CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: skeezotone

Kembara mistik ku

Close [Copy link]
Reply 17# skeezotone

oo lagu ke? ahahahaha punyalah xamik tau lagu2 zaman skrg.. yalah aku pun rasa kalo p memalam baru rasa auranyaa :cf:

hi....cek-in...

berani tul ko ni skeezotone...anyway pics2 yg ada menambahkan keseraman kepada cerita2 ko TT...tahniah bro!!!

salah satu batu nesan yg masih elok w'pon dah berpuluh2 tahun berada disini..
skeezotone Post at 9-12-2010 11:39

ni bukan puluh tahun dah... ratus tahun ni.. 19th century gitu..

Reply 20# pu3_rania
tingkiu pu3.. miey ok.. xde pape.. cume tgh bpantang ala2 org banak je gayenye.. heheh.. klu ikutkan asben x bg bace bod MPS, sbb katenye tgh lemah (semangat). heheh.. tp miey kuatkan ati.. dok umah sorg2 xtau nk wat pe.. ngadap pesbuk da busan.. bace je la bod MPS nih...

Reply  pu3_rania
tingkiu pu3.. miey ok.. xde pape.. cume tgh bpantang ala2 org banak je gayenye..  ...
miey1412 Post at 9-12-2010 15:13

Ok take care ya Miey

Salam TT,sy ni SR je dlam thread tt yang lepas.seronok dgr citer tt,

Follow Us
hi....cek-in...

berani tul ko ni skeezotone...anyway pics2 yg ada menambahkan keseraman kepada ce ...
qaisarah09 Post at 9-12-2010 15:05

tq..tq.. byk lg pics2 yg akn mnyusul slepas ni sperti thread2 aku sblom ni.. harap semua trhibur

Post Last Edit by doreng at 9-12-2010 15:40

Salam semua...

selalunya aku jadi SR je kt board ni...  so kali ni berminat plak nak turut serta mengomel kat sini... TT berminat nak cari spot yg horror kn... hahaha...  kt taman perumahan umah lama aku mmg horror... mak ayah aku dh pindah umah baru, so umah lama ni adik aku ngan husbnd dia duduk.. minggu lepas kat ponti mengilai2 atas bumbung umah tepat pukul 2:30 pagi...  based on jiran2 kak pon tu asalnya dari umah banglo tinggal kt hujung taman tempat kami tinggal... dulu ada kes org bunuh diri dalam umah tu...

minggu sebelum hilaian kedengaran tu, umah adik ku ini di ganggu oleh lembaga hitam berkeliaran dalam umah mengganggu baby kecik dia, dan adik ku... satu family dalam umah tu nampak...{:1_126:}  jiran2 dh bercerita, lepas kt area umah banglo tu memalam pun dh boleh nampak kelibat kak pon terbang menghala ke banglo tu... biasa nya, time memalam, banglo yang dh nak dekat 10 tahun kosong tu akan menyala lampu kt dalam seperti ada orang tinggal walhal umah tu memang tak de sapa pun duduk.... kecoh dh sekarang ni kawasan perumahan lama aku tu...

Rate

1

Reply  skeezotone

oo lagu ke? ahahahaha punyalah xamik tau lagu2 zaman skrg.. yalah aku pun ra ...
pinktriangle Post at 9-12-2010 15:01

lagu ni mmg xpernah kuar radio.. no wonder kalo ko xtau.. hehehe. aku pon rs camtu. lg sronot kalo dpt terjah mlm2.. tapi apakan daya, aku xsempat utk gie time mlm..

Salam TT,sy ni SR je dlam thread tt yang lepas.seronok dgr citer tt,
nigerna Post at 9-12-2010 15:33

tq..tq... aku pon sronok nk share cerita ngn forumer2 kt sini.. teruskan berada kt thread ni.. byk lg cerita n pic2 akn diupload kt cni nnti..

