CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: vivitar

betul ke boleh 'scan' problem orang lain dari jarak jauh

Reply  kikyou

macit bila nak tepek cite lagi............
halimi78 Post at 10-3-2011 10:51

macit da bersara jadi penglipurlara. hahaha.

Reply 121# kikyou

macit ngan macit Ilah sama jah.. 2-2 kijam......

Reply  kikyou

macit ngan macit Ilah sama jah.. 2-2 kijam......
halimi78 Post at 10-3-2011 11:02

hahahaha, kijam sekali sekala tak pa. jangan selalu kijam. haish. kikiki. motip duk bercerita OT kat tread ni apa kes? hahaha

bukan nya ilmu ni kita takleh btau sapa2.... maksud tak bleh bgtau tue... kena lah dihuraikan dgn cara betul..kenapa klo kita nk wat perubatan islam kita kena gi jumpa ustaz? ada ke ustaz tu bgtau yg dia boleh buat or ubatkan? cth ustaz harun din, camner org tau dia bleh ubatkan org klo dia tak bgtau?
ilmu ilham ni termasuk dlm kaedah rawatan cara islam, rawatan cara islam adalah dgn menggunakan khasiat didalam alquran...

cth rawatan tradisonal kita guna khasiat kayu lah contoh.. kayu dtg dari Allah, dan Allah jadikan kayu tu dgn khasiat supaya dpt dimanfaat kan dlm kehidupan kita supaya kita merasa kerdil dan kagum dgn kuasa Allah.

cth rawatan islam ialah, sesorg tu belajar tentang ayat2 alquran dan ayat2 al quran itu mengandungi khasiat dan kebesaran Allah, jadi kita memanfaatkan Alquran tu utk kehidupan seharian... bukannya gi tgk nombor ekor.. paham? ada ke org nk buat jahat mintak tolong Allah?

ilmu ilham ni cuma menggunakan ayat alquran, jadi kenapa kita nk halang org lain utk belajar? sebaliknya kita syorkan lagi baru bagus... cth adalah satu kumpulan di kedah ni dia amalkan kehidupan menggunakan ayat alquran cth bleh terbang or mcm2 lagi.. tp dia kenakan pulak bayaran,,, so ko nk blajar ilmu Allah , Allah ada cas ker?
byk org tak faham ttg ilmu ni dan kedudukan ilmu ni.. tp nak bang juga...
waktu aku bljar dulu, cikgu aku pun pesan klo org datang mintak tolong, ko tolong tp bukan sebab aku ada ilmu baru aku tolong tp sebab tolong menolong itu mmg kewajipan kita sbg umat islam. so di tambahkan pulak aku ada ilmu jadik aku tolonglah guna apa yg kurniakan kepada aku, cth knp kita sakit takleh jumpa petani? sbb petani takde ilmu nk rawat org..jadi kenalah jumpa doktor...

ada juga yg mintak tolong kat aku, tp aku cakap di just pertolongan , berhasil or tak tu kuasa Allah... kita WAJIB berusaha utk mengubati apa2 kesakitan kita, dan utk itu kita boleh belajar or mintak pertolongan org... utk org yg taksub sgt... bila susah je cari bomoh, cari org2 yg pandai tanpa dia sendiri tak buat apa2 tulah salah n pasal tu lah sakit dia tak baik2, cth org gi jumpa bomoh, bomoh tu suh ikut pe yg dia suh siap cas bayaran lagi.. dan org tu hanya bergantung pada bomoh tu je la... tu salah, dan tu juga sebabnya bomoh tu tak kaya2, dan org yg mtk tlg tu tak baik2 sbb dorg pergi pada org yg salah dan buat benda yg salah utk berubat... klo kita pergi pada ustaz2 , dia mintak tolong dgn Allah menggunakan ilmu al quran.. dan knp ada separuh2 org bila dia cuba buat sendiri tp tak berhasil.. adalah kerana Allah tak izinkan, penjelasan kenapa Allah tak izinkan mungkin kerana hatinya tak bersih dan dia tak bersungguh2...

kita sumer tau doa yg makbul tu camner kan... camtu lah lebih kurang.. klo ko smyg pun tak pernah lagi mabuk plak.. pastu ko nk berdoa and nak makbul je trus, apa ko igt ko sapa?

utk aku bgtau aku ada ilmu ilham bukan utk riak or so on, but aku just nk sahihkan pertanyaan dr kawan kita yg tanay first2 skali samada ilmu ni ada or tak , jawapannya ye ada, klo tak puas hati rujuk pada ustaz... tp bila ko dah dpt pe ko nak dari scanner tu ko kena juga berusaha utk atasi masalah ko.. scanner ni cuma bg "ubat so ko kena la makan ubat tu sendiri takkan nk scanner tu suapkan plak"

n perhatian kepada org yg mendapatkan pertolongan dari segi itu... seorang scanner dia takkan mampu mengetahui 100% sebab dia juga ada hijab mcm manusia lain cuma dia dapat nilai pe yg jadi dgn pengalaman dia... klo dia bleh tau sumer... dia penipu...
even malaikat pun tau pe nk jadi pasni...

