CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mizzLara

MLM (Multi Level Marketing)

xde duit pun, hari2 org duk bagi makan......cik pan kan duk kat zoo
card_reader Post at 17-11-2010 21:57

bape kali nak cakap, kan pan tengah holiday kat jerman ni

kalo yg join MLM tu parents korang,pastu promote kat korang...agak2 korang masuk tak???

bape kali nak cakap, kan pan tengah holiday kat jerman ni
cik.panda Post at 17-11-2010 22:01

x bagitau kat card pun.....hmy3:

Post Last Edit by eniliana at 18-11-2010 09:10

aku join mlm nih..
cosway ngan avon aci tak? hahaha.. yg cosway masuk 30 hengget kot.. yg avon free sbb beli perfume waktu tu..dulu la tu..masa bujang2 avon ni dekat ngan rumah. senang aku menyoping.. bedak2 pun 3, 4 hengget je pastu wangi2..tu yg aku layan kan aje..sebagai ahli dapat diskaun bape percent ke.. jimatla sket.lps kawen, pindah2 dah lama dah tak beli belah kat situ.
cosway member le ajak..aku pun masuk jela..bile belek buku katalog dia ade la brg yg menarik/murah..tak lupe ade jugak la penapis air riban2 nih.. tapi sampai arini aku tak beli pape lagi kat cosway sbb cam takde idea plak..pendek kata aku masuk sebab nak menyoping..

tapi MLM yg kena giat cari downline tu sume,mmg jgn harap la nak masuk..
apatah lagi yg janji lepas masuk dok rumah guyang2 duit masuk..tu lebih baik jgn join le..buang karan je..dah la modal duit kosong, kdg2 dpt la barang..gelang seketol ke, penapis ayor sebijik je..tapi tak berbaloi ngan wang yg dikeluarkan..

Rate

1

Cosway ngan Avon ni rsnya tak trmasuk kot...sbb dedua ni mmg dah establish sesangat.....ini jenis MLM yg kene carik downline bagai..

Post Last Edit by eniliana at 18-11-2010 10:13

Reply 25# medangmru

MLM yg dapat duit sbb downline semata2 mcm tu bek toksahla kan..bab tak berapa konpom kaya satu hal..
bab akad jual beli yg kabur, takde penjualan barang.. silap2 yg 2,3 ratus punye bonus yg kite dapat tu jatuh haram.. lagi haruu..

Follow Us
x bagitau kat card pun.....
card_reader Post at 18-11-2010 08:57

lupa. busy sangat kekdahnya

lupa. busy sangat kekdahnya
cik.panda Post at 18-11-2010 10:17

ish pegi x ajak card pun......

ish pegi x ajak card pun......
card_reader Post at 18-11-2010 10:30

err next time kita gi sesama ehh

MLM pada dasarnya bagus. Cuma skrg ni terlalu banyak bukan MLM yg sebenar atau asal MLM lepas tu ubah guna system cepat kaya/piramid tapi masih guna nama MLM utk dpt lesen.
In the end nama MLM secara general jadi buruk.

Secara ringkasnya utk membezakan MLM yg sebenar, bleh tgk bebape ciri.
1. Modal - mesti modal yg rendah sbb MLM actually membuang keburukan sistem franchais yg perlu modal yg besar. So kalau kena labur ribu2 tu mmg dah something wrong with it lah.
2. Mesti ada produk yg diniagakan - urusan perniagaan mesti ada produk atau servis yg diniagakan. kalo tak perlu jual produk itu bukan bisnes namanya tp investment. Masalah skrg ni ramai org nak buat bisnes tapi tak nak menjual ( nonsense!!)
3. Fokus mesti kepada produk & cari downline juga utk guna and jual produk - so kalau diorg ckp cari org utk invest banyak2 ini then kita bleh dpt banyak2 ni tanpa penekanan kepada ciri2 produk, definitely skim cepat kaya. Sepatutnya jual produk pada org and ajak org tu jadi downline utk dpt harga lagi murah or dpt bonus dgn menjual barang2.

Byk lagi ciri2 tapi secara ringkas ni bleh la jadi panduan. Tak bleh nak ban MLM terus sbb banyak produk2 yg best quality mmg dijual secara Multi Level Marketing.
Contoh yg betul2 MLM sebenar -> Cosway, Amway, Elken. AVON lebih kepada single level.

