CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 16179|Reply: 117

mak sedara aku yang sengal..

salam..ok derek terus pada prob...
gini mak sedara sri ni dok ngan sri skang...
masalahnyer sri rimas sgt..bukan sri je mak sri skali selaku kakak kandung die..

sbb die dok ngan sri sbb ada masalah pengangkutan nak g keje...

ok kat sini nak bagitau...masa mula2 dok umah sri yg kene hantar n amik die g keje...mula semgu dua leh tahan lagi bile dah lelama nek lemak sampai 2 bulan..bukan dekat  dan tak sehala plak tue..yg sri bengang sgt nape tak mau nek bas atau teksi sbb keje area bandor sedangkan sri jauh dari area bandor..klu dulu makan masa 20 mnt je g keje tp sbb anto die pepg jadi sejam n selalu lambat masuk keje...bengang sgt sbb mcm tak reti nak berdikari ringan mulut tanya pasal bas ngan teksi..seme nak senang jer...itu  satu masalah..

yang kedua..
die dok umah aku dok guna bilek adek aku..skang adek aku blajar jd time cuti nak gak rilek2 dalam bilek sendiri..tp adek aku plak tak senang sbb die dah wat cam bilek sendiri..mak sedara aku ni tdo awal belum kol 10 dah tdo sedangkan adek aku ske men tenet sampai kol 2 3 pg..die suh adik aku tutup lampu ganggu die tdo...skang ni tu bilik sape yg nak ikut kepala die..mula2 dulu dok bilik aku pun cam tue gak..last aku suh die g tdo bilik adek aku...

yg ketiga..
yang ni paling sakit ati...die dok umah aku tue wat mak aku cam kuli batak die basuh baju..masak lagi..tp sepanjang dok umah aku tue satu sen tak nah hulur kat mak aku...adat org menumpang..aku ni bukan org senang mana..skang ni die dok makan minum percuma kat umah aku...klu tak beri skit2 at least beli barang makan awk sendiri..beli beras sendiri..ni makan nasik beras bapak aku yang beli...mcm tak de rasa segan lansung kat ayah aku...aku dah marah mak aku jgn baik sgt nanti naik lemak...

sblm die ade masalah ni aku nah cakap amek lesen tp die wat derk je..bukan nak tgu ader masalah baru nak blajar...mak aku plak siap tolong die lagi bawak g serbey kete..bile dah bawak kate nak pk dulu...adooiihh!!tensen btul...

aku dah sound n sindir2 die tapi cam tak jadi pape...mmg ati kering..klu ikutkan tok aku dah marah2 kat mak sedara aku ni..tp mak sedara ni jenis suke melawan...suh berenti keje dekat ngan umah lansung tak mau dgr nasihat org..

dah dekat 6 bulan dok umah aku..dulu kate nak duduk sekejap jer..tp skang..bile bagi nasihat cari umah sewa tak nak..

mmg aku bengang seme makan minum api air percuma kat umah aku..dah la keje umah habuk pun tak tolong...

mungkin korang akan cakap aku kedekut...tp yang sebenarnya aku benci ngan sikap die yg tak pandai nak berdikari...seme nak mengharapkan org bile org tolong tak reti nak hargai...
mak aku mmg dah bosan dan menyampah ngan perangai adek die tp tak leh nak cakap pape..

ape aku nak wat ngan die neh..cara ape lagi aku leh wat supaya die cpt blah dari umah aku..ayah aku mmg tak masuk campur...sian adek aku bile balik jer org dah guna bilek die..dah mcm2 org nasihat tp mmg jenis besar kepala rasa hebat sgt sampai satu nasihat tak nak dengar...mmg tersgt la sengaallllll....mak sedara aku neh...

