CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-HBZ

‘Perempuan Kalau Cinta, Cinta Mati’ – Bella Astillah

ninajaybee replied at 24-4-2024 01:21 PM
I hate people like that. Ko siapa nak peluk2 aku? Salam cium pun I hate it.

Hahahahha aku suka plak d peluk hehhe nak2 cantik n wangi hahaha tp maksure aku pun wangi jgak ..

ninajaybee replied at 24-4-2024 01:25 PM
Saya berpendapat walau Putik memang jenis playboy jenis mudah curang whatever, masih tetap ada pel ...

pendapat kau ini adalah pendapat sejenis manusia yang suka salahkan isteri ketika isteri dicurangi
daripada bagi kata2 semangat kat isteri tu, dicerca pula si isteri dengan kata2:  laki awak tu takkan mencurang kalau awak pandai jaga laki

Alip tak salah
dia jadi gini sebab Bella
-kata acik2 forum yg rembes dengan Alip

ayat bold tu komen aku yang awak reply
aku tak ada sebut nama sesiapa dan aku tak ada reply komen sesiapa
awak terasa kenapa?

memang rembes dengan Alip ke?
ni soalan tau, bukan tuduhan.....

ninajaybee replied at 24-4-2024 01:27 PM
Hahaha ye lah dia post gambar dgn Kemek dan biarkan komen2 jijik kat post tu. Menghina dia pun ya  ...

Ooo faham dah. Yeesh, mmg takde sape yg suci lah dlm cite ni. Suka ya diorang, tahun ni kisah diorang mengungguli carta kontrobesi industri hiburan tanahair. Mcm nak copy kehebatan PS, sol n family tahun lepas.. iols rasa ni lagi teruk sbb lagi raaaamai plakon tambahan. Sekurang2nya sol tu abis2 2 org aje wanita lain yg terlibat.

sukanyanyi replied at 24-4-2024 02:54 PM
Ooo faham dah. Yeesh, mmg takde sape yg suci lah dlm cite ni. Suka ya diorang, tahun ni kisah dior ...

Mendunialah si Kemek. Terawang2 dibuai pujian dan pujaan.

Paiya replied at 24-4-2024 02:09 PM
pendapat kau ini adalah pendapat sejenis manusia yang suka salahkan isteri ketika isteri dicurangi ...

Laaaaa pemahaman lemah rupanya. Gasak kau lah.

Manusia bodoh memang jadi doormat. Tapi dia anggap tu adalah super tabah dan super kuat hadap pijakan orang.

Follow Us
abadi84 replied at 22-4-2024 04:37 PM
Acik tertinggal keretapi ni
Ada forumer yg pertahankan Alep lelaki baik
Dan kata tak ada bukti Ale ...

Iols pun ada baca komen tu. Tp iols rasa tu minoriti ataupun sorang aje. Yg lain2 yg tak suka bellos mostly takde pun nak sapot alep. Mmg udah penat bash heols pun. Tp kan iols dah nampak sesuatu n rasa ada jugak yg nampak dah: sedangkan org secantik peah pun leh fall kat alep, ni kan plak miniknya yg dah ditebuk n kluar 2 ketul.. tu yg bleh maafkan berkali2 kot. Mcm uols cakap, ntah ape ilmu heols guna.. moga2 kita dijauhkan drpd dia n lelaki mcm dia.

ninajaybee replied at 24-4-2024 01:25 PM
Saya berpendapat walau Putik memang jenis playboy jenis mudah curang whatever, masih tetap ada pel ...

Kenapalah mengharapkan org lain untuk jaga kote sendiri, otak tak ada? Iman tak ada?
Klu x boleh jaga kote, jgn kahwin, sian anak org pulak yg kena bimbing siapa pulak yg kena jd suami dan bapa??
To me, Bella tu yg sbnrnya yg ada peluang jd isteri yg baik klu dpt suami yg baik.
Mcm kecurangan dia ni a bit too much and too far.
Ai sbnrnya tak sangka Bella boleh curang smp tahap itu. Klu tgk pic2 tu mcm ssh nak husnuzon tak sampaj ke katil.

abadi84 replied at 24-4-2024 08:35 PM
Kenapalah mengharapkan org lain untuk jaga kote sendiri, otak tak ada? Iman tak ada?
Klu x boleh j ...

Sbb Putik tu begitu iaitu tak cukup mampu otak dan nafsu kawal diri dia maka kena ada intervention xkisahlah dari segi apa dan dari siapa tapi mungkin ada peluang dia jadi normal. Macam orang alcoholic. Atau penagih dadah. Boleh faham tak? Kalau tak, whateverlah.

1. Lelaki kalau tak mampu jd suami yg baik, jangan kahwin. This is a given. Tapi ramai je lelaki kahwin juga. Tak kiralah kekurangan tu dari segi apa.

2. Perempuan malang jadi isteri kepada lelaki di 1 kena bijak menilai keadaan. Kena tabah dan kuat to walk away kalau maruah sebagai isteri dipijak2. This should also be a given.

Maka dalam kes Putik-Bella kalau dah Putik tu kononnya curang 11 kali, what does that make Kemek? Masih nak asyik blame Putik aniaya Kemek? Dah Kemek pun enabler. She is much at fault juga.

ninajaybee replied at 24-4-2024 09:00 PM
Sbb Putik tu begitu iaitu tak cukup mampu otak dan nafsu kawal diri dia maka kena ada intervention ...

Dlm Islam pun boleh mintak Fasakh kalau rasa teraniaya tp 11 kali curang termasuk curang dgn adik sekali pun xnah g mahkamah ke pejabat agama mintak fasakh...kena tggu laki kena tangkap khalwat dlu bru beriya nk g cerai ekpress konon dh x tahan kahkahkahkah..kalau laki x kena tangkap khalwat ingat sampai bila pun x mintak cerai... masing2 laki kuar pintu depan bini kuar pintu bakang. Tak bahagia laki puaka pegi lah mintak fasakh dok bodoh tonggong nk sauk tittle wanita tabah buat apa .

Serious question..  Alep ni memang hensem sgt ke? N mcm mana org boleh fall in love dgn lelaki yg bahasakan diri dgn nama sendiri...  tidak bersukan.... tak suka sukan... pakai skinny jeans...  n menunggang agama?

Dulu aku rasa dia ni hensem lah gak... tp lepas tahu dia dgn ciri2 di atas... terus rasa turn off... klu time world cup semua lelaki tgk bola.. dia buat apa time tu ehhh? Circle fren dia sape erhh? Masa lapang dia..apa dia buat. Baik kwn senegara dia hardy mirza tu.. mmg kaki bola... baik ally iskandar yg ketinggian below par tu... tp pemain basket ball... entah for me, laki yg kaki bangku ni such a turn off la...

Nak tanya bubuh filler ke, mancung dah hidung