CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tunggulbatu

Tiga Sebab Tidak Boleh Dirawat

Reply 100# tunggulbatu

trimaksih byk le bree nasihat byk2 kat clah.. tringat masa umur 20th dulu, clah pernah pegi jumpa seorang tok wali yang terkenal jgk kat kelantan di Pasir Mas..seronok dengar nasihatnya(utk selesaikan masalah clah...biasa le org muda..masalah bf & gf le..heheh ) rasa terus masuk ke dlm hati, sblm tu dapat tgk cara dia mengubati org...

lari topik sket.. hehehe.. nih aku nak cerite pasai pengalaman berparang ngan adek lelaki aku yg k ...
tunggulbatu Post at 31-3-2011 19:05

tapi jika org yg tak faham dan percaya sakit spritual....kata mantel pula (sorry ye)..dan kalau berlaku pekara yg tak diingini even dikacau oleh jin nanti masyarakat kata itulah tak bawa jumpa psikitri...org kita nih asyik jumpa perawat/bomoh saja...ada kes yg membunuh ayah dan keluarga...so sebagai perawat bagaimana mahu mengenalpasti antara mantel serta spritual ...

tanda2 ganguan sihir/saka/jin seperti marah2, waktu tidur berubah, malas, hilang minat membuat sesuatu,... pon jika kita lihat hampir sama dengan depression, dan sakit2 mantel....so ...if ada saling kaitan..so adakah treatment yg baik  pergi kedua-duanya???

Reply 102# ratu_cinta

bg clah scan je, senang...boleh tau punca, dan seterusnya cara mengubatinya...org lain nak caya ke x, terpulang..yg penting sisakit sembuh., clah pernah rawat pesakit yg obses melampau..teruk jugak, sampai sakit anak tekak bc ayat Qursiy dalam solat, ambik masa beberapa hari jgk le, nak bg hilang obsesinya tu(otak pd sebelah kirinya dah kering), alhamdulillah...

trimaksih byk le bree nasihat byk2 kat clah.. tringat masa umur 20th dulu, clah pernah pegi jumpa seorang tok wali yang terkenal jgk kat kelantan di Pasir Mas..seronok dengar nasihatnya(utk selesaikan masalah clah...biasa le org muda..masalah bf & gf le..heheh ) rasa terus masuk ke dlm hati, sblm tu dapat tgk cara dia mengubati org...
ciklahcute Post at 1-4-2011 10:05

sesame.. tok wali...?? huhh... best... ko becinta tak kawen2 ker...? tak penat ker...?? hehehehe...

wah best ler dpt tgk dia ngubat tuh... ermm.. mesti ko ade mencelah nakal masa dia ngubat tuh.. biasalah... ko kan nakal... hehehe..

Reply 98# kolan

Kita org Islam kan ke diajar solat sunat Istikharah...itulah dia, tapi buat le dulu solat sunat taubat(bersihkan dosa kita) cuma perlu fanakan diri dan fokus...jangan prejudis..jangan was-was;) tanya tt dan tok wan pulak ..mana tau kot mereka ada cara lain..boleh kita sama-sama belajar:re:

Penerangan yg tuan tanah bagi ni amat bagus sekali berbanding di board muslimin & muslimat....Pastu  ...
hanna1905 Post at 30-3-2011 23:29

setuju sgt2. aku kadang2 gi bod agama tu tercari2 gak pengisian yg mcm ni
yg byk nya masing2 dok berdebat nak tunjuk siapa yg lebih berilmu & seolah2 dia sorang yg dah kenal tuhan sgt2
aku suka bila bro TB bicara hal ketuhanan
mudah,  senang nak faham & lekat kat jiwa bila kita hayati
bro TB, teruskan berkongsi pengalaman sambil berdakwah
manusia akhir zaman ni ramai yg tercari2 pengisian yg mcm ni

