CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tenderfly

Pengalaman mistik dan seram sewaktu bersalin atau mengandung

sabor.....hehehehe  jap lagi nak meeting dah....x sempat..
mrJOKERfromHELL Post at 22-11-2010 14:56

alaaaaaaaaa..yeke???hmmmm

Post Last Edit by linamys at 22-11-2010 15:01
4cm ok..tapi kembar,payah skit lina...takut gak tgk perut wife abg masa tu.....5cm cuma tg ...
mrJOKERfromHELL Post at 22-11-2010 14:54

tak dpt bayangkan kaki keluar dulu...camne kalau camtu yer ? takut baby lemas plak kalau biar lama2...

*** dok jepun takde la lama...ditolak tambah..ada la dalam 5-6 tahun gitu2..

lina..dlm byk2 ken kat jepun ni...hokkaido lom smp lagi....

Reply 58# linamys

oo..asben x leh teman eh?kenkawan ke?tp x pe..hantu kat jopun hantu ju on...huhuh..dah xda cik pon cam kat mesyia

Reply  linamys
wah dia bg air oren yek...kekeke eh cptnya dia suh bersalin..bukan sampai 10 cm br  ...
tenderfly Post at 22-11-2010 14:56

org dah lepas bersalin ni,mmg kene byk pantang,effect dia mmg x serta merta,tggu dlm umur 50 keatas...baru tau kesan2nyer...abg pernah gak belajar cara2 uruskan org lepas bersalin dari MIL(siam)&mak(malaysia),diorg ni mmg pakar hal2 lepas bersalin,mak abg ni dlu bidan...amik kesempatan skit ilmu yg dia ade

alaaaaaaaaa..yeke???hmmmm
melinda_gordon Post at 22-11-2010 14:57

abg nak meeting dah....nnt k...

oh ye
aku ade teringat kes aku dulu
tp sbb benang nih tak semestinya kes kat ospital jek kan

camnih kisah aku.......
dulu masa anak pertama aku mmg keras ati (sampai jangkit ler kt anak aku skang nih)
apa yg mak tegur aku amik mudah jek
sbb aku rase cam benda tuh cam.....alaaaa...tu sume cuma alasan2 org tua jek

salah 1 kes aku degil nih ialah
masa anak pertama dulu aku masih duduk serumah ngan mak aku
kat rumah mak aku nih dulu aku ade bela la dlm 5 6 ekor kucing dr mak nye sampai ler anak anak kucing
sememang nye dr sblom aku kawen lagik mmg keje aku akan bagik kucin2 aku dinner
bila denga jek sore aku memanggil menggelupur la sekelian kucing aku berlari balik rumah

amalan nih aku buat la jugak sampai aku da kawen dan peknen semua
mak aku da pesan.....da ngandung tuh tak payah la kuar mlm mlm bagik kucing makan
sbb bapak aku leh bagik makan kat kucing tu plak
abih tu...da degil kan...degil la gak kisahnye.....
aku wat tak tau jek ngan teguran mak aku tuh
sayang kucen ler katakan.....

da tu pulak bila da bagik makan.....aku tk terus masuk...
aku duk dulu kat luar tu tgk kucen2 aku sampai abeh makan
sambil borak borak ngan derang (cam org mereng )
kenkadang tu pulak aku bagik makan da pukul 10 lebih

mak aku selalu la marah aku sbb buat prangai camtu time ngandung
mak kata tgh mengandung jgn ler wat camtu
tapi aku rase cam takde pape jek...sbb masa tu ngandung ok jek
takde masalah ape ke

bila da sampai 9 bulan masa nk bersalin
nak jadi cerita mmg la kes aku tk bukak jln kan
pagi tu dr cek jantung baby aku da lemah
seriau jgn cakap la.....da nangis da aku masa tuh
takut jadi pape kat anak kan........

pastu dr soh nurse masukkan air kat aku utk cepat kan bersalin
jadi seblom tu nurse cuba pecahkan air mentuban aku
dgn alasan dia nk tgk rupa air mentuban aku
kalau jernih derang leh masuk kan air
kalau keruh ospital akan bedah aku

masa dia nk pecahkan air mentuban aku pakai kayu cam chopstik tuh
kene seluk la ngan kayu tuh.....sakit woo....
tp takde air pape yg kuar
aku pon mana la tau proses nk branak camner.....anak pertama kan
redha jek la apa yg derang wat kat aku

bila da usaha tu tk berjaya....nurse tu try pulak nk pecah kan pakai gunting
korang bayangkan pakai gunting!!!
aku da nangis da tahan sakit kene seluk pakai gunting
sbb dia ingat aku punya kantung perut tu tebal
bila dia keluarkan gunting tu ade rambut anak aku kat ujung gunting tuh
ya rabbi....sib baik tak bocor pala anak aku

pas tu nurse kuar.....lama gak la aku duk dlm tu
aku da nagis sorang2 da masa tuh....en somi takde sbb dia balik jap rumah sbb da semalaman dia dok tunggu aku
bila dr dtg.....dia cakap aku kene gi bedah emergency
sbb air mentuban aku da KERING
anak da lemas

