CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Fujiwara

[KAJI SELIDIK FORUM] Anda SOKONG siapa dalam PRU ke 13?

Close [Copy link]
right on track... adakah dengan bertukar pemerintahan.. segala apa yg dirancang akan dibuba ...
totokreturn Post at 23-7-2011 03:19

bukan maksud aku tukar pemerintahan akan ke arah wawasan 2020 akan hilang...kita tidak mau org yg bukan the right person in the wrong time...kita nak the right person to accomplished the job...
so kenapa kita nak the right person??? takdak org lain ka?? seperti aku cakap, kita ada contoh Pak Lah dah membuat daya saing kita turun. aku dah cakap yg inflation rate kita akan naik tiap2 tahun dan kita tak boleh lagi silap dalam membawa masa depan negara.

kenapa aku duk ckp daya saing?? daya saing sekarang amat competitive kerana kita dah go global dan semua rebut pasaran dunia yg sama...lebih2 lagi kita yg population rate rendah. kita tengok US pun skrg takut dgn CHina sebab bagi mereka CHina akan menguasai pasaran dunia dan menyebabkan negara lain tercicir....dulu org boleh la kata brg US mahal tp berkualiti ...brg China murah tp tak berkualiti....tapi skrg ni CHina membuat produk yg lebih baik, inovatif dan lebih murah menyebabkan org lain rasa susah nak bersaing dgn China.....Jd , kalau Malaysia mau bersaing di peringkat global, Malaysia kena develop new thing, new market, create new needs dan lain2 lagi...

aku ada sebut pasal population...kenapa population penting utk ekonomi?? sebab dia akan membuat kuasa membeli dalam negeri lebih besar dan seterusnya pergerakan ekonomi dalam negeri lebih baik....sbg contoh touch N Go....katakan penduduk Mesia ada 27 juta...1% beli touch N Go....berapa dapat? kalau kata population Mesia 37 juta 1% beli jd berapa dpt....di situ kita boleh lihat perbezaan kenaikan purchasing power...

Dan dgn sebab itulah Mesia buat program Mesia as a second home, tarik pelajar2 dari middle east belajar kat Mesia, tarik new investment kat Mesia so that kita ada kelebihan dan tidak tergantung dengan population yg kita ada sahaja....

kalau kita lihat PR skrg perintah, kita bole kata diorang bole manage...tp kita nak org yg lebey dari tu, org yg boleh develop, create new thing, create new opportunities pd rakyat , develop new thing....kalau tgk PAS sedey skit, bukan kata develop new thing, pasal air pun tak selesai2....create new opportunities bukan apa yg ada kita ambik mcm pasir dgn balak jd sumber utama...
untuk membuat sesuatu yg baru, pemimpin kena bersedia belajar benda baru...jika kelantan ingin menjadikan pertanian adalah aktiviti utama, maka hendaklah hantar ke negara maju dlm pertanian seperti Thailand dan Belanda utk di adaptasi di Negeri Kelantan dan hendaklah fokus dalam pekerjaaan itu...dengan secara tidak langsung new opportunities created dan peningkatan peluang pekerjaan meningkat dan sendirinya kita dapat melawan inflation rate....

Inflation rate sentiasa menghantui kita...kita kena bersedia untuk melawan dan menghadapi kenaikan...jika kita tersilap langkah...inflation rate akan melangkaui kemampuan kita.....dan jika pada masa itu terjadi...menangis air mata darah pun kita tidak boleh

Rate

1

bukan maksud aku tukar pemerintahan akan ke arah wawasan 2020 akan hilang...kita tidak mau  ...
mr_oscar Post at 23-7-2011 09:41

aku tak tau camna nak cakap lagi sebab apa yg ko zikir dan sebut2kan tentang keburukan tuh semua berpunca daripada pemimpin2 umno BN yg mentadbir juga.... kadar inflasi meningkat mendadak, rakyat hidup dalam tekanan, kepimpimpinan  yang lemah, semmua yg ko sebutkan itu adalah berpunca dari pemimpin2 UMNO yg menerajui negara yg menjadi penyebabnya, tetpi masih juga terus menuding jari kepada pembangkang, jadi senang laa aku bandingkan disini pemikiranya umpama... harga minyak naik.. sebab anwar.... polis terlalu banyak keje.. sebab anwar... negara eropah pandang serong pada malaysia.. sebab anwar... walaupun semua contoh kesalahan yg aku lampirkan tuh semuanya atas kebodohan dan kelemahan kepimpinan pemimpin UMNO BN yg mentadbir sendiri yg amat lemah....
kalu ko bagi aku dari segi perbandingannya antara pak lah dan najib, aku lebih prefer pak lah is the best leader better then najib....walaupun dia nampak lembab laa.. tido laa... tapi ketegasan dalam kelembutan paklah amat terserlah contohnya beliau cuba membenteras rasuah, memajukan negara membuat koridor2 yg walau ditentang oleh puak2 dalam umno BN sendiri.. beliau tetap dengan kata beliau walaupun hingga buat dia jatuh sekalipun... tetapi tidak najib dan pemimpin2 bawahannya sekarang nih yg mana lebih mengikut telunjuk rosmah dan para menteri umpama pak hangguk menurut kata....

