CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zadzamusa

Ku sangkakan hantu.... tapi rupanya....

Reply 180# zadzamusa

Time tu duduk kat Penang..memang terasa impaknya... Tanye jugak kat jiran, kenapa cepat je dia keluar..??xtido lagi ke??

Dia jwb...laki dia br g toilet, tengok air kat dalam kolah berkocak2 semacam je...

Bila dengar surfin jerit..cepat2 la diorang kuar!!

Reply 175# zadzamusa

huhuhu.. cite biase jer..

Reply 181# surfin_net82
masa tsunami terasa jugak sebab... terasa macam pening2.. macam tu la..

Reply 182# mrbotak
ok la tu...

Cite auntymelly pergi skolah tiba-tiba buat zad teringat jugak masa dengan adik zad pergi sekolah... ...
zadzamusa Post at 12-4-2011 14:41

wekekeke..bismillah je die igt..pelawok..pelawok..pelawok..

Post Last Edit by pinktriangle at 12-4-2011 18:35

Reply 178# zadzamusa

hemm sekali je kot kantoi citernya begini.dulu kat umh aku ni kalo nak parking mmg susah nak dapat.asal malam je xde parking.asal takde parking je malam.walaupun baru kul 8 pm mesti tak dpt dah parking.kena parking jauh giler kat blok lain kena panjat bukit lak tu kawasan umh aku ni.jadi pada malam tu xde parking so mendakilah sampai ke umah.

tgh syok mendaki tu tiba2 je menusuk hidung sekali imbas bau bunga melur.tapi aku diamkan aje.tak nak cakap papa.sampai umh tanya hubby dia kata xde lak bau.uikk seramlah pulak.tapi aku malas nak panjang citer buat dek je.lagipun bau je pun.bukan suara ke penampakan apatah lagi.

tibalah pada baru2 ni masa duk sorang2 mlm boring bukaklah pintu verandah yg dijadikan khas tmpt sidai baju tu.sekali tiba2 terbau uikkk wangiii gilerrrr menusup ke hidung tanpa henti lama pulak tu tak hilang2.pelik sgt ni.pastu sambung duk lepak balik kat hall.tapi terpikir gak tengoklah siang esok kot mmg ada pokok bunga melur.actually sebelah verandah aku ni pun mcm bukit keciklah ada byk pokok2 kat situ.

jadi esok siang aku pun teringatlah dan aku pun bukaklah balik pintu verandah tu dan aku check dari jauh satu persatu pokok2 tu semua.ternyata mmg penuh bunga2 jasmin kat situ ala2 mcm musim bunga pulak tumbuh dgn lebatnya.jadi utk mengkofidenkan lagi mlm tu aku test lagi bukak pintu.mmg still berbau berdesup tak hilang pun.sahlaa mmg angkara bunga jasmin itu baru aku tau yg dulu aku parking ada bau kejap tu ngn bau kat verandah mlm tu benda yg samalah rupanya.mati2 aku ingat ada benda dtg versi wangi.sabor jelah

Rate

1

Follow Us
Reply 179# surfin_net82

Thank bro Mod.. dapat tacang..lalalala

Reply 185# miamy
jangan lupa miamy ada satu lagu Allahhuakbar...

Reply 186# pinktriangle
bau2 bunga melur nih memang boleh menggetarkan lagi perasaan takut tu... boleh bayang macamana perasaan pinktriangle..

Reply 189# zadzamusa

tulah pasal bikin suspen je.....

yay.. dpt tacang lg.. thanx ye mod.. hehe

eh dapat tedid lg.. taceh mod.. nah mungeee

Reply 176# zadzamusa

wah... time kasih bebanyak yer nak ooii.. da tetua nie dapat teddy  rase muda remaja balik dah..hehehe.. nanti mak ado cito mak hupdate okey......huhuhu

Reply 186# pinktriangle

bile aunty bacer citer PT nie... sesuka ati jo tukaq PT.. jgn marah noo.. teringat pasal bau2 nie... time taceh ler mengingatkan memori kembali.. teruskan citer yer PT..nak taip pepanjang tekedek sket..hehehe.. comeynyooo.. anak saper la nie...

