CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Aliana

PENGALAMAN SERAM AKU TGGL KAT ULU KINTA

Reply 79# Aliana

ceh..xda maknanya aku nk p bsersronok2 p uat kacau..heheheh

TT masih blm pulih sepenuhnya ke? Ada kena gangguan lagi? suh la pn ezad ni ubatkan.

psl bomoh ni lor yg aku betoi2 musykil.. pelik tp beno.. tp x perlu lor aku cite mcm mne kerenah bomoh2 nih aar sbb bkn psl dorg yg aku nk cite.. so dh t'desak sesgt, aku ikutkan jerk.. niat aku nk pulih jerk bkn nk menuntut.. so smbil2 tuh aku tapis2 gak lor benda mengarut yg pakcik tuh soh wat.. hehehe.. dh lor mintak tlg org pastu blh demand lae tuh, xnk wat nih.. xmo wat tuh.. keh3.. bkn apa aku xnk lor t'pesong akidah..

dipendekkan cite, alhamdulillah.. lps aku ngn mak aku jumpa pakcik tuh, n mandi air limau, aku dh kembali pulih ckt demi ckt.. tp ms tuh pakcik aku pesan jgn blk umh kat KDAS wat sementara waktu.. klu korg nk tau, ms kat kampung bdn aku ada kuar pasir2 halus.. jap2, aku xtau nk ckp pasir ker, kaca ker, garam halus ker.. ikut imaginasi korg lor yerk.. tp idak lor byk.. skjap2 ada lor dlm 10 butir kat lengan mcm kuar ikut liang roma jerk rupanyer... bila dibuang.. pastu ada lae.. xtau lor itu normal ker idak..

ms berubat tu gak, pakcik tuh ada lor cite psl sejarah saka aku nih.. sbnarnyer aku msh xcaya yg aku ada saka.. huhuhuhu.. ni skadar cite lor kan.. klu dia bohong makna nyer korg pun kena bohong lah yerk.. hihihihi

katanyer, saka aku ni dtg dr tnh jawa.. nenek moyang aku guna saka rimau.. bkn senang nk buang, tp katanyer dia dh b'jaya buang.. n dia dh ikat benda tuh kat tepi jln raya (b'depan ngn lost world of tambun).. tmpt betoi2 nyer aku xblh gtau.. takut2 nnt ada yg dtg lpskan benda tuh plak.. naya aku.. kih3.. gurau jerk..

katanyer lae, pemisah aku ngn benda tu hanya kematian jerk.. b'makna benda tuh xkan ikut aku klu aku mati.. waaaa.. xkan lor sbb benda tuh aku nk mati kot.. xmau aku. so dia kata dia dh guna taktik utk memisahkan aku.. yakni benda tuh xdpt lae cium bau bdn aku.. konon2nyer dia tipu lor benda tuh aku dh mati.. (blh ker mcm tuh??) ntah lor.. ntah2 aku yg kena tipu kot..

psl saka tuh aku no komen lor tp yg paling penting aku dh pulih sedia kala.. sbb apa aku x m'hrp aku t'pisah dr saka tuh?? sbb ms aku sakit, abah aku ada bukak cite.. katanyer dh b'puluh2 bomoh dia jumpa, dh b'puluh2 bomoh dia berubat.. pantang kata ada yg terror sume dia g, dh beratus2 (dlu2 ratus tuh kira dh byk tuh) duit dia abis.. tp dia mcm kena kelentong jerk.. jumpa bomoh nih, org tuh kata dia dh buang.. jumpa bomoh tuh, kata ada lae lak.. so abah aku dh fedup..

mcm tuh gak aku.. sblum2 nih aku ada gak nengok sbb per aku ngn hubby aku nih slalu b'antakkan.. so jumpa sorg pakcik kat simpang 4, beruas or parit aku x sure.. pakcik tuh ckp aku kena buatan.. dia pulihkan aku.. orait lor.. mcm org b'cinta aku ngn laki aku.. nk b'kepit memanjang.. bila nk matikan ubat, dpt tau pakcik tuh dh meninggal dunia..

pastu ada 1 kes, hubby aku tetiba volunteer nk bwk mak aku berubat.. pakcik tu tgk mcm alim2. aku rs mmg alim.. x psl2 dia soh aku joint mak aku berubat.. katanyer aku pun mgkin bkl t'kena sama.. pakcik tuuh soh aku baca ayat kursi sama2 ngn dia.. aku x igt plak brp kali ayt kursi tuh kitorg baca.. pastu kata dh ok.. bla nk sambung berubat, pakcik tuh dh arwah.. wallahualam.. ajal maut di tgn Allah..

smpai skrg klu aku g jumpa someone, dorg msti ckp ada lae saka yg ngikut.. aduyaiii.. pening n pelik lor.. aku rs saka kuarga aku nih bijak kot.. dia akn tgglkan tubuh aku bla aku dh puas berubat ngn org.. pastu dia dtg blk.. so mne nk percaya.. lantak lor. slagi dia x menyusahkan aku n family aku.. wat seketika biarkan dulu.. smpai aku dpt org yg betoi2 blh buang..

Reply 80# eazzad

nak2.. cite lor.. bg aku rehat dr menaip lak..

