CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: carnationputih

belum ade jodoh

mana boleh give up. kerja pun kena kerja tp nak cr pasangan hidup ni pun kena cr juga. aku pun walau dah umo 40thn tp single... tetap tak give up nak cr teman idup. ni pun tgh gigih betul cr. ekekekek ...
CosmoCrimson Post at 28-12-2009 11:04

ko laki ke pompuan? 40 tahun single tu tapi dah penah kawen ko belum? motif banyak soal lak aku

ai pun dah 30+ tapi andartu

jangan putus asa berdoa
lagi bagus amalkan solat taubat dan solat hajat
insyaAllah nnt Allah akn beri jodoh yg baik, sesuai dgn kite dan tepat pd masanya

aku lg 3 taun menuju 30...tp taun dpn kwen kot...
tensen gak x kwen2 ni...asyik kn soal je..

tahun depan 30..
selama ni ok jek single.. tp ada org ajak kawen hujung tahun depan.. ntah la labu.. aku enjoy betul hidup single ni.. selama ni dok pikir psl diri kita sendiri jek.. tetiba nak kena pikir diri org lain pulak.. leceh!
sebenarnya aku lebih teruja nak ke Makkah.. tp tak tau la.. dia org ni nak paham ke tidak kehendak aku...

Setuju, lagipun time tak kawin ni la nak berbakti dengan ibu bapa

Tak paham dengan orang yang pikir pasal kawin 24-7 sampai nak putus asa, putus harapan bagai
Kawin is not everything, just ...
cmf_houdini Post at 28-12-2009 08:22

kan abg dini kan?:pompom:

Follow Us
aku next year pun dah nak masuk mid 30's ....lepak ajer... enjoy life to the fullest lah....

Setuju, lagipun time tak kawin ni la nak berbakti dengan ibu bapa

Tak paham dengan orang yang pikir pasal kawin 24-7 sampai nak putus asa, putus harapan bagai
Kawin is not everything, just ...
cmf_houdini Post at 28-12-2009 08:22

ye. masa time tak kawen ini la..korang ada duit utk bagi parents.
pastu bila2 masa mak boleh mintak lagi.
kalau dah kawen, nnt bini masam muka kalau bagi byk2 kat parents. kena fix amount ajek. lebih2 takleh mintak. mintak 2x pun takleh.
pikir2 lah.

aku pun next yr dh masuk 30.. huhuhu..

rasa mcm taknak komitmen.. tp smpi bilerr...

idup bujang enjoyyyy sgt

aku pun next yr dh masuk 30.. huhuhu..

rasa mcm taknak komitmen.. tp smpi bilerr...

idup bujang enjoyyyy sgt
syahza Post at 29-12-2009 14:13

err....... ye ke enjoy..???

49# norfadzz

yer enjoy sgt unless ko ni jenis suka bergantung ngn org..  ;)

nak bg nasihat jgn give up nanti kata mcm menepuk air kat dulang plak..
aku pun dah lbh 30, bkn kata give up la cuma x nampak mcm ke arah nak kawen.. aku memang x ramai kawan.. so peluang nak berkenal-kenalan dgn org lain memang la mcm susah gak..
apa yg aku buat sekarang cuma live my life, rasa nak gi jalan pegi jalan. rasa nak gi shopping gi shopping.. jlnkan tanggungjawap kat family..
kekadang dtg gak sunyi but pepandai la tepis...

29# Jesse_Mccartney

Sama la kita...awek dh ajak kawin...tp aku malasss...huhu

aku pun dh 30an and now aku rasakan dh puass single and enjoy.. mmg rasa nk ade keluarga sendirik tp smpi skrg lom jumpe calon..

wpun aku masih dpt berbakti pd ibubapa tp aku nak ade keluarga sendirik.. jeles tgk kengkwn semua dh berkeluarga..

depa mgkin simpati ngan aku.. tp aku wat2 hepi.. dlm hati ALLAH je yg tau..

bile ade org ckp seronok single coz enjoy... aku rase lg lonely and bile jenjalan shopping ke ape ke rase tak best coz takde kwn bole bercerita, berkongsi, ketawa dll... and dpt rasakan org pandang semacam.. hati aku ckp yg org bole agak yg kita nie mesti still single

jadikk pd aku umo 20 - 29 thn dh cukup abis enjoy dah if still single lg... tp lps tu nk fokus pd kehidupan berkeluarga.. sampai bila dok bermanja ngan anak buah, anak kengkawan and anak jiran ke ... balik keje tu adelah org yg sambut.. taknak kucing je sambutt

Hopefully thn 2010 nie ada rezeki utk ALLAH temukan jodoh... AMINNN...

tahun 2010 ni ahkak 29 tahun.. but tidak sama skali ahkak biarkan diri ini single mencecah 30 tahun...

tapi kalo dah takde jodoh or tuhan takdirkan ahkak tak jumpa lagi jodoh ahkak itu ketika mencecah 30 tahun, ahkak akan mencantik2 kan diri akak.. ke spa, buat facial... and apa saja yang bole mengekalkan keremajaan ahkak n takkn sesekali ahkak give up dengan usia ahkak yg dah tak remaja .. mana la tau ahkak bertemu jodoh di usia lepas 30 tahun tu kan.. tanak la kelihatan barai hanya sebab usia dha lebih 30 tahun, ye tak???

hidup bujang ni enjoy? bagi aku tak pun.. sbb kawan2 enjoy dah tak bujang.. kalo enjoy sensorang bukan enjoy namanya.. itu syok sendiri! kalo dah berkahwin ni tak bermakna takleh enjoy dah... but susah la kawan2 aku yg dah berkahwin tu nak enjoy dengan aku.. daripada mereka berpoya2 dengan aku, baik mereka berpoya2 dengan hubby memasing...

hidup bujang ni enjoy? bagi aku tak pun.. sbb kawan2 enjoy dah takbujang.. kalo enjoy sensorang bukan enjoy namanya.. itu syok sendiri!kalo dah berkahwin ni tak bermakna takleh enjoy dah... but susah lakawan2 aku yg dah berkahwin tu nak enjoy dengan aku.. daripada merekaberpoya2 dengan aku, baik mereka berpoya2 dengan hubby memasing...
nicoty_yne Post at 2-1-2010 12:08

ye lahh kann lebey banyak kebaikan kalo die berpoya2 dgn femili die, hubby die... hubungan kekeluargaan pon maken bertambah baek.. bertambah erat..

kakak sepupu alia baru nikah tadi.umur dia 34,dia kawin dengan orang yang da ada cucu..habis nikah,mak dia nangis gile2 sebab terharu dia da ada suami.
so kepada tuan rumah,jodoh tu insyallah ada,doa ok

ada suami = holy crusade?

hmmmm

saya guy yg berumur 30. Tapi budak opis kata aku mcm umo 24 or 25 hehehe. Apa kata kita organize party utk yg single. mana tahu...kalau x kawin kita jadi kawan je. ramai kawan murah rezeki. betul tak?