lawak lah citer korang
tu la bila da penakut kan
benda nyata pon jadik misteri kan

bila aku baca citer pasal pegi sekolah pepagi
aku teringat 1 citer kawan aku

time tu kalau nk gi sekolah kene pegi pepagi...6.30 pagi dia dah kuar rumah....nak gi tunggu bas lak kene jalan keluar ke jalan besar.....masa tuh pulak mana ada lampu jalan ke hapa...

kawan aku ni jenis berani gak la.....dia selamba badak jek kuar rumah pepagi sensorang nk gi sekolah.....1 pagi tu cam biasa dia kuar la rumah.....jalan la sensorang kat lorong gelap tuh....bila da biasa jalan kat situ walopun jalan gelap takde la tersesat kan

bila da separuh jalan tuh tetibe kat depan dia yg masih gelap tuh dia terdengar sore mengekek ngekek.......memula slow pastu jadik kuat dan jadik ramai sore tuh......sore mengekek tuh da makin dekat ngan dia.....dia pon apa lagik...takde nak pikir panjang terus patah balik dan berlari sekuat hati.....kat belakang sore mengekek tuh kejar dia...makin laju la dia larik balik umah sambil jerit jerit sekuat hati.......

bila da sampai kat umah ayah dia kuar la tgk ngaper anak dara dia berlari menjerit cam org gila..... kawan aku bila da sampai rumah terus terjah masuk dlm rumah

rerupa nyer sore mengekek ramai yg dok kejar dia tuh dtg nyer dr sekumpulan monyet yg dok mengejar dia...rupanye itu lah hantu yg dok kejar dia....
ayah dia pon halau la monyet2 tu balik.......yg kawan aku tu muka da merah padam ketakutan sambil termengah mengah berlari
'hantu' punya monyet...kata kawan ku

Rate

1

citer satu tentang bau bauan.....

aunty dapat satu panggilan ada org meninggal dunia..time tu pukul 8malam.. malam nie gak kebumi.. so kelangka bidin ler bersiap.. so aunty pesan kat uncle suwoh bawak barang yang perlu.. maner sempat capai jer la.. nak sampai cepat terpaksa la ikut lalu jalan dalam.. nak ikut hway 30minit .. ikut jalan dalam 15minit jer.. jalan dalam tu teruk sket.. tanah jer.. lori kadang kuar masuk.. kiri kanan hutan.. lampu jalan haram tak dek.. tak ramai nak lalu jalan nie.. kadang ada yang tenggek atas kete la.. orang naik moto tak kan lalu kat cni.. tak brani punyer la..

jadi jalan tu la yang terbaik untuk sampai cepat.. so dalam perjalanan tu, aunty siap2 bacer la ape yg patut.. kini sampai la tempat laluan yg 'advanture'.. terhuyung hayang kete aunty lalu lopak2 tanah.. gelap banget deh.. kadang ada selisih 1-2 kete..dorang bamm lampu kat kete aunty.. org kampung gaknyer.. pastu tetiba ada bau.. bau tungkik ya amat.. bau macam bangkai..bau sampah pun ada.. start masuk cni kitaorang bawak pelan jer.. biler bawak pelan ada bau.. td bwk laju takder bau paper lak..heran tul...

bau tu amat merungsingkan dan menakutkan.. lalu lagi kete bamm lg lampu.. aunty pandang uncle.. uncle cumer ckp ' jangan tegur'... lagi ler meremang candu punyer.. takkan ada tumpang tenggek kot.. dan bau itu tanda kehadiran die..??

akhirnyer perjalanan ngori tu tamat.. da masuk kampung balik.. lalu kete bamm lg.. aiiikk.. takkan ada lagik kot..  bau pun ada lagik.. sbb bawak pelan jer lalu kampung.. tetiba datang satu moto lalu kat sebelah kete aunty.. takder angin tetiba jer muncul budak malaon nie.. 'bang... sampah bang...'...terus berdesup budak tu...:laaaaaa..uncle trus tepok dahi..

