CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ejart_9834

MYVI NCB 1+++ Highway LEKAS - Jalan Baru Bukit Putus Seremban

eh, kat seremban pun bleh sesat? mcm besa sangat je seremban tu kan?

kalau ade sesape jumpa, catat la no plat dia. nanti bole check owner kat jpj

ok.. ni membe sekerje aku punye cite.. aku ingt aku sorang je jumpe tapi mamat ni ckp die pun jumpe jugak myvi putih tu..

mase tu dia otwey g seremban.. dia gune kan la jalan lame.. ntah ape punye peel nye pun aku x tau.. jln baru kemain cantik, jln lme jugak yang dipilihnye.. sampai je setengah pejalanan, dia kena cucuk dari blakang ng kete myvi ni tapi yang pelik nye, dah bagi can motong, dia x nk pun potong membe aku..

slow gile membe aku bwk punye lah nk bg dia potong (gear satu kut) baru la dia potong.. kali ni dia perasan ade driver dlm tu.. pompuan bwk.. cun gile dia ckp.. dia ckp bukan aku yg cakap sebab dia yg tengok..

tapi mamat ni ade plak satu perangai yg slalu org mlyu kita buat.. beli no ekor.. di tikam nye no plat kete myvi putih tu.. bile time tgok result no ekor, bleh kene plak no tu.. tapi 2nd la dia ckp.. untung la.. sape nk bagi kan?

bile aku cite ape yg aku nmpk n aku ckp bentuk kete, wrne ape, plat ape baru nmpk sket muke risau dia sebab dia pun jumpe.. mase dia kne tu time petang.. n aku kne plak waktu malam.. kawasan kejadian ni bukan nye kat jln baru tp jalan lme..

tapi yang menyeramkan tu, kete yg potong dia tadi xde bunyi langsung.. senyap mcm kete enjin mati.. pastu lap corner yang tajam tu pun laju semacam je dia bantai.. langsung x berkelip lampu brek myvi putih tu..

membe aku ni jenis ati kering, dia langsung x layan. siap bleh nyanyi lg dlm kete sambil isap rokok.. ape punye perangai lah.. aku rase hantu tu pun nyesal kacau dia sebab lgsung x bg respon..

mamat ni ade plak satu perangai yg slalu org mlyu kita buat.. beli no ekor.. di tikam nye no plat kete myvi putih tu

mana nombor plet dia bos?

seram

sbb dah penah merasa pengalaman mcm ni

mamat ni ade plak satu perangai yg slalu org mlyu kita buat.. beli no ekor.. di tikam nye no plat ke ...
Mede Post at 15-1-2011 21:07

no plat dia aku x ingt.. NCB 12 bape ntah.. aku just ingt NCB je..

Follow Us
ooo..ejart,benda ni baru jadi ke?

ooo..ejart,benda ni baru jadi ke?
Mede Post at 15-1-2011 21:30

aku jumpe bulan lepas.. baru la kut.. x tau la ade org len jumpe plak sebelum aku..

aku pon slalu ikot jln tu dulu kalo nk blk k.pilah (kg tunang aku).. so far mmg xpernah kena pape agi tp aku tau yg jln tu mmg keras dgr citer2 org..

Aku ada sekali lalu LEKAS nak balik kg..........time tu jam dah 1.00++ pagi. Ada hal penting. Dari Kajang sampai tol pertama (tol RM 4 lebih tu)...........satu habuk keretapon tak de samada sehala atau opposite hala dengan aku. Dahlah berkabus (sebab baru lepas hujan) .......pasang lampu high beam pon tak nampak jalan clear .............. terpaksa bawak kurang dari 100km/h. Aku terperasan macam satu bungkusan (sangka baik.........mungkin plastik/kain putih) terlonggok atas jalan. Nasib aku bawak anak lelaki aku bersama ........... kalau tak mahu "terkencin" dalam kereta.

P/S Nasihat aku. Kalau kau orang perempuan ataupon lelaki yang mudah kecut perot ............jangan sesekali lalu LEKAS above 12.00 midnite (for time being). Aku yang biasa travel malam sorang2 ............ kecut gak lalu LEKAS tempoh hari.

broder..benda nih penah kena dekat aku jugak..tahun lepas..time tu aku menghala ke simpang empat highway yg xda lampu tu..

kejadian ni berlaku semasa aku memandu sorang2..kira2..waktu tgh mlm..tengah aku drive sambil melayan lagu..tiba ada kereta myvi putih cucuk belakang..aku buat xtaw aja..bawak mcm biasa..tiba2 aku tgk kereta tu hilang..kiri kanan aku pun kereta tu dah xda..padahal time tu mana ada lorong nak masuk tol lagi..

Reply 31# sinbad05

eeiii.. seram nya ko punya story..

tp lg seram nengok ko punya avvy..  

driver tu afrika kot..mn la ko nak nmpak mlm buta..
cmne plak dia byr tol?   

umah aku mmg dekat sesangat ngan Highway LEKAS ni...kira2 pemula heway ni la...tp tak pernah nya aku ikut heway ni...kekdahnya takder le LEKAS la pergi ke seremban...lalu ikut Heway seremban..

tp bila baca pengalaman "menarik2" ni....rs2nya mcm nak try la..

pengutip tol tu pun ju-on cam driver tu kot..hmy3:

Reply  sinbad05

eeiii.. seram nya ko punya story..

tp lg seram nengok ko punya avv ...
cutie.pie Post at 16-1-2011 08:57

NCB tu baru lagi no  platnya kan. keta accident masuk gaung n x dijumpai kot.

di alam nyata pun mmg terkenal pemanduan myvi ni mmg laju....mencanak2 jer
di alam 1 lagi pun diaorg amik keta myvi gak yer.....utk memecut....

pernah lalu bukit putus, siang dan lewat petang....kawasan tu amat ler tak sesuai pada yg jln sorg2..... dah le hutan...tgh2 bukit lagi....
kalau keta rosak, selisih dgn org pun, tah berenti ke tidak org lain tu...

hantu pun dah beli kereta baru gamaknyer..dulu vw colour kuning, skang nie myvi putih plak
nie kalo penYo masuk mau kene sumpah hantu myvi putih nie.....

hantu pun dah beli kereta baru gamaknyer..dulu vw colour kuning, skang nie myvi putih plak
nie  ...
card_reader Post at 16-1-2011 20:37

a'ahkan.. baru nak komen menda sama..

antu pon da hupgrade kenderaan...