pas tu aku terus disiapkan utk dibedah
atas troli tu gak aku sign surat akuan dibedah tu sendirian
Tuhan jek yg tau perasaan aku masa tuh
aku minta izin nk call suami aku....kat atas troli tu gak aku tipon
masa aku tipon tu suami aku da ade kat parking
masa tu gak aku mintak ampun segala kat suami
waaaaa.....takut nye aku masa tuh
suami mintak tunggu dia jap utk 5 minit sbb nk jumpa aku
dr tk kasi dia kata "takper.....nnti dia sampai nnti nurse bagitau....sekarang ni kita pergi selamatkan baby dulu yer" Ya Allah... rase cam nk mati jek aku masa tuh

so...aku pon dibawa utk pembedahan
alhamdullillah.....sume selamat..................
aku tanya la kt doktor ngaper aku nyer air mentuban leh kering kontang...setitik pon takde
dr tak dpt bagik penjelasan......
bila aku citer kt mak aku....amk aku kata
"tu lar......mak da kata jgn kuar memlm bagik kucen makan....degil lg"
aku diam jer la .............padan ler ngan muka aku

bila anak kedua aku da tak berani kuar memalam cam tu lagik
dan aku dpt lar merasa cam mana air mentuban tuh pecah

sekian....cerita dr aku yg tak berapa nk misteri......

Rate

1

Follow Us
abg nak meeting dah....nnt k...
mrJOKERfromHELL Post at 22-11-2010 15:02

ok

tak dpt bayangkan kaki keluar dulu...camne kalau camtu yer ? takut baby lemas plak kalau b ...
linamys Post at 22-11-2010 14:59

tgk dia mmg seksa la lina....adehhhhh rase nak nangis je bila ingat blk...

**mmg best duk sane...ingat lagi,masa tanyekan jln,mase tu on the way ke airport tokyo,semua yg ade dlm tren tu xtau ckp english....hahaha jenuh sgguh......

ok abg nak gi meeting dlu...klu sempat,abg sambung k....

***seeri...panjang bebenor cite kome berpinor bijik mater teman...jap lagi abg bace citer kome ok

Reply  linamys
wah dia bg air oren yek...kekeke eh cptnya dia suh bersalin..bukan sampai 10 cm br  ...
tenderfly Post at 22-11-2010 14:56

kat jepun kasi minum oren....lps bersalin siap hidang ice lemon tea lagi....masa tu terkejut gak..ialah hidang air berais lagi....tapi..minum gak la skit.. org kata buat ubat...tapi masa tu takut2 gak..yelah bila tgk ais...terfikir sejuk...boleh ke?

kat mesia plak...lps bersalin saya minta air dia kasi milo panas then bagi biskut..lps bersalin terasa lapo dan haus lak..
pengalaman bersalin, berpantang serta permakanan masa pantang, bagi lina lain2 ikut orang...

lina masa bersalin anak 1st...mmg takde sapa jaga dan takde sapa datang...masa balik rumah, lps seminggu dok kat spital...konon nak amalkan pantang orang2 tua la...siap tak leh makan itu ini...sudahnya sembelit...bila tanya makan apa boleh..mertua kata ikan ni tak boleh...ibu kata ikan ni boleh...belah sana kata ayam tak boleh, ibu plak kata ayam boleh...last2..lina makan je apa yg lina rasa boleh dimakan dan tak rasa kesan2 mcm sakit pedih ke, gatal2 ke..atau kelainan yg lain...
jadi, apa yg lina nak makan lina makan sikit, kalau rasa boleh diterima, baru lina makan byk skit...makan asal tidak memudaratkan...

orang tua kata jgn makan sayur, buah.. takut sejuk...tapi lina makan gak..lps tu tak amalkan apa yg org tua2 suh makan...lina makan mcm mana lina makan kat spital selama 6 hari....ada sayur, buah...kuantiti makan sikit2 la..bukan makan mcm orang sihat...

pelik juga tu...masa marah2 tu..nampak ke tak nampak orangnya? kira hanya mendengar suara marah2 jer ker??

Reply  linamys

oo..asben x leh teman eh?kenkawan ke?tp x pe..hantu kat jopun hantu ju on...huhuh ...
tenderfly Post at 22-11-2010 15:00

tak boleh teman..ada waktu melawatnya...   hantu sini..lebih kurang camtu la..kalau tgk2 rancangan seram2 dorang tu...