Rate

1

Pada pendapat aku, MLM ni tak sesuai kat Malaysia (general) dan masyarakat Islam (specific).
Sebab kalau kat Malaysia (aku dok sini) - ada gak yang beragama Islam akan join. MLM ni satu jenis perniagaan. Tapi jadi pelik sebab apa jenis perniagaan pun logiknya akan cari pembeli. Baru boleh kira untung ke, rugi ke...
Perniagaan MLM ni pelik sebab cari pembekal (stokis) dan downline. Tak pernahnya cari pembeli. Camna nak kira sama ada buat untung ke atau rugi?

Aku ada buat sikit entri kat http://empayarutama.blogspot.com ... uga-nak-cerita.html bacalah

paling membencikan,yang ejen pakat dok pakai baju kaler merah,tayang bmw 5 series,pastu tayang henbeg mahal2 sambil tunjuk isyarat tangan 'bagus'.kau ade?

banyak produk guna jualan secara MLM. actually tak salah pon join MLM nih, tapi dalam MLM ada banyak 'strategi pemasaran cepat kaya'... ha! yg itu yg kita perlu pikirkan sblm mencuba.

kalo rasa2 hati kering, sanggup kene pulau dgn kengkawan dan sanggup rosakkan kerjaya yg ada (sudah teliti dan sanggup hadapi pelbagai masalah) asalkan 'strategi pemasaran' berjaya, mmg tak salah mencuba. untung sabot timbul.

i join HPA. dulu gila2 jual kopi radix gak. modus operandi i, beli 3-4 papan kopi dan ronda tiap2 kedai minum. asalkan stok diorang tinggal sebungkus dua je... i direct sorong kopi i. biasanya diorang gerenti amik.

sejak letih 'meronda' gitu, i just cukupkan point dgn beli barangan kegunaan rumah i je. menten 2bulan sekalik cukop arr. janji dpt la diskaun (rm15 sebulan).

Rate

1

banyak produk guna jualan secara MLM. actually tak salah pon join MLM nih, tapi dalam MLM ada banyak ...
bangcak Post at 3-2-2011 21:52

Uih ini bukan MLM. Ini beli barang MLM pada harga member pastu jadi 'penghantar barang jualan kat kedai'. Macam supplier kerepek pisang jiran aku dah ni. Sampai satu masa dia tak yah anta dah, orang datang amik kat rumah pulak.

Samalah cam adik aku jadi member AVON, pastu beli barang AVON pada harga member pastu buat untung jual balik kat kengkawan. Dia jual murah sikit dari stokis AVON tu. Untung gak aku nengok.

Aku rasa bisnes cam ni ok le. Betul-betul part time kat rumah.

saya nak share sket apa yg berlaku pada my mom malam tadi gara2 tipu muslihat geng MLM ni. X hilang lagi rasa marah yg membuak2 kat geng bangang ni. Citenya mcm ni, my mom ada problem dgn pendengaran dia, lately ni dia x dapat dga sebelah. In 2006 dia ada buat minor operation dkt klinik pakar ENT.. after operation everything's back to normal..pendengaran dia dah ok semakin jelas.. so bila problem ni datang balik dia pun jumpalah pakar ENT tu, n doc suggest my mom undergo another minor operation. Masa 1st operation dulu, saya teman mak saya tu sampai settle operation but this time saya x dapat cuti, my mom ni penakut orangnya. Jadi di sini lah dia buat silap, dia minta sorg kawan dia temankan dia pergi operation yg dijadualkan next week..
Tup tup, malam tadi lepas isya, member dia tu call kata nak datang melawat.. My mom kata x payahlah nak datang malam2, dia bukan sakit teruk pun nak g lawat. boleh jumpa waktu siang tp kawan dia ni insist nak jugak jumpa malam semalam.. So dah puas berdalih x jugak jalan, last2 my mom kata ok datanglah.. Sampai2 jer minah ni kat umah saya, dia bawak sorang makcik tua dengan sorang pompuan cina.. saya nampak je dorang ni saya dah mula rasa x sedap hati..
Seperti biasa barua2 MLM ni akan mulakan ceramah dengan kata2 manis, bahasa2 lembut kononnya kesian tengok mak saya ni sakit.. dorang ni konon datang dengan niat yang baik, nak tolong mak saya. Mula2 si cina tu tolong urut  kepala my mom dengan kayu amende ntah.. pastu si makcik lagi sorg tu mula masuk jarum suruh makan ubat yg dia jual.. dia kata ubat 'ajaib' dia tu mampu menyembuhkan semua jenis penyakit.. dia sekeluarga dah xyah g klinik kalo sakit.. minum je ubat 'ajaib' dia tu terus sihat.. nak je doakan dia accident pastu xyah hantar ke hospital, soh dia minum n kalo perlu mandi skali ngan air 'ajaib' dia tu.. meh tengok sihat x sihat...
bila my mom bertegas nak g hospital untuk undergo operation diorang siap hasut jangan g hospital, dorg kata kalo operate nanti kena bius, bius tu bole bagi my mom jadi nyanyuk..wtf... setakat minor operation baru skali bole nyanyuk? cuba compare ngn tun dr mahathir yg dah bape kali operate jantung dia tu..cer tgk sket nyanyuk ke tidak tun tu?
berbulu jer telinga dengar ayat pemikat dorg.. boleh plak persoalkan kalo doc tu bagus kenapa my mom sakit balik n kenapa nk kena operate lagi? doc tu bukan magicla.. dia x bg jaminan pun skali bedah terus sembuh selama-lamanya...
dr dorg sampai saya mmg x ambik port pun cte2 dorg tu..mata fokus kat tv..hati rasa berapi2.. last2 dah 11pm lebih saya terus masuk bilik.. di situlah dorang makin berani sbb my mom tinggal sorg.. dorg pujuk suruh dia beli ubat tu yg berharga rm2080.. soh bayar by credit card tiap2 bulan.. bila kata xde credit card dan2 tu soh bayar cash keesokan harinya.. nmpk x camaner dorg perdaya my mom? ntah camaner my mom ni malas nak cakap byk dia pun isi la satu borang ni.. konon2 dorg kata kalo isi borang tu dapat kad, so nanti harga ubat tu murah sket.. maka terbanglah rm75 duit my mom malam tadi.. siap pesan harini sediakan lagi rm700.. dah dapat rm75 barulah kemas barang dan berambus dari rumah saya.. dorang balik jer saya terus masuk bilik n bg remind my mom jgn bg satu sen pun kt barua2 MLM ni..

