CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: vivitar

betul ke boleh 'scan' problem orang lain dari jarak jauh

salah satu drpnya adik kroit......

adik kroit sihat...^ _ ^...
ilahkhatibrani Post at 6-3-2011 14:34

alhamdulillah sihat. makin gumuk dahh, macam avatar ku.

ADALAH SATU BATALION MENUNGGU HAHAHA...TP JAP2 GI AKU POST CITERNYA KERANA CITER YG MULA2 TD TU CAM PREQUEL... YG NI SEQUEL NYA PLAKKK CITER ASAL LAGI PANJANG HAHA

cuba korang amati lirik lagu hijaz ni rasa2 boleh tak dpt jawapan dari scan ni

Pandangan mata selalu menipu
Pandangan akal selalu tersalah
Pandangan nafsu selalu melulu
Pandangan hati itu yang hakiki
Kalau hati itu bersih

Hati kalau terlalu bersih
Pandangannya kan menembusi hijab
Hati jika sudah bersih
Firasatnya tepat kehendak Allah
Tapi hati bila dikotori
Bisikannya bukan lagi kebenaran

Hati tempat jatuhnya pandangan Allah
Jasad lahir tumpuan manusia
Utamakanlah pandangan Allah
Daripada pandangan manusia
pinktriangle Post at 4-3-2011 16:41

tapi memang betul pon, para2 scanner nihh hati mau bersih, amalnya penuh keinsafan dan keredhaan... sebab biasanya scannya akan mempengaruhi......

cuba mandi limau sunkist.....zaman dulu iterlah limau nipis.....zaman skang awek pun dah m ...
Saat Post at 3-3-2011 16:39

hahaha, kalau tak da limau sunkist, guna pati sunkist tu buh gula sikit tau! pergh darah manis tu. hahaha

yup..org dulu kalau scan mencari barang hilang. manusia hilang sama ada hidup atau mati me ...
ilahkhatibrani Post at 4-3-2011 19:16

itu lebih kepada 'gerak', kalau org dulu nak bertani, diorg ada guna utk tgk perubahan cuaca..diorg ada kalendernyer..bila musim hujan, bila musim guruh dll..dan bila masa sesuai tanam padi..kalau tak silap namanya kitab 'bulan piamar'..ada threadd nieh kat history..
dan aku rasa pasal scan masa depan nieh, bukan setakat manusia, malah jin dan syaitan pun tak boleh buat...sebab diorg tak der kepandaian nieh......TAPI org yg ramal-ramal nieh, dia guna kaedah andaian berdasarkan macam nieh...cth, 100 tahun lepas apa yg 'pernah' berlaku...dan cuba disamakan dengan waktu dan masa depan..ada yang pakai 'gerak' jugak..cthnyer..dalam satu keturunan tuh, ada tak yang sakit diabetes (org dulu kata sakit apatah), so dari situ diorg bleh scan keturunan selepasnyer..ini mmg ada kaitan dgn genetik dalam ilmu moden..jgn ingat org dulu tak tau benda-benda yg saintifik....
keturunan sangat memainkan peranan yang penting dalam scan seseorang, sebab biasanya ada pengamatan , biasanya 'sejarah' berulang setiap 10 tahun, dan 100 tahun (cth tau),
begitu jugak dgn sejarah sesebuah negara..
dr segi kelahiran pemimpin besar..
sbg cth
cth mungkin bapa moyangnyer dulu kawin dua,
dan diramalkan generasi ketujuh akan kawin dua gaks..
atau jika bapaknyer jenis baran,
mungkin dia dapat cucu yang baran..
ini contohlah..
ATAU mungkin keturunan sebelum ada berlaku 'gangguan'..
tak mustahil, diapun ada 'gangguan'..
mcm tu lah citernyer..
mmg ilmu ALLAH s.w.t ini luas, TAPI sesuatu kita takkan dapat secara mudah..
semuanyer bermula dengan ilmu dan pengetahuan..
semuanya kena diognos gaks...
barulah apa yang discan tepat dan tidak melulu..

ada satu citer klaka pasal scan ni

citernya selepas aku dah bersara dr arena perubatan mistik ni
...
surfinv Post at 6-3-2011 03:41

best..best... kisah dan pengalaman yang menarik... terus dari ladang gitu...tq for sharing...

tak sabar menunggu kisah seterusnya...

Follow Us
tu bukan meramal tp tu lebih kepada jangkaan
cth.. bila tgk org ni bawa keta merbahata so kita boleh jangka kan yg akan datang dia mungkin akan kemalangan dgn cara pemanduan nya..
scan ni hanyalah istilah bahasa org...
nama sebenar ilmu ni adalah ilmu ilham
yg mana kita berdoa kepada Allah meminta di berikan ilham tentang sesuatu yg kita tak ketahui dan mohon diberikan petunjuk dan pengetahuan Allah itu.
dengan kurniaan Allah tu kita akan dapat mampu memanfaatkan pada kehidupan sebenar.
kerana hanya Dia lah yg Mengetahui nya

