CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: saudagarkampong

Menjual Stroller, Carseat dan Safety Gate Terpakai.

Close [Copy link]
kak kalau maxi cosi xp priori biasa berapa dapat harga yg kira good condition?

Post Last Edit by eRiKa at 1-1-2011 22:48

salam tuan rumah...nak tanya ade x carseat utk baby newborn- 2tahun..?budget bawah rm150...pls pm ye...tq..

salam puan....saya nak beli activity walker boleh?

Reply 122# aliffridzuan

Harga pasaran dalam RM350-RM390 macam tu... Kalau nasib baik, boleh dapat lg murah. Bergantung juga kepada ownernye juga

Post Last Edit by saudagarkampong at 2-1-2011 09:33

Reply 124# aliffridzuan

Orang nak beli mestilah boleh... Harga RM59 tak termasuk pos. Sebab tersangatlah baru lagi. Tidak ada sebarang kerosakan pun... Murah dah tu..

salam tuan rumah...nak tanya ade x carseat utk baby newborn- 2tahun..?budget bawah rm150...pls pm ye ...
eRiKa Post at 1-1-2011 22:24

Setakat ni ini sahaja yang tinggal. Harga jual RM250 tetapi kepada forumer RM200. Diskaun RM50 tetapi tidak termasuk kos. Kalau baby perempuan memang kena lah. Condition Tip-Top! Macam baru dan latest version. Dengan basenya sekali.

Follow Us
Reply 114# nurdiha

Sekiranya ada saya akan hubungi awak. Biasanya memang boleh dapat tapi saiznya kecil daripada yang saya pernah iklankan (berdasarkan budget yg awak beri). Dalam seminggu lagi baru saya akan keluar mencari stok. Jumpa saya akan beritahu...

salam encik saudagar...saya dah transfer duit ke akaun encik untuk bayaran Fisher Price Active Walker...em kalau encik jumpa accesory untuk quinny zapp seperti beg,shopping basket,parasol etc minta tlg bgtahu ek tq

Post Last Edit by saudagarkampong at 2-1-2011 14:43

Reply 123# eRiKa

Berdasarkan budget yang diberi, rupa carseat yang boleh saya dapatkan lebih kurang begini:

Yang ni tiada kanopi dan tanpa base. Fabrik dari France dan Body buatan Belanda. Yang ni sudah dijual dengan RM100 sahaja.
Tapi berdasarkan budget tu, saya rasa awak boleh dapatkan yang baru di pasaran tempatan. Kecuali awak nak saya carikan yang branded.

Post Last Edit by saudagarkampong at 4-1-2011 07:10

Untuk makluman semua yea, kebanyakkan barang2 yg saya cari atau perolehi adalah terdiri daripada yang branded. Tapi bukanlah yg latest version. Kalau no branded saya jual murah-murah ajer. Tujuannya adalah:

1) Kebanyakkan barang branded adalah berkualiti (bergantung kepada cara penggunaan pemilik asal, tapi biasanya saya akan pilih yg baik-baik dan kalau ada yang tak kena saya akan beritahu awal2). Jiwa pun tenteram.

2) Susah nak rosak dan tahan lama. Walaupun sudah dipakai banyak kali, ia masih lagi elok dan boleh digunakan bertahun. Lebih nilai untuk wang anda dan saya pun tak kena marah. Anda puashati saya senang hati.

3) Sudah teruji dan melepasi piawaian antarabangsa. Kakak ipar saya sendiri pernah mengalami kemalangan kereta beberapa tahun lepas. Pada masa itu, dia menggunakan Carseat jenama Graco (bukan nak promote Graco) dan juga #@*** (di jual pasaran tempatan). Carseat Graco steady ajer walaupun ianya menerima hentaman pertama dari sebelah kiri pintu tetapi satu lagi carseat %#@!* telah berlaku keretakan walaupun tidak mendapat hentaman utama (menurut ceritanya dan seingat saya). Lalu dia menghadiahkan saya satu Carseat Graco dan dihantar terus ke Malaysia. Kejadian yang dialami kakak ipar saya telah mengubah persepsi saya.

4) Stroller pertama saya adalah jenama #>%$#@&. Susah nak tolak di atas jalan permukaan yang kasar. Kalau di Shopping Mall takde masalah. Tapi tak lancar. Sampai rasa malas nak tolak stroller. Penat. Tapi saya pakai juga sampai reput, sampai safety harness pun putus2 dikerjakan anak saya (saya beli 2hand juga). Habis rosak begitu saje walaupun guna tak sampai 6 bulan. Kemudian saya beli yg lain. 2nd hand juga tapi dengan jenama Peg Perego Amico (boleh lihat dalam blog saya http://saudagar-kampong.blogspot.com) klik label stroller. Stroller ni dikeluarkan pada tahun 1999. Maksudnya stroller saya dah berusia 11 tahun. Tapi masih lagi elok dan berkeadaan baik. Pakai pun best, selesa, cornering pun senang, anak saya pun suka, ada suspension depan belakang lagi. Sedangkan saya tak pernah tahu pun jenama ni. Peg Perego? Bunyi mcm pelik dan terbelit juga lidah nak eja masa mula2 dulu. Surf internet, rupa2 nya harga asal pun mahal. Lebih RM1000. Tapi saya dapat murah sbb 2nd hand.

5) Dan bermula daripada situlah saya mula menjual barang 2nd secara part time. Saya sedar ramai orang tak mampu nak beli baru, jadi itu sebablah saya terlibat dlm perniagaan mcm ni kerana saya adalah salah seorang daripadanya. Tetapi ada juga orang yang mampu, tapi tetap beli 2nd sebab bijak (tak bermaksud yg x beli tu tak bijak). Dan ada juga yang mampu beli baru sebab duit dah banyak, tak tahu nak buat apa dan secara tak langsung dapat merancakkan ekonomi negara dan bijak.  Actually semua bijak.

5) Segala pandangan/ pendapat/ cerita di atas adalah bersifat peribadi dan dari pengalaman saya sendiri sahaja. Jangan mengeksploitasikan statement saya. Nanti saya kena saman plak

Reply 129# aliffridzuan

okay, terima kasih boss! ... esok insyaAllah saya akan pos kan activity walker tu. Dah sampai bagitau saya yea.

Reply 116# saudagarkampong

yang nih still available ker

Reply 120# saudagarkampong

t.kasih..sy hari tu dh malas nk survei2 sy grab je kt 1 blog ni..sbb nk pakai nxt week.takut dok cari2 x jumpa.t.kasih anyway.

Reply 133# wahee

Maaf, baru sahaja dijual tadi. Tq

Reply 112# putribatrisya

Tengok post 1#. Saya ada buat promosi tahun baru.

Reply 123# eRiKa

Reply 56# azcomei

Reply 36# nurdiha

cik saudagar...ada juai safety gate dalam rm30-50?sasal bole guna ok la...

Tuan rumah..
tolong carikkan saya Peg Prego Si...
kalau dapat bawah RM400 ker..yg penting condition bagus!
TQ!