Rate

1

umur bp mak sedara ko tuh..
kalo mak x sanggup nak ckp soh ayh jek perli2 awk dpn makcik tuh..soh wat kije ke
bli brg dapo ke...kalo makcik tu wat kebal jugak...bertabah la

umur bp mak sedara ko tuh..
kalo mak x sanggup nak ckp soh ayh jek perli2 awk dpn makcik tuh..soh w ...
lolen Post at 15-2-2011 02:38

32 blom kawen lagi..bile bangkit isu kawen jaga la..macam mortar mulut die..klu tak nyusahkan org tak pe gak..ayah mmg tak nak masuk campur die pun jarang ader rumah sbb keje..pnh gak ayah cakap elok2 ngan die..tp ader jer modal nak menjawab..katanya time gini la nak kenal sapa leh tolong sape tak leh tolong..ape tak cukup tolong dah ke..mengabehkan bogheh org dah dekat nam bulan..

dalam seminggu...cakap ngan mak ko tak payah masak, basuh baju dia & ko keluar pergi kerja awal...jangan tunggu dia

tengok apa reaksi dia...

skang ni aku dah tak anta dah die g keje..sbb masa tu aku plan ngan mak aku kate ader keje nak tdo kat umah member semgu..padahal aku nak tgk cam ner die leh g keje..tp ayah aku plak bek ati g anto die..mula2 je la pastu bile ayah aku keje die takder transport pandai plak cari bas atau teksi...padan muka...duit simpanan banyak tapi takut nak wat kua nak beli kete..apa punyer org la...sampai bile la nak nyusahkan org nak g memaner...

penah x ko mc ke cuti ke? so makcik ko tu g naik apa?
ko kalo nak ajar dia ko kena ati kental cket ..ko tpu la kata ada kusus ke apa ke smggu
then ko tumpang la umh kwn ko ke apa ker...tgk makcik ko tu camna jdnya..leh g kije naik bas ke or rela cuti seminggu jugak

bab mak ko pulak aku x rasa mak ko ati kering nak wat kat adik dia camtu kannnn x msk bagai, x basuh kain adik dia...

anyway bp gaji makcik tuh? takat nak hulur 100 sebln kira mampu milik ke x?

Follow Us
penah x ko mc ke cuti ke? so makcik ko tu g naik apa?
ko kalo nak ajar dia ko kena ati kental cket  ...
lolen Post at 15-2-2011 02:58

memula dulu mmg mak aku rajen masak pagi..tp die ni plak siap tapau lagi bekpes yg mak aku masak..punyer la kedekut..aku tak tapau pun cukup sekadar jamah jer..aku cakap kat mak tak yah masak klu nak wat bekpes pun time ayah aku ader kat umah jer..herm stakat ni mmg cam tu la mak aku wat..

dulu2 masa baik ader gak cakap seribu lebeh...skang ni dah dkt 4 bln dah aku tak cakap ngan die...sakit ati nyer pasal..tak tau la gaji bape skang..masa serbey kete bleh die cakap kat salesman tue gaji die 700 ratus jerk..menipu plak tue..padahal adik aku dah terjumpa slip gaji die..mmg seribu lebih...apa la motip die tu nak tipu2 org..aku tak der time serbey tue..mak aku yg bawak die..

ko ckp jela kat muka dia....suh je die kuar......or mintak duit la.....gaji die rm 10o je ke sebulan.....

aku mmg anti org menumpang tp wat2 bodoh je.....fikir2la skit....nie cam bagus...tampar je muka die tue...heheh aku emosi skt...

...tp aku yakin la...lepas di ekuar dr rumah tue..die akan kutuk korang sebakul punyer......adela die wat citer mcm2 nanti...

aku dh byk lalui nga org camnie....dhla kita tolong....gigit kita balik....

:@:@:@

sekian....ehehe

ko ckp jela kat muka dia....suh je die kuar......or mintak duit la.....gaji die rm 10o je ke sebulan ...
cmf_lie Post at 15-2-2011 03:14

mmg akan jadi punyer la...mmg akan nampak salah mak ngan ayah aku..tp majoriti adek beradek mak aku mmg tak layan dah die neh..lantak ko la..bagi nasihat tak nak dgr..sbb adek beradek mak aku bolayan jer...tp yg jd mangsa mak aku..die menepek kat umah aku..!!ader sorg pak sedara aku neh makan hati sbb die kuang ajar hangin sampai tuding2 jari kat pak sedara aku selaku abang kandung die...cam der rasa hormat..

dulu die igt nak suh sepupu(anak pak sedara aku td la) aku ngantor die pas sepupu aku tue abes blajar..tp awal2 lg dah pk sedara aku dah bilang die tak bg mak sedara aku ni sentuh brg2 die..kira tak bagi la sepupu aku ni ngantor die..sepupu aku ni pun klu dah abes blajar pun tak der nyer keje nak ngantor die..pendek kater seme la bolayan ngan mak sedara aku neh..aku klu dah org kuang hajau ngan mak ayah aku wat per nak tolong...