daripda mengira belanjawan dari mula dapat tampuk pemerintahan hingga laa merata-rata jelahahnya sentiasa umum bilion..bilion...bilion... projek kat memana pun dia singgah... tapi mana semua tuh... hanya tong kosong sahaja yg diucapkannya...
cuba ko perhatikan betul2 pentadbiran najib yg mmg dari dulu selalu aku ingatkan dan ucapkan kepada semua.. bila time keseronokan.. dia akan tampil untuk umumkan... tetapi bila time sesutu berita yg tak seronok rakyat... beliau sendiri akan cabut larikan diri awal2 dari malaysia awal2.... pencacai bawahan nih laa akan jadi tukang jawap kepada rakyat dengan menyedihkan dan nampak kebodohan alasannya...

walaupun kau menulis panjang lebar tentang daya saing, population, inflaction rate, aku tak perlu ulas dah benda tuh semua sebab ia akan ditudingkan kepada parti yg memerintah sekarang ini juga.. kelemahan pemerintahan kepimpinann sekarang ini juga...dah 60 tahun memerintah.. malaysia sepatutnya maju dah setaraf singapore, taiwan, hong kong, korea, thailand... bukan ditakuk sekarang kerana salah guna kuasa, dan minda rakyat masih tertutup yg menyebabkan malaysia masih ditakuk ini lagik....
camna nak daya saing sedangkan ko sendiri tak berani nak berdaya saing bila bertukar pemerintahan.. hidup dalam ketakutan, tanpa UMNO BN.. malaysia takder kerajaan dah... bagaimana nak naikkan population kalau dok hari2 mencetak IC biru di putrajaya pada mat2 indon, bangla, pakistan, filipina yg datang merempatt ke malaysia...camna nak turunkan inflasi rate kalau mata kita terus membiarkan rosmah beli cincin 72 juta, terus menghalalkan pemimpin itu ini menggelapkan wang rakyat....

semiskin2 kerajan kelantan dibawah pas pun.. pegi bandingkan negeri kelantan dengan trengganu, sabah, perlis, siapa lebih maju..? cuba kaji dan bandingkan hutang kerajaan negeri kelantan dengan pusat berbanding negeri2 lain semuanya di dalam malaysia... siapa hutang zero...pembangunan... pegi lihat sendiri di kelantan... bandar kota baharu.. pembangunan umpama cendawan tumbuh.. tak mundur pun..

Rate

1

aku tak tau camna nak cakap lagi sebab apa yg ko zikir dan sebut2kan tentang keburukan tuh  ...
totokreturn Post at 23-7-2011 10:28

depa kata mat sabu menipu??abih r kalah pr kali nih

depa kata mat sabu menipu??abih r kalah pr kali nih
roy3 Post at 23-7-2011 11:23

kah...kah...kah.... polis punya laa baik gebang pajero tak langgar mat sabu.. dah kantoi tgk kat bumper waja polis tuh bercalar kesan langgar mat sabu.. lagi mau kencing.. bongok pencacai umno tuh termakan dakyah penipu...

kah...kah...kah.... polis punya laa baik gebang pajero tak langgar mat sabu.. dah kantoi tg ...
totokreturn Post at 23-7-2011 11:30

depa mmg bangang..da ada video xnk dgr bebetoi...mat sabu kata kene langgar dgn waja..polis kata kene hentam ngan pajero..si balaci terus hentam mat sabu...x ke bangang

depa mmg bangang..da ada video xnk dgr bebetoi...mat sabu kata kene langgar dgn waja..polis kata ...
roy3 Post at 23-7-2011 12:55

natijahnya otak pencacai nih apa aper sumber dari maksum2 mereka.. musti pircaya tanpa dolak dalih sama juga seperti kes rais yatim merogol amah.. wikileaks sendiri paparkan.. agensi pekerjaan sendiri akui, amah indon itu tak nak expose sebab takut kuarga mereka, blogger UMNO bukak pekung ke malaysia.. tup2 dia just say "no" sahaja, sudah cukup untuk cakap.. owh itu semua pitnah pembangkang... dan saman blogger yg amik sumber dari blogger UMNO yg mula2 sekali tepekkan berita tuh...
tak payah hadap mahkamah kaa haper.. say NO only... mereka trus pircaya...

