CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Fieza-mira

Betul ke roh balik rumah??

pengalaman aku plak...  arwah mak aku meninggal sakit kanser paru2...
beberapa hari lepas meninggal tu... aku dok menangis jek kerjanya...
satu mlm aku mimpi mak aku dtg....dia tepuk2 bdn aku... mcm pujuk2 aku gitu la supaya jgn menangis....
dia x bercakap. aku x nampak muka. tp aku tau la dia mak aku...

lelain mimpi.... mmg x nampak muka...cuma dpt tau.... itu mak dlm mimpi tu

alfatihah utk arwah ibuku.

Reply 47# hiloh2o

dh berapa tahun jd org Islam! nk berhikmah ni rely pd tempatnya ! u blh qoute semua tu but then ask yourself , x malu ke jd org Islam sekian lama tp masih jahil bab remeh temeh mcm ni ?
obviously memang x bc Quran sbb org yg pernah khatam pasti ketemu ayat2 yg menerangkn semua ni.

berdakwah secara hikmah tu pd bdk2 yg baru nk hidup, pd org yg baru nk bljr Islam! don't tell me u people masuk dlm golongan ni!

apa saidina abu bakar buat pd org Islam yg enggan byr zakat slps nabi wafat? Ada dia pegi ckp secara berhikmah? diperanginya!  

so sedari la diri sendiri, dlm neraka pun ramai yg jahil. syaitan kata nk pesongkn org Islam melalui kepercayaan karut dan amalan bidaah lbh mudah. sbb nya org melayu memang mms cari ilmu

Post Last Edit by Fieza-mira at 4-1-2011 12:02
berapa kali dah kuar topik pasal roh ni cuba baca thread dulu2...roh tak akan balik ke dunia ini..ada satu dinding yg memisahkan mereka dari alam barzah dan alam dunia...ada ayat quran yg mengisahkan perihal ini......pernah dgr qarin?
pi study sikit bab ni..kadang aku bosan tgk org terlalu jahil...minta maaf lah..sound direct ya
marufie Post at 4-1-2011 00:33

Sound direct kunun!!! Ni nak sound direct balik

Berapa kali nak keluar cerita cik pon, cik poch, bunian,hantu tinggi, jin afrit, jin islam etc. dalam berbagai versi??! Tak bosan ke asyik keluar cerita tu jer kat MPS nih??

Kalau saya ada cerita jumpa pontianak dah lama saya bukak cerita pontianak.Tapi takde, nak buat camner……nak bukak benang dari cerita orang lain tak best pulak. Cerita tak ori, takde kick…….

Jadi bukak jelah benang cerita pengalaman sendiri walau pun suam2 kuku dia punya keseraman….tapi cerita sendiri!

Kalau setakat dengar cerita ustaz (ke awak nih ustaz?) dah kata lebih tahu pasal roh……konon dah arif sangat sampai bosan dengar cerita roh!

Lagi pun kita nak bersantai jer kat sini…..bukan nak serious sangat kaji bab roh ni! Itu pun ada orang sentap tak tentu pasal…haish!

P/S: Bab roh ni memang semua jahil….takde yang pandai kecualilah orang tu dah pergi melawat alam barzakh tu dan dah tengok dinding tu pas tu balik sini cerita memang betul ada dinding bukan setakat dinding tapi tembok besar lagi hebat dari tembok China tu. Memang tak boleh bolos punya….confirm!

jgn lah kecoh2,kita share pengelaman masing.

simple logic.. sekiranya roh balik umah..

contoh:
1. x yah susah2 carik maid indon
2. janda/duda/gf/bf cerai mati susah aa nak kawin lain
3. kertas sisasatan sprm ditutup (atau x sempat nak bukak)
4. askar malas nak gie perang. x de apa nak dipertahankan.
5. pusat peranginan full house sepanjang masa
6. tokey bas hari2 kena kacau.
7. budget kenduri kawin meningkat beratus kali ganda (utk sewa khemah sedara mara je)
8. x de sempadan
9. life x de makna, x de challenges, etc..

sekiranya roh boleh balik umah, cuba letakkan diri anda sbg roh yg balik umah.. apa yg anda lakukan?
mziskandar Post at 4-1-2011 03:18

Awak punya simple logic ni saya tak fahamlah......lagi pun ni bod MPS tak payahlah nak main logic kat sini....

mcm best jerk pengalaman ko ni,siap boleh berborak ngn aruah lagi,siap aruah x percaya dah mati,
copy_paste Post at 4-1-2011 07:49

Ini cerita mimpi....memang boleh macam2.

Follow Us
Reply  hiloh2o

dh berapa tahun jd org Islam! nk berhikmah ni rely pd tempatnya ! u blh qou ...
marufie Post at 4-1-2011 11:40

kot yer pn awk nk menegur org, jgn la dgn cara ni...kta ni diajar spya jd bsopan, bhemah....budi bahasa budaya kta bak kata ct nurhaliza...
xslh awk nk tgur sb myb awk tkut shbt2 seagama awk terpesong akidah tnpa dorg sedari....
tp biarlah berlapik....dh tu cm nk bt benang ni cm pns je....
TT (sy bkn nk sebelah mna2 pihak) just nk share apa yg dia rsa, apa yg dia fikirkan....
dia nk thu apa plak pndapat kta dgn isu yg sma dlm benang ni....

puan marufie, maafkan saya kalau saya buat awak kecik hati....

