CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zadzamusa

Ku sangkakan hantu.... tapi rupanya....

hehe... pnah gak rase cam ni....

aku biase tido pkul 11. ade stu malam tu aku tido awal... letih sangat kot....
dalam bilik aku tido sorang, biase la pmpuan dok sorang2 nak pakai pe pon x kesah...
malam tu aku pakai mini dress...
tengah sedap tido... aku rase peha aku kene cakar2... mengigil satu badan wei... bepeluh2 aku.... sume surah aku dah bace.. tapi bnde yang cakar2 tu makin rancak plak die bejalan.... dengan sikit keberanian yang ade aku teros bangon n pegang bende yang mencakar peha aku nih... hehehe aku rase bende tu begerak2 rupe2 nye LIPAS......
kuajaqqqq btol la... kot ye nk kacau pon tggu la pkul 8 pagi ke.. ni pkul 3 jugak nk merayap....
skang tido pakai sluar dah.. takot!!!!

Reply 476# setankuning

kah kah kah aku dpt bayangkan lawaks nyer..taim tuh hahahaha{:4_241:}

salam..toet2 ade cite yg konon2nyer antu tp sebenarnye bukan..tp bukan jd kat toet2 la..jd kat member..

time tu study week..so, kwn toet2 ni namenye biah..die ni mmg rajin stay up..tmbh lg budak faculty science so kene struggle lebih sketla klu xnk pointer jatuh..time tu die study sorg2 je..roommate lg 2 org xtaw p mane..biase student klu nk stay up msti tgh2 mlm..lg sunyi lg sng nk study..

so, tgh sedap2 study, tbe2 si biah ni dgr ade satu jeritan pnjg sayup2 kat blkg blok yg biah ni tgl..mase tu biah ni mmg da tkejut giler..pelan2 die tutup buku pastu dok bkelubung dlm selimut sbb biah ni suspek tu bunyi cik ponti menjerit..sbb dl penyelia pnh crite kat blkg blok tu mmg ade antu anak branak dok kat ctu..

tgh dlm ketakutan tu tbe2 je pintu bilik die kene ketuk..mmg ketuk giler2 la..tombol pintu pun dipusing2 mcm nk bukak..biah pun ape lagi..tutup slimut makin rapat..smpai menangis2 la dlm slimut tu..

bgn pagi je, die p la cite kat member bilik sblh..tbe2 dtg senior kitorg dpn pintu bilik marah2 si biah ni..biah ni pelikla apsal tbe2 mrh die..rupe2nye smlm yg ketuk pintu tu senior kitorg tu la..die ketuk pintu sbb nk suruh biah ikot p blkg blok tu..yg jeritan panjang tu rupenyer dr slh sorg roommate si biah ni..

budak tu terjun dr tingkat 3 sbb tertekan dgn exam..aduh la,budak tu pun satu..nsb baik die terjun tu xmati..kaki je yg patah..kalau mati, bertambah la antu kat blok hostel kitorg tu ..

ada lagi 1 kisah ni masa zaman aku kecik2 dalam darjah 1 ke tadika aku dh tak berapa ingat.

aku n ...
selipar_hijau Post at 28-10-2011 10:11

ekekekeek kelakar banget deh.. siap bergulung lagi dalam kelambu... kelambu askar tu cam kain kan? tak panaih ka?

ada satu lagi..tapi bukan citer pasal antu..  tapi yg nih aku rasa lawak sgt (bagi aku la sbb aku yg ...
Akuler Post at 14-10-2011 01:25

keghaih peghut cheq baca semua citer hang.. kelako2 semua nyah...

renggah gelak baca thread ni...

aku pun ada story dulu time study
masa tu bulan puasa..
1 mlm tu aku malas pegi terawih ngan kawan2...
depa pegi tinggalkan aku sorang kat bilik konon alasan aku nak study...podaahh
time nak dekat habis terawih tu aku dok study dlm bilik, bilik plak ground floor, meja study dekat tepi tingkap...
ikut kerling mata aku time tu mcm perasan ada kain2 putih terbang ditiup angin kat luar tingkap tu...dekat sggtt...
aku mmg tak berani nak toleh pandang
tapi tak lama lepas tu dengar bunyi mengilai sayup2...selo sgtttt

aku berani2 gak la toleh kan...
sekali hah amik kau!! 4 ekor pocong duk berdiri tegak tepi tingkap!!
binawe sungguh kawan2 aku yg baru balik terawih dgn lengkap bertelekung putih tu duk diri rapat2 sambil buat audio mengilai tu....mmg jahat gilerrr

terketar2 aku sumpah seranah depa... :@
tobat ponteng terawih pastu...

