CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: catstitch

Pernah tak anda diganggu masa solat? jom kongsi.

Pengalaman saya, seringkali bila saya solat, saya rasa ada sesuatu yg memerhatikan saya ataupun ada sesuatu di keliling saya.
Saya rasa ni hanya permainan syaitan utk ganggu solat kita..

aku plak asyik nk kuar angin jekkk...sabor je la...

pernah gak jd kt aku gangguan dlm solat nie.... berbulan jugak aku alami.

Masa ambil wuduk okey aje, tk ada masalah apa pun. bila aku start berdiri utk mulakan solat, masa tu lah masalah bermula. Bila mula takbir aje, segala sendi2 terasa sakit-sakit dan ngilu. semua sendi sakit sampai mengigil jugak la. nak menghabiskan solat subuh 2 rakaat pun seksa, apa lagi kalau solat zohor, asar dn isyak, rasa mcm nk nangis pun ada.... yg peliknya bila selesai solat, semuanya elok pulak tak rasa sakit apa pun.... sekarang nie alhamdulillah semua rasa sakit tu dh hilang.... tp aku mcm pelik pulak kenapa aku jd macam tu dulu..

Rate

1

memang susah nak dapat kusyuk... bak kata ustazah waktu sekolah dulu...kalau ada benda hilang, nanti waktu solat jumpalah tu (mula2 fikir apa lah ustazah ni cakap), pastu dia explain, biasanya kalau time solat mulalah fikiran kita melayang2 sampaikan kalau ada benda hilang, contohnya kunci, kita boleh recall start dari mana kita amik kunci tu, pastu letak kat mana, etc..etc.. etc.. gitu ler katanya... (hurm, betul gak kata ustazah tu.. hehehehehe..)

pernah gk kne gnggu cmni..ondw g kuala trngganu, singgah solat kt stesen minyak solat subuh..nga solat tbe sjadah ngn pelikat sume jatuh,.padahal sblum tu sume elok je..kalau satu or due takpe lg..ni semua, wat tak tau and hbiskan solat smbg prjalanan..stesen tu agk trpencil tp tak ingat lak kt mne..sekian

Post Last Edit by mysr01 at 2-3-2012 20:19

Pernah kena dulu. Tapi bukan saya lah yg nampak, kawan baik saya yg nampak. Waktu tu kitorang baru habis training horse riding dekat satu tempat ni. Centre ni dia punya surau share dgn tack room (tempat simpan saddle semua laa). Okay, tempat kitorang riding tu en dia situated dekat tgh2 hutan tau fyi. And tack room aka surau ni terletak di hujung jalan. Time tu, kitorang baru nak solat asar and waktu pada saat tu dah nak masuk Maghrib dah. (solat lewat, :p) nak dijadikan cerita, kitorang ni mulut agak tak reti nak jaga lah so kitorang main acah2 kata ada 'benda' nak ikut seorang kawan kitorang lah tau. Mula2 tak de apa apa yg jadi and I was the last one to pray sbb tak cukup telekung. So, kawan2 yg lain dah dekat luar kecuali kawan baik I laa. Dia pi tunggu I solat dekat pintu masuk. I tau dia dekat situ sbb sebelum I start solat, dia ckp yg dia nak tunggu depan pintu. Tapi bila I habis solat en, tgk2 dah takde orang dekat surau tu. I pun check lah kat luar. Rupanya they all dah tunggu dekat luar bangunan tu. I pun tanya lah dekat kawan I tu awat dia tak tunggu and tahu apa dia cakap? Dia cakap "Mai, you tak nampak ke tadi? Tadi I belah sbb I nampak ada lembaga rambut panjang duduk berdiri sebelah you time you tengah solat." Terkejut I waktu tu. Nasib baik I tak nampak benda tu kalau tak, mahu terpengsan I time tu. O.o

Rate

1

Follow Us
nak tumpang share cerita. tetiba teringat pulak masa tengah solat sunat kat satu sekolah menengah area KL. masa tu saya ada program kat sana.

saya solat sunat Maghrib kat tepi tingkap kaca surau sekolah. masa tengah solat tu saya taklah rasa apa2. solat macam biasa. tapi ada sorang student ni nampak ada lembaga putih berdiri sebelah saya tapi kat luar tingkap. maknanya lembaga tu kat luar surau. student ni ada kebolehan nampak makhluk halus. sekolah tu pulak banyak gangguan masa tu.

lari sikit daripada tajuk asal tapi takpelah...sekadar berkongsi eheh

nak kongsi cita jugak la...

time kat asrama time 2001-2005 dulu penah la kawan nih suka sgt solat dlm dorm, dia malas nak jemaah reramai kat surau tingkat atas... dia nih kalu nak solat selalu amek port kat hujung dorm,tepi tingkap mengadap bangunan sekolah...

dijadikan cite time die baru nak angkat takbir, dia terpandang kat luar tingkap n penglihatannya tertumpu kat koridor bangunan sekolah yg bersebelahan dengan asrama ktorang nih .... dia nampak lembaga gelap berbentuk mcm manusia tgh menyeret pelastik sampah hitam kat sepanjang balkoni... nak kata tu pak cik janitor, mana pulak malam2 dia bekerja... n tambahan pula balkoni tu jenis yg tak da laluan pejalan kaki...