Salam semua...

selalunya aku jadi SR je kt board ni...  so kali ni berminat plak nak tur ...
doreng Post at 9-12-2010 15:39

wahh.. sggh meremangkn segala bulu dgr citer ko neh.. bole bg detail ktne area umah tu.. dlm kl ke luar kl?

ni bukan puluh tahun dah... ratus tahun ni.. 19th century gitu..
archilless Post at 9-12-2010 15:10

ahaha.. aku xprasan.. men tibai je berpuluh2 tahun.. hehehe

ukiran yg menyeramkan pd binaan kuburan ini.. sebenarnya aku agak konfius semasa berada dikawasan tanah perkuburan ni.. xpasti diantara kubur dan binaan2 len sbb smuanya brcampur2. risau takut2 aku terpijak atau terduduk di tempat2 yg xsepatutnya aku berbuat begitu.. mn tau kot2 ada lak bnda yg mngamuk dgn kelakuan aku tu.. hehehehe

Rate

1

detik2 awal kedatangan aku ke kubur ni.. deretan pokok2 tua pada jalan masuk ke kubur ni membuatk ...
skeezotone Post at 9-12-2010 10:51

makhluk yg tgh ngangkung tu..  asik tutup mata je.. malu ke? hehe

Reply  pinktriangle
wa'alaikumsalam pink... a ah miey keguguran, ahad ari2 masuk wad kt ppum, bmlm ...
miey1412 Post at 9-12-2010 13:36

takziah dari miera..

kalo u likeeeeeeeee.. bole la ikot aku g terjah kubur2 len pasni.. hahahaha
skeezotone Post at 9-12-2010 14:32

i'm backkk!!!baru habis kursus.hehe

terjah siang2 hari aku berani la.malam2 hari kalu, agak berani2 takut la.huhuhuhuhu

wah,umah baru da ciap....hebat2....

sorry ye kengkawan.. gambo ni diupload bkn brtujuan utk korg tgk aku posing... hahahaha. gambar ni diambil adalah brtujuan just sbg hasil seni peribadi aku. apa yg menarik psl gambo ni bkn aku sbg subjectnya tapi kuburnya. ada cerita menarik pasal kubur ni. atas sbb sensitiviti keagamaan, batu nesan ni aku dah edit n hilangkan bentuk salibnya. gambar asal aku dah delete sbb aku xnak gambar aku kekal berada di sebelah batu nesan brbentuk salib.

selepas aku berposing utk gambar ni, tiba2 kondisi badan dan perasaan aku jd berubah dengan mendadak.. dada aku tiba2 rs berdebar yang amat, telinga rasa berdengung2, kepala terasa hanyut cam aku dah nk hilang kawalan kt atas diri aku sendiri dan badan aku berpeluh2 cam baru lepas buat larian 100 meter.

tanpa memberi tahu sesiapa, aku terus beredar keluar dari tanah perkuburan ni buat seketika... aku tau, aku mngalami tanda2 seperti hampir kerasukan@hesteria. setelah menenangkan diri seketika diluar kawasan tanah perkuburan barulah aku masuk kembali ke kawasan kubur ni. selepas pada mngalami perasaan pelik tu, aku sdikit amik langkah berhati2 sbb terasa seperti masih diekori...

Rate

1

makhluk yg tgh ngangkung tu..  asik tutup mata je.. malu ke? hehe
mieraedoera Post at 9-12-2010 16:35

saje je wat2 suspen xnak kasi org cam sgt muka aku.. kata 'misteri'.. hahahaha

i'm backkk!!!baru habis kursus.hehe

terjah siang2 hari aku berani la.malam2 hari kalu, agak ...
hakunamatata Post at 9-12-2010 16:38

xperlu takut sgt dgn kubur sbb satu hari nnti kita pon duk kt situ gak.. hikhik. ckp psl 'mati'.. nnti aku upload pic2 sekitar lawatan aku kt pameran keranda n kematian kt muzium tempoh hari.. nnti byk la gambar2 mayat kt sini.. hikhikhik