Reply 9# sriwanis

Bagusla cam2..hahah...ade org fhm ape2 nanti in future...heheh....

Tp kena tego la...ckp kat dia....kalau nk duduk lama..ken abayar sewa....jgn nk feeling siti nurhaliza pulak kat umah nie....

boleh x kaitkan ct nga kesah peribadi...hehehe

ape2 kena tego sebelum terlambat..walau dh terlambat....tp tego jgn sampai kita kurnag ajar....nama mak ayah kita jugak x elok nanti....tego berhemah n pedih....

eeeee...aku baca pon sakit hati

dah 32 tak reti berdikari???

suruh mak kau sound dia jugak..smpai biler nak lembut hati??
org baik hati mmg slalu kene pijak
takpon time ko berdua dalam kereta tu..ko ckp lah selo2

kalu dah nasehat tak jalan jugak...caranye pasni ko kuar keje awal2..biar dia sekor2...
biar dia paham org nyampah sama dia...
kalu dia suruh ttp lampu...wat vodo ajer....
eee...buat jer lah ape2 yg bg dia sakit ati dan tensen smpai cari umah lain

mmg ada sesetengah org perangai mcm neh! aku rasa mak sedara ko tuh mmg species tak pikir secara matang walau umor dah 32!

atau mungkin gak dia tau tapi buat2 tak tau disebabkan sifat kedekut yg kalau buleh nak jimat duit sebanyak mungkin! kan ada jenis orang yg `duit org duit dia, duit dia mmg dah pasti duit dia!’ kalau beli kete sendiri nanti makin kena kluar duit lg..kena pikir nak isi minyak lg.nak anto servis lagi..

ayah ko plak sebagai ipar mmg selalunya tak nak campur sgt hal adik beradek neh! so, sekarang mak kau kena main peranan! nak tak nak, mak ko kena cakap jugak dgn dia!
mula2 cuba cakap sambil gurau.. kalau tak jalan, cuba puji2 sikit(cari apa yg bagus tentang dia) lepas tuh. mak ko kasi hentam dia sikit demi sikit sampai dia sedar! kalau perlu lazerkan sikit!

kalo terus dibiarkan perangai dia ni, sedikit sebanyak akan menggugat keharmonian keluarga ko. biar bergaduh awal2 ni dpd lama2 benda ni makin lama makin teruk dan rasa sakit hati makin tebal dan menyebabkan  timbul perasaan benci! yg penting, jgn sampai putus siraturrahim.

Rumah TT dok skrg umah sendiri atau sewa? Kalo umah sewa, cari umah lain je la. Umah tu kasi dia yg sewa. Kalo umah sendiri, jual pastu cari umah lain. Pastu jgn sesekali ajak dia pindah skali plak.

Kalo cara tu xjd, pakat dgn family, ajak dia p melancong kat siam. Da sampai siam, korang jual dia kat pasaran gelap. Paru2, buah pinggang n buah-buahan dia yg lain berharga gak tu. Dapat duit tu, bleh besarkan umah n melabur ke. Hahaha... Org camni mcm hidup pon xguna je. Aku yg baca ni pon naik nyampah. Mmg ada spesis camni. Lagi teruk bila dia jenis spesis xmakan saman. Ckp apa pon mcm curah air ke daun keladi. Mcm xde solution je. Kalo kat zoo, org camni slalu dorang buat makanan buaya je.

Reply 13# aLieNzDaToR

mak ai...kijam nya statement

huhu....mak cik ko xde adab menumpang tol

dlm hal mcm ni...TT xsesuai nk tegur die sbb pangkat anak saudara je kn

suh la mak TT ckp kat die

ckp korg ni bkn org sng...stakat nk tolong sebulan 2 tu boleh la..tu pon perbelanjaan bulanan dh terlebih
kalo lama2 dok makan tdo free, tokey balak pon botak oii

ms zila kcik2, dlm umo 9-10thn  gtu, tokwan n tok mninggal.
maka, mak sedara yg sorg nih tggal skali dgn kami.
dhla setahun b4 tu, mak ayah zla bercerai.
pastu, maksu pulok dok skali.

