CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 44996|Reply: 206

misteri sepanjang jalan bentong-kelantan ( merged )

Post Last Edit by medangmru at 13-3-2011 07:38

sesapa ada pengalaman sepanjang jalan bentong - kelantan tak, terutama dekat kuala lipis -merapoh yg amat anker bagi ramai org... bleh laa share2 citer....

== tetiba aku teringatkan Allahyarham Unkle_K yg dulunya banyak citer2 anker yg dikongsinya dilaman hantu nih.... al fatihah buat arwah....

Rate

1

Post Last Edit by care_zal at 23-11-2010 21:15

dengar dari mulut org je..
kat jalan mempaga-raub..
ada yg potong treler,treler tu panjang giler..
sudahnya bertembung ngan kereta dari arah depan..

lagi satu,ada yg ingat jalan tu lurus,baik punya speed...
rupa2nya ada selekoh..
time tu lak berkabus..
abis terbabas..

ni aku dengar dari mulut org la..
aku sendiri tak penah kena apa2 bila lalu sana jam 2-3 pagi naik moto..
kalau aku bau hancing,bermakna aku kena kencing la...

Rate

1

citer aku lak..

3 tahun lepas aku ada ada buat konvoi dalam 6 biji keta dengan kengkawan aku pegi ke kelantan untuk pegi rumah kawin kawan aku , kami bertolak waktu malam supaya sampai sana pagi, rehat sekejap dan trus pegi majlis kawin...

dan kebetulan semasa dalam perjalanan ke kelantan ikut karak-bentong-lipis-gua musang tuh, kawan kami seorang lagik yg bekerja sebagai pemandu bas persiaran juga melalui jalan yg sama dan terserempak konvoi kami. kawan kami nih dengan bergaya expertnya memintas konvoi kami untuk bas persiarannya duduk ditengah2 konvoi kami...

singkat cerita, sampai di gua musang, kami berhenti untuk berehat sebentar dan minum di gerai, dan kawan kami yg memandu bas express tadi pun turut berhenti sekejap untuk jumpa kawan2 lain sementara dia meneruskan perjalanan ke kota baru untuk bawak pelancong....

aper yg jadi misteri dan ketakutannya, ketika kawan kami yg memandu bas persiaran tuh berhenti bersama-sama kami menanyakan kepada kawan kami yg berada dihadapan basnya tadi kemana peginya orang tua yg duduk di sebelah kerusi penumpang dalam keta tadi, kawan kami tuh cakap, dia hanya memandu seorang saja dalam keta dan tak bawak penumpang....
tapi kawan kami yg memandu bas tuh beriya2 cakap dia memang perasan seorang tua berpakaian baju putih dan berkopiah duduk disebelah kerusi penumpang, dia perasan daripada lipis sampai laa gua musang nih org tua ada disebelahnya...

kawan kami tuh terus muka pucat dan semacam cuak ajerk... kawan kami si pemandu bas tuh cakap, takper laa, tawakal banyak2... dan dia trus berlalu trus ke kota baru... kawan kami yg menadu sorang tuh panggil yg lain supaya jadi penemannya kerana dia dalam ketakutan....

persoklan.. siapakah orang tua berkopiah putih yg menumpang dari lipis ke gua musang ittew...???

Rate

1

Post Last Edit by care_zal at 23-11-2010 21:27
persoklan.. siapakah orang tua berkopiah putih yg menumpang dari lipis ke gua musang ittew...???
totokreturn Post at 23-11-2010 03:36

ermmm.. biasa hantu yg suka nyakat org,duduk kat backseat..
kalau yang dok kat tempat co-pilot,tu hantu baik la tu..
sekadar menumpang je kot..

sekadar gambar hiasan...
tiada kena-mengena dengan cerita diatas...

kalau yang dok kat tempat co-pilot, ...
care_zal Post at 23-11-2010 21:22

sedang kawan aku masa dia drive keta, tak nampak apa2 pun, dia pun tak rasa apa pun, cuma org belakang laa nampak jelas, tahu laa kalau keta kenari disuluh bas persiaran yg maha besor.. tak cerah ker dalam keta...

Reply 5# totokreturn

mesti tak senang duduk bawak keta pastu..
nak tgk cermin tgh pun takut..

Follow Us
{:3_83:}  erk... cemana la leh nmpak owg tua tue lak? haihh.. seram lak rasa nak drive memalam neh...

Urmmm... mmg tk penah smpai kelantan lagi.. so.. sorry yek abg totok... tk dapek nak kungsi citer... cuma ada la 1 kesah pelik msa haku mula2 beli keta.... erk.. nnti la citer,.. malam2 gini seram sket nak citer,... {:3_83:}

kalau yang dok kat tempat co-pilot, ...
care_zal Post at 23-11-2010 09:22 PM

shuker letak gambo hiasan seram2!!!

erk... cemana la leh nmpak owg tua tue lak? haihh.. seram lak rasa nak drive memalam neh.. ...
BabeYSHa Post at 23-11-2010 21:55

ada lagik satu citer masa gi pahang dolu.. bau yg menyusuk kalbu singgah dalam keta dan ikut sampai ke rumah... nanti free skit baru citer.. tgh syok gaduh kat CI nih..kekekekee

Reply 7# BabeYSHa

ek eleh.. cite je la..
time gini la best baca cite2 seram..
baru tegak bulu ketiak..