Post Last Edit by cozack at 9-3-2011 13:22
itu lebih kepada 'gerak', kalau org dulu nak bertani, diorg ada guna utk tgk perubahan cuaca..di ...
remizati Post at 7-3-2011 10:26

klau bab gerak tu, aq ade dgr sblm ni....nama nya amalan pendekar, yg d beri nama 'pelangkah'. something like jadual, kte bley tgok dan kira mase tu sesuai or x.....mase tu sesuai or x utk buat sesuatu..

sbb tu, ade kes dulu2 yg indon rompak rumah dan tuan rumah ade depa selamba je...mgikut kepercayaan, depa berani sbb time tu depa 'kuat'...contoh nya, depa kira2 kat jadual tu akan dpt hasil yg pukul 8-9 mase yg trbaik...so, depa buat keje time tu.
bende ni ade kat indon sane....kat sini pon ade, tp jarang2 nak dgr dan tau...sbb nak bg pon bukan semua org bg...

itu lebih kepada 'gerak', kalau org dulu nak bertani, diorg ada guna utk tgk perubahan cuaca..di ...
remizati Post at 7-3-2011 10:26

tidak mengapa...memasing pendapat.. ..

Post Last Edit by jaa139 at 9-3-2011 15:52

aku pandai scan virus kat komputer je...

reply dr madmualj -
maaf klo anda tesinggung dgn kata sy, tp ilmu Allah tu adalah milik semua org  ...
surfinv Post at 5-3-2011 22:18

saya tak cakap scan ni salah ilmu ni mmg ada saya langsung tak nafikan pun. saya sendiri mengamalkanya..
cume diperingkat orang awam.. mana lebih penting? scan ke ?

wallahualam..

surfinv : apa kata ko tu betul... aku pun jual minyak pelaris... tapi bukan untuk negatif dia adalah positif.. hanya niat positif (perkara kebaikan sahaja) je yang boleh x baik xada ler...
eazzad Post at 5-3-2011 22:03

minyak pelaris apa??? mcm best jerr bunyi nyerr.... berapa costing???

Post Last Edit by edy137 at 9-3-2011 22:46
scan ni kalau yang betul tu mmg betui sgt2 dan bagus.. tapi dalam bagus2 tu banyak yang pelawok/ pembohong.. atau dibohong..

“Barangsiapa mendatangi Kahin (dukun/tukang telek) lalu ia membenarkan apa yang
diucapkannya,
niscaya ia telah kafir terhadap apa yang diturunkan kepadanya.

Muhammad SAW. HR. Abu Dawud

p/s scan/kasyaf/ilham yang haq takkan beri tahu dia seorang scanner
madmualij Post at 4-3-2011 12:45

mana boleh ko terus buat rumusan mcm gitu bang yang mengatakan scan/kasyaf/ilham yang haq takkan beritahu dia seorang 'scanner'... ko sendiri mengaku ko seorang 'scanner'... lagi satu rujuk pada posting last ko, di peringkat orang awam... cuba ko kasi cerah lagi maksudnya... tak berapa clear laa bang...

hijab dan scan dua pkra lain...

org yg leh nampak hantu bukan sama dgn org yg leh scan...

aku penah dgr dlm ceramah ustaz ismail kamus kot, org yg leh nampakhantu ni kadanag2 bukan dia yg bleh nampak tp hantu tu yg nampakkan diri dia pada org tu...

minyak pelaris ni cam satu minyak yg digunakan untuk memberi perasaan mesra dan memberi mood yg baik utk perniagaan kita... aku penah bljar dgn sorg ustaz ni ttg pelaris asli...

simple je dia kata, pelaris asli adalah diri kita sendri... setiap kali nk meniaga
kuar umah baca doa, baca niat nk meniaga, pakai elok2 kemas2, wangi2, pastu cakap elok2 dgn customer, senyum2  dan bersabar dgn customer pastu jg kedekut biar bertolak angsur.. biar customer puas wlopun coz kita skit... meniaga dgn jujur dan berikan perkhidmatan dgn sebaik2 nya... baru alh berkat perniagaan kita dan rezki tu halal dan dari situ la laris nya perniagaan kerana pelaris tu adalah diri kita sendiri...

aku pernah praktik , alhamdulillah menjadi...
yg penting doa...

Post Last Edit by madmualij at 10-3-2011 01:13

Reply 113# edy137

org mengamalkan taksemestinye bleh scan.. scan ni kena bersih hati.. sy ni masih faqir dan banyak dosa lagi.. kena banyak lagi mintak tunjuk ajar dari tuan2.

Tuan2 semua betul.. taksalah pun.. cuma ini pendapat saya.. pendapat je.. takperlu terima pun
Dari awal2 saya tulis.. perkara scan ni tak salah pun.. tp banyak pembohongan pada org yg suka ambil kesempatan ke atas orang lain.. meh sini  saya story kisah seorang member, scan secara dekat ni.. bukan dengan jarak jauh.. kalau jarak jauh lagi la tersasar kot..

