CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: blankie

[SBS] 49 Days (Lee YoWon, Jo HyunJae, Jung IlWoo, Nam GyuRi)

Reply  eddlisa_uyuk
mmg tak puas hati dgn penulis skrip..
sbbnya dalam plot utama kisah JH ndak k ...
zehra2 Post at 25-5-2011 08:35

ai pun teda puas hati sampai la niw          tapi yg ai hairan, kalau jh dah jumpa 3 air mata , kenapaew dia mati ?

jarang layan cerita korea sebab x berapa minat.. tapi cerita ni membuatkan aku menunggu.. jalan cerita pun agak unik dan menarik.. happy ending ke sad ending ke aku tak kisah sangat sebab aku sekadar layan tak menghayati sgt.. tp overall memang syiokkkk.. thumbs up

ingatkan scheduler pakai rambut pelesu..
sbb, kat 47th baeksang award, masa jadik presenter pun sama jek  pesen rambut jung ii woo nih rupanya..

aku jugak yang belum layan epi 19 epi 20... bila laa boleh layan neh..

aku jugak yang belum layan epi 19 epi 20... bila laa boleh layan neh..
blankie Post at 27-5-2011 11:27 AM

sila2 la join mak ko marathon drama ni ye...

sila2 la join mak ko marathon drama ni ye...
rukiaichigo Post at 27-5-2011 04:41 PM

Muakakakkaka.. Aku pun rasa camtu.. Siap tak bagi aku kacau lagi tempat dia pause tu.. Wakakaka.. Adoi.. Omak den omak den...

Follow Us
Err.. Sorry tiba2 menyampuk kt thread ni.. Hehe.. Rasa2 korang cerita ni ada seaon 2 tak?Sebab kt FB ada orang tulis:
I wonder if there will be a second season for this drama? Remember what the grandma scheduler said: "Ji Hyun, Yi Kyung...their fate will be continued in next life..."
aku pun ada terfikir apa maksud nenek tu masa tengok episod akhir tu..

Reply 587# AlienGurlz

org2 korea ni kan percaya kelahiran semula, so kalau takdir tak abis season ni, sambung je la season dpn
aku x rasa cite ni sambung sbb rating dia wpn ok tp x gempak sgt. Lagipun Korea2 ni jarang nk sambung2 cite ni

apa nama ost yang YK nyanyi sambil main piano tu?

best lah lagu tuh, nak download... help plis

ak sk ending citer nih
xsumer kisah cinta hepi ending kan ...lgpun moral nyer citer nih ...how to move on bila hilang org tersyg ..

Post Last Edit by AuReusium at 1-6-2011 23:15
ak sk ending citer nih
xsumer kisah cinta hepi ending kan ...lgpun moral nyer citer nih ...how t ...
juju_amin84 Post at 1-6-2011 11:34

bagi ai, ai anggap cerita ini sebagai inspirasi dan semangat. jua sebagai escapism dari kepiluan di dunia nyata , di dalam cerita korea inilah ai dapat mengembalikan alam percintaan yg sgt2 indah... bayangkan di lorong taman... di kiri kanan tatkala musim bunga.... wah bunga berkembang indah mekar pelbagai warna... udara pula sungguh nyaman..... sambil itu kita menghirup udara segar,  dalam masa yg sama haroman bunga pelbagai jenis yg sgt2 menyegarkan menerobos ke dalam deria kita.... wahhhhhhh...... di kiri kita pula, beberapa meter dari pokok2 nan rendang... lihat disitu! lihat!wahh ada kolam yg sgt besar! lihat, lihat di tepian kolam ini terdapat byk burung yg berterbangan riang.. sambil itu berjalan berpegangan tangan dgn couple kita.......sambil berjalan bercerita dan berbual akan impian di hari muka....   dalam kita berjalan, dimainkan pula music2 korea yg indah... alangkah indahnyewr....... dan kemudian setelah disajikan dgn pelbagai keindahan itu, terus hancur luluh hatiew ini dgn sad ending... remuk redam jiwa lara kepiluan jadinyewr.... punah segala impian puncak nan tinggi

Rate

1

apa2 pun kite sker sgt kat scheduler..gidariyo! gidariyo! huhu

ai pun teda puas hati sampai la niw          tapi yg ai hairan, kalau jh dah jumpa 3 air mata , kenapaew dia mati ?
AuReusium Post at 25-5-2011 22:53

sorry kalo salah....
JH mati ga...sebab dia pilih tuk ingat semua memory dia selama 49 days tuh bila dia hidup kembali....

sorry kalo salah....
JH mati ga...sebab dia pilih tuk ingat semua memory dia selama 49 days  ...
nyampuk Post at 3-6-2011 08:34

JH mati bukan sebab dier pilih tuk ingat 49 days tu tapi sebab dier mmg dah ditakdirkan mati. Kalopun tak terjadi 49 days tu mmg dier akan mati gak pd tarikh tu tapi atas sebab2 yg lain pulak. Apa-apa pun citer ni mmg best

JH mati bukan sebab dier pilih tuk ingat 49 days tu tapi sebab dier mmg dah ditakdirkan mati
langit_biru18 Post at 3-6-2011 08:44

yup betul...

cuma citer nih... tul2 wat org banjir abis tuk last eps. aduyaiiii

baru habis khatam cerita ni....
memula tengok episod awal2 macam bosan jer cerita nih...
tapi disebabkan curiosity aku nak tau ending cerita nih aku tengok jugak sampai habes...
eventhough cerita nih jenis sedih2, and sangat2 tak realistik and takde part kelakar whatever tapi cerita ni berjaya membuatkan aku nak tengok next episode....

dan paling tak sangka episod last, begitu banyak kejutan. first, JH ditakdirkan mati jugak walaupun berjaya dalam mission dapatkan 3 airmata tu... second, YK tu rupa2nya akak JH.... well, tak semua kisah hidup mesti berakhir dengan kegembiraan. moral cerita ni walaupun kita kehilangan orang tersayang, life must go on...

what a good drama!

Rate

1

aku jugak yang tak abis2 lagi tengok citer ni.. sangap nak ngabiskan dua episode terakhir tu.. maybe sebab dah tau ending segala tu yang malas nak tengok..

walaupun Ji hyun mati ending tetap best ! ku tgk byk kali pn asyik nangis jer !!
yg plg x sangka YK tuh kakak JH !! arghhh ending best lorh !!!

semlm tertgk balik kat oneHD.....part YS/YK dpt jumpa balik & pegi dating

sedih giler

yerlaa....sedey sgt part YK ngn ISU tu.....siap baling cincin dlm tasek....kesian YK....teresak2 nanges....ai pun ikut meleleh.....

tak sabau tunggu mlm neh....