya semua memang jenis manusia candu politaik demokrasi..  
kebanyakkannya di sampuk penyakit AL-WAHN - cintakan dunia, dan takut mati..

ko baca ker tidak blog tu..
blog tu bukan konspirasi murahan semata2..
ada sejarah, ada basic tasauf (sufism), tazkirah n lain2 lagi lah..
semua artikel ada sumbernya kat bawah setiap artikel..

kalo nak cakap aku taksub..
yerr..  memang aku TAKSUB dengan kebangkitan Islam kedua..
salah ker aku taksub dgn hadis Nabi?

abih ko nak aku macam org lain ker? taksub dgn politaik demokrasi ?
utk manusia2 jenis SHEEPLE dan GOYYIM boleh lah..

laa.. baca blog macam ni pun takut ker?
ko yg paranoid rupanya..
org lain baca benda2  ...
capiloton Post at 28-9-2010 11:00 AM

islam buleh bangkit dgn syarat penganutnya jgn suka menuduh pihak lain sembrono...seperti mana geng2 teori konspirasi ko tu seme...hanya kerana nak menjayakan matlamat...kamu menulis artikel dibawah paras sadar yg mengundang fitnah jadi jgn jadikan berjuang untuk islam itu ticket untuk ko menanam sifat2 negatif (menghasut) terhadap golongan pembaca.....adalah menjadi satu kebaikan dan kelebihan jika golongan pembaca dapat menilai kepala otak si penulis artikel yg penuh amarah...dendam...benci...iri hati...dengki bla bla bla....aku antara golongan pembaca yg hanya mengambil bahan bacaan blog teori konspirasi picisan tu sebagai sebuah cerita dongeng

ada ustaz tu cakap,
kiamat hanya akan berlaku selepas 500 tahun dari ulama terakhir meninggal.

setakat ni, masih ramai lagi ulama2 (termasuk ulama sepak tong) dan tahfiz2
toki_rompin Post at 22-9-2010 08:13

nih ulamak apa?? kaki tipoo ker???

Post Last Edit by capiloton at 28-9-2010 11:31
islam buleh bangkit dgn syarat penganutnya jgn suka menuduh pihak lain sembrono...seperti mana geng2 teori konspirasi ko tu seme...hanya kerana nak menjayakan matlamat...kamu menulis artikel dibawah paras sadar yg mengundang fitnah jadi jgn jadikan berjuang untuk islam itu ticket untuk ko menanam sifat2 negatif (menghasut) terhadap golongan pembaca.....adalah menjadi satu kebaikan dan kelebihan jika golongan pembaca dapat menilai kepala otak si penulis artikel yg penuh amarah...dendam...benci...iri hati...dengki bla bla bla....aku antara golongan pembaca yg hanya mengambil bahan bacaan blog teori konspirasi picisan tu sebagai sebuah cerita dongeng
C.K Post at 28-9-2010 11:12

aku bajet ko ni mesti non-muslim.. betoi tak?
jangan menipu.. n jangan malu utk mengaku..

tapi kalo ko memang Melayu Islam.. aku memang kesian dgn org2 macam ko..
dan aku harap akan di kurniakan hidayah..

dari komen ko di atas boleh di simpulkan..
clearly u have no idea what are u talking about..
so then, i rest my case..

aku bajet ko ni mesti non-muslim.. betoi tak?
jangan menipu.. n jangan malu utk mengaku..

ta ...
capiloton Post at 28-9-2010 11:29 AM

aku islam atau tidak..itu hanya aku dgn maha pencipta aku takkan laa secikai ni je statement balas ko?hanya mampu buat tuduhan?nampaknya ketaksuban ko terhadap blog2 teori konspirasi telah memakan diri ko......artikel2 tu telah mendidik ko menjadi seorg melayu isle yg kononye telah mendapat cop mohor dari tuhan untuk menuduh org yg bertentangan pendapat dgn kamu kapeer org yg bersetuju dgn pendapat kamu adalah ahli sorga

lupa nak cakap...harammm aku tak ambek surius ko nak tuduh aku apa pon...hidup aku kat luar sana tak luak hatta satu sen pon

Tiupan sangkakala pertama semua manusia mati serentak.. Tiupan sangkakala kedua roh-roh manusia diangkat masa tu rupanya seperti buih-buih lautan yg disejat..

Its the end of the world as we know it..

Lirik lagu tu bersesuaian sekiranya berlakunya solar flare yang kuat sampai merosakkan sistem elektronik dan melumpuhkan komunikasi. Bukan yer 'end of the world', cuma 'end of the world as we know it'. Mereka yang terlalu bergantung kepada henpon dan internet la yang terasa sgt, mau ramai yg bunuh diri kerana tidak dpt berkomunikasi thru internet dan henpon.

kenapa la sesetengah thread yang baru dibukak,
mesti nak bergaduh2,lau saling tegur menegur dengan bhs y baik xley ke,
jgn la gne pkataan bengap,bodo n etc...
mana x bangsa kita ni slalu bpecah belah