CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: vivitar

betul ke boleh 'scan' problem orang lain dari jarak jauh

Memang boleh scan penyakit atau masalah orang hidup dari jarak jauh melalui solat, masalah orang yang akan meninggal dunia secara solat, dan masalah orang yang sudah meninggal dunia juga melalui solat, dengan izin Allah. Saya dah lakukan semua ini. tapi kenkadang, kita dapat rasa sesuatu masa masalah disebut, solat adalah untuk lebih pasti.

sy penah scan dn berubat utk stu problem xlma dlu..scr online sbb malu nk jumpa..alhamdulillah menjadi...

bila surfinv nak sambung sequel bala tentera

Reply 143# cloudy_83

ahh ada eek?tak pasan huhu

Dulu2 pernah berubat jaraljauh dengan satu perawat ni....yang peliknye...perawat tu tak nak jumpa kita...pelik...hmm

mcm tu baru tahu

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Malaysians HotSpot Sharing Community

FREE Games/Software/Video/Movie Dan Banyak Lagi Di kami juga menyediakan Ruangan chatting iaitu LanunChatRoom

WWW.TEAMLANUN.COM

Follow Us
Dulu2 pernah berubat jaraljauh dengan satu perawat ni....yang peliknye...perawat tu tak nak jumpa ki ...
vogue2704 Post at 24-3-2011 20:44

Mungkin kes yang dihadapi diluar kemanpuan perawat. Kadangkala ada baiknya juga, jadi kita boleh cuba dengan perawat lain.  Susah nak jumpa perawat yang mahu mengaku tak dapat nak bantu menyelesaikan masaalah yang kita hadapi kalau ada pun mungkin sorang dua je.

Nak tanya sikit.. Kalau orang 'scan' ni dia nampak apa ye kat orang yg di 'scan' itu? Dia nampak semuanya pasal orang tu, atau dia nampak benda2 yg menganggu orang tu je?

Reply 148# AlienGurlz

sy pon tertanye2 menda yg sama ngan awk, alien

Dia nampak pe yg dizinkan oleh Allah S.W.T. shj

ermmm...pasal scanner...

saya kenal sorang makcik ni di melaka mmg ada kebolehan ni....cuma dia tak dapat bagi gambaran jelas la....cuma boleh bagi bayangan macam yang surfinv explain tu.....

pernah ada barang hilang kat rumah sewa mintak bantuan dia untuk kecilkan skop suspek.....bila kami dapat tau walaupun tak konfiden 100%..tapi kita boleh tau suspek tu memang lepas kejadian curik tu dia memang mengelak dari jumpa kami...kira melarikan diri dari kitorang lah....walaupun kitorang tak buat ape2 nak pukul ke tangkap ke ape.....makcik tu ada jugak ajarkan sikit2 untuk bagi si pelaku tu rasa tak tenteram/takut/resah etc etc.....

dan makcik ni kalau kita nak mencari sesuatu yang hilang tu call saja pun boleh mintak tolong dia usahakan....cuma benda yang hilang tu jangan lama sangat la....kalau baru berlaku dia boleh cuba....tapi yang dah lama sangat tu macam tak dapat dikesan lah....

gitulah lebih kurang bagi mereka yang ada kelebihan "scan" atau mata hati ni.....

betul kata pomen

masa zaman belajaq dulu..saya biasa hilang duit.duit letak dlm wallet.wallet tu pulak saya simpan dlm almari.
ada jugak pi jumpak sorg makcik...dia kata "org yg ambik tu ialah org yg selalu masuk kawasan hostel"...(??)
tapi ye lah...kita pon paham la kenapa dia taknak bgtau secara tepat sapa pencurik tu.dan benda tu pon saya malas nk tuduh sapa2,saya anggap duit tu bukan rezeki saya lah.....(ada la beberapa puloh ringgit,biasala..student dulu.bukannya byk duit pon)

aku dulu pon pernahlah berubat...org tu mmg pandai scan..die leh taw aku skolah katne lg..anugerah Allah bile hati bersih gaknye kan..anak2 die sume berjaya...Rezeki2...
erm...sesape yang boleh scan aku..ce scan..ce scan..hehe..

aku dulu pon pernahlah berubat...org tu mmg pandai scan..die leh taw aku skolah katne lg..anugerah A ...
feyo Post at 6-4-2011 10:25

aq pon sama...sila2 la scan....ce scan ce scan

ermmm...pasal scanner...

saya kenal sorang makcik ni di melaka mmg ada kebolehan ni....cuma dia ...
^pomen_GTR^ Post at 1-4-2011 12:01

boleh bg no phone.. ?

aq pon sama...sila2 la scan....ce scan ce scan
cozack Post at 6-4-2011 17:57

aku pon nak.... aku pon nak...

aku pon nak.... aku pon nak...
edy137 Post at 7-4-2011 13:31

ehhh..boley ek camtu

gelang tangan bini aku hilang. Kemudian tanya budak opis dia yg ada kebolehan scan ni. Dia cakap macam ada kat celah almari. Puas aku cari kat almari rumah dan almari bilik kat kg aku.
Sebag kali terakhir pakai rasanya masa hari raya side aku.Tak jumpa jugak. Lepas 2-3 tahun jumpa balik gelang tu. Rupa2nya kat celah almari rumah parent bini aku. hehehehe.

Rate

1

kalo barang btul2 hilang bru ler scan..bagus gak dapat scan nie.. tp kdang aunty nie brang depan mata pun tak nmpk.. sampai da gosok mata pun tak nampak jugak.. padahal aunty yakin letak kat situ..last2 mesti bace Auzubillah.. pejam mata pastu bkak balik dah ada dpn mata.. org cakap kene tutup.. tah ler.. aunty bukan org yg pandai bab2 macam nie.. jgn tutup tgh bwk kete sudah... wat naya jer..hehehe..