CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: skeezotone

kepercayaan dan ilmu mistik melayu kuno (update page 51:rakaman suara hantu)

Close [Copy link]
ni la rupa belalang pelesit.. ni kalo aku jupe masuk umah aku, mmg aku halau cpt. kalo liat nk  ...
skeezotone Post at 5-1-2011 11:23

salam... yang aku pernah baca.. kalau ada pelesit masuk dalam rumah.. tangkap then cabut kepala dia.. kalau ada macam rambut kat leher dia (lepas kelapa dipisahkan ngan body).. tu maknanya ada orang hantar....

masuk sini sat... meriah kat fb mps. tapi tak leh posting sangat sebab time ni xbos pun ada fb.. tadi dah kata nak wat keje sebab nak ngelak dari jumpa dia..

masuk sini sat...  meriah kat fb mps. tapi tak leh posting sangat sebab time ni xbos pun ada ...
mieraedoera Post at 2-3-2011 12:28

hahahaha..bek bek mieya...nantik tekantoi...julie on off on off..jap masuk fb jap masuk cini

hahahaha..bek bek mieya...nantik tekantoi...julie on off on off..jap masuk fb jap masuk ci ...
juliyanarayhan Post at 2-3-2011 12:32

huhu.. tu la pasal.. tpi mmg ada keje pun nak wat.. tapi bila dah masuk fb mps tu mula la nak sembang hehe..  tu la takut kantoi je sebab member opis pun ramai gak.. tapi depa leh baca tak kalau kita taip dalam group? kalau tak leh baca ok la..

huhu.. tu la pasal.. tpi mmg ada keje pun nak wat.. tapi bila dah masuk fb mps tu mula la  ...
mieraedoera Post at 2-3-2011 12:35

yg tu julie pon tak tau..baru pandai jekl wat fb hehehe....tp kalo nengok kat tepi tu dia tulis "close group"..nantik julie tanya la diowang

pokok pisang ni antara paberat bnda2 ni..
skeezotone Post at 5-1-2011 12:13

series ke pokok pisang ni tmpt kesukaan makhluk2 mcm tu... kalau tiba musim raya..  kul 11 malam ke atas.. rajin gak aku ngan adik g perang pokok2 pisang belakang umah... siap bakar pelepah pisang yg dah mati... jd seronok tgk api marak menerangkan belakang rumah yg golap..  tp pengalaman tahun lepas jd pengajaran pada aku.. lepas dok mengebom pokok2 pisang tu.. stok mercun pun dah nak abis.. aku masuk la la rumah then terlupa nak mandi.. malam tu tengah2 tido.. anak kecik aku menangis.. buntang mata dia dok pandang aku sambil nangis.. bila aku nak amik dia.. lg teruk dia nangis.. padahal dia cukup manja ngan aku... satu rumah terjaga.. mak aku yg mmg de pengalaman mcm tu.. suruh abg aku bw anak aku g rumah sorang pakcik kat kg aku gak.. dia ni bukan dukun @ bomoh @ pawang tp ada kebolehan mengubat org... aku follow gak tp naik lain2 keta.. mak aku xbg aku rapat ngan anak aku tu.. pakcik tu bgtau rupanya ada benda ikut aku... dia bengang sbb aku dok kacau tempat dia... tu dia balas dendam kacau anak aku... erm salah aku gak...  tp semua dah ok..

Follow Us
series ke pokok pisang ni tmpt kesukaan makhluk2 mcm tu... kalau tiba musim raya..  kul 11 mal ...
ajoi Post at 2-3-2011 12:48

sib bek dah ok anak ajoi.....tu laa..memula julie pun payah gak nak caya..tp bile dah kena..adoiii...serram sey

huhu.. tu la pasal.. tpi mmg ada keje pun nak wat.. tapi bila dah masuk fb mps tu mula la  ...
mieraedoera Post at 2-3-2011 12:35

mieyaa..takde sape leh nampak melainkan group members jek..hehehe..quote dr kata2 pink kat FB MPS

miey.. ko duk area kl ni je kan?.. lupa lak.. kalo ko duk kt area kl @ rs bole g majlis kawin ak ...
skeezotone Post at 2-3-2011 11:04

alamak sekiz... aku ingt ko kawen 12 atau 13 mac.. aku 6/3 tu ade bowling tournament la... aduuiii... terclash la plak ngn wedding ko... aku nk g wedding ko... tp aku kne lwn boling plak.... hmm... nk tgk ko tawen & nk jmpe member2 porem... :cf::cry:

just nak sharing.. cara lain nak elak org pukau or hantar benda bukan2 untuk kene kan kite or family kite... setiap pintu masuk depan or belakang rumah.. sandarkan penyapu lidi yang selalu kite gunakan untuk mengemas tu dekat pintu pada bahagian dalam rumah... sandarkan dengan cara terbalik.. that mean kepala penyapu tu kat bawah... lidi2 tajam tu ke atas..

just nak sharing.. cara lain nak elak org pukau or hantar benda bukan2 untuk kene kan kite or family ...
ajoi Post at 2-3-2011 13:29

umah julie takde nyapu lidi.....kena carik nih...hehehe..nape ek ajoi..mende alah tu takut ke ngan nyapu..hehehe

alamak sekiz... aku ingt ko kawen 12 atau 13 mac.. aku 6/3 tu ade bowling tournament la... aduui ...
miey1412 Post at 2-3-2011 13:28

uhuk uhuk julie pon lam 2 lagik....:cf:

umah julie takde nyapu lidi.....kena carik nih...hehehe..nape ek ajoi..mende alah tu ta ...
juliyanarayhan Post at 2-3-2011 13:41

haha xsure la nape kene guna penyapu lidi.. lahir zaman moden.. just ikut jek apa org dulu2 wat.. tp my wife pernah guna penyapu lidi tu atas nasihat mak... free nanti view la citer penuh pengalaman kami kat bod negeri sembilan.......  http://mforum2.cari.com.my/viewthread.php?tid=463850&extra=page%3D1&page=2

haha xsure la nape kene guna penyapu lidi.. lahir zaman moden.. just ikut jek apa org dulu ...
ajoi Post at 2-3-2011 14:18

wokeyhhh...ajoi...nak fb boley tak....nanti pm saya boleh???

Navygolddddd..nak tanya sket leh