Reply 35# firdeeAulia

Produk tu maybe bagus tapi masalah utama dgn org melayu ni, terlebih citer pasal kebaikan sesuatu brg tu..satu ubat bleh sembuhkan smer jenis penyakit tu mmg amatlah tidak logik!..

anda semua boleh rujuk http://aididmuaddib.blogspot.com dan http://www.zaharuddin.net untuk dapatkan gambaran jelas tentang MLM ni. cuma mungkin akan ada orang yang tak puas hati bila rujuk link di atas. terpulang kepada penerimaan masing-masing. dalam aididmuaddib.blogspot bahasa yang digunakan agak kasar pada sesetengah orang tapi selepas kita baca kita akan faham kenapa orang kita mudah terpengaruh dgn MLM ni.saya kini lebih berhati-hati dgn MLM

anda semua boleh rujuk  dan  untuk dapatkan gambaran jelas tentang MLM ni. cuma mungkin akan ada ora ...
rozizs Post at 5-2-2012 18:43

Betul bleh rujuk kat 2 website tu tapi sebelum itu saya suggest sila baca dulu buku2 financial utk memahami apa erti MLM yg sebenar. Banyak MLM skrg ni sudah diubah kepada skim cepat kaya yg menggunakan nama MLM utk menjadikannya sah di sisi undang2. In the end nama MLM tu dah jadi buruk walopun konsep MLM yg sebenarnya amat membawa kebaikan. Jikalau dihayati, website Ustaz Zaharuddin lebih berhati2 dlm memberikan komen atau menjatuhkan hukum terutamanya apabila beliau tidak begitu arif tentang sesuatu sistem MLM tersebut...sebaliknya pula dgn blog Aidid walopun bleh mendapat banyak informasi tetapi lebih dikaburi perasaan negatif sehinggakan ada antara fakta yg diberikan sebenarnya salah. Oleh itu lebih baik kita berhati2 juga supaya jgn sampai kita menjadi org yg membuat atau menyebarkan fitnah..

Betul bleh rujuk kat 2 website tu tapi sebelum itu saya suggest sila baca dulu buku2 financial u ...
neomorpheus Post at 19-2-2012 07:40

Setuju....sebab tu kena ada ilmu  dan maklumat tentang MLM  supaya dapat buat pertimbangan yang tidak berat sebelah sama ada untuk MLM itu sendiri atau untuk pendapat berkaitan MLM. Website itu sebagai alternatif sahaja. Mungkin ada website lain yang lebih relevan dengan isu MLM ini.

Suka thread ni.up blik