CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ejart_9834

MYVI NCB 1+++ Highway LEKAS - Jalan Baru Bukit Putus Seremban

umah aku mmg dekat sesangat ngan Highway LEKAS ni...kira2 pemula heway ni la...tp tak pernah nya aku ...
medangmru Post at 16-1-2011 12:50

sama la....rumah aku pun dekat je ngan LEKAS ni. penah gak sekali aku lalu LEKAS nak gi senawang....tapi time pagi je la....hehehe

kenapo org jauh dr kwsn bukit putus n haiway LEKAS  tu je yg jumpo...den ni haaa duk dekat ngan bukit putus n haiway LEKAs pun tak ponah jumpo....kalau jln bukit putus lamo tu dah puas den layan konaa balik kampung pilah...baik motor,, beskal sampai la ke kereta...tak yo jumpo..tapi yg bercerito mmg dasyat..takut/seram jugak den dgr

den ni haaa duk dekat ngan bukit putus n haiway LEKAs pun tak ponah jumpo....kalau jln bukit putus lamo tu dah puas den layan konaa balik kampung pilah...baik motor,, beskal sampai la ke kereta...tak yo jumpo..woghihden Post at 4-7-2012 16:09

hagak eh...'dio' dah kona dah ngan woghihden ni....sobab woghihden oghang situ...
'dio' nak kona ngan orang yang bukan woghih 'dio' tu.....

Reply 323# pasuoren
yo tak iyo jugakkan...agak eh laa tu....mungkin member yg sama merempit kat bukit putus dulu kot...hahahahahhaa...
seram pulak den

Reply 306# butterkorn

aku duk kat area serting tuh..btw,kalo ko dr arah bahau n nak ke muadzam,kan ade traffic light kt smpg 4 tuh...x prsan langsung ke ade traffic light kat c2? aiyoooooooooooo...

Reply  butterkorn

aku duk kat area serting tuh..btw,kalo ko dr arah bahau n nak ke muadzam,kan ...
forfavor Post at 5-7-2012 11:31

bukan dkt traffic light simpang empat serting tu yang aku kena.. aku kena kat awal2 lagi... simpang tiga simpang pertang tu.. situ mana ada traffic light..

Follow Us
oooo...smpg 3 yg kt Smpg Pertang tu...jln c2 mmg horror k...aku pn x brani ikot c2..yg ko lalu c2 napa? ko dr srmban ke mase tu?

seram jgk cite TT ni, lemon x de le jumpe benda2 mcm ni. eeeeeeeee minta dijauhkan takutnye..

pnh tgk dlm youtube ape ke tajuknye tp pasal bukit putus ni la, siap racing2 kat jln lama tu , dh le banyak kona tp professional betul la dema pandu kete. jgn masa tgh racing tu tetiba je ade benda tercongok tgh jalan mau xcident nti huh!

patut la jualan myvi meningkat saban tahun...rope2nye geng hantu yg order...
Joe^Duan Post at 18-1-2011 14:07

hahaha lawak la hang!

oooo...smpg 3 yg kt Smpg Pertang tu...jln c2 mmg horror k...aku pn x brani ikot c2..yg ko lalu c2 na ...
forfavor Post at 5-7-2012 11:48

memang biasa lalu situ pun kalau nak ke muadzam.. tp boleh terlepas simpang tiga yang patutnya aku masuk kanan tu.. sebab masa tu malam memang berpandukan signboard je la.. kalau siang memang nampak jelas simpang tu tapi malam kena ikut signboard yang ada. tapi peliknya mmg signboard tunjuk terus sampai la aku terlepas simpang n masuk jalan ke karak tu.. tak tau la memang aku yang tak pasan atau pandangan aku dihalang time tu..

klik bawah...
http://www.bharian.com.my/bharian/articles/Maksiatdilebuhraya/Article/index_html
onlinetrader Post at 8-2-2011 01:04 AM

aku baru baca thread nih... dari page awal hingga la akhir....
    aku speku la maybe TT terserempak ngan kete yg mana pemandu dia tgh buat tuuttt.... so that's why la tak nampak...
    aku speku je la ... betul atau tak ... tak pasti la pulak...
    dari link forumer onlinetrader ni... dia ada kasi link.. so aku tolong tepek kan je...

"  
                                                    Kereta dipandu bergerak terhoyong-hayang akibat pemandu hilang tumpuan asyik layan nafsu

PAROI: Segelintir pasangan kekasih dikesan menjadikan laluan kecemasan Lebuh Raya Kajang-Seremban (LEKAS) berhampiran Taman Bukit Margosa di sini, sebagai `port' memadu kasih berikutan keadaan jalan yang agak gelap.              Kebanyakan mereka melakukan aktiviti maksiat itu pada waktu tengah malam sehingga awal pagi di dalam kereta yang diberhentikan di laluan kecemasan berkenaan.            
        Ada sesetengah pasangan turut dipercayai melakukan aksi maksiat itu di dalam kereta yang dipandu perlahan dan sering kali membahayakan pemandu lain kerana dipandu ke kiri dan ke kanan.

Penduduk mendakwa, corak pemanduan berbahaya itu berikutan pemandu terbabit sedang asyik melayan nafsu sehingga tidak dapat memberikan tumpuan ketika memandu.

