CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zadzamusa

Ku sangkakan hantu.... tapi rupanya....

Reply 438# mrjinggozzz

thanx mrjinggozzz.. sudi up balik tread yang dah lama mendap nih..

{:2_66:} best crita ko cik soursop_juice99
zadzamusa, crita korg mmg best ramai lgi x bca bebenang ni he3

As salam semua....
Membaca pengalaman yang dikongsi oleh forumer kadangkala turut sama mengajak kit ...
zadzamusa Post at 7-4-2011 21:31

aku punye citer lg sadis......

mlm tu aku tumpang tido umah kwn aku. dah la sblm tido kitorg borak2 pjg psl umah aku yg berhantu, pastu dia pn ade citer psl hantu gak..... so mlm tu agak seram la

so time tido. aku tido ngn kwn tu atas katil. tibe2 je aku terjaga, lebih kurang kol 330 am sbb aku dgr bunyi pmpuan mengilai mcm sayup2 bwh katil. aku suspen giler, berdebar2,. pastu berhenti. selang beberapa saat aku dgr lg. sayup2 pompuan mengilai. aku da takot sgt, aku pn tido blk selimut n tutup muke aku. dia berhenti jap. pastu dia mengilai lg..... hbs la aku kali nih.....

tibe2, dok tgh suspen  nih, tibe2 aku dgr suara kwn aku kt sebelah, berckp dlm nada yg menagntukk, " hallo, haloo, haaa, aha, ok ok, ngntuk la. bye, luv u.....

erkkkkk, br aku teringat ringtone hp dia rupenye...... pastu kwn aku ni suke letak hp bwh bantal ms tido.

ku dah tergelak dlm selimutt

TT, nak cerita jugak!

akhir-akhir ni, aku jadi amat penakut. tak tau la kenapa...

satu hari, aku tidur di ruang tamu. setiap malam, aku selalu rasa seram... penakut la katakan. sebenarnya, untuk mengelakkan kejadian tak diingini (seperti kena kacau), aku selalu tidur bukak lampu. untuk elakkan rasa seram sejuk dan lonely, aku akan pasang TV. tak kisah bil elektrik berapa pun... asalkan aku rasa selesa untuk tidur.

malam tu ... aku try tidur. pusing-kiri, pusing-kanan, tak boleh tidur gak. mungkin terlalu penat berpusing... aku tertidur depan TV dalam pukul 5.30 pagi. dalam waktu aku tidur tu kan... aku dah rasa sesuatu yang pelik... aku rasa ada satu susuk berdiri di tepi aku... dan aku buka mata perlahan-lahan... aku nampak dia senyum kat aku. ini tak bleh jadi ni!

serentak dengan itu... aku menjerit bagai orang gila. aku jerit sekuat hati. aku dah tak peduli... apa nak jadi, jadilah... yang penting... bukan aku seorang harus hadapi ketakutan ini. aku jerit panggil mak aku.. "MAKKKKK! MAAAAKKKKK!" bergemalah jeritan yang membangkitkan seluruh penghuni rumah aku (er... termasuk rumah jiran) pada subuh hari tersebut.

dalam waktu suara aku lepas dari keronkong, aku sendiri terfikir... "eh... boleh pulak aku menjerit time nampak hantu... selalu suara aku tak keluar kalau nampak hantu. confirmmmm... ni mesti bukan hantu.."

setelah berfikir dengan rasional ... aku dapati susuk yang aku fikirkan hantu itu adalah mak aku yang datang nak kejutkan aku solat subuh.  bila diamati betul-betul... ini memang betul-betul mak!

btw, aku sendiri tak tahu macam mana aku boleh fikir pontianak yang datang menyerupai mak aku ketika itu... (maybe sebab mak aku selalu bangun subuh 6.30... so, aku fikir yang datang nak kejutkan aku jam 5.30 tu adalah hantu yang menyerupai mak aku). HAHAHA... tak bley blah langsung apa yang aku fikir time tu.

nasib baik tak makan penampar sulung mak aku time-time subuh mcm tu. kesian mak aku... sampaikan dia terduduk mengurut dada dengar aku menjerit.

Reply 439# soursop_juice99

hehehe..

TT, nak cerita jugak!

akhir-akhir ni, aku jadi amat penakut. tak tau la kenapa...

satu hari, a ...
warisputerijawa Post at 13-7-2011 02:39

sampai ati ingat mak sendiri antu ..da psg lampu terang benderang da pon,mmg la kategori pnakot ya amat he3  rajin lagi duk bod MPS nih hu3

Follow Us
Reply 446# mrjinggozzz

tak dinafikan saya memang penakut...  (senyum)
tapi... saya memang suka board MPS ni.   
tapi dalam takut-takut tu... saya cuba-cuba buat berani. dulu masa saya kecik-kecik (masa umur 10-12 tahun)... saya suka baca buku Tamar Jalis... sampai terbawa-bawa dalam mimpi. akhirnya ... mak saya kumpulkan sekotak besar buku-buku seram tu dan bakar semuanya.