Follow Us
Reply 104# tunggulbatu

x leh kwin,tu yg frust menonggeng menangis sampai bengkak2 mata(dalam bilik sorg2 lerr..)keluar bilik x nangis, masuk bilik sambung nangis pas tu buat keputusan, potong rambut bg pendik mcm jantan.. masa tu gak..nak ilangkan tension dan  utk lupakan sidia ..kesiankan?) kami saudara susuan..dah jadi andalusia baru dpt kwin..nasib baik lum season lagi..heheheh

tapi jika org yg tak faham dan percaya sakit spritual....kata mantel pula (sorry ye)..dan kalau berlaku pekara yg tak diingini even dikacau oleh jin nanti masyarakat kata itulah tak bawa jumpa psikitri...org kita nih asyik jumpa perawat/bomoh saja...ada kes yg membunuh ayah dan keluarga...so sebagai perawat bagaimana mahu mengenalpasti antara mantel serta spritual ...
ratu_cinta Post at 1-4-2011 10:09

wow.. yg nih kes kene wat speku yg tepat.. berdasarkan kes yg pernah berlaku tu.. kita amik mudah dgn mngatakan dia mantel gitu... mantel memang mantel lah.. kalo tak mantel camner leh wat bende camtuh kan... so, dr segi spiritual tuh mmg da tentu ada yg main peranan kat dlm jiwa dia yg kosong tuh... sbb ape kosong..? sebab kebathilan sudah mengusai diri maka kosong maksud aku tu kosong rohani suci... mcm mana boleh jd lagu tu..? ada saka, belaja ilmu bathil, taksub diri, cenderung keagamaan tp kurang bimbingan atau tak refer ngan guru..dsb... nak knal pasti..? org sekeliling kene main peranan.. kita nih kalo tak knal org pon, kita tolong doakan dia pon da cukup.. takan ler kita kata 'nak watpe aku doakan dia, tarak untung pon..' kita yg tak dpt hidayah je sebenarnye.. imam al ghazali ada kata "DOA YG PALING BAIK DISISI ALLAH ITU IALAH MENDOAKAN ORG LAIN"..

Allah tak pilih sesape janji dia berdoa.. untung2 doa kita bole selamatkan si mantel nih... selain tuh.. kalo org kat sekeliling pon wat tak endah je ngan 'petanda' awal tu mmg jadi ler masalah tu.. contoh kita mimpi pasal org tu.. cuba beri sedekah fatihah bila sedar.. insyaAllah jika mimpi itu mimpi yg boleh di mohon supaya dihindar, maka akan terhindar.. itu kuasa Allah...

tanda2 ganguan sihir/saka/jin seperti marah2, waktu tidur berubah, malas, hilang minat membuat sesuatu,... pon jika kita lihat hampir sama dengan depression, dan sakit2 mantel....so ...if ada saling kaitan..so adakah treatment yg baik pergi kedua-duanya???

kene banyak tegur dia.. jgn bg termenung saje.. wat air yasin bg dia minum hari2.. ada air zam zam pon lagik baik.. bagi dia makan tamar nabi 3 biji pagi, rendam biji tamar tu dlm air zam zam kemudian minum dgn membaca bismillah dan selawat.. mohon agar dibersihkan jiwa dr kebathilan.. itu saranan saya.. selebihnye kita kene usaha.. itu kalo org takder zuriat pon boleh wat 7 hari berturut2.. insyaAllah di permudah...

setuju sgt2. aku kadang2 gi bod agama tu tercari2 gak pengisian yg mcm ni
yg byk nya masing2 do ...
immortallez Post at 1-4-2011 10:42

Alhamdulillah... semua nih kalam Allah.. aku sampaikan je... aku takde ilmu tinggi pon.. cuma blaja tgh mlm sampai pagi bersengkang mata..itu pon tah berapa bulan sekali baru dapat sket... beramal tulus ikhlas kerana Allah dan selalu amal selawat.. insyaAllah mudah Allah beri kita petunjuk...