Post Last Edit by Fieza-mira at 4-1-2011 12:18

Ramai kat sini yang berpendapat manusia tak boleh melihat roh….bila seserang itu mati, terus terputus hubungan dengan orang yang masih hidup.

Ok…saya bukan nak timbulkan kontroversi. Jadi saya senaraikan beberapa pendapat ulama dan guru2 agama dan kepercayaan kaum lain.

Pendapat 1
Roh orang yang dah mati semua berada di alam barzakh menunggu kiamat untuk di bangkitkan sebaik saja berpisah dari badan. Kalau ada yang berjumpa atau bermimpi jumpa arwah. Dia sebenarnya jumpa qarin dan bukan roh.

Pendapat 2
Roh tidak terus pergi ke alam barzakh. Roh masih berlegar kat dunia ni selama 44 hari. Selepas tu barulah pintu langit terbuka dan dia akan berpindah ke alam barzakh.
Jadi masa kita mandi, kapan dan hantar jenazah ke kubur, roh simati ada bersama2 kita. Dia pun turut sama mendengar talkin di atas kubur bukan dalam kubur. Jadi ada kemungkinan yang kita jumpa tu ialah roh.

Pendapat 3
Bukan semua roh sampai ke alam barzakh. Pintu langit tidak terbuka untuk semua roh. Roh yang tak sampai ke alam barzakh kekal berlegar di muka bumi nih dan di panggil roh gentayangan.
Mereka adalah roh orang2 yang mati dalam keadaan sesat. Contohnya orang yang mati bunuh diri, orang yang mengamalkan ilmu hitam, orang yang mati dalam keadaan kufur (tak sempat mengucap).
Roh orang yang mengamalkan ilmu hitam, akan bersama2 jin dan setan untuk mengganggu manusia sebab memang perjanjian dia begitu. Jadi geng jin setan bila dah mati. Sebab tu roh jenis ni boleh di seru….

Pendapat 4
Roh nenek moyang mesti dipuja dan diberi makan supaya nenek moyang boleh jaga anak cucu kat dunia nih

Pendapat 5
Roh orang dah mati akan dilahirkan semula ke dunia ini (re-incarnation) berkali2 sampai kiamat.

Jadi pilihlah nak percaya yang mana satu. Tak payah nak bertekak kat sini nama pun bod MPS…….yang pendapat no. 4 tu pilihan kaum Cina dan pendapat no. 5. pilihan kaum Budha & Hindu takde siapa nak sentap….

jgn lah kecoh2,kita share pengelaman masing.
voiletiris Post at 4-1-2011 12:07

sokong sokong sokong

sbb tu kalo cine mati dia supplykan duit,senang nak shopping nanti,kredit kad tak laku ke

kot yer pn awk nk menegur org, jgn la dgn cara ni...kta ni diajar spya jd bsopan, bhemah... ...
aKudaRikayanGan Post at 4-1-2011 12:13

Takpe....biarlah....dia dah confirm betul tu. Tu yang berani tegur orang tak beradap tu....

Dia dah pegi sendiri sana tengok betul confirm ada dinding.....

Takpe....biarlah....dia dah confirm betul tu. Tu yang berani tegur orang tak beradap tu... ...
Fieza-mira Post at 4-1-2011 12:26

hehehehehehesabar je la....
no komen....

Reply  hiloh2o

dh berapa tahun jd org Islam! nk berhikmah ni rely pd tempatnya ! u blh qou ...
marufie Post at 4-1-2011 11:40

Kalu kite tau diri kite Islam..kenapa nak bergaduh sesama sendiri?

Saya bukan nak argue dgn awak..tapi please la, dalam Islam kite kena hormat menghormati & tegur menegur satu sama lain kan?

-End-

Saya ada info menarik yg saya nak share, tapi benda nih dalam bentuk pdf..so ada sesapa leh ajar saya camne nak tepek artikel tu kat sini?

Ini cerita mimpi....memang boleh macam2.
Fieza-mira Post at 4-1-2011 12:09

kan best kalau kita leh tahu yg kita sedang bermimpi hehehehe

Saya ada info menarik yg saya nak share, tapi benda nih dalam bentuk pdf..so ada sesapa leh ajar say ...
berrygurl Post at 4-1-2011 13:00

alamak....sy xdpt nk tlg la...sory...better tgu mmbr2 forum yg len...
mna thu ada yg arif ttg ni...

xsbr plak nk thu info yg bery nk share kn tu...

berporemlah secara aman...jgn gado....tak baik....

kan best kalau kita leh tahu yg kita sedang bermimpi hehehehe
copy_paste Post at 4-1-2011 14:00

Lagi best kalau kita dapat sedar dari mimpi sebelum kita terjaga dari tidur......hehehehehe

Reply 77# medangmru

True3..walaupun kite berkomunikasi dgn tak bersua tak mustahil kite akan jadik sahabat baik one day..

Peace No War..

berporemlah secara aman...jgn gado....tak baik....
medangmru Post at 4-1-2011 14:14

ok mod.....roger.....