Post Last Edit by madmualij at 11-3-2011 01:21
bukan nya ilmu ni kita takleh btau sapa2.... maksud tak bleh bgtau tue... kena lah dihuraikan dgn ca ...
surfinv Post at 10-3-2011 22:43

samalah apa yg sy cube maksudkan tu
scan ni tak salah.. dalam2 tak salah tu berhati2lah.
Pada sape2 nak belajar pun boleh.. takdehal.. kadang2 terjadi jugak ada sorang pakcik ni.. rajin beramal dgn izinALLAH ALLAH SWT bagi jugak kat dia ilmu ni.. walaupun dia tak mintak.. Ade setengah pulak beria mengejar ilmu ni.. beramal pun semata2 nak scan.. tp ALLAH tak bagi..

tu la... semuanya kuasa tuhan... sesungguhnya Dia Maha mengetahui

Follow Us
ada satu kisah ttg pe yg sy scan...

sorg kawan saya bercerita ttg officemate, biha hilang duit rm200 dlm dompet kat opis, dompet dia ada dlm laci dan meja dia mmg agak accesible... so mmg kesian kawan dia sbb taktau nk watper...

so kebetulan kawan saya citer tu benda tu baru jadi aritu, sy just mintak dia citerkan dgn lengkap maklumat tu , cth beg dia warna apa, dia letak kat mana, pukul berapa dia sedar hilang, n pe lagi maklumat tambahan....sambil sy scan benda tu...

so sy dapat bayangan seorang perempuan memakai baju kurung , tanah dia oren, daun dia kuning lembut, warna tudung cream kekuningan.. dan org tu pakai jam belah kiri warna hitam , kecik , ala2 jam pompuan..

dan sy bgtau kan pada member sy tu mintak si biha ni tlg perhatikan dan igt balik ada or tak org tu, tetiba member sy kata mmg ada dua org kat opis dia pakai camtu td... kebetulan byk org pakai warna oren haritu cuma yg tepat dua ni je... tp pasal jam dia tak igt... so sy kata , bgtau biha suh perhatikan dua org ni.. sapa yg plg ada motif nk mencuri or ada pada ketika duit ni hilang.. bila dah pasti.. kita dah kecikkan scale utk menyiasat.. dari situ kita bleh mula menyiasat dan dapatkan bukti sahih.. sprt cctv or keadaan semasa, or kejadian berulang... and seterusnya terpulang la pada Biha sendiri..

camtulah situasinya.. bukannya saya bleh kata , hah si A ni yg curi... klo camtu baik sy keja polis jer... utk berada pada tahap camtu pun kita kena berusaha dan yakin dgn pe kita buat, kita mintak tolong dari Allah , kita kena yakin, klo kita tak yakin maknanya kita tak percaya dgn kekuasaan Allah...

sy cuma anggap its a give to me by Allah
saya pernah nk test buat jahat (scan benda bukan2) mmg tak menjadi and semakin byk kita beramal semakin sharp la scan tu or semakin lah doa kita ni dimakbulkan... doa org soleh ni kan tinggi

Rate

1

Reply 1# vivitar

saya percaya...sepupu saya punya makcik penah scan saya dr jauh...mase tu saya terkena ludah pontianak..yg mcm gatal2 1 badan tuh...bapak saya call makcik tuh..bagi nama...dan nama mak saya...dia bca2 ape ntah...die bg tahu yg saya da trkena ludah cik pon...and die merawat mase tuh jugak...esok pagi tu...bdn saya da okey.

ini satu penipuan besar. wali takde keje lain ke bole kita gunakan mereka untuk scan. ishh ...
Saat Post at 6-3-2011 02:37

koi setuju dengan pendapat di atas....dan koi tampal skit artikel dari web.darulsaka.blogspot...

" datang seorang hamba Allah...Berkebolehan scan pandangan...Selepas 2-3 kali berjumpa DEN..dia pun menceritakan keluarga di selalu didampingi sorang WALI..Digelar mereka Wali Mulut Merah...HuiiiYO...Ada gak Wali takde kerja ....dok berdamping dengan satu keluarga turun temurun...He..he...Cucu ku semua...dengar dan perhatikan baik-baik pesan tok ; tidak ada WALI yang berdamping dengan Manusia atau JIN....Semasa hidup pun mereka hanya taat pada ALLAH...apa ke halnya mereka nak dengar cakap kita setelah semua hijab terbuka kepada ALLAH ? "

" Ilmu Para Wali - Cabang Ilmu SYAHADAH

Salah satu cabang Ilmu Syahadah. Namun kerana kealpaan manusia, tidak sabar, berguru tanpa guru dan kelicikan syaitan..ramai terjerumus kepada Ilmu Para Wali yang sesat...Ilmu Para Wali ini ada juga digelar Ilmu Wali 9...

