CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 8622|Reply: 79

sukarnya nak melupakan kekasih

salam semua..aku rasa diri aku sekarang ngah kacau bilau..hati tak tenteram..selalu sangat menangis..i need some advise dari korang..
erm aku dah dekat 6 bulan break ngn xbf aku atas sebab tertentu walaupon masa tue aku masih sayang pada dia n aku terpaksa lepaskan dia..
dlm tempoh 6 bulan diri aku dilanda mcm2 masalah..dugaan demi dugaan yang terjadi dan aku cekal n tabah hadapi wlupon mase tue aku amat perlukan dia dan terpaksa menghadapi kesusahan hidup sorang2..sedey n rindu sangat kat dia aku cuba gak lupakan dia..aku ingat aku boleh tapi rupanya aku tak boleh move on..aku ssh nk mulakan hidup baru tanpa dia..aku rindu sangat kat dia walaupon dia da xnak kat aku..n now dia da ada sum1 else n menyebabkan aku lagi sedih coz aku ingt aku masih ada peluang hidup ngn dia..aku cuba nak move on tapi hati aku nie susah nak terima org lain..kawan2 aku ramai yg kata takes time untuk kita lupa ssorg tapi hampir setiap hari aku ingt kt dia..n tiap2 mlm aku nangis mcm orang bodo..geram gile ngn diri aku nie!!!!!!xbf aku banyak kekurangn n takdelah baik sgt..n paling penting banyak benda yang dia buat kat aku menyakitkan hati  dan aku benci sgt2 kat dia..benci tapi aku sbnrnya syg kt dia..(4 info aku xpnh lg hv sex ngn dia)n aku psti korang nk taw mnda nie..im stil virgin..
aku cuba have fun ngn diri aku..lepak2 ngn kawan..panjat gunung..men futsal,gie hiking men tenis..bla..bla..tapi deep inside my heart aku still mengharapkan dia untuk kembali pada aku..
dalam tempoh 6bln nie aku cuba berkawan ngn 4 lelaki untuk buatkan aku lupa xbf aku but in the end aku masih gak tak boleh nak accept sape2 wlopn ada org nak kt aku..
ape patut aku buat????aku penah gie tanya kawan aku yang pandai bace n tilik..dia kata aku nie klu da syg mmg akn syg giler2..n tue yang bahaya..aku ssh nk terima org lain..ape patut aku buat??? aku dah cuba sebaik mungkin untuk ubah hidup aku kearah yg lebih baik tapi hati aku nie suuuusaaaaaaaaaaaahhhhh sgt nk lupakan dia..help me plz..

Rate

1

ape patut aku buat????aku penah gie tanya kawan aku yang pandai bace n tilik..dia kata aku nie klu da syg mmg akn syg giler2..n tue yang bahaya..aku ssh nk terima org lain..ape patut aku buat??? aku dah cuba sebaik mungkin untuk ubah hidup aku kearah yg lebih baik tapi hati aku nie suuuusaaaaaaaaaaaahhhhh sgt nk lupakan dia..help me plz..

nie bukan syirik ke?

nobody wanna noe if u eva have sex with him or not..tak payah la nak cerita..it takes time to completely heal..juz pray a lot..

nobody wanna noe if u eva have sex with him or not..tak payah la nak cerita..it takes time to comple ...
worm Post at 15-11-2010 20:52

trust me....nanti mesti ada yang tanya atau yang buat speku cam ni

ketupat79 Post at 15-11-2010 20:57

baru nak tnya pasal tu

Post Last Edit by B.K at 15-11-2010 21:23

salam Aidil Adha

Follow Us
menilik pulak dah!

ketupat79 Post at 15-11-2010 20:57

speku pasal nak melahar TT yang masih gagal melupakan bf beliau walaupon selepas 6 bulan
TT sila buat satu list pasal sifat2 buruk exbf lu..
suka kentut ka tala kat u ka,korek idung calit kat u ka..
mesti u menci kat dia kaw2nanti..