mak zila jd ibu tunggal.
g kja kilang. mak sedara nih pon kja kilang.
tp, mcm mak sedara TT lah.
xbg duit bnja kt mak.
api air mkn minum, smua mak tggung.\
duit dia utk dia bermekap jah.

kalo dia blk kja mlm, mnta zla tggu dia kat hujung simpang.
kita nih 9thn ja. tggu org umo 20 balik kja.
huh. abg2 takutkan keselamatan zla.

bl abg tgo mak sedara nih,
kna mrh blk.

mak mkn ht ja tgk apa yg dia bt kat ank2 mak nih.
ingat lg, dulu dia slalu merungut.
"hari2 gulai ikan, xdak mknn laen ka..?"
mak slalu masak makanan yg banyak.
sbb ank2 ramai, 5 org.

geram sgt ms tu. tp, apakan daya budak skolah drjh 3 ni..
dia kdg2 p sembang dgn mak2 sedara yg laen, kutuk mak..
sedehnya..

ingt lagi, ada 1 hari tu, zla mngadu kat mak,
ms mak balek kja dlm jam 11pm,
bgth perangai maksu.
zla bgth dlm bilik.

pastu, dia tolak pintu n ckp:
"ha, mengdu la kat mak hang.
padahai hang yg kuang ajaq!"

zla jawab: "awt kata sy kurang ajaq?.." xsempat nk kata apa2..
mak dh tampar muka zla, xbg mnjawab..
sdehnya..

Tp lps setahun 2 cmtu, mak sedara nih dh kwen.
Leganya lahai. dia dh jauh dh, lega.

ko carikkan boipren utk mak sedare ko tu... pastu soh die tinggal ngan boipren die...

org mcm nie klu dh sindir pn x reti bahasa baik ko sound terus jer....

aritu ms zla nk kwen..mak siap kata,
ms zla ngn abg2 laen kwen, smua guna duit sendiri.
masa mak sedara kwen dulu2,
mak kna kuarkan duit sama.
sbb bila org mntak duit nk beli apa2,
duit yg dia bg xcukup, dia marah2.

maka mak lah yg kuarkan duit.

skrg, bnda2 tu dh berlalu.
Allah Maha Berkuasa.
Dulu dia dan mak sedara yg sorg lagi,
suka mngata2, mak nih miskin, ank ramai.

tp skrg, kami dh kja. bkn nk bgga,
abg zila, sorg tu pegawai tggi krajaan, sorg Doktor
n zla, sdg smbung phd..

kami mampu bt mak tersenyum ngn penat lelah mak dulu2.
yg mak sedara nih? laki hutang keliling pinggang.

nak beli keta, mtk asben zla buatkan.
asben zla xleh tlg, sbb nm paksedara blacklist.
alih2 tgk, kuar 2bijij keta, nissan sentra dgn pesona kalo xsilap.
2bijik. salesman mana ntah, bt slip gj palsu.

tp, br xsmpi setahun pakai, dh bank tepon, tertunggak 3bulan.
xbayar. tahu pulok fon zila, ngadu naseb. alahai.

abg zla yg doc tu, ms dia balik dr mesir, dia cm kna gngguan.
pehtu paksedara nih offer, kata ada bomoh yg bagus.
berubat punya lama.. habis smpi berpuloh K.
abg xckp mslh nih kat mak.
tp lama2, bila xsehat2 jugak,
baru nak bgth.
rupanya2.. bomoh yg sm yg htr benda tu.
huwaa.. dia siap htr bnda tu kat umah abg yg sorg lagi.
aduhh.. pakatan pak sedara dgn bomoh rupanya..

ms pak sedara maseh berbaik dgn abg yg doc tu,
dia pinjam duit kat abg, brp K ntah.
tp byk lah. smpi skrg xbyr2.

huu.. nape lah mereka suka mnyusahkan org??

huu..smoga dorg dpt tgk hikmahnya.
hidop susah, ank2 nk sekolah. keta tertunggak.
smua nih spatotnya mnginsafkan mereka..
tp, hingga saat artikel ini ditulis, mereka masih blom insaf.
mseh blom byr hutang.
mseh bermusuh dgn ramai org

eee....ade jugak spesis xtau malu ni...