Follow Us
sambil2 lyn maharaja lawak mega, teringat plak 1 story..time tu toet2 study kat um..waktu first sem kot bnde ni jd..time tu tgh musim exm..1 mlm tu, dlm kol 1 pg gtu, toet2 tensen sgt2 sbb rase mcm ssh nk study..tmbah lg esok punye paper tsgtla ssh..so, toet2 turun p dewan makan sbb boring kat bilik..

bile kat dewan makan, ade sorg member yg tgh study..bile tgk muke toet2 tensen, die tnyela apsal..toet2 story la kat die..dgn penuh baik ati, die ajk toet2 p merayau satu um jln kaki..katenye utk hlg tensen..mule2 xnk p sbb da lewat mlm..tp bile member ni bkeras ajk gak, toet2 ikot jela..

kami pun jln la dr hostel smpai dataran pastu patah balik hostel..tp ondaway nk blk tu, akan lalu faculty science computer..sblm smpai faculty tu, member ni citela kat faculty tu ade budak pnh bunuh dr n klu btuah, sape yg lalu mlm2 akn jmpe tengkorak budak tu..dl2 pun toet2 pnh dgr cite psl ni tp xamek berat la sbb toet2 bkn student faculty tu..

time tu tbe2 toet2 ase menyesal plak ikot member ni merayau..tp member ni gelak je..die kate xde apela..toet2 pun cubela maintain cun..konon xtakot la..padahal dlm ati da takot giler..

so,smbil jln tu kami pun dok borak la..konon xnk bg takot..tgh dok borak tu tbe2 member ni jerit kate nmpk tengkorak..toet2 pun ape lg, tros menyorok blkg die smbl nangis2..dlm 2,3 minit cmtu tbe2 member ni gelak..toet2 jd makin takut..igtkan die da kene rasuk..sekali die tunjuk signboard gmbar tengkorak..

kurang asam tol budak ni..wat bazir air mate aku jer..huh!

Reply 480# selipar_hijau

hahaha....tak tahan betul aku baca kisah hang ni...

aku nak share gak.. lokasi bukit mahkota, bangi tahun 2006.. hari tu aku terpaksa balik lambat dr tmpt keje.. bukan sbb ot tp hujan lebat.. jenuh oo klu naik motor dr bangsar ke bukit mahkota, bangi tgh2 hujan.. jam 8 mlm aku terpaksa gak balik sbb opis dah xde org.. tiba jek kat tol sg besi tu.. motor plak pancit.. adus.. aku lepak la kat kfc tepi tol tu.. sib baik la de hamba allah baik ht ada tiub spare.. dpt la aku teruskan perjalanan.. masa tu jam baru pukul 10 mlm tp still hujan... aku ikut bangi lama.. sampai jek kat jambatan yang dah dekat ngan sri putra tu.. dr jauh aku nampak benda putih terlompat-lompat.. ah sudah.. dah le lampu motor malap.. lampu jalan plak xde.. dgn hujan lagi.. samar2 jek aku nampak benda putih melompat2.. lorong tu mmg sunyi.. xmeriah lagi mcm skrg.. aku nekad jek nak jalan sbb mana de jalan lain.. nak tunggu benda tu berambus.. dah la kiri kanan semak.. kang hantu lain plak kuar.. aku beranikan diri bw laju2 kat jambatan tu... ht mmg berdebar2.. bila dah dekat ngan benda tu.. rupanya ada mamat bangla.. pakai kain pelikat putih pastu guna plastik putih transparent tutup pala dia tgh mengayuh basikal.. huh maybe sbb bangla tu pendek.. jd dia kasuh basikal tu berdiri.. mcm klu kita kayuh basikal nak naik bukit la.. sekian..

best aaa citer korang .. x kering gusi aku baca....

ni kisah kitty mase kt sbp. asrama tu mmg berhan dan byk kisah bebudak terjumpa lembaga xde pala lah ...
kittycomel Post at 13-7-2011 17:37

kelako btol cite Kitty ni.. senak perut aku gelak..

Aku pon nak share satu cite ni.. masa tu tahun 2007 aku keje ngan satu company ni.. kebetulan branch nya kat TPM
so aku slalu la balik lewat sebab nak siapkan project.