Reply 107# ciklahcute

jadi maknanya ko da tawen ler nih.. da tak penat dah becinta ek.. ish ish ish.. sian clah... ermmm... takleh tawen ngan org techenta kew... hekhek.. Allah ada sebab menemukan dan memisahkan.. ada baik dan kurangnya... jgn kita tolak qada dan qadar... nt markah kurang... hehehe...

Reply 104# tunggulbatu

ehh..masa tu clah kontrol ayu...bf dok kat sebelah...nanti jatuh saham pulok!!
ustaz2 dan tok2 guru generasi tua memang kenal le tok wali tu..dia pernah beri ceramah ugama, ada orang rakam, dia kata: jangan rakam. bila tape dimainkan, tak da bunyi yang keluar..byk lagi kisah2 ttg dia etc kena tanya org2 tua kelantan...

BISMILLAHHIRAHMAANIRRAHIM...

ASSALAMMUALAIKUM W.B.T... MUKMININ DAN MUKMINAT.. MUS ...
tunggulbatu Post at 29-3-2011 13:19

nak tanya la...dulu kan masa nak spm saya bernazar kalau dapat 6a ke atas nak botakkan kepala (sebab trial spm 5,6 subjek failed tau) atas berkat doa dan pulun study dapat la 6a..bila saya tanya ustaz kat sekolah nak tunaikan ke nazar tu, dia cakap tak payah..sebab nazar yang yang buat tu mengarut..conpiusss... leh bagi pandangan?

ehh..masa tu clah kontrol ayu...bf dok kat sebelah...nanti jatuh saham pulok!!
ciklahcute Post at 1-4-2011 11:08

pigidahhh... hehehe...

tp best la ko dpt jumpa tok wali gitu... ko ada nama dia tak...?  aku nak nama je.. aku nak jenguk dia la... PM aku bole...

nak tanya la...dulu kan masa nak spm saya bernazar kalau dapat 6a ke atas nak botakkan kepala (sebab trial spm 5,6 subjek failed tau) atas berkat doa dan pulun study dapat la 6a..bila saya tanya ustaz kat sekolah nak tunaikan ke nazar tu, dia cakap tak payah..sebab nazar yang yang buat tu mengarut..conpiusss... leh bagi pandangan?
farahanafarah Post at 1-4-2011 11:10

niat dan nazar telah saya jelaskan dlm bnyk persoalan lalu.. walaubagaimana pon itu saya kira niat.. bila niat ia tergantung sbb tak tunaikan juga.. walaupon tak serupa nazar tp niat terpulang pd individu... bayar sikit dapat sikit..bayar lebih dpt lebih.. bergantung pada khusyuk menunaikan mcm bersolat gitu.. kalo awak da niat tp nak ringankan niat.. awak bersedekah saje pon bole dengan niat nak bersyukur... saya pernah buat menderma dlm tabung masjid setiap hari... lalu je masjid, singgah dan derma walaupon seringgit.. seratus hari... try ler...

ciklah cute...
Allah menjanjikan berdoalah nescaya aku kabulkan doa kamu... Allah tidak memungkiri janji... Kita orang Islam kena pegang dgn perkara ni...
saya tak nafikan sapa pun boleh berdoa, dan kita tak tahu antara kita, doa dpd mulut sapa yg diangkat Allah... kedua, maksud Allah akan kabulkan itu, ada doa yg langsung dimakbulkan Allah, ada lambat, ada yg ditangguhkan (akan diberikan ganjarannya di akhirat nanti)... kita kena faham perkara ini...
saya sebutkan suami, ibu bapa, guru... tak semestinya doa kita ni tak mapan... malah lebih mapan lagi doa kita dpd mereka andai kita orang2 yg abid... tapi dlm masa yg sama tak salah minta orang lain mendoakan utk kita... justeru itu, merekalah antara orang2 yg patut sangat kita minta supaya mendoakan kita...  
kanak-kanak - mereka belum baligh... kesalahan mereka tak tercatat sbg dosa, tidak spt kita... setiap hari tak terlepas dpd berbuat dosa... kerana kebanyakan dosa di sana sini, maka doa2 kita masih menyangkut... (pos tak sampai... diterima saja belum permohonannya, mana mungkin mahu dijawab/dibalas!...) justeru itu guru saya menyarankan kita jemput anak2 mengaminkan doa kita, moga2 kerana putihnya mereka dpd dosa, doa kita tidak menyangkut... demikianlah...
di sini tidak sekali-kali saya menafikan kekuatan doa sendiri... saya mengemukakan saran sedemikian kerana saya sekadar orang yg sangat biasa...