uncle ada letak sampah atas kete.. pagi tadi lak aunty ada siang ikan ayam segala bagai.. tu pasal la bau.. patut biler bawak laju tak bau.. bawak pelan baru bau.. tingkap bukak sket sbb air cond rosak.. cuak punyer pasal lupa trus pasal sampah.. uncle trus cakap sory2.. eiiiiii.. nak lempang gaban kang derhaka lak.. rase nak cangkuk smekdown jer.. kasi jotos dier punyer kapla.. hamek ko:@.. geram tul.. aunty nie da ler penakut ya amat.. patut ler sume bamm lampu.. nak bgtau ada sampah luper buang.. nasib baik tak jatuh sbb berat..

pada yang lenlain jangan biarkan sampah hantui hidung anda...

Rate

1

Reply 196# seeri_7843

best2.. citer lagik seri...

citer dua tentang bau bauan...

time tu aunty baru pindah... umah kampung jek..
umah papan tp besar gak ler.. syok betul sebab umah tu sejuk...
syok menyapu sambil pasang radio, tetiba jek ada satu bau kat hujung bucu umah tu..
kat tempat lain tak der.. heran tul.. bau wangi sangat..

kat tepi tu ada tingkap.. intai ada pokok rendah jer.. tapi tak der pun mungeer..
abis maner datang bau nie.. abis parkinson da datang geletar da neh..
perasaan da berair batu campur nie.. terus kuar la dari umah tu...
lalu betul2 kat pintu ada bau bangkai tapi tak kuat sangat...eh....{:1_126:}

tapi...... naper aunty tak meremang macam selalu..
pg balik kat pintu tu... belek2 sket.. upenyer cicak mati tercepit..
da tinggal rangka melekat jer.. dua ekor lak tu..
patut bau tak kuat..hehehe.. saper suwoh main kat pintu...

hati da riang.. kali nie tipah tak kan tertipu lagi..
masuk umah balik pegi kat bucu.. bau wangi kat ctu je..
nampak pokok rendah tadi tu.. pegi luar balik.. cium kat pokok tu..
bau sama wangi..hehehe.. munger tak besar tp sumer da gugur kat bawah..
patut tak nampak tadi..

da lama dok ctu tanyer kat jiran nie.. aper nama pokok nie..
pokok bunge kenanger upernye.. pastu dengan selamber dan tak rase bersalah...
die cakap.... salu gak nampak kelibat budak kecik dok kat pokok tu....
pastu trus blah macam gitu jer...... makkkkkkkkkkkkk......!!!!

NOTA KAKI:TAK LAMA PASTU AUNTY PUN CHA ALIP BUT DARI UMAH TU..WASALAM;)

Rate

1

Reply  twins

hahahahahaha tuh la pasal....jangan kate yassin kalau bace al-quran sampai khatam p ...
afira Post at 8-4-2011 12:28

ekekeek tignat sepupu aku masa jaga arwah atuk aku sakit.. dia ni gi tidur kat sofa kat ruang tamu.. siang lak tu masa tu.... aduh pecah perut aku kalau igt balik.... tiba2 dia rasa kena tindih.. berat gila kau.. baca mcm2 dia kata .. siap doa qunut sekali... ekekekek tapi tak bukak mata la... sekali baca2 tak hilang2 bukak mato korang tau apa yg dia nampak... atuk aku tu daaa....! ekekeekk yg citer kat aku ni pun adik aku masa giliran dia lak gi jaga atuk aku kat rumah dia... aduh.. atuk aku tu mata dia tak nampak sangat.. mana la dia nak tau ada mnusia dah landing kat sofa sapa suruh kan... kekeke gi la tidur ataih katil ka.. cara dia duduk tu pun main henyak je.. kawan tu tgh tidur mau tak terkejut beruk tapi yg kelakar naper la dia tak bukak mato... ekekekek.. lau hingat balik aduh kelakar betui la.. tak pepasal member tu jadi ustad baca macam2 doa cuma nya tak lari pulak yg menghempap dia tu... ekekeke...