Follow Us

undi DAP dan sokong bersih

undi DAP dan sokong bersih
President Post at 25-7-2011 23:19

undi cina MCA anti islam, cina GERAKAN yg anti melayu.....undi india MIC belit2, india2 PPP dan sokong rasuah dihalalkan...

tak payah hadap mahkamah kaa haper.. say NO only... mereka trus pircaya...totokreturn Post at 23-7-2011 13:19

nak hadap mahkamah, mangsa kena buat aduan, lepas tu..polis buat siasatan, cukup bukti baru boleh dakwa..
macam kes liwat, mangsa ( Sepol ) buat aduan..polis siasat... ada bukti ..baru boleh dakwa...skrg dah peringkat beladiri, jangan ada tangguh lagi.

nak hadap mahkamah, mangsa kena buat aduan, lepas tu..polis buat siasatan, cukup bukti baru bole ...
rashiman Post at 26-7-2011 11:32

tak masuk bilik kondo pun bleh kena liwat kaa.. liwat kat mana..?? celah tangga kaa tepi lift...?

tak masuk bilik kondo pun bleh kena liwat kaa.. liwat kat mana..?? celah tangga kaa tepi li ...
totokreturn Post at 26-7-2011 11:59

Agaknya , Sepol kata kat sini...., tunggu aje macam mana pembelaan dari Anwar

Agaknya , Sepol kata kat sini...., tunggu aje macam mana pembelaan dari Anwar
rashiman Post at 26-7-2011 14:38

sepul tunjuk katil jerk ker... cctv kat menuju bilik takder kaa..>???? tuan rumah naper tak dijadi saksi...?? mana 9 orang yg datang meeting dalam rumah tuh..??? tak tunjuk sekali ka..??

sepul tunjuk katil jerk ker... cctv kat menuju bilik takder kaa..>???? tuan rumah naper tak dijadi saksi...?? mana 9 orang yg datang meeting dalam rumah tuh..??? tak tunjuk sekali ka..??

peluang Anwar untuk membela diri, buktikan yang beliau tidak bersalah.

Tuan rumah dan 9 orang tu..bolehlah anwar panggil jadi saksi semasa pembelaannya.

buktikan 9 orang tu berada disisinya sepanjang masa berada di kondominium tersebut.

CCTV yang menunjukkan kehadirannya di kondo memang ada.

tapi peliknya kau,

yang tak ada kau mintak cctv, yang dah ada cctv main dgn amoi, tak percaya pulak.

peluang Anwar untuk membela diri, buktikan yang beliau tidak bersalah.

Tuan rumah dan 9 orang ...
rashiman Post at 26-7-2011 17:27

anwar dah mintak saksi 9 orang dalam kondo... tapi ditolak mahkamah.. nawar gak mintak rosmah dan najib tampil.. mahkamah tolak lagi.. anwar mintak tuan rumah kondo tampil.. mahkamah tolak lagi.. bela diri kepala bapak apa camtuh...kah...kah...kah...

tup..tup keling belut nih dok putar video amoi lak... sedangkan chua soi lek yg ngaku im in the tape pun ko bleh sujud kat cina tak basuh berak tuh lagi... tak kisah pun...

AKU UNDI PAS...xada PAS ...KEADILAN pun bole...

tasha Post at 26-7-2011 21:39

ko lupa nak masukkan DAP dlm senarai tiga line ko tuh bro...
DAP+PAS+PKR baru betul...
tapi aku tak sokong la pakatan jahat 3 line ni...
busuk la

tasha Post at 26-7-2011 21:39

Undi PAS bermakna menyokong PKR dan DAP menjadi pemimpin kamu.

Undi PAS bermakna menyokong PKR dan DAP menjadi pemimpin kamu.
rashiman Post at 27-7-2011 00:47

bukan setakat PKR dgn DAP je... MCA pon merayu wakil PAS jadi PM

Fujiwara Post at 28-7-2011 00:26

Jangan anggap SPR musuh                  

SHAH ALAM - Parti pembangkang, dinasihatkan tidak  menganggap Suruhanjaya Pilihan Raya (SPR) sebagai musuh.

Timbalan Pengerusi SPR, Datuk Wan Ahmad Wan Omar berkata, jika adasesuatu polisi berkaitan pilihan raya yang mahu diubah, mereka perlubersama dengan badan pengurus pilihan raya itu.

“Jangan anggap SPR musuh. Kita boleh bertemu dan berbincang.SPR baru sahaja bertemu dengan Pas Selangor. Semua pihak bagaimanapunperlu faham fungsi dan bidang kuasa SPR,” katanya.

Wan Ahmad berkata, saluran dan peruntukan undang-undang disediakan untuk sesiapa juga mendapat keadilan dalam pilihan raya.

“Jika tak puas hati dengan keputusan pilihan raya pun, adaruang dari segi undang-undang untuk pihak yang berkenaan memfailkanpetisyen (di mahkamah),” katanya