Al kisahnye camni.. aku memang dah biasa soang2 kat opis.. biasanye aku balik dalam kol 8 ke atas..
Pastu tah cemane 1 hari tu.. semua kengkwan aku balik awal.. dalam kol 6 opis dah clear.. tinggal la aku
sengsoang seperti biasa..

masa tu dekat kol 9.. aku buat la keje cam biasa.. tetibe aku dengar bunyik cam orang menaip dari bilik boss aku.. aku intai2
x nampak laks orang.. aku malas la nak g dekat.. sebab bila aku pusing blakang je dah leh nampak bilik boss aku (bilik tu
berkaca tapi cam ada plastik kabur2 kat cermin tu)

memula aku x pk ape2.. buat biasa je la.. pastu dengar lahgik cam orang menaip.. pastu siap ada bunyik plastik kene renyuk..
aa'aah sudah.. dah la aku sengsoang... huhu.. aku x fikir panjang trus.. off pc.. tutup lampu.. blah.. sib baik tempat duduk aku
dekat ngan pintu nak keluar.. tapi masa aku nak kunci pintu aku cam dengar2 ada orang panggil aku.. cuma suara x berapa jelas..
aku lahgik la cuak.. berlari aku pegi tempat parking.. sib baik aku park kete aku dekat je..

Esoknya aku datang opis seperti biasa.. secretary boss aku dah masuk masa tu.. tetibe dia tanye aku.. kak epal balik kol bape
smlm? aku jawab la kol 9.. nape..?? dia kata kak epal dah kunci kan Mr. K kat dalam opis.. erk.. aku tanya balik.. bila dia datang..
rasanya smlm kak epal soang je.. dia kata.. boss aku masuk masa lunch..

Adoii.. sib baik aku x kene buang keje.. pastu aku tanye la cemane Mr. K balik.. dia kata sbb pintu depan tu dah aku kunci dari luar
hehehe.. siap solex lahgik.. so terpaksa la boss aku tu g on balik lampu.. kuar ikut pintu blakang.. masuk balik ikut pintu depan..
aku rasa bersalah ngan boss aku tu sampai skang.. sejak dari tu setiap kali nak balik.. aku akan pasti kan memang x ada orang
lain dalam opis tu kecuali aku..

Terima kasih pada.. kittycomel. eyansss, Akuler, setankuning, zacky1, selipar_hijau, getah, toet2meoww, meesiput, ajoi, epal^ijau, yang sudi menyumbang cerita dekat tread nih...

Rindu rasanya nak baca cerita2 lawak seram lagi..

Haha lawak la citer TT..
Ni smalam bru jadi kat Kyra
Posisi: Mak Kyra menghadap Kyra.
Alkisahnya mak and Kyra tgh bungkus kerepek sbb kenduri abg dh nk dekat maka haruslah mengeluarkn tenaga jari utk seal plastik2 kepek.
Then Kyra menoleh ke arah belakang sbb nk tgk pintu grill bkunci ke idak smbil tgn msh lg ligat menge'seal' ketas kepek.
masa Kyra bpaling tu, ttba mak Kyra menjerit.
Kyra: "Apasal mak?"
Mak: "Tak, mak ingt ada org pgang tngkuk ko skali rmbut ko rupa2nya..hehe."
Kyra pun apa lagi trus gelak golek2..Bleh plak mak ingt rmbut tu tgn org yg pgang tngkuk Kyra.

kelakar betul baca cerita2 dalam thread ni..

nak kongsi gak cerita tentang bau-bauan ni..

Cerita ni dah lama dah, lebih kurang 15 tahun lepas, masa tu umur aku lebih kurang 18 tahun kot.. time tu malam dalam pukul 11 malam, hari khamis malam jumaat.. abah dan mak xde kat rumah, pergi pengajian agama dekat masjid, tinggallah aku 7 beradik kt rumah.. oleh kerana aku anak yang sulong, maka akulah yang diharapkan untuk jaga adik2 yang berderet ni.. hehehe..

hari dh lewat benar, mak abah x balik2 lagi.. mata memang dah ngantuk, tapi disebabkan sebelum pergi pengajian petang tadi mak abah dh janji nak bagi aku upah roti canai 2 keping psl jaga adik2, maka kutahankan juga mata... 4 adik2 aku yang kecik2 dah lama tidur dalam kelambu.. (korang tahu kan kelambu tu apa?).. kami ni duduk rumah kampung, pastu adik beradik ramai 9 beradik, jadi abah himpun semua sekali tidur di ruang tamu.. lelaki dan perempuan dipisahkan kelambu asing2.. best wooo tido lam kelambu.. hahah.. ok back to d story..

tunