CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: YgBenar

Emma Maembong mohon maaf, tersilap langkah 'voice note' Ruhainies isu Bella Astillah

gerbera.memopad replied at 25-4-2024 02:00 PM
Kalau Emma voice note direct dengan Ruhainies, makanya tak ada orang lain la yang sebarkan melainkan ...

Tapi utk taksuber bella itu salah yach sampai nk ajak sume org boikot rmma sbb emma kutuk bella haha

AWEKSAMURAI replied at 25-4-2024 06:05 AM
Followers bella pon bukan boleh terima komen org d luar side dorang..dh la aku nk off dari citer m ...

Org dok kata alip dikata tiber2 uturn pulak, bila dok ckp pasal bella kata sokong alip.. entah ler, tak boleh nak bagi pendapat dah
Malas lah, bosan betul! Org diam dicari tanya mana akak2 yg sokong alip, serba salah ek

dewi_rina replied at 25-4-2024 01:58 PM
chacha just ckp gitu je apa yg dorang nak marahkan sgt.. bukan nya chacha ckp, nampak si kemek tad ...

Kes nya ABPBH bella dh tercalon so haruslah ada cerita sedih n pilu nnti satu Malaysia boleh vote dia menang ABPBH ko pun beb mcm x faham plak

AWEKSAMURAI replied at 25-4-2024 06:06 AM
Tapi utk taksuber bella itu salah yach sampai nk ajak sume org boikot rmma sbb emma kutuk bella ha ...

Lepas ni sume retis boleh berundur lah, dah semua org benci - award bg kat bella je tahun depan, retis wanita popular terbaik

dewi_rina replied at 25-4-2024 02:08 PM
Org dok kata alip dikata tiber2 uturn pulak, bila dok ckp pasal bella kata sokong alip.. entah ler ...

Aku skrg malas nk ckp apa sume dlm watak kisah dorang ni aku benci n x suka alip ke sapa ke sume aku x suka ..aku harap dorang ni sume mohon berambus dari industri ..bella pun aku lagi x suka sbb dia asyik potray terpaling suci mengaku salah hakikat dia x mengaku salah ..aku x faham kenapa org x bleh nampak lagi ..

dewi_rina replied at 25-4-2024 02:08 PM
Lepas ni sume retis boleh berundur lah, dah semua org benci - award bg kat bella je tahun depan, r ...

Betul ..bagi je kat bella ..all about Bella...apa nk d hairan kan kalau ada org mengata belakang x suka ko...Tokti yg hrbat tu pun ada je netizen n artis x suka.. penah jgak bergaduh dgn arwah kak pah dlu . Fans liza Hanim pun ramai je x suka tokti haha

Follow Us
AWEKSAMURAI replied at 25-4-2024 02:06 PM
Tapi utk taksuber bella itu salah yach sampai nk ajak sume org boikot rmma sbb emma kutuk bella ha ...

Tapi kena tahu jua kandungan voice note tu beb. Ada bau-bau kutukan & cercaan atau sekadar curiosity

Pasal kes khalwat tu aku memang side Bella sebab dah tentu Aliff & Ruhainies tu salah. Tapi aku tak setuju la ada yang terlampau taksub dengan Bella semacam orang tu perfect. Semua orang pun ada kekurangan. Orang luar tak perlu nak take side sangatlah. Membawang je cukup, dah itu tugas hakiki kita kat forum ni

gerbera.memopad replied at 25-4-2024 06:18 AM
Tapi kena tahu jua kandungan voice note tu beb. Ada bau-bau kutukan & cercaan atau sekadar curiosi ...

Nak membawang pun tak boleh dah, dah mcm politik kena undi org ni je.. Sape undi najib kena singkir, terus jadi pembangkang
Iols malas nak masuk benang yg ada kes bella-alip-runes-muaz-yasmine ni..

dewi_rina replied at 25-4-2024 01:58 PM
chacha just ckp gitu je apa yg dorang nak marahkan sgt.. bukan nya chacha ckp, nampak si kemek tad ...

uols tau tak cerita dari awal? tak pe, iols jelaskan

BENDA YANG BERLAKU 1:
netizen marah chacha sebab screenshot whatsapp tu.
ruhainies bagitau dekat aliff,

"emma call"
"chacha nak cakap"
"bella punya cerita gempak sgt. chacha cakap orang bodoh je yang percaya"
"siap nangis2 dkt chacha"
"cha cakap can see that she's trying very hard to make people believe"

ni adalah apa yang ruhainies bagitau dekat aliff (di antara chat coversation whatsapp yang tersebar). dalam chat ni nampak chacha talam dua muka. sebab tu netizen serang chacha. dalam screenshot whatsapp ni, emma hanya pass phone kepada chacha. jadi,dari awal emma tak bersalah

BENDA YANG BERLAKU 2:
Emma buat video bagitau yang dia tak rapat dengan bella dan ruhainies. setakat jumpa dekat events je. tapi, disebabkan dekat set orang2 selalu cerita tentang kes tu, tentang bella. buatkan emma nak tau tentang bella. tapi, emma tak rapat dengan bella dan ruhainies. entah macam mana emma fikir, eh nak tanya ruhainies lah tentang bella (bodoh kan). jadi, emma hantar voicenote dekat ruhainies untuk tanya tentang bella. voicenote emma tersebar dan kawan emma cam tu suara emma. kawan emma call dan tanya betul ke tu suara emma. masatu  kawan emma ada sekali dengan bella. emma suruh kawan emma pass phone kepada bella dan emma takut bella salah faham. jadi, emma minta maaf bagitau bukan niat dia nak kutuk bella tapi nak tanya je tentang bella dekat ruhainies

masa ni, netizen perlekehkan dan gelakkan iq emma. termasuklah iols. nampak sangat bodoh benak emma tu. kau tak rapat dengan bella dan ruhainies tapi kau tanya tentang bella dekat ruhainies. voicenote tanya pasal bella dekat ruhainies. pada masa yang sama, kau tau ruhainies tu kena tangkap khalwat dengan aliff. of course, ada bad blood di antara mereka. padan muka, kena tikam belakang. voicenote yang emma hantar dekat ruhainies tersebar sampai dekat kawan dia

sebenarnya, emma tak perlu pon buat video tu. sebab dari screenshot whatsapp tu ruhainies bagitau dekat aliff yang emma call, cacha nak cakap. means emma hanya pass call sahaja

BENDA YANG VERLAKU 3:
chacha buat video bagitau apa yang ruhainies cakap dekat aliff tu tak betul. bukan call tapi video call. bukan chacha yang nak cakap dengan ruhainies tapi ada orang yang pass phone kepada chacha. chacha hanya bagitau yang dia nampak bella dekat event starvendor dan bella nampak sedih. chacha siap bagitau yang dia tak rapat pon drngan ruahinies. hanya jumpa di events sahaja, setakat hi hi bye bye.

chacha siap whatsapp dekat ruhainies tanya kenapa cakap dekat aliff macam tu. kenapa kena tambah bunga. bukan chacha yang nak cakap dengan ruhainies dan bila masa pulak chacha cakap bella nangis2 depan dia. ruhainies tak jawap soalan chacha tu. so, nampaklah ruhainies kaki belit cerita. ruhainies reka cerita dan fitnah chacha

lepas chacha keluarkan video tu, dah tak ada netizen marah chacha . siap netizen dekat twitter/x, facebook dan ig gelarkan ruhainies ular zsssss. imej chacha pon dah clean

gerbera.memopad replied at 25-4-2024 02:18 PM
Tapi kena tahu jua kandungan voice note tu beb. Ada bau-bau kutukan & cercaan atau sekadar curiosi ...

Ya betul ..aku ni kalau kat forum kejap aku sokong kejap aku x sokong eh aku punya suka lah nk apa pun ..dlu shu ex hafiz pun sama aku suka je dia ..ada je forumer gaduh dgn aku sbb aku suka shu lelama aku x suka dh dgn dia so aku kutuk je...sama dgn PS aku suka je dia aku kutuk je Tahik tu skrg aku x suka dh tp aku still kutuk Tahik tu jgak .aku kutuk PS jgak.. sama kes ruhaines .. thread dlu2 kutuk2 ruhaines aku pun x suka ruhaines tp aku x amik tau lah dia apa pun cuma masa dia dgn bam julripin aku ada gak lah tgok video geli2 dorang ..terhibur jgak tp sumpah aku xtau langsung ruru bff kemek ..dh gaduh-gaduh ni bru aku tau Dorang bff .. kes aku xtau sbb bella..alip...kemek sume aku x minat jd aku x amik tau...bella ni aku benci dia sbb kenapa aku je tau sbb tu x perlu aku nk ckp dh kot knp aku x suka dia n hak aku lah aku nk suka x suka siapa.tp aku x faham ada plak keparat bella kat forum ni ajak aku bergaduh pasal bella alip ni ..tolol btul..ingat bella bayar aku ke suh bekap dia.

dewi_rina replied at 25-4-2024 02:25 PM
Nak membawang pun tak boleh dah, dah mcm politik kena undi org ni je.. Sape undi najib kena singki ...

Jom weh kita dok thred yg xde kaitan langsung dgn mangkok2 ni...weh smlm aku tgok posting Tom izinkan fuad kwen lagi kalau Fuad nk kwen hahaha dia ckp jgn tipu dia je .hahaa ada dak thread tu ..aku nk mencaci kat thred dia tu

Bergosip replied at 25-4-2024 06:31 AM

iols tak hadam lagi pasal yasmine, tiber masuk watak emma dgn chacha.. iols tengah hadam kan

thanks panjang pencerahan

Edited by dewi_rina at 25-4-2024 06:43 AM
AWEKSAMURAI replied at 25-4-2024 06:33 AM
Jom weh kita dok thred yg xde kaitan langsung dgn mangkok2 ni...weh smlm aku tgok posting Tom izin ...

Dah kenapa tiber tom tu.. Dah habis pantang kan dia

Tiber je izinkan puad kawin lain, kang puad mintak kawin lain jgn sekeh dia pulak

Bukak thread dorang plissss, kesian dorang beranak pun takde benang dorang

Bergosip replied at 25-4-2024 02:31 PM

Thank you buat summary, jenuh nak backlog benang satu lagi tu

Boleh tak nak tanya apa kena mengena topi nasi dalam hal ni pulak?

AWEKSAMURAI replied at 25-4-2024 01:07 PM
Pelakon paling hebat lah kot. . datang esok pakai lah costume red riding hood dia bru ngam ..

Ba ...

Bkn alep x der lesen tu dia yg londehkn diri sendiri ke based on wasap convo yg trsebar tu?

AWEKSAMURAI replied at 25-4-2024 02:31 PM
Ya betul ..aku ni kalau kat forum kejap aku sokong kejap aku x sokong eh aku punya suka lah nk apa ...

Marilah meraikan perbezaan . Mana yang wajar dicerca, cerca je la. Nama pun forum

Sapo tau apa kandungan vn tu?

Beribear replied at 25-4-2024 09:29 AM
Aku faham je emma ni.. tapi maknanya emma baik ko jgn percaya si kemut tu lah. Sah² lah dia yg seba ...

Ye kalau x mcm mana boleh smpai ke bella? Salah emma sbb pegi tnya kemut. Dah sah2 org tu penyondol tnya dia buat apa? Mesti la sedap kemut tu tokok tmbh burukkan bella. Yg betul2 x masuk cmpur si cha2 tu sebenarnya tp dia plak kena petik

AWEKSAMURAI replied at 25-4-2024 01:11 PM
Ai sarah kening tu yg screenshot n amik dari hp alip ..sarah kening tagg tean dgn bella

ooo ok.. tq chuols

gerbera.memopad replied at 25-4-2024 02:00 PM
Kalau Emma voice note direct dengan Ruhainies, makanya tak ada orang lain la yang sebarkan melainkan ...

I speku kemut forward ke kepris laki bini xsangka kemut sejahat ni. Silap la emma lebih percayakan kemut. Apa gila ko dah tau kemut tu perampas, pegi tnya kemut pasal bini org yg dirampas tu? Dlm kes ni pon ttp nmpk kemut plg jahat ye pi sebar vn tu merata siap pitnah cha2