Reply  mrjinggozzz
tak dinafikan saya memang penakut...  (senyum)
tapi... saya memang s ...
warisputerijawa Post at 13-7-2011 14:02

he3 kita bakor ajer ..oh buku kuuuu ..beli mahal2,kumpul pnat2 kena bakor la plak apa la nasib
sama la dgn mmber aku sorg tu,komik berkotak2 tiggal kt kg,bila balik tgok semua mak dia da bakor

nak join!!

tapi ni citer adik aku..keke

malam tu kitaorang tido hotel satu family, bilik deluxe biasa je. aku yang biasa tido lambat ni baru nak start smayang isyak. oleh sebab semua dah pakai tido, adik laki aku hentam tido atas lantai (ada extra toto) aku pun smayang la atas katil. kuikui.

tengah kusyuk smayang tu adik aku boleh la terjaga (kiblat senget mengadap dia)..tengah sedap2 menggeliat biasa la mata terbukak sket..hahhhaa maunyer terkejut dia tengok ada lembaga putih berdiri tinggi depan diaa..kahkahkahkah..aku yg tgh smayang nak tersembur rasanya kakakaka tapi aku tahan wei sbb dah nak habis dah solat!!

kahkahkah sebaik dia x menjerit sebab dia perasan itu kakak dia tengah smayang aku nampak dia urut dada!! hahaha

Reply 443# micha
Wah..kalau zad pun  sure siap berpeluh2 dengar ringtone macam tu... terbaiklah.. cite micha...

Reply 444# warisputerijawa
jiran sebelah tak tanya ke

Reply 449# VirginLady
lawak la virginLady nih..

ni kisah kitty mase kt sbp. asrama tu mmg berhan dan byk kisah bebudak terjumpa lembaga xde pala lah , hantu jepon lah , cik pon lah.

benda terjadi after isya masa budak2 dah abes prep malam. kbykan budak2 ade kt dewan mkn utk amik supper.masa tu ade 2 org budak pompuan pi kt ampaian utk ambik baju. ntah mcm mana mase ambik baju tu salah sorang budak pompuan tu x perasan n sangka hanye dia je sorang2 kt tempat ampai baju. hari pulak dah gelap so bile budak yg lg satu tetibe muncul masa menyusup bwh ampai baju dia terkejut la. budak sorang lg tu pulak pakai telekung sbb baru balik dari surau.

the first girl menjerit ketakutan n terus lari. the second girl sangka the first girl ternampak hantu so dia pon join lari. The first girl perasan dia kene kejar so dia menjerit2 ketakutan berlari tuju ke dewan mkn. The second girl makin kuat lari sbb dia sangka mmg dah ade hantu kt belakang dia. Kami yg kt dewan mkn jd panik bile dngr diorg jerit2. Some of the boys kt dlm dewan pon ikut panik. bile salah sorang budak dlm dewan start bangun n lari tuju je dapur tukang masak , the others ikut.

jd mcm stampede pulak.At same time ade yg lintang pukang lari kt koridor belakang asrama. kebetulan lubang tandas kt belakang asrama ade yg tersumbat n melimpah dgn bau tahi. Dalam keadaan takut tu ade yg terpijak tahi.

pastu pengetua asrama buat announcement soh semua org berkumpol kt kawasan lapang dkt asrama.

sampai skrg kitty senyum bile ingt balik. masih terngiang bunyi kerusi mase reramai bebudak bangun n cuba larikan diri tu.

byk tul citer lawak....

Reply 453# kittycomel

tersembur biskit krim kreakers aku gelak baca ceta kitty ni. aku dapat bygkan mcmana keadaan dua org tu.

mmg funny sgt2

mase semua berkumpul kt kawasan lapang tu menguap bau busuk sbb ade budak yg terpijak tahi mase lari ke arah belakang tempat lubang tandas tersumbat tu

best best citer sini... sakit perot aku gelak...

Pergh..Sangat best citer2 kat sini..Kalau ada lagi cepat-cepat lah update dan sharing yerk??

Ni yang berlaku pada adik bongsu kesayangan... Rajin benor dia pergi camping... Sekali ni dia pergi  ...
zadzamusa Post at 9-4-2011 14:43

dalam banyak2 cite, yang ni berjaya buat aku gelak tahap melekek2...  hahahahaha...

Hari tu abah ajak pergi pejabat dia... teman la dia ambik barang... Zad ni pantang ajak mesti nak ik ...
zadzamusa Post at 11-4-2011 13:44

kesian pakcik tu...  sampai skang mesti dia ingat dia tengok antu...  mesti cite tu la yang dia dok sampaikn kat anak cucu...

"abah/atuk dulu penah jumpa hantu perempuan terawang2 kat kem tu"

hahaha...