Reply 7# BabeYSHa

babe...citer cepat! dah siang ni...

pernah terjadi kat ktorg masa nak balik kota bharu dulu.....
on the way ke KB tu, area merapoh tu la..... potong satu motorsikal, nampak cam pakcik n makcik la..... dah potong tu, aleh2 dia dah ke depan, dah nak kena potong lagi sekali.... mula2 tu x perasan sgt la, tp dah 2 kali duk potong motor yang sama, perasan la jugak.... terus naik tingkap, buka aircond dan buka cd Yassin... huhuhu.....

then on the way nak ke KL balik tu, ada 2 gangguan.
1. tengah2 hutan tu, aku terbau satay.... masa tu kawan aku ( sekarang dah jadi somi) pandang muka aku, aku pandang muka dia.... angkat kening masing2 dan terus pecut.... dah jauh tu, baru berani buka mulut.... satay ape kat tengah2 hutan dan malam2 buta ni...... eeeee......

2. di satu area yang lain pulak pada lebih kurang jam 2 pagi.... kami nampak macam ada benda yang melintas jalan tapi x sempat nak brek, langgar je la..... leh rasa la langgar benda.... lepas tu tengok kat cermin tengah, tak der paper pun..... dah jauh sikit, aku tanya dia, yunk, u langgar apa tadi, x nampak ape pun..... dia jawap, ader la tu yang nak mengusik..... adoi....... sejuk kaki tangan aku.....

tapi selepas tu, x pernah la kena usik lagi....... cuma sekali jer. masa nak balik kampung 2 tahun lepas, ktorg sesat x tau ke mana.... seram gak sebab kabus tebal....

Rate

1

ada lagik satu citer masa gi pahang dolu.. bau yg menyusuk kalbu singgah dalam keta dan ikut sam ...
totokreturn Post at 23-11-2010 10:06 PM

gado2 gak kat CI nun Totok.....aku pun tak sabao2 nak baca citer ko kat pahang tu ..dan tangan aku pun gatal2 nak bagi kredit nih...

jalan merapoh tu takde..tp mase nk balik ke kelantan lalu karak ade la..

pernah terjadi kat ktorg masa nak balik kota bharu dulu.....
on the way ke KB tu, area merapoh tu l ...
mamapu3 Post at 24-11-2010 13:15

Baca kisah hang ni teringat 1 tragedi lepas Hari Rayat hn 2003 iaitu eksiden  antara bas ekspres & bas sekolah dgn mangsa yg terkorban seramai 15 org

Baca kisah hang ni teringat 1 tragedi lepas Hari Rayat hn 2003 iaitu eksiden  antara bas ekspres ...
pu3_rania Post at 24-11-2010 15:36

tahun 2003 tu, aku pun tersangkut masa on the way nak balik KL lepas raya..... sian anak aku, panas dlm keta..... siap aku matikan enjin keta, mandikan dia lagik... berjam2 sangkut kat area tu.... meremang bulus roma aku....

thanx for the tacang.... 1st taim aku dpt tacang kat sini

tahun 2003 tu, aku pun tersangkut masa on the way nak balik KL lepas raya..... sian anak aku, pa ...
mamapu3 Post at 24-11-2010 16:43

Kesiankan dgn depa2 yg terlibat tu
Kalau tak silap aku bas sekolah tu bawa rombongan pengantin dari N9 & nak ke Kelantan
Menurut laporan berita katanya bantuan lambat sampai coz susah nak dptkan coverage h/phone kat situ
Bila baca kisah hang tak sangka tempat tu ada mistiknya ya

gado2 gak kat CI nun Totok.....aku pun tak sabao2 nak baca citer ko kat pahang tu ..dan ta ...
medangmru Post at 24-11-2010 14:02

meh aku citer, tapi aku tanak tacang, sebab tacang takleh tukor ngan kredit henpon...muahahahaaaa

citer camnih...

disuatu senja, dimusim yg lalu... ketika itu hujan turun....terpukau aku menatap wajahmu.. diremang cahaya sinar pelangi......widuriiiii......

semasa aku dalam perjalanan ke KL sekembali dari bercoti ke cherating dolu bersama kawan2 aku ikut jalan lama.. dan sepanjang perjalanan tuh takder laa apa2 yg menyeramkan.... sampai di maran, kawasan tasik bungor*, tetiba satu bau yang amat syahdu menusuk masuk dalam keta kami...
yg lain diam jerk.. tetiba kawan aku sorang yg mulut cabul pun bertanya bau apa yg busuk amat nih serupa mayat....  yg lain trus serentak suruh diam... jauh jugak laa sampai ke bandar maran bau tersebut memenuhi ruang keta.... dan kami pasang ayat2 suci quran sampai ke KL...  setiba ajerk kat rumah... bila nak masuk ajerk rumah.. mula la satu rumah berbau bangkai mayat hancur... bila keluar ok.. masing2 kawan2 aku semua dah kecut perut dan takut... member sorang lagik dok marah kawan aku sebab mulut cabul pegi tegur bau tadi....

3-4 kali jugak laa cuba masuk rumah bau mak aih bau tongkik mayat.... last2 kami pegi ke rumah sorang ustaz kat area umah aku tuh citer apa yg berlaku... ustaz tuh amik air sebotol, dia baca ayat2 quran dan suruh bawak balik rumah dan jirus keliling rumah dan semua masuk kena baca al fatihah 3 kali, 3 kul 3 kali dan ayat kursi...

selepas jirus semua, baru laa ok dan boleh tidor nyenyak sampai tgh hari esok...

Rate

1

semasa aku dalam perjalanan ke KL sekembali dari bercoti ke cherating dolu bersama kawan2 aku ikut j ...
totokreturn Post at 24-11-2010 05:57 PM

tu ada mayat ikut korang dalam kete tuh.......sampai ke rumah diikutnya...