CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 388350|Reply: 2481

~~Penghuni Alam~~last story page 99~~

Close [Copy link]
Post Last Edit by Austris at 3-10-2011 12:18

assalamualaikum w.b.t,
wah, oleh sebab aku ni beginner kat sini, aku nak kumpul kredit banyak2 (giler kredit ok. haha) jadi aku nak share lah sedikit cerita yang tak menarik dalam hidup aku ni. harap korang2, kamu2, awak2, dia2 sudialah (sudia =sudi + sedia) baca cerita tak semenggah aku ni. heh heh heh

oklah, aku mulakan cerita semua tentang daddy aku ni (daddy konon. padahal aku panggil abah jer. nak western food sikit..hehe)

hatta, (cewah) bermulala satu episod dalam hidup abah aku ni. dulu masa dia muda, rajin sangat belajar ilmu tak berguna. haish apa nak jadila, kan kan?? haha..ilmu yg tak berguna tu, nantilah aku cerita. untuk cerita permulaan aku letak cerita yang agak santai.

emm arakian satu malam..(arakian tu apa??) macam biasa daddy aku balik dari silat, dia akan lalu hutan buluh. balik naik basikal sorang-sorang. sebabnya kawan2 dia yang lain semua balik awal. daddy aku ni lepas belajar, rajin bersembang dengan tok guru tu. kadang2 sampai ke pukul 2,3 pagi. daddy aku pernah kena halau lagi dengan isteri tok guru ni. wkakakaka. padan muka kan? hahaha.

malam tu pukul 2 pagi daddy aku kayuh basikal lalu kat kawasan rumpun buluh. tengah sedap2 mengayuh basikal tu, tetiba daddy aku yg ensem dengan jambul sejemput di depan terkejut bila ada asap putih duk berlegar-legar dalam rim tayar basikal dia. mujurlah asap tu bukan jenis yg berjasad. kalau tak, tertonggeng dah daddy aku kan. hahaha.

mula2 tu daddy aku buat tak tahu jelah dengan kehadiran asap tu. pastu asap tu hilang macam tu je. tetiba la pulak kat rumpun buluh tu, bunyi orang goncang dengan kuat rumpun tu. dulu daddy aku ni panas baran yaw! pastu daddy aku turun basikal, dia turut sama g kat rumpun tu. siap berdialog bagai ngan "pokok buluh" tu. hahaha

"huh! mu goncang pelahan sangat. mari aku tolong goncang," sekali daddy aku goncang kaw2 pokook buluh tu. bila daddy aku stop, senyap sunyi. benda tu pon dah hilang mana ntah. hahaha

k lah, aku nak keluar ni. nak dating. dating dalam hujan best ni. hahahaha. nanti aku sambung cerita lagi. all about my daddy. heheh

Rate

1

itu je ke.....

itu je ke.....
nigerna Post at 19-3-2011 11:23

itu jelah dulu, nanti baru sambung petang karang. huhuhuhu. tak reti nak tulis sangat, jadinya point penting ja laa. ehehe

oklah, disebabkan cerita permulaan yg agak lemau, aku letak lagi satu cerita pasal ayah aku jugak kat sini. dah kata all about my daddy. hehehe

okeh cerita ni berlaku sewaktu daddy aku masih belum terima hidayah. hehehe. kira sesat la sebab belajar ilmu hitam. siap pati geni bagai. haish laa.

ada satu hari daddy aku keluar ngan sorang pakcik ni. masa ni daddy aku teruna lagi. tak kawen ngan mak aku. nama pakcik tadi Jamal. kira pakcik ni (pangkat atukla ngan aku) hebat giler.

dorang berdua pergi keluar minum2 kat satu gerai. nak dijadikan cerita entah macam mana ada sorang lagi lelaki (bukan penduduk kampung) cabar pakcik Jamal ni. nak berlawan la. pakcik Jamal ni kata dia tak nak la berlawan. nanti buruk akibatnya. tapi lelaki ni degil jugak. dia siap tolak2 kepala pakcik jamal. menurut daddy aku lagi, lelaki tu siap curah teh panas kat baju pakcik jamal.

pakcik jamal ni kira panas baran gak r. masa laki tu terkekeh2 gelakkan dia, daddy aku nak bangun la belasah mamat tadi. tapi pakcik jamal tahan. ingatkan tak nak cari gaduh. sebab pak cik jamal tu siap urut belakang daddy aku lagi. suruh duduk dan sabar.

elok je daddy aku duduk, pakcik jamal tu bangun. dia tarik baju lelaki tadi. lelaki tadi mcm suka sangatla kan, sebab tujuan dia memang nak tunjuk hebat. abah kata, org dulu2 pantang kalau dengar ilmu silat lagi tinggi, dorang mesti nak bertarung.

nak dijadikan cerita, dorang pon bertarung la kat depan kedai tu. memang jadi bahan tontonan la. pakcik jamal ni plak terkenal dengan penampar berbisa. jadi seboleh2nya dia tak nak gunakan tangan dia serang mamat tadi. tapi org kata benda nak berlaku, dalam duk bertarung tu, pakcik jamal terguna jugak tangan dia. tapi tak kuat la. perlahan je dia tampar muka mamat tu.

masa tangan pakcik jamal tu terlekat kat pipi mamat tadi, dua2 terdiam. bunga dan langkah silat langsung tak da. terhenti situ. muka mamat tu pon dah lain macam. merah giler muka dia. pastu pakcik jamal tarik tangan dia perlahan2 dari pipi mamat tadi.

bila pakcik jamal tarik tangan dia....guess what?? kulit pipi mamat tadi turut sama tertarik. apa lagi menjerit la mamat ni sakit.

disebabkan kejadian tu, pak cik jamal kena masuk penjara...

nanti aku citer plak kejadian dalam penjara..

motip tak da cerita antu terselit??? hahaha kena sabar la sikit.

Rate

1

Reply 4# Austris

wahhh pakcik jamal ni macam ada ilmu kebal je.... hem...sambung lgi pasal daddy u tak sabar i nak dgr

menarik2..
citer lagi ye tt..
tq..

Follow Us
ler.. kesian pulak dia masuk penjara.. akibat orang tu... dia kena aniaya...

alaaa.... tngah syiok2 bace... benti pulak...

alaaa.... tngah syiok2 bace... benti pulak...
whadda Post at 19-3-2011 12:34 PM

kan dia nak pergi dating dulu....peh abih kang....dia kene sambung balik...

sepatutnya 2-2 msk penjara tak kalu bergaduh2 ni? huhu...

ko ni pompuan ke austris...

tt cite lagik!!!!! asyik dating jerk.. tapi kan, bkan kat penjara ada cam pendinding cam tu? bley ke ilmu2 pak cik jamal masuk sekali?

barulah menarik...citer lah lagi....

Reply  Austris

wahhh pakcik jamal ni macam ada ilmu kebal je.... hem...sambung lgi pasal d ...
pinktriangle Post at 19-3-2011 12:02

ye ye i nak sambung la ni. hahaha. tunggu sat.

menarik2..
citer lagi ye tt..
tq..
ladygempak Post at 19-3-2011 12:05

sat gi baru sambung. penat balik deting. hahaha

ler.. kesian pulak dia masuk penjara.. akibat orang tu... dia kena aniaya...
eazzad Post at 19-3-2011 12:17

hahaha tau takper, kesian dia kena masuk penjara. sib baik aku tak wujud lagi masa tu. wakakaka

Reply 8# whadda

takpa la benti sat. kang keja lain tak menjadi asek layan forum. hahaha

Reply 9# medangmru

whoa perkataan "kena sambung balik" umpama satu perintah dan tugasan yg patut dan wajib dibuat. huhuhu

sepatutnya 2-2 msk penjara tak kalu bergaduh2 ni? huhu...
hdon Post at 19-3-2011 12:41

a aa patutnya dua2 masuk pnjara. tp mmt tu kena masuk spital dulu. hahaaha

ko ni pompuan ke austris...
surfinv Post at 19-3-2011 12:49

aku pompuan jati melayu kampung asli. wahhh ko pilih nk mana satu. heheehe