Reply 2# satusembilan

setuju dgn pdapat ko..ni da shirik dowh..aku ulang,SHIRIK...,,,bkn shrekk..

salam semua..aku rasa diri aku sekarang ngah kacau bilau..hati tak tenteram..selalu sangat menangis. ...
olen Post at 15-11-2010 18:50

elok ko solat n minta doa byk2 supaya mudah tuk ko lupakan benda2 lalu..pastu ko minta doa byk2 supaya lembut hati,tbuka hati n mudah menerima laki bujang yg lain mcm kami2 nih..erk,kalo blh bab sex tuh xyah cete pon xpa..teruskan pelihara....lg 1,ko jgn lah sempitkan hati ko tuk mgenali laki lain..xsemua kumbang perosak..bg org lain peluang tuk mgenali diri ko..yg lps tuh lps jela..

break up is common semua orang akan lalui fasa ni yang penting camne ko deal dengan mende ni, dan apa lesson yang kau dapat aku sendiri masih dalam fasa moving on, (hampir 100% pulih )

ko jangan laa dok termenung pikiaq pasal boipren tuh je . carik ektibiti2 baru, luangkan masa dengan kawan2 ko jangan bersendiri sangat, kang teringat2 boipren tuh, nanges lagik plak   spend masa dengan kawan2, buat apa yang kau nak, pergi bercuti kaa, berporem sampai lebam kaa

jangan rush nak kenal dengan orang baru, susah kau nak terima take it easy, slow2  la the rest terpulang kat diri kau sendiri, mind set sendiri, sama ada kuat atau tak

Alaaa...

salam semua..aku rasa diri aku sekarang ngah kacau bilau..hati tak tenteram..selalu sangat menangis. ...
olen Post at 15/11/2010 18:50

Baru 6 bulan... Normal lar tu... Aku ni dah 7 tahun pong maseh tak dapat lupakang si dia... Bagi aku... Cinta itu perlukang masa untok disemai dan mekar... Tak kira samada cinta lama yang sudah layu ataupong cinta baru yang kian berputik... Pepe pong hidop perlu diteruskang...

Jizzz... Klong! Klong!

be tough TT....

x ko bukan baik sangat, tapi ko berjaya mmpertahan virgin airlines ko. Tahniah

apa kata ko selebret kejayaan ko tu... it's a great victory!

takuttttttnyer.... aku pon cam bakal melalui saat itu... hubungan skg ibarat retak menanti belah... susah tol bile dah terlalu sayang ni...

Reply 1# olen

aku dulu mcmtu gak..lps ptus dgn Bf aku..mata ni jd sembap je..tibe2 tringat nangis sorg2.. nak buat sume benda xda mood..rasa dah xbmkna dah hidup ni..aku byk lepak memerap dlm bilik..lpas aku ptus ngn BF aku mmg aku xlayan laki2 ni..mls..bdk laki2 yg nak ngurat2 pun aku xlayan..pastu xsemena aku jumpa laki2 yang bkali ganda lbih baik dr Ex aku dulu..aku xprnh myesal putus dgn dia.dan laki2 tu skrg dah jd suami aku.kdg2 dsbalik ksedihan kita tu ngat lah..Allah nak bg hadiah yg indah pada kita..cuma cepat atau lmbat..lps 3tahun ptus dgn Ex aku..baru aku knal dgn suami aku skrg..

Love can make you happy but often times it hurts,but love is only special when you give it to who its worth....

tu lumrah TT..sya pun pnh jd cm awak gak..dia tgglkn saya tnpa sbb, tnpa kata putus..n plg worst skali time final exam bnda ni jd..mmg teruk bila kenang blik tp mgkn dia bkn jodoh kita..so kena terima TT kena kuat smngt..da seseorang yg jauh lbh baik dri dia akn hadir lam hidup TT..bila kita bercinta kena sedia hadapi sume ni..xyah di kenang bnda yg dh lalu.. sya doakan TT akan jumpa someone yg better dari ex TT yg skunk nie...insyallah!!!

aku mmg tak boleh lalui jugak

kenapa manusia ni suka sayang kat manusia ni lelebih sgt???
sedih putus hubungan dengan manusia... tp mcm rileks je putus hubungan dengan sang pencipta yg memberi nyawa....