Dia ni sakit berbulan2 tp tak pernah pegi hospital... jumpa perawat A kate sihir,  so dia tanya ok.. kalau sihir.. sape yang buat ? Bomoh A cakap.. orang dalam keluarga juga.. dia tanye sape ? perawat A ckp cube sebut nama2 yang awak syak..
dia ni jenis bijak sket.. so dia sebut nama dia sendiri..  "HAA dia lah yang menyihir keluarga awak" tergamam mamat tu..  dia pegi perawat B.. kata saka pulak.. pastu dia dengar pada member2 lain ade org ni bleh tengokkan so dia pegi lagi..  perawat tu kata santau pulak... pastu dia pegi darussyifa scan kata dia ni sakit fizikal.. dinasihatkan buat rawatan kat hospital.. dia pun gi spital buat rawatan.. alhamdulillah elok dah dia..

Bygkan mcm mane kalau member td sebut nama org lain.. cthnye ipar dia ke ? lalu percaya bulat2, tak ke mengundang fitnah n last sekali jadi pergaduhan dan berpecah belah keluarga... setan tepuk tangan ..

Satu lagi jgn la silap faham..maksud sy scan yang haq nie.. ikut kate guru saya..takperlulah kita beritahu pada umum "saya seorang scanner" dan apa saja ilham, rasa yang sampai pada kita hanyalah untuk kita saje.. Cume beritahu apa yang perlu saje.. bukanlah sampai cerita org nilah yang buat.. jiran awak lah yg sihirkan awk.. gitulah maksudnye..
itu yang saya kaitkan dengan org awam.. kenapa takboleh didedahkan apa yang sampai pada tuan2 tu ?

1.Mereka akan rasakan tuan2 yg bleh scan ni Hebat.
2.Sikit2 nak scan je.. anak nangis pun nak scan gak padahal anak tu nak tumbuh gigi je mmg le nangis..
3.Perggantungan pada ALLAH SWT dah kurang.. sbb ade orang boleh scankan.
4.Jadi banyak buruk sangka.

Jadi mana lebih penting? scan dan ceritakan? atau dakwah dan pandu jalan pada org yg kita scan ?

Ape yg saya citer ni benda ni berlaku.. dan saya pernah lalui.
maaf..untuk kebaikan bersama..ilmu ALLAH SWT sangat luas wallahualam..

Post Last Edit by madmualij at 10-3-2011 03:40

maaf surfinv sekadar perbincangan..

setahu saya.. apa2 yang berlaku pada nabi2 dan rasul2 terdahulu tu dipanggil Mukjizat, mukjizat ni ialah hal luarbiasa bagi membuktikan kebenaran atau senjata untuk menghadapi musuh yang menentang ajaran yang mereka bawa dan mmg digunakan untuk umum. Ianya hanya berlaku pada nabi2 dan rasul2.

Karomah- ianya hal2 luarbiasa yang terjadi pada wali2 ALLAH, dan digunakan untuk diri sendiri sahaja bukan untuk umum. Orang pun tak tahu yang mereka ni wali.

maunah- ianya pertolongan ALLAH pada hambanya, contoh terjatuh dari banggunan 16 tingkat tapi tak mati n tak cedera. bukan untuk tontonan umum dan terjadi sekali saja.. kalau terjun balik saje2 kompom mati..

istidraj terjadi pada orang yg fasik.. mempunyai kelebihan luarbiasa yang leh ditunjuk pada umum, ianya  sebagai ujian dari ALLAH untuk orang2 islam yang menghadapinya.. .

Ihanah penghinaan ALLAH SWT cth.. ayah pin.

scan/Ilham ini ketegori mana tuan ?

aku pnh tgk life 'scan' nie
unbelievable
tp tue direct 'scan', pengubat tu pegang ats kepala pesakit.

tu bukan meramal tp tu lebih kepada jangkaan
cth.. bila tgk org ni bawa keta merbahata so kita bole ...
surfinv Post at 8-3-2011 17:40

ilmu ilham nieh, biasanya bukan semua ada...
tapi kena taw gak, ilham tuh dr siapa..
sebab tuh kalau nak scan kita kena taw..
baca sesuatu maklumat secara fizikal..
kira diognos..
macam nieh..
seorang doktor, dia takkan tiba-tiba bedah org,
kalau dia tak wat kajian yg terperinci,
sbb ianya melibatkan nyawa,
kononnyer,
ilmu ilham doktor tuh kata bedah kat perut..
tp kalau doktor tuh pandai,
dia takkan terus ikut ilham jerks..
dia kena matchkan dgn maklumat-maklumat sedia ada..
barulah betul..
ilmu ilham nieh ibarat macam lucky draw..
kadang-kadang dpt
kadang-kadang tepat
tp kadang2 tersasar..
kalaulah byk org boleh dapat ilham,
mesti kaki-kaki ekor
byk yg kaya..
ini pendapat ajerks
tp di sebaliknyer plak..
org yg betul-betul dikurnai ilmu ilham..
takkan beritahu yg dia ada ilmu tuh..
sbb nanti 'tawar' plak ilmu tuh
huhuhuhuhu
dan org mcm nieh suka berkias..
kita sendiri-sendiri pahamlah..

hurm macam2 pendapat la mengenai scan ni yer. bagus2 teruskan usaha memberi pendapat pasal scan. hehehehe

Reply 119# kikyou

macit bila nak tepek cite lagi............