Reply 82# aLieNzDaToR

psl sakit lama tuh, aku dh pulih mcm sediakala.. tp smpai skrg (umh laen - aku pun dh pindah kuar dr prk) ada benda yg still m'ganggu..  nnt aku cite lor yerk..

fening ttg perihal saka ni... moga TT cepat sembuh ...*thumbs up* cerita you best lorrr!!!!

Follow Us
Reply 86# anisanim

mmg fenin pun..hehehe.. tenkiu anisanim.. tp ada lae best tau.. cite kat umh skrg nih.. kali nih aku lak menangis meraung bila nmpk 'someone' dlm umh.. cite nih fresh lae..

Reply 87# Aliana

pangge 'anim' je...

Reply 88# anisanim

ok

mne aezad nih?? kata nk kongsi cite.. sapa2 ada cite pngalaman kat prk, jemput lor.. blh gak tau area mne yg kita hrus waspada bila turun prk nnt...

baru jew merempit baca citer kt umah ezzad... aliana dh baca pengalaman ezzad mengubat /

Reply 87# Aliana

menanti citer yg nampak something dlm umh tu....

aku yg menanti....

aku dulu duk kat ampang... rumah teres 2 tingkat... kira rumah kos sederhana mewahlah.. aku kongsi sewa rumah rm450 sebulan... aku duk situ 4 orang... 3 student aku keje kat syarikat planner... so... rumah aku tu dekat je dengan kedai2 dan mini market kat situ... dan aku suka lepak2 kat depan 7e dengan mamat jual nasi lemak.. biasalah aku ni suka ramah dengan orang.. maklumlah tengah bujang lagi... hehehehhehee....

pastu kekadang tu aku terjaga dalam 3 pagi atau 4 pagi... aku ni pun jenis suka bergayut kat publicfon... biasalah ape lagi ayatlah dengan xbf aku dulu...

so ada malam tu aku duk rumah sorang2 yang lain balik kampung... waktu siang pulak aku terdengar bunyi oang bertukang dan berketuk2 kat dinding... xabis2... pastu terdengar bunyi kerusi bergerak... masa tu aku kat atas dalam bilik aku terdengar kat bawah tu bunyi kerusi bergerak.. aku pun lekas2 turun... ingat ada orang masuk rumah nak kata kawan aku balik baru hari sabtu... pastu aku tengok xada ape2... pastu aku terperasan kerusi kat meja makan tu tersengek macam kita nak buka nak duduk kat kerusi tulah.... pastu aku betullah balik... aku dah syak ada sesuatu yang rahsia kat situ.. pastu aku terdengar bunyi ketukan kat dinding.. nak kata orang cina sebelah tu berketuk xkanlah banyak sangat dia nak ketuk xlogik langsung...

keesokan harinya... aku pun pergilah bergayut kat publicfon... macam biasalah ayatlah.. chas bateri hehehehehehe.. pastu masa aku balik xada ape2 yang berlaku... elok je aku terlelap aku terasa nama aku dipanggil... pastu aku terpandang pada wajah di hujung sudut bilik aku... aku ternampak seorang perempuan dalam lingkungan remaja macam tu datang kat aku.. tapi wajah dia dan pakaian dia ni macam orang putih dulu2 lah... dia terus datang ke arah aku... aku terkejut dan terasa benda tu tertembus ke dada aku... dan aku terasa tersesak nafas sekejap dan sakit... pastu aku pun mulalah ambil air sembahyang hajat dan baca kursi dan 4 kul... pastu dah xada datng lagi....

tapi aku selalu terdengar bunyi ketukan pada dinding umah aku tu.... kekdang tu aku terasa ada orang panggil nama aku...kekadang tu aku terasa ada orang naik tangga dan sebagainya....

bestnyer cerita tt dan puan eazzad.. teruskan la cerita korang ye.. satu soalan daisy nak tanya, memang saka boleh keluar dan masuk dari badan kita ke.. maksudnye, kalau kita ada niat nak gi berubat, dia keluar. pastu nanti masuk balik. boleh ke ek..

Reply 95# daisy_dukes

hhmm selalunya bunyi ketukan dan bunyi alih-alih perabot tu memang maksud tak elok kan? baru-baru ni daisy ada bersembang dengan jiran daisy. kebetulan kami ada jiran baru di tingkat atas sekali (blok kami 5 tingkat dan kami sama-sama di tingkat bawah). jadi jiran daisy ni complain yang jiran di atas selalu bising. selalu alih-alih perabot malam-malam pukul 2-3 am. daisy ni sebab dah ada pengalaman bunyi-bunyi camgini masa di UUM jadi dah tahu. tapi tak sampai hati nak bagitau kakak tu sebab takut nanti dia ketakutan.. sorry tt menumpang cerita..

TT sambung lae yg fresh punyer... k! besss arr....!

untuk pengetahuan daisy.... saka atau pun orang hantar jin ni diorang memang boleh kuar masuk badan orang....

bab bunyi ketukan tu dan bunyi meja2 dan kerusi tu memang lumrah kalau sesiapa duk bertingkat2...

TT mmg bernai n tabah hadapi segale dugaan...scary owhhh...huhu

Reply 91# anisanim

ha'ah anem, smlm dh jenguk umh aezad tp x smpat nk rempit lor.. arinih kat opis, insyaallah nk rempit smpai abis..