Begitu ramai yang mendakwa berdamping dengan Wali 9...dan dakwa mereka ada aje wali 9 berhampiran dengan mereka menjaga mereka...Maka disini DEN tegaskan orang itu telah terpedaya..tak kira apa darjat mereka samada guru atau murid....Aulia Allah adalah mereka yang hatinya tiada lagi 2 cinta..yakni mereka tahu..ALLAH itu amat pencemburu...maka wajarkah ada cinta lain di hati selain ALLAH yang telah mereka mula melatih mengisbatkan di hati sejak awal perjalan seorang Salik..?

Kebolehan masing-masing...Actually saya penah wat...nenek sedara...die scan ngan guna nama jer  dh tau apa masalah dalam badan kita..kira anugerah Allah lar tu...

hehehe, susah2 je kan nak pertikaikan scan tu salah ke, betul ke..ilham tu ilmu apa ke..datang dari siapa..mcm2 la.

~~Allah dah kata, walau sebesar zarah kamu mengatakan bahawa itu adalah kudrat kamu, maka SYIRIKlah kamu..

~~Tidak ada langsung perbuatan manusia dan makhluk walau sebesar zarah di alam ini. Sekiranya anda mengatakan bahawa makhluk ada perbuatan ikhtiar sendiri, walau sebesar zarah sekalipun, anda dikatakan SYIRIK.

~~Sementara yang dikatakan makrifat itu ialah membezakan antara muhaddas (yang baru) dengan yang qadim (sedia ada/kekal), sekiranya tidak tahu membezakannya, maka dikatakan sebagai jahil muraqab iaitu tersusun dua kejahilan.

~~Pertama: Jahil tentang dirinya
~~Kedua: Jahil tentang Tuhannya

Reply  vivitar

saya percaya...sepupu saya punya makcik penah scan saya dr jauh...mase tu sa ...
missyqaldina Post at 11-3-2011 09:28

Cuba u citer skt mcmner u leh kena ludah cik pon tu..sb anak bongsu ilham sejak kami balek dr kenduri kawin di kedah sabtu lps,majlis tu di adakn di dewan sebuah sek yg br di bina, ketika di sana anak ilham kerap gi toilet sorg2..
    Sspi di rmh mlm tu,esk nyer bdn dia jd merah2 dn gatal2..dah sapu lotion dan mkn ubt pn xde kesan akbat nyer spi pg lh ilham x tdo dok gosok bdn dia..wlupn a/condt pn tahap maximum....ilham cma nk thu jer kot2 ada sb lain..

Reply 132# ilham

kalau mcm tu biasa nye mmg terkene ludah cik pon la...atau pon trlanggar anak die...tu bak kata org dulu2 lah...saya slalu kena mcm ni...kalau tmpt tu x biasa bg saya..mmg saya akan kene...kdg2...siap nmpak kesan cakaran...kalau anak awak trkena mcm ni...bwk g jumpe ustaz mana2...bg anak awak tu air yassin..insyaallah..bole baik...ubat doc mmg tak berkesan...

Reply 132# ilham

kemungkinan juga allergic/alah kpd pemakanan atau daging/makanan yg kurang bersih, etc...atau allergic/alah kpd serangga/bakteria (eg: kutu kat tandas/especially tandas awam, cinema, etc.)

do not scratch! kebiasaannya enzim drpd jangkitan tersebut akan merebak. dlm keadaan terdesak utk meredakan kegatalan, gunakan bedak sejuk, ubat gigi, madu, etc. madu ori dpt meningkatkan antibody (minum) dan mengandungi antibacteria properties yg amat baik (sapu).

dptkan rawatan secepat mungkin utk meningkatkan antibody.

Reply  ilham

kalau mcm tu biasa nye mmg terkene ludah cik pon la...atau pon trlanggar anak ...
missyqaldina Post at 14-3-2011 10:02

Itu yg i pelik tu siang2 ade ke cik ponti..atau sbgai nyer..:re:

Reply  ilham

kemungkinan juga allergic/alah kpd pemakanan atau daging/makanan yg kurang bersih,  ...
mziskandar Post at 14-3-2011 10:18

Thanks for the info..i bg 100plus non stop dr pg....ok sikit npk nyer...dia complain,"..apa nh mama..asik minum air nh jerk" yg i pelik tu sb dia x mkn pun di majlis tu..cme i suap 2,3 suap nasi kosong jer..pas tu di minum susu botol..all the way blek rmh.

Reply 135# ilham

setan mmg ade siang ngn malam...tak kira waktu pon...

jangan lah amal dan percaya sangat amalan SCAN ni.. takut2 solat kita tak diterima allah 40 hari.. nak ????

better cakap kat org yg suka mabuk...

leh scan tak nape aku selalu malas2 jer... btw mane hantu killer.bukan dia power ke selalu citer boleh scan siap boleh zass je dari jauh...