Aktiviti mereka itu dikesan anggota Skim Rondaan Sukarela (SRS) Taman Bukit Margosa, yang melakukan rondaan keselamatan setiap malam di kawasan taman berkenaan.

Timbalan Pengerusi SRS, Azizul Rahman Mohd Yusof, 40, berkata pihaknya menemui sekurang-kurangnya empat pasangan memandu kasih di kawasan itu setiap malam antara jam 12 tengah malam hingga jam 3 pagi.      
  Beliau berkata, dalam rondaan terbaru kira-kira jam 3 pagi Rabu lalu, pihaknya berjaya mengesan dua pasangan remaja sedang memadu kasih dalam dua kereta berasingan.

"Kegiatan itu dikesan empat anggota SRS yang menunggang dua motosikal lalu mengekori pergerakan kenderaan terbabit. Namun, selepas pasangan itu menyedari diekori, mereka terus memecut laju menghala ke laluan Seremban-Kuala Pilah.

"Kami percaya mereka memilih untuk melakukan kegiatan maksiat itu kerana kawasan berkenaan agak sunyi pada tengah malam dan awal pagi kerana kenderaan agak kurang melalui lebuh raya itu pada waktu berkenaan," katanya.

Bagaimanapun, katanya mereka seolah-olah tidak memikirkan kesannya kerana tindakan itu boleh mengundang bahaya dilanggar kenderaan lain kerana banyak kes membabitkan kemalangan di lebuh raya termasuk mereka yang meletakkan kenderaan di laluan kecemasan.

Azizul Rahman berkata, pihaknya tidak boleh bertindak menahan kenderaan terbabit kerana ia di luar bidang kuasa mereka, tetapi sekadar memantau bagi memastikan imej taman tidak terjejas selain kegiatan itu dapat dibanteras.

"Kami akan terus memantau kegiatan ini supaya pasangan remaja terbabit tidak terus menjadikan kawasan ini sebagai `port' untuk melakukan maksiat demi kepentingan bersama.

“Ini penting kerana sebelum ini pernah berlaku kes yang mana pasangan remaja terbabit hampir melanggar anggota SRS ketika dikejar," katanya.

Dalam pada itu, Mohd Fadil Baharuddin, 39, meminta pihak berkuasa terutama Jabatan Hal Ehwal Agama Islam Negeri Sembilan (JHEINS) melakukan rondaan di kawasan berkenaan.

"Pasangan berkenaan berani bertindak sedemikian kerana tiada siapa yang pernah menahan atau mengambil tindakan terhadap mereka. Jika ada penguatkuasaan, pasti mereka tidak akan melakukan melakukan kegiatan maksiat di kawasan berkenaan," katanya."

pernah lalu LEKAS sekali je..
Dlm pkul 10 mlm ke ats tapi nsb bek xjumpa apa2
Cuma ada bau2an yg muncul tiba2..
Yang Kyra angin bleh plak kawan Kyra tegur "apa yang busuk sangat ni?"
Kyra yang ddk kat belakang diam je malas nak kata apa2 cuma zikir2 je..

Reply 333# KyraKnightley

busuk tu sebab ade kilang sawit kat tepi jalan lepas simpang nilai tu..
tu laa pasal busuk yaaa amattt!!

Reply 334# fieza.iris

Kyra tak rasa tempat yang bau busuk tu ada kilang kelapa sawit tu sebab seingat Kyra time bau busuk yang amattttt tu kiri kanan hutan..
And ktorng terbau busuk tu dua kali and jarak kedua2nya pun agak jauh..
Tapi tak tau la kan kot Kyra terlepas pandang...

aku baru baca thread nih... dari page awal hingga la akhir....
    aku speku la maybe TT ...
Aisyazurina Post at 6-7-2012 12:01

misteri sudah terjawab...

bkn semua org ber'TUAH' dpt melihat makhluk halus atau dpt gangguan dr mereka...arwah pakcik aku pernah lalui mcm2 perkara mistik ni sbb arwah pakcik aku bw bas..hari2 ulang alik png-singapore...semua kejadian kt highway plus...

betul la org kata lekas ni berhantu...smalam balik shah alam dari melaka.
singgah senawang..pastu saja nak try lalu lekas.dalam pukul 8 malam gitu..masuk je hiway lampu kete terus padam sebelah.
dah la gelap.lampu kete plak jenis comel je.tinggal sebelah je plak tu.amik ko.gelap..hujan lagi..hahaha..
smpai je hiway skve terus menyala lampu lg sebelah tu..sah la lekas berhantu.sekian saja cerita hantu semalam..

2 thn...setiap 2 mggu sekali pegi kuala pilah ikut btg benar..masuk lekas highway..lalu highway bukit putus...siang dan mlm...alhamdullilah tak pernah sekali pon jumpa benda yg pelek2..
suka ikut lekas highway tu bila ke kuala pilah..cepat..jln lengang..tak jemmm..
yang penting kemana je kita drive..mula2 sekali sentiasa ingat allah, baca surah qul..dan anggap benda2 tu semua maklhluk allah jugak,
insyallah kalau sentiasa ingat allah..minta perlindungan darinya..semua nya akan selamat..

saya pun sering ikut Lekas sbb rumh kat kajang, rumah mak kat sban..alhamdulillah so far so good, pernah gak balik after 12 midnite