CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: vivitar

betul ke boleh 'scan' problem orang lain dari jarak jauh

Kalau nak mintak scan nie apa details yg diperlukan?

sorry mod offtopik jap..

sekadar ingin berkongsi, back in the past, when im at arau campus... 2003-2004 maybe,
kitorg pernah diberitahu oleh guru mengenai dia merasa satu alamat yg tidak best la.. (bukan meramal okey)
alamatnya berbunyi begini - kemungkinan kita akan dilanda peperangan, dan peperangan tu bermula dari arah atas...
kitorg sekumpulan budak2 (dungu) tak faham paper pundia cakap, pastu dia terangkan..
mengikut susunan nama pemerintah negara - Rahman, Abdul Razak, Hussein Onn, Mahathir , Abdullah Badawi = R A H M A
jika kita amik huruf depan nama diorg, pastu waktu tu kitorg mmg taktau sapa selepas paklah.. lalu cikgu kitorg kata ada dua kemungkinan - ianya akan membentuk rahmat or rahman (kembali ke asal - nama perdana menteri pertama). kitorg ty pe beza dia, dia kata klo rahman beerti kita kembali ke asal , ke waktu kegemilangan, N tu stand for Najib (waktu tu just andaian) rahmat pulak kita akan teruk, kitorg ty kenapa? T stand for Tentera.. aku ty knp klo tentera, tentera beerti darurat, bila negara darurat tenterakan amik alih, keadaan apa yg boleh jadi darurat, bila kita berperang.. so kitorg ty klo perang kitorg nk watper, menyork or mendapat kan pelindungan? cikgu kitorg kata, korg kena lawan korg kena pergi barisan depan sekali sbbb kita plg dekat, kitorg ty kenapa plak plg dekat?
kerana kemungkinan chaos tu mula dari atas, dari arah thailand , dan selepas bebeerapa lama, mmg betul2 terjadi kes org2 islam di tembak mati oelh tentra thailand , dorg yg jadi puak pemisah naratiwat tu kan... n lepas najib jadi PM, sumer jadik ok balik (kembali ke asal) ... sekdar kongsi... tanak caya takper..

surfinv Post at 5-3-2011 22:22

tetiba ai terbaca ni lak..

R,A,H,M,A,N kalau najib
R,A,H,M,A,T kalau Ku Li a.k.a Tengku Razaleigh

adakah ini satu kebetulan???  

wow.... mcm2 ader yekk... hurmm.. tingat pesan HANG TUAH.... " tak akan melayu hilang di dunia..."

cb pahamkan ayat tu btul2...... ada bnyk rahsia dr pesan hang tuah yg tak sberapa tu... org putih pon dok kaji pesan hang tuah tu...kenapa tidak kita.....?

Reply 162# cloudy_83

interesting...
thanks for sharing

tulah ... dulu waktu mula2 belajr haha

ada satu kisah ttg pe yg sy scan...

sorg kawan saya bercerita ttg officemate, biha hilang duit rm ...
surfinv Post at 11-3-2011 05:58

Boleh scan, umah saya ni baru2 ni dimasuki perompak. Saya just nak tau kalau2 perompak tu dekat dengan umah saya ni. Sebab saya ada suspeknya. Rugi banyak jugak sebab dia amik barang2 yang saya amik masa bertahun nak kumpul dduit ppastu beli.

Follow Us
Boleh scan, umah saya ni baru2 ni dimasuki perompak. Saya just nak tau kalau2 perompak tu  ...
Santeira Post at 16-4-2011 22:02

sory sgt2
sy dah lama tak masuk...
hmm klo baru2 lagi kita leh kat cari..
hmm
nt crita detail dia cam ner.. k

ada pelbagai definisi dan pemahaman pasal scan ni

selama ari nih iols cuma tahu MRI CT scan dan scanner yg kat opis aje. rupanya ada scan lain

kalau kita di scan, yang meng scan kita tu akan nampak bentuk gangguan ke? contoh nya bentuk jin / atau dia nampak cam sesuatu aura yang bercolour dalam badan kita.....