Rate

1

nih citer kawan asben.......

satu hari jalan jauh.......
singgah di sebuah masjid........ sunyi je sebab dah tgh mlm...
cari punya cari suis.. tak jumpa
dia solat la dlam gelap2 tu...........

selesai baca fatihah rakaat pertama....... tetiba masa nak amin tu... punyalah ramai yang aminkan ...mcm penuh masjid tu........

kawan tu mengigil gila tapi gigihkan juga sambung solat tu sampai abis.. lepas abis salam dan trus blah........ hehheh

rakaat kedua sampai abis takde lagi dia dengar amin  tu sebab kwn tu baca dlm hati je

Rate

1

Reply 1# catstitch

saya selalu diganggu masa solat. Diganggu oleh adik.

http://mforum.cari.com.my/redire ... 88&pid=43356009
sama mcm pazi ckp tu, mesti nk menguap sedangkan xngantuk pn..

Reply 8# jazim

dia dh berjanji dgn Allah utk menyesatkan umat manusia...

pernah lupa bacaan yang senang semasa mengerjakan solat..jenuh nak mengingatkan sampai terpejam2 mata...jadi panik..

nak tumpang cerita ye TT

ada beberapa kali. setiap kali solat mesti batuk. batuk y sgt teruk. sampai kuar air mata. tp teruskan jugak solat. kdg2 sampai nak termuntah. bila selesai solat xde lak batuk.

pernah solat maghrib 4 rakaat. masa tu x igt lagi. pas maghrib sambg tgk tv. pastu nak solat isyak dlm kol 10. masa amik wuduk, teringat balik. konpem mmg solat maghrib buat 4 rakaat.

masa dok asrama dulu pernah lupa bacaan duduk antara 2 sujud. jenuh fikir tp x igt2. setiap kali solat mesti lupa. pas solat tanya kawan, apa y ptt dibaca masa duduk ant 2 sujud tu. lepas tuu baru la ok balik.

saya kene ganggu solat oleh hp.. masa tak solat tanak pulak dia bunyi.. bila solat je, ade2 je org call.. tp alhamdulillah sbb dah silent mode siap2..

jadi pengajaran buat mereka yg letak ringtone dangdut, lagu2 metal dan sebagainya, sila silent kan phone anda bila solat.. kalo tak karang2 tak pasal2 tok imam pun ikut nyanyi dangdut.. ngeh3

aku penah gak kena ganggu...ade skali tuh..laki aku balik keja dia tumpang kan kawan sekerja dia...(pompuan la) tapi dia dh gtau aku siap2..so xde ape2 yg mencurigakan la.. budak tuh pun tumpang skali tuh je.. so aku dh smpi umah dari opis..aku mandi siap2 nak solat.. mase aku angkat takbir je tetiba cam ade suara / or dr dlm ati aku cakap camni 'pesal pompuan tuh nak suruh laki ko hantar dia plak? dia tak bleh pegi sndiri ke? sebelum nih boleh je dia gi sndiri..mesti ade ape2 nih' pergh!!! berderau darah aku mase tuh tapi aku rileks lagi aku cam pada diri aku sndiri..xde ape2..semua nih setan je..aku terus kan jgk solat.. kalau aku x lawan mesti aku x jadi nk solat ari tuh..mesti aku trus capai hp call laki aku..n kitorg pn gado..x pasal2 si setan tuh menang 2-0. 1 sebab gagalkan solat aku 2 sbb berjaya wat kitorg gado..huhuhu

Reply 55# amarkun

ade skali tuh..mase arwah moyang aku meninggal..mase nak solat jenazah...bleh plak mamat mane ntah pakai ringtone mission impossible..aku rase cam nak luku2 je paler budak tuh....geram gile mase tuh hahaha

bahaya btol bnde ni..tngh solt pon nk kcau......

aku pernah diganggu masa nak solat maghrib, baru pindah rumah baru, semua orang termasuk sedara mara di tingkat bawah, aku sorang aje di bilik tidur di tingkat 2.. sedang solat aku perasan ada orang panggil nama aku.. (dari bilik sebelah)

tak tentu arah aku di buat nya, suara perempuan yg sangat halus + dengung, panggil aku berkali-kali..

aku terus kan aje solat, ingat kan dia stop, celaka nya hantu, sampai aku habis solat, lipat sejadah dia masih panggil nama aku..

terus aku lari turun ke tingkat bawah...

ada waktu2 aku rasa teramat letih nak solat tapi aku gagahkan juga...yg bestnya ketika solat tu,lenguh2 terasa hilang...ada letupan2 kecil kat rusuk kanan masa baca alfatihah...pastu badan rasa ringan siket...