CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 248297|Reply: 2627

[JODOH] My lonely life..bila nak bertemu jodoh

Close [Copy link]
Post Last Edit by juju_amin84 at 22-3-2012 16:06

*sigh*....nak luahkan perasaan skit...sedey betol bila tgk org lain dah nak kawin dah berteman. hidup aku dah bertaun2 sorang. aku ni keje mlm from 11 pm sampai pagi esok...mmg jarang jumpa org, yerk hidup aku mmg takde life. gi opis, balik umah, kadang2 gi gym dan aku pun kurang ade kawan disebabkan waktu keje yg tak sama ngan org lain. kat opis yg lelaki sumenya gay...nak bertemu jodoh di office mmg sesuatu yg sgt mustahil. bila luahkan perasaan kat sorang member, dia kata bukan rezeki kite utk berkeluarga, tapi tuhan tuh bg rezeki yg lain. Ntah laa....sampai satu tahap aku dah biasa hang out sorang2, bila tak keje aku gi jerk tgk wayang sorang2, lepak kat MPH baca buku sorang2, makan kat fancy restaurant sorang2,pergi holiday kat oversea pun aku gi gak sesorang yeah its sound like weirdo, tapi bukan kehendak aku nak anti social mcm ni. Aku mcm...dah redha one day aku akan mati sorang, selalu tgk org tua2 yg lumpuh/sakit ade anak2 derang tlg jaga...for me kalau aku masih hidup lg bila umur 60...aku daftarkan diri sendiri kat umah warga tue. Trust me..sape yg pernah suffering of loneliness tau ape yg aku rasa..

sekadar meluah perasan

Rate

1

bgtau lah umur berapa, lawa ke tak, peramah ke tak, penah ada bf ke tak, bla bla bla

adif rase ape yg plastic rase...

sama........................

dah penat pk so wat xtau je wpon dlm hati

sekadar pendapat ikhlas aku...

ko kena kurangkan sket beban (firasat aku je)... dptkan bmi yg ideal. instead of jumpa bomoh, aku suggest ko gie jumpa doktor pakar nutrisi utk guidance pemakanan yg seimbang..

insyaalah jodoh anda akan tiba.

ko keje apa malam2 nih?

security guard ker?

Follow Us
insyaAllah pasti akan ada jugak insan yg akan menjadi suami plastic...cumanya mungkin masanya belum smpai...

kadang2 bila kita terlalu mencari dia x akan datang...bila kita x cari dia datang pulak...tp bila dh ada yg nak tu kita kena la tgk elok2, jgn tgkap muat je...maklumlah dunia sekarang ni penuh dgn tipu helah...kita sebagai perempuan pn nk kena tapis2 gak lelakis2 yg nak dibuat suami ni...

satu hari nanti pasti akan ada jugak...berdoalah pada Allah...insyaAllah....dak ni pun belum bertemu jodoh lg....so, ada geng la plastic...hehehehe....( juz a silly jokes to make u laugh & make u happy...hope u dont mind....)

umo bape

kat opis yg lelaki sumenya gay...nak bertemu jodoh di office mmg sesuatu yg sgt mustahil.
plastic_flower Post at 6-4-2011 17:11

motip??? ko kerja apa nih???

jom bersosial dgn geng porem

sekadar utk berkongsi

Sememangnya jodoh dan pertemuan di tangan Allah, hatta segala ketentuan dan perancanaan ditentukan oleh Allah SWT. Dalam soal bertemu jodoh, mencari jodoh dan yang berkaitan dengannya, kita seharusnya bertanya kepada Allah SWT.

Kebanyakan daripada mereka yang belum bertemu dengan jodoh, mereka sering bertanya pada Allah hanyalah sekadar “MENGAPA AKU BELUM BERTEMU DENGAN JODOH?“. Soalan “MENGAPA” sebenarnya satu soalan biadap terhadap Allah SWT. Kita seolah-olah mendesak Allah ingin mengetahui mengapa Allah melakukan perancangan “tidak menemukan kita jodoh” dan perancanaan ini diberikan kepada kita.

