CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 20314|Reply: 87

Tasik Taiping

Aku pernah pergi ke Tasik Taiping nie...Waktu aku pergi tu tak silap dah nak senja-senja cam tu...memang cantik pemandangan dia...tapi tu ah...macam mana waktu malam dia ya...kalau malam nie mesti terasa macam 'angker' sikit kan...you guys kalau ada pengalaman  cerita ah kat sini...mana lah tahu...

Rate

1

pokok kat cni cam seram je,,,

pejal..anda dok tepen ke??
angker tak de..kakak abang leh tahan ramai la kat sana...ada satu masa duluk papa ai bertugas..kene p angkut kakakabang yg mati lemas sebab terjun kat dalam tasik tuh sebab larik dari kene cekup........citer angker lain? hurm...nnt ai tanya member2 ....tapi kalo lalu malam2 kat kawasan zoo ngan kamal lodge tu...situ meremang la bulu roma jugak......

i like this tasek..cantik sgttttttttt

Saya bukan dok tepen, tapi saya pernah gak jalan2 kat taman tu...ye ah...dari scenario dikala waktu senja...memang ah cantik...sejuk je...tapi tu ah nak gak waktu malam dia macam mana ada orang ke jalan2 kat situ

Post Last Edit by syahoney at 10-11-2010 16:54

ohh ngatkan dok tepen baru nak ajak lepak skalik hahahhaa.....tasik ni mmg banyak pokok2 besar..berpuluh beratus tahun agaknya.....kadang2 berkabus/sejuk tempat ni.....trimas kepada bukit maxwell...ekekekeeek ..ptg3 ramai la org jogging lepak2 .....antara kawasan femes nak buat outdoor photoshot org kawen....tapi most of the time kalo waktu malam kebanyakkan kawasan sekitarnya mmg gelap termasuklah depan flemington hotel tu
malam2 mmg adalah org jalan2 kat situ...amik3 angin...ai pon selalu je jalan malam kat situ..benti tak penah la kecuali p safari nite tak pon p lepak makan ...benti saje2 tak penah..dibuatnya kene serbu ngan polis ke pencegah maksiat ke..haruuuuuuu.....sometimes dak2 kereta lepak2 kat port mancing....cuci mata/main audio

Follow Us
I tinggal kat Taiping for more than 20 years.  Tak pernah dengar/jumpa benda-benda misteri nusantara kat Tasik Taiping / Burmese & Austin pools.....etc.

Tapi Maxwell Hill memang ada banyak stori-mori han2.  

kalo dulu2 ai tau tasek taiping tu kalau memalam tempat kakak pond carik makan...

waktu malam memang gelap gelita kt kawsan pokok2 besar ni sebab lighting kurang.. selalunya waktu malam orang ramai akan lepak dekat area papan lungsur batu tu beriadah ngan keluarga.. kalau nk tgk pondan bole la pegi area selekoh eliantamby tu..

yang best lepak dekat padang sebelah penjara taiping tu... bila petang penghuni mandi dan menjerit.. melolong melepas kan tension... slalu gak picknik kat situ..

yang best lepak dekat padang sebelah penjara taiping tu... bila petang penghuni mandi dan menjerit.. ...
warversa Post at 12-11-2010 21:42

padang apa situ??esplanet ek??

tasek nie pun kadang2 ai tengok mcm nak kering je airnya tu...

Reply 7# AnitaSabrina

Sebenarnya byk citer disebalik sejarah tepen ni.kalau dok lepak2 ngan org2 tua mesti trkeluar citer seram psl tepen ni...

AnitaSabrinastory la kalau ada citer psl maxwell hill tu...

saya orang taiping...setakat ni la...saya xpnah dgr citer2 mistik kt situ...hehehe...kalau tgh malam tu ada benda 'lain' plak yg ada kt situ...byk nyer Si Pondan tgh mencari mangsa...

Reply 13# ZackTaipan

La nak cerita apa?  Kan bungalows kat atas tu semua dah lama.  Of course lah macam-macam cerita......kalau nak percaya percayalah.  Kalau tak nak boleh je explain scientifically.....old buildings of course will creak & give weird shadows.  And the holes in the building make the wind sound different.......with the mist, cold air, extreme quiet.....memang le our mind goes into overdrive.

Post Last Edit by ZackTaipan at 12-11-2010 23:52

Reply 1# faizal_u2

salam TT.. maaf sy tepek sket psl ada org jumpa wajah tengkorak kat pokok kat taman tasik ni...

Wajah Berbentuk Tengkorak Di Pokok

(Kredit untuk http://shw.semutaro.fotopages.com/8785627.html )

- Gambar nie aku ambil semasa gi jalan-jalan kat taman tasik taiping...masa aku nak shot kat jalan taman tasik tue..aku terperasan @ ternampak...mcm bentuk tengkorak kat pokok memula ingatkan signboard..bila aku pegi dgn lebih dekat ternyata memang batang pokok tue yg berbentuk seakan-akan tengkorak...kalau tgk dari jarak jauh memang nampak dgn jelas bentuk tengkorak tersebut...tapi bila dah tgk dekat betul2 bawah pokok tue.. tak berapa jelas hanya nampak kulit pokok kayu yg berlubang...mcm silap mata..atau mata aku yg silap...mari kita tgk mata siapa yg silap...gambar-gambar ini hanya utk tontonan..tiada unsur-unsur tahyul atau pemujaan black metal...

My hubby ngan I baru naik Bukit Larut hari tu... duk kat Cendana lodge, mula2 naik tak lah dengar apapa citer mistik... tempat tu ok ok jer... da agak lama and tak sesejuk dulu...stay pun semalam jer... Peaceful and fresh air

Malam tu masa tido, I ada la terjaga sekali dua sebab I macam terdengar ada orang berjalan2 dalam bilik we all. Tapi masa I bangun takde pulak sesiape kat dalam kecuali we all. Next morning masa nak check out I tanya my hubby ada tak dengar apapa.. Dia kata tak... tapi hubby I mmg kalo da KO... Gurung berapi meletup pun tak dengar...

on the way down dalam jeep baru ada sorang tu citer... mmg byk 'bende' kat situ... (termasuk lah pacat)... tapi mmg ada kuil kat atas tu pun... so not surprising la kalo ada...

Apart from that one incident... our vacation went very well..

Rate

1

teringat sharifah aini ngan brori marantika dok menyanyi lagu seiring sejalan tuh.....

Urmmm.. tk penah lak dengar apa2 citer.. coz haku sendiri pun.. last gi tepeng lebey kuwang 7-8 bulan yg lalu... {:3_83:}

Tapi bab pokok tue... mmg rasanya puluhan tahun usianyer... besar giler ahh.. veteran gakla rupa pokok2 yg jadik "penaung" sepanjang jalan sekitar tasik tue...

Haaa.. bab nyah auw2 kat situ.. biasalaa.. dengar citer cari makan malam2 kat situ.. dululaa.. now tatau lak... bab kapel romen2 pun ada gak kt situ.. haih.. ntahlaa... diorang kot yg jadik hantu..

Apapun.. kalo sesapa ada citer.. pengalaman kt situ.. share kt sinik k..  

Reply 17# hiloh2o

cendana kat mana ek.. dah lama bebenor x pegi..
x kose nak ingat nama2 banglo kat atas tu..

yg sblm nursery ke hapa tu ke? ke atas lg?

kami dulu sewa 2 yg last tu.. yg plg last tu sultan punya kot?
kira kalo dr atas skali.. kami sewa yg no 2 ngan no 3 dr atas tu..
yg ada kekacauan sket yg kat nomot 3 tu la..