ciklah cute...
Allah menjanjikan berdoalah nescaya aku kabulkan doa kamu... Allah tidak memungkiri  ...
tokwan_jantan Post at 1-4-2011 11:29

tok wan..adakah semua kanak2 yg blom akil baligh ni semua sama...contohnya kanak2 yg beusia 8 tahun dan dua tahun.kalau kanak2 yg berusia 8 tahun mungkin paham apa yg kita doa tak pon sekurang2nya tahu laa yg kita sedang berdoa...tapi kanak2 dua tahun tak tahu apa2 pon pasal doa tuuu...tangan pon kita yg pegang tanda mengaminkan doa yg kita baca,jadi adakah kanak2 yg berusia 2 tahun ni tadi juga termasuk dalam kategori tadii...

Jelas sekali tertib doa dan kaedah tepat tu.. saya setuju dan akui mmg doa kanak2 lebih2 lagi anak yatim piatu yg masih blom akil baligh.. sbb tulah ade juga org suka amik anak angkat dr kalangan anak yatim dr kecil supaya dibantu doanya dgn adanya anak yatim piatu ni dpt lah keluarga tu faedahnye kat akhirat kelak... wallahualam...

Reply 113# tunggulbatu

mmg le best, dia menulis ayat suci Al-Qur`an di belakang pesakit(dgn bare hand)..dah lama dia meninggal dunia, masa clah jumpa pun umur dia dlm lingkungan 70an..tapi kalu nak jumpa jgk boleh, dgn izin Allah le..lately clah dengar2 khabr dr seseorg, ada seorg tok wali kat bt 8 Jeli(kalau tak silap) dia x ngakupun dia waliullah, cara diapun mcm org kampung je...tapi ada jgk org yg bukan wali, tapi kerana bila ramai yg ada masalah dtg mintk bantuan dr dia berjaya ditolong, tok guru ni dianggap waliullah..ish ,ish, ish walhalnya x...(clah ada tulis dlm blog clah ttg ini) TENGOK KAKI LA...

Reply 115# tokwan_jantan
tok wan, jgn merajuk..;)
mgkn sb kbykan guru2 dan ustaz yg clah jumpa tu pelik2..bukan clah tak setuju dgn semua yg tok wan tulis(eh salah...type) clah ada buat solat hadiah untuk orang yg meninggal dunia, masa solat tu dpt lihat mcmana keadaan org2 tersebut di alam barzakh...org2 biasa, ada yg kuburnya  bercahaya dan seluas dunia, ada yg cahayanya lurus terus,ada yg kuburnya luas padang(semua tu..lelaki)..tapi arwah seorang ustaz walaupun jlnnya lurus tapi hitam, ada pula seorang tok guru, ada benda kelabu...bukanlah pulak clah prejudis pd semua ustaz2 dan tok2 guru ...

Reply 114# tunggulbatu

kalau tak da duit utk sedekah, boleh buat amal dgn tenaga, bersihkan apa2 yg patut kat surau atau masjid(tapi bukan mcm setgh2 org..bersihkan maknanya curi harta surau atau masjid..parah gitu!!)