CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: vivitar

betul ke boleh 'scan' problem orang lain dari jarak jauh

tgk la dulu....

hmm lama nya aku tak masuk thread ni
(maybe menyampah kot)

baru2 ni kebetulan ada org mintak tlg sbb barang dia hilang..

but the first is dia bukan minta tolong cari but just tanya simple question..

firstly , tiba2 dia tanya, ko percaya ada toyol tak?
aku jawab, percaya . knp?
dia kata, bukan semalam duit aku kena curi, rm20
mmg lah tak byk tp aku mlm tu sebelum tido aku masukkan rm20 dlm beg duit aku,
pastu pgi esok aku bgn, brg2 dlm beg aku dah bersepah2, duit dah hilang, tp duit jelah hilang..
aku cak terkilan sbb dlm rumah aku ada 5 org..
cuma 2 org je baru masuk yg len sumernya dah dekat 4 tahun stay sama2..
selama ni takde skali pun brg kna curi, even rm1 atas meja pun org tak amik.

aku tya dia ada kesan pintu kena pecah ke.. dia jawab takde.. sumer macam biasa..
cuma dia tidur tak kunci pintu...
sumer soalan logik yg tak menjurus kpd kecurian dah aku tnya pada dia..
n dia yakin duit tu dicuri..

waktu dia bercerita tu, aku fokus n dapat 3 bayangan..
(aku tak tau pasal pe aku dpt bayangan tu, dan aku pun tak pernah tgk benda2 dalam bayangan2 tu. and yg pasti bayangan tu takde kena mengena dgn aku)
bayangannya ialah
1) beg duit wanita kaler pink ada button
2) laci dari almari baju warna coklat, laci tu takde tombol or pemegang lagi
3) almari baju tiga tingkat yg besi dan tak bertutup kaler biru dan ada baju atas almari tu

aku suruh dia balik dan cari 3 benda ni.. dia kata 2 benda tu ada kecuali laci almari warna coklat...
aku cakap cari dulu dan bgtau aku  camner keadaannya kerana
(maybe akan bleh dpt bayangan dari bayangan yg pertama)

so pe yg aku nk bgtau disini ialah mengenai apa yg terjadi sewaktu scan tue..
sebnarnya ilmu di dinamakan ilmu ilham
yg mana bleh mengasah ketajaman deria utk mengesan..
(klo anjing bleh mengesan bau lebih 200m depan dia, apa lagi kita)

ada doa untuk diamalkan supaya kita meminta dari Allah utk memberi kita pertolongan...
tp ilmu ni bukan ilmu cari barang hilang... jgn salah fhm...
dan aku plak sebnarnya mmg dari kecik bleh tgk, cuma tak diasah dan diguna selalu smpi lah aku gi blaja baru aku tau guna dgn betul...

aku anggap ni anugerah Dia, aku guna bila aku bleh guna... selebihnya aku serah pada Allah je...
terpulang lah kepada sesiapa yg nk percaya and aku di consult oleh rakan seperguruan agar tidak mengepostkan doa tu utk mengelakkan fitnah..bukan utk menyembunyikan ilmu.. tp klo ada org nak, pergilah cari guru or uztaz kan boleh belajar.. belajar dari aku watper.. aku bukan org alim...
sekian tq..

hari tu ada sorg user minta tlg... n alhamdulillah dia berjaya jumpa..
so bleh tanya dia utk kesahihan

hmm lama nya aku tak masuk thread ni
(maybe menyampah kot)

baru2 ni kebetulan ada org mintak tlg ...
surfinv Post at 11-12-2011 03:49

Belajar kat mana ek? Teringin gak nak belajar...best tu......

Reply 183# surfinv

Betul ke surfinv ble tolong cari barang hilang?EmakBonda mintak tolong ble?
Nak carik loket lama EB ni betul hilang ke... 'dah balik'?
Puas EB cari tak jumpa...

Reply  surfinv

Betul ke surfinv ble tolong cari barang hilang?EmakBonda mintak tolong ...
EmakBonda Post at 25-12-2011 00:41

Cuba EB buat macam nie..memula, EB rilekskan badan..tenangkan fikiran, pastu tutup mata..kendurkan semua urat2 (maksudnya..jangan pikir yang lelain..dah tu, cuba ingat last action yang EB buat dengan loket tu.....) tapi jangan paksa dok ingat....pelan2 tengok dalam mata yang tertutup tu..nanti nampak cahaya putih macam warna kabus bersimpang siur, bila wanrna tu dah bersatu, EB boleh masuk dalam tu dan nampak loket tu...he hehe.....Kalau tak nampak gak, cuba lagi keesokan hari......sampai dapat....Loket tu dalam kotak la......kat atas tu ada kotak lain...macam tersorok sikit...hehehe

Follow Us
dulu aku blaja kat penang... pergilah cari.. kt teluk bahang...

EB - benda ni bukan untuk cari barang hilang ok... hehe benda ni just kita guna utk tgk pe yg kita takleh nampak....pe yg jauh dr kita..

klo nk minta tlg.. PM la saya detail nyer... n klo dah lama sgt susah juga.. ok.. tq

(igt takde sapa lagi nk baca thread nie)

Reply 186# Luckman

Eh eh... ye ke Luckman? Cemana lar pulak dia melompat masuk dalam kotak? Kan ke dlm pursue EmakBonda... Nanti EB carik...
P/S: Ni EB berbisik dalam hati EB - (Tapi klu masih ada, makna tugas 'dia' belum selesai... Apakah maknanya ini?)

Reply 178# surfinv
Boleh scan pasal jodoh tak...hehe

dulu aku blaja kat penang... pergilah cari.. kt teluk bahang...

EB - benda ni bukan untuk cari ba ...
surfinv Post at 25-12-2011 03:38

Owh ye ke? Ehehe... Jangan marah EB tumpang lalu EB nak bagi 7 hari dulu, sbb baru realized loket tu hilang.
Lepas 8 hari klu hatiku ini tak tenang gak... Nanti insyaalah EB pm yeh.

pak saat, sebnarnya benda ni mmg ada tau... tp bukanlah panggil wali... sy pun tak pasti ni ...
surfinv Post at 6-3-2011 03:00

tu yg cc nak tanya tu...sebabnya cc pernah temankan kawan berubat terkena permainan orang yg dengkikannya dgn sorang perawat ni..perawat tu bukan ustaz..tapi dpd apa yg cc perhatikan dan dengar, dia ada suruh kawan cc tu berdiri dan perawat tu berada di belakang kawan cc dlm beberapa jarak dan perawat tu minta kawan cc baca selawat, baca al-fatihah dan mengucap kalimah syahadah...sambil2 tu perawat tu mcm ada buat gerakan ala2 silat di blakang kawan cc tu..lepas tu kawan cc kena duduk dan proses yg sama dibuat. Dia pun tak suruh kawan cc bawak benda2 lain melainkan air aje...sepanjang kawan tu baring berubat, botol2 air tu dibiarkan terbuka...tapi cc tak nampak pulak dia baca apa2 dan hembus ke botol2 tu atau apa2 la kan...
Dah sudah tu, kawan cc kena baring dlm setengah jam gitu utk dirawat 'wali' katanya..kalau ikut pemahaman cc pun wali ni insan yg sangat taat kpd Allah dlm semua keadaan.. sambil2 kawan cc tu baring dan dirawat, cc pun borak2 la dgn perawat tu..dia kata dia hanya merawat aje dgn izin Allah...dan dia juga kata dia bukan jenis membalas perbuatan jahat manusia tu..bagus la kan kalau begitu...cc nak tanya lebih2 pasal 'wali' yg dia sebut tu cc takut dia silap faham atau kecik hati pulak...jadi cc sengeh2 aje lah

cuma yg cc tak faham...adakah 'wali' yg disebutkan di situ jin islam ke, apa ke ye...?

Reply 191# caricari

Dlm hal ni boleh jadi wali itu jin Islam yg mgkn khadam ilmunya atau bunian atau sakanya. Saudari patutnya tanya lebih supaya was-was itu hilang, skrg dah was-was Sbg pelanggan hak kita utk bertanya lebih. Kadang ada juga perawat sengaja guna istilah wali padahal takde pe2 pun ... taktik psiko jer/gempak/gurau senda. Saya suspek ia lebih kpd tenaga dalam.

ada je org leh scan dr jauh ni....ntah la nk kata itu sbgai kelebihan atau keburukan utk dia atau org lain, hanya Allah yg tau...