jangan percayer la sgt scan scan ni. biasernye scan scan ni tak bole dan tak mungkin tepat. tak percayer cuber suh beberape org scan orang yg sama, masalah yg org tu. pasti akan dapat jawapan berbeza. jadik...yg maner satu nk percayer?

kalau kita di scan, yang meng scan kita tu akan nampak bentuk gangguan ke? contoh nya bentuk jin / a ...
burungterbang Post at 28-4-2011 22:23

dua dua pon betol.....tgk care yg org scan tu.

jangan percayer la sgt scan scan ni. biasernye scan scan ni tak bole dan tak mungkin tepat. tak perc ...
hearts Post at 29-4-2011 01:29

Itu sy x nafikan....daripada mereka2 yg pernah scan sy mmg ada bg jawapan berbeza.... Tapi sekurang2 nya hasil daripada scan tu sendiri menunjukkan ada 'sesuatu' pada kita...  

Sebab setahu sy kalau org yg discan tu mmg xde pape, makanya yang mengscan akan bgtau terus-terang org tu tiada gangguan atau pun 'kosong'....

Jadi pokok pangkal nya sungguh pun jawapan yg sy terima berbeza, sy tetap ambil pendekatan utk berubat utk membuang 'sesuatu' tu walau mungkin punca nya tak pasti apa sebenarnya....

Reply 171# hearts

Oh.....
Tertarik dengan ilmu ni....

aku dulu pon pernahlah berubat...org tu mmg pandai scan..die leh taw aku skolah katne lg..anugerah A ...
feyo Post at 6-4-2011 10:25

Kao nak gune scanner brand aper? HP, Canon? ha hahaha.....

Reply  hearts

Oh.....
Tertarik dengan ilmu ni....
burungterbang Post at 29-4-2011 10:29

Kat kedai komputet banyak jenis scanner boleh guna...cuba tanya tokey kedai tu...ilmu scanner mana yang elok..ha ah ah

Reply 174# Luckman

hahaha.aku dah ade epson..dengar cite, hp murah...leh r pinjam ko pny kalo ade

Post Last Edit by surfinv at 13-5-2011 14:41
jangan percayer la sgt scan scan ni. biasernye scan scan ni tak bole dan tak mungkin tepat. tak perc ...
hearts Post at 29-4-2011 01:29

hmm klo kita gi jumpa doktor dia akan guna (pa tah nama dia) alat kat telinga tu untuk baca pernafasan kita, pastu dia cek tekanan darah, pastu dia guna lampu tgk tanda di bawah mata, pastu ada yg baca suhu nk tahu kita demam or tak, hmm itu kaedah diagnosis awal yg rutin doktor buat utk mengetahui permulaan punca sesuatu penyakit. dari situ akan terdapat tanda2 permulaan bermacam2 jenis penyakit...

klo keta rosak plak kita gi workshop, dia akan cek myk hitam , cek myk enjin, cek myk, cek tayar, cek pressure, cek suhu hmm
tu pun sume diagnosis awal klo kita tak tahu cpe sebnarnya kerosakan kereta..

klo kita dah tahu kita demam, kita makan ubat demam, klo kita sakit perut kita makan ubat sakit perut.
klo kita dah mkn ubat yg selari dgn sakit kita tp tak baik juga. so nk wat per? kenalah diagnosis balik dari awal kan...

kesemua ini boleh dilakukan dengan amalan 'scan' cuma dri namanya tu mmg nampak cam angkuh tp sebnarnya ini adalah satu amalan dari permintaan doa kepada Allah agar membantu kita didalam keadaan kita tidak mampu untuk mengesan sesuatu yg tidak berada didepan mata kita... kita beriktiar dan berdoa kemudian tawakal jika dimakbulkan Alhamdulillah lah.. jika tak mesti ada hikmahnya dan Dia nk kita belajar.. Manusia ni mmg susah nk terima hakikat sesuatu yg tidak dpt dipandang dgn mata kasar...
sewaktu Rasulullah S.A.W. belah bulan didepan mata mereka pun mereka masih tidak percaya.
sewaktu terjadinya bencana2 alam pun masih lagi mengaku yg mereka tidak apa2 hanya kerana mereka rasa kemapuan mereka itu sendiri dah lebih dan cukup.. tp segala yg kita ada , yg kita buat dan yg kita dapat sumernya adalah dr Dia dan dgn izinNya.