Di dalam Islamic NLP yang banyak membicarakan kefahaman kerohanian (spiritual)  berlandaskan agama islam tulen dan kaitannya dengan jiwa, fikiran dan kehidupan manusia telah MENGHARAMKAN soalan “MENGAPA” kepada mereka yang mempunyai masalah.

Soalan “MENGAPA” membawa erti kepada desakan untuk diberikan jawapan berbentuk sebab sesuatu itu tidak berlaku dan sudah pasti ia sesuatu yang “AMAT BIADAP” apabila kita bertanyakan Allah dengan soalan “MENGAPA”. Segala yang berlaku adalah kehendak Allah dengan perancanganNya.
Elakkan bertanya pada Allah, mengapa sesuatu itu tidak berlaku tetapi tanyalah pada Allah apakah yang diperlukan untuk sesuatu itu berlaku.

Bagaimanakah soalan yang terbaik?
Di dalam komunikasi dengan Allah untuk membicarakan hal jodoh, tanyalah Allah tuntutan-tuntuan atau jalan-jalan untuk memperolehi jodoh yang bukan sekadar memiliki jodoh tetapi memiliki jodoh yang terbaik di sisi Allah.

Tanyalah pada Allah jalan-jalan yang perlu dilakukan untuk ditemukan dengan jodoh pilihan Allah SWT. Mohonlah pada Allah memberikan gerakan rasa yang kuat untuk melakukan tuntutun-tuntutan ke arah memiliki jodoh yang terbaik.

Jalan-jalan dan tuntutan-tuntutan inilah yang perlu diketahui kerana pasti setiap apa yang kita inginkan, kita perlu melalui jalan-jalan yang telah ditetapkan oleh Allah SWT. Samada jalan itu makin mendekatkan kita dengan apa yang kita inginkan atau semakin jauh ia bergantung kepada pilihan jalan yang kita pilih (pilihan qada’ Allah). Maka tanyalah Allah jalan yang terbaik agar kita semakin hari semakin dekat dan akhirnya memiliki sesuatu yang kita inginkan.

Sebagai contoh, mungkin Allah mengkehendaki kita menambahkan lagi sedekah yang biasa kita berikan. Mungkin juga sehingga Allah mengkehendaki kita menunaikan haji atau umrah.  Mungkin Allah belum menerima taubat kita. Mungkin Allah perlukan kita menambah ibadah lebih banyak. Mungkin kita mempunyai banyak keburukan yang pernah kita lakukan. Mungkin ada orang yang belum memaafkan kejahatan yang pernah kita lakukan. Mungkin kita perlu menukar penampilan kepada yang lebih sopan. Perlu membuang sikap-sikap buruk yang kita tidak sedari selama ini dan sebagainya.

TT - ana pon merasai apa yg enti rasa.
Allah hu alam.

Rate

1

rileks..jodoh jangan dirancang..

TT jom soping!

aku pon x kawen lagi....

Rajin-rajin la balik kampung dan pegi kenduri-kenduri kawin even org-org yg tak relevant. Time tu la org sibuk nak match make org yang masih single nih....

aku pun masih mencari

bak FB....jom menambah kawan...relak ler...hidup nie sgt pendek ...jgn ler dipendek kan ngan benda remeh nie. Aku solo molo gek...tapi hidup perlu diteruskan... ader maser sunyi...ade masa idup riuh-rendah gek...kat luar sana ader sesorang khas tuk kita...pasti!

sabar TT...jodoh blm smpi lagi..umo bape?keja ape?jodoh kena cari so apa kate cari2 kwn kat porem ni ke, fb ke...kontek kwn2 lm..mane tahu jupe jodoh yg sesuai....

neeway awat TT x carik kawan2 yg single?....

pernah rasa perkara yg sama macam TT