Reply  caricari

Dlm hal ni boleh jadi wali itu jin Islam yg mgkn khadam ilmunya atau bunian atau ...
te_peng Post at 26-12-2011 15:54

actually kawan cc yg berubat...sebab dia kata perawat guna kaedah rawatan yg bukan syirik, maka cc pun temankan la dia sebab kesian la dia pun sakit orang buat sampai tak larat nak drive semua kan...
perawat tu ada bagi ayat2 Qur'an kat kawan cc...balik2 umah cc check memang ada ayat2 yg dia bagi tu dlm Qur'an...termasuklah tasbih nabi yunus yg kita baca masa sujud akhir  solat hajat...selain dpd kena solat hajat byk2 kali, dia suruh baca bacaan tu byk2 kali juga...dia pun jarang nak bagitahu pesakit siapa yg buat pesakit sebab tak nak pesakit berdendam2 kan, kalau ada pun dia bagi hint je dan berpesan supaya berhati2 lebih sikit di kawasan yg org tu terkena...takde pulak nampak dia buat pelik2 dan dia pun tak mintak pelik2 utk dibawa..dia suruh bawa air je...kena wudhu sebelum dirawat...

cuma curious siapakah 'wali' yg disebutkan itu...

Reply  Luckman

Eh eh... ye ke Luckman? Cemana lar pulak dia melompat masuk dalam kotak? Kan ke d ...
EmakBonda Post at 25-12-2011 12:26

EB, saya pun  bukannya tau sangat....adalah hamba allah yang cakap macam tu...tapi saya ada gak cube...tapi..tup,tup terus tido...he he he

Reply 195# Luckman
Ahaha last2 EB pun biasa buat cenggitu gak...

Reply  Luckman
Ahaha last2 EB pun biasa buat cenggitu gak...
EmakBonda Post at 26-12-2011 23:25

Tapi EB kan, ni sajer la nak ceritakan pengalaman sendiri..pernah satu hari tu saya di sabah. anak sedara di KL telefon minta tolong 'scan' komputer kawan dia yang hilang...saya pun cube2 jer la.....memang saya nampak orang yang datang rumah, bentuk rumah, bilik kawan dia kat mana dan sebagainya...bila saya cakap dengan dia, dia cakap memeng betul apa yang saya cakap tu....tapi tak berani la saya nak confirm kan apa2 pun.....takut silap lak......

Saya bukannya pandai sangat dalam bidang2 nie..lagipun cuma minat jer dalam bidang paranormal.....

owh... serius?
this means luckman ada gerak hati yang kuat.
Any other experiences handling benda2 hilang ni?

owh... serius?
this means luckman ada gerak hati yang kuat.
Any other experiences han ...
EmakBonda Post at 27-12-2011 01:02

EB, saya bukan nya pandai sangat...jadi tak tahu sama ada gerak hati kuat ker tak..cuma bayak jer dugaan yang Allh beri sepanjang menjalani kehidupan nie. Dari segi pengalaman sendiri, memang ada la...tapi untuk orang lain tu, macam yang saya ceritakan tu la...

Apa yang saya buat untuk mencari punca barang2 peribadi saya yang tersalah letak biasanya begini, saya akan tenangkan hati dan pemikiran saya terlebih dahulu, biasa saya zikir atau selawat bagi tenangkan hati...pastu saya biarkan minda saya mengambil traksaksi terakhir saya..setakat ne, alhamdulillah berhasil. Loket EB ada dalam kotak..terletak macam jauh kebawah, mungkin terletak diantara kotak2....dalam bilik rasanya....

Bercerita kepada hamba Allah yang punya keistimewaan boleh scan nie, aku nak minta tolong sikit...kalau boleh 'scan' diri aku....aku memang tak pandai bab2 nie tapi aku rasa ada sesuatu yang tak kene dalam diri aku. Cuma satu, aku tak akan bagi tau apa2, tapi aku tengok jawapan yang diterima tu betul atau x? Ni serba sedikit detail aku:

Tarikh lahir : 28 /08 (25 rabiul akhir)
Hari            : Jumaat

Boleh PM aku untuk beri jawapannya....