waktu Saidina Abu Bakar R.A. sakit sehingga demam 2 minggu, dia sedikit pun tidak mahu makan ubat tetapi dia cuba melawan sakitnya sendiri, bila ditanya mengapa, dia jawab segalan yg terjadi adalah dgn kehendak Allah, jika nak sembuh pun mestilah dgn kehendak Dia, jadi beliau beranggapan sakitnya itu juga dgn kehendak Allah,

pada hingga sampai waktu ajalnya, beliau sudah boleh mengagak, sehingga beliau sempat memilih penggantinya supaya tak jadi perselisihan faham, jadi Allah memberi sedikit pengetahuan kepadanya sehingga dia faham dan tahu dan sempat membuat tindakan yg penting utk umat islam... cuba bayangkan klo beliau taktahu yg beliau nk pergi, mesti beliau pun tak sempat pilih penggantinya, sumernyakan pun pengetahuan dari Allah

hmm apa yg kita boleh dapat dari ni semua? adalah berkenaan amalan 'scan' , klo disebut dari cara ni mmg nampak cam amalan ni cam superpower... but the truth is ianya adalah doa permintaan hambaNya untuk membantu org lain. Saya tak pernah kata sy ada super power, sy pun tak guna untuk suka2 hati or else. ada yg sy dapat tolong ada yg tak.. yg mana sy dapat tolong tu bukan sebab SAYA tlg tp ALLAH yg izinkan dan memberi pertolongan melalui saya.. barulah terjadinya perkara sedemikian.

jika tak yakin tak mengapa cuma ty balik diri sendiri, anda tak yakin terhadap apa? sekiranya anda benar2 tahu pe sebnarnya perbuatan org tu dan per sebnarnya prosesnya. jika kita tolak amalan ni, jadi yg selama ni sy doa minta kat sapa? dan sapa pulak yg tolong? Allah Maha Kuasa, jika Dia mengkehendaki sesuatu, apa pun akan terjadi.

scan ni bukannya macam pergi cari barang kat pasaraya, or cari baju kat butik tp dia cari jawapan kepada masalah diri melalui pertolongan Allah. setiap kelebihan itu diberikan sekali dgn tanggungjawab. Allah Maha Adil, wlopun ada yg tak leh scan tp dia equal dgn org yg boleh scan yg bezakan kita cuma taraf keimanan je...

doa itu senjata org mukmin, kepada mereka yg meminta pertolongan itu mereka beriktiar utk mencari penyelesaian masalah selagi dia tak syirik dan menduakan Allah. ok thx

mulanya sy igt nk postkan ayat tu kat sini tp bila dah baca feedback kat dlm ni buat sy pikir dua kali.. takut perkara ni di salah guna...
nt klo ada yg berjaya takut jadi taksub dan lantas pecaya diri sendiri kuat n ada super power or cuba buat benda niat tak baik..
klo tak berjaya pulak ada yg kata tipu smpi bleh meragui kelebihan ayat al quran..
hmm Allah Maha Kuasa...
patutlah smpi sekarang aku tak jumpa2 lagi buku yg aku ada tulis sumer ayat tu hmm

mulanya sy igt nk postkan ayat tu kat sini tp bila dah baca feedback kat dlm ni buat sy pikir dua ka ...
surfinv Post at 13-5-2011 14:44

Insya-Allah nnt awak jumpa buku tu jugak pd suatu ms....

...........dh jumpa nnt jgn luper paste ni ek

Reply 178# surfinv

sila la tepek...