CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bangcak

Tafsirkan Mimpi

perihal menafsir mimpi ini, jangan tanya sebarang orang. perlu ditanya kepada orang yang arif, dan bukan orang yang disangka arif, tetapi orang yang benar benar arif.

sekalipun aku ada buku tafsir mimpi karya Imam Ibnu Sirrin, seorang ulama yang mayshur di dalam kebolehan menafsir mimpi, aku pun tidak berani menafsirkan mimpi orang lain.

ok... sib baik aku ada sorang kawan yg betul2 arif, namanya mohd arif bin ahmad... nanti aku tanya dia pasal mimpi nih..

ok... sib baik aku ada sorang kawan yg betul2 arif, namanya mohd arif bin ahmad... nanti aku tanya dia pasal mimpi nih..

Reply 22# DewaSeks

bengong!

perihal menafsir mimpi ini, jangan tanya sebarang orang. perlu ditanya kepada orang yang arif, dan b ...
jerangkoong Post at 23-9-2010 16:00

takpe, bukan mintak tapser se detail2 nya. just taip balik apa yg buku tu tulis dgn mimpi2 we all, pon da ok da.

lupa nak bagi amaran kat kwn2 porumer...
-AMARAN-
segala tapseran yg dibuat oleh juru tapser amator kita tidak dibenar utk dianggap siriyes!

ingat! mimpi adalah menan tido.

tiada kaetan antara hidop dan mati.

ha ah..bagitau je lah sbb buku tu tulisan jawi kan... aku kalau tulis rumi boleh la..

Follow Us
kalau kita bermimpi beribadat ditempat kotor cane plak
huhu
seram plak rasa
bronok Post at 23-9-2010 15:40

biar i jadik ahlil nujum jap.... merujuk kitab perawi i nih...

192. Mimpi bersembayang atau mengerjakan shatat : Akan terhapus dosa-dosanya. Bisa juga akan menjadi modin atau pegawai agama.

err... abaikan perkataan "shatat" ngan "modin" tu, i pon tak jumpa dlm kamos. emm... bronok bakal jaik ostad. tapi kalo sebut kat tempat kotor.... ostad ape dok tempat kotor yek?? ha! ostad kat kelab dangdut kot?

mainan tido

kalo banyak takpe, yg nih i wat khas utk tapser suma jenis mimpi. so kalo ada yg mintak2 tapser tu ...
bangcak Post at 23-9-2010 14:57

aku dah lama cari benang camni.. ada benang mimpi hari tuh tapi forumers situ mcm tak layan jek mimpi aku..huhuhu

kalo mimpi pasal air ni, biasanya rezeki kan? kalo pam utk org lain, maybe maksud dia kamu mengagih2kan rezeki yg ada utk org lain.. kira mcm bersedeqah kut?

mimpi solat kat tempat kotor mcm tak elok jek.. tapi aku pun tak sure aper..

apapun jgn la percaya dengan tafsiran ku ini.. kerana aku bukan seorang yg arif..

aku laks selalu sangat mimpi air.. tak kira lah air laut ke, air sungai, air kolam, air terjun dan sebagainya.. biasanya mimpi air sungai melimpah la, ombak besar, lautan yg luas, air terjun yg tinggi dan cantik, mimpi banjir dan sebagainya..

sapa tau maksud mimpi aku ni? elok ke tak elok?

aku laks selalu sangat mimpi air.. tak kira lah air laut ke, air sungai, air kolam, air terjun dan s ...
manganini Post at 24-9-2010 02:01

sejak blajar2 nak jadik ostad nih, i da bleh nujum-pakbelalang kan mimpi kengkawan porumer nih. jap ye, i pi amek kain kuning ngan air segelas....

ok. mimpi pasal air laot ngan air sungai yek? hrmm.... cuba detail skit? sbb u tak specify, wat masa nih i eksplen yg general dulu.
798. Mimpi melihat sebuah kolam : Alamat untung dalam usaha.
799. Mimpi melihat kolam airnya jernih : Alamat usaha yang sukses dan menguntungkan

ha! gitu la gamaknya tapseran utk mimpi u.

Assalamualaikum....ai suka thread ni.
Dah lama mencari ...baru berjumpa.
Keep it up bangcak

wahh besh benang nie..

malam tadi ai mimpi mak ai nk naik haji 6hb ni..ai pun x tau nape 6hb..tp mak ai mmg akn naik haji tahun ni..insyaAllah..

ada byk buku psl tafsir mimpi kt tempat kje ai ni..tp ai mlas nk belek..tebal2 sgt..

Reply 1# bangcak

hi bangcak n suma..firasat aku sm mcm forumer lain..mgkn rezeki nk b'+ kot.disamping sntiasa b'amal jariah.

now tlg tapsir mimpi aku lak.aku pnah mimpi dpt ayat quran drpd arwah nenek aku.tp dia suruh aku sampai'n ayt quran tu kpd 2org.x smpt aku nk tnya sp 2org tu,aku terus t'jg dr mimpi..aku cr jgk surah n ayat yg dia bg tu,mmg ada dlm quran..yg m'jd tnda tnya siapakah 2 org t'sebut???

aku laks selalu sangat mimpi air.. tak kira lah air laut ke, air sungai, air kolam, air terjun dan s ...
manganini Post at 24-9-2010 02:01

ni yg aku dpt dr buku tafsir mimpi-muhammad ibnu sirinSUNGAI
sungai yg lemah alirannya- kehidupan yg baik bg manusia
memutuskn aliran sungai yg mengalir- memutuskn hubungn dgn prmpuan yg ada hub mahram
memindah sungai- mati dn meninggalkan seorg prempuan
menyiram sesuatu dr sungai-beroleh kebaikan
sungai mengalir di kebunnya-jika bujang akn kwin, jika ada istri akn mengndung
minum air sungai yg twar-dpt kejayaan hidup..air pahit- sakit
sungai yg dibendung airnya hinga airnya terbenam dlm bendungan- berhasil mempunyai ank
lihat benda hanyut di sungai-suatu kebaikan dn mndpt sesuatu yg baik dlm mncari rezeki

betul atau edak..wallahualam..dr buku semata2

aku bermimpi kena kacau
pastu aku azan
dgn izinNya makluk itu berhenti mengacau
aku pun terjaga dari tido
apekah maksud mimpi tersebut

eloknye dibuat satu thread khas untuk MIMPI / TAFSIRAN MIMPI
ok tak mod?

Reply  bangcak
hi bangcak n suma..firasat aku sm mcm forumer lain..mgkn rezeki nk b'+ kot. ...
razi85 Post at 24-9-2010 10:24

hrmm.... len kali kalo nak mintak i tengok2kan tapseran mimpi u jgn la dtg kosong je.
bawak la air mawar (sirap rose), pulut kuning, telor ayam kg setengah masak (sekali dgn ayam yg menelorkannya di grill black pepper).

baru la mudah sket menapser. hrmm, ssh jugak nak menapser mimpi tuan razi nih sbb sekerat jalan (...to be continiu)

gini la, i nasehatkan razi  cuba tidor lagi dan nantikan episod seterusnya.