Reply 65# mrJOKERfromHELL

tu ah..pantang setiap orang ni x sama...macam tu gak ngan ngidam..dulu masa anak ke 2,dok ngidam buah durian belanda..punya la susah nk mencari waktu tu..meronda satu pulau xda..last2 jumpa kat kulim nu ha...sekilo 4 hengget..huhuhu.cakap pasal pantang ni..teringat kata dr...orang tua2 mana yg x sakit..kekekeke..tp itula..kesan nya kadang2 awal datang..bergantung pada badan kita gak la kot

mel bole SR jela baca cite2 korang ni..
mel pengalaman takde lagi..

org dah lepas bersalin ni,mmg kene byk pantang,effect dia mmg x serta merta,tggu dlm umur  ...
mrJOKERfromHELL Post at 22-11-2010 15:02

betul tu...tapi ada orang kata..kalau kita tak berpantang..yang lelain pun jgn berpantang...kalau dah mula berpantang..yg lelain pun berpantang...

tapi, apa yg lina perhatikan..orang kata, kalau kita tak berpantang, kesan akan dpt lama..bila dah tua dan sebagainya ...apa yang lina nampak, orang berpantang dan tak berpantang, sama jer kesan masa tuanya...sakit, bisa semua ada....adakah corak permakanan kita yang buat jadi mcm tu..dan cara kita menjaga kesihatan....dan bukan sebab pantang?

kalau dijepun, nak kata mmg mereka tak de berpantang mcm org2 kita..tapi bila diperhatikan , mereka bila dah tua ,sihat walafiat dan umur panjang...jarang yang ada sakit2...umur 70-90 pun masih berkebun, cucuk tanam,bertukang dan nampak tubuh badan tu, sihat mcm umur 50- 60 tahun...

mungkinkah corak pemakanan main peranan...?

kat jepun kasi minum oren....lps bersalin siap hidang ice lemon tea lagi....masa tu ter ...
linamys Post at 22-11-2010 15:11

seronok nya kat sana. hehe. dulu masa mak anis bersalin kan adik, tengok dia pantang sume benda. makan nasi dengan ikan kering bakar jerk.

oh ye

ca ...
seeri_7843 Post at 22-11-2010 15:03

Walaupun tak misteri tapi ada pengajaran & ikhtibar yg boleh di ambil
Best baca cerita hang

mel bole SR jela baca cite2 korang ni..
mel pengalaman takde lagi..
melinda_gordon Post at 22-11-2010 15:18

nanti sampai masa nanti...merasa gak pengalaman2 camni...kot nanti ada misitk2 ke...leh share kat sini

oh ye

ca ...
seeri_7843 Post at 22-11-2010 15:03

kak seeri, cam mana akak bleyh tak sedar air mentuban akak da kering?? cam pelik jer..

nak citer gak masa ngandung anak first,  memang salu kena tinggal sorang kat rumah coz nature of work hubby selalu outstation. Tapi rumah saya tu berdepan seberang jalan dgn mertua, nenek suami dan tuan rumah sewa tu sebelah rumah betol.

Seblah rumah saya dusun durian, senang citer kalau durian gugur memang bergolek2lah buah tu sampai depan beranda.

Rumah sewa yg kami duduk tu separuh batu separuh kayu (tembok batu dan dinding kayu) alaa rumah kampung katakan.

Satu ari lepas asar saya bukak pintu depan, lepak2 atas kusyen depan tv baca buku. Kusyen himpit ke dinding betul2 tepi pintu dan dan saya baring dengan kepala menghala ke pintu. Kira kalau orang berdiri kat pintu saya kenala bangun atau mendongak nak tengok siapa.

Masa tengah baca tu tiba2 dengar bunyi berdesir kuat dan mcm benda terseret dengan lajuuu skali, saya terperanjat terus la bangun ternampak ular besar lengan dewasa laju meluncur dari pintu masuk ke rumah lalu betul2 tepi kusyen tempat hujung kepala saya landing tadi, menuju dalam rumah / dapur.

hapalagi saya punya la melolong sekuat2 hati ular! ular! Abah dan mak mertua dengan ipar tgh lepak2 kat depan rumah diorang terus datang ribut skali bawa batang kayu.... yang paling saya ingat lutut saya giler punya menggigil

tapiiiii...

mak mertua saya kata masa dia baru sampai tu dia nampak saya berdiri atas kabinet TV,  kaki sebelah kat tepi TV sebelah lagi macam nak panjat dinding (tau la kan rumah kampung dia pasang papan dinding tu berlapis2 memanjang) heheheh macam la boleh panjat punyela takut ular tu kejor sampai nak panjat dinding! tangan saya pulak dah sedia paut kat jenang tingkap memang gaya bergayut kat dinding punyalah!

saya tak sedor entah bilamasa bleh wat aksi stunt sedemikian rupa

Mak mertua seriau giler dia takut saya jatuh gedebuk coz bayangkanlah ngandung 7 bulan berot da terboyot ada ati nak panjat dinding

Yang saya rasa misteri ular hitam tu menghilang begitu sahaja entah keluar ikot mana coz pintu tingkap sume saya tak bukak dan pintu belakang juga berkunci...

Samapi 2-3 ari jugak la saya takut nak melangkah takut kot la ular tu bawah lemari ke katil ke bawah dapor kee...seb baik kandungan takde apa2 dan anak tak terknan yang aneh2..

sekian cerita yang tak berapa misteri

nanti sampai masa nanti...merasa gak pengalaman2 camni...kot nanti ada misitk2 ke...leh sh ...
linamys Post at 22-11-2010 15:25

errr...hopefully yg mistik2 nye takdela..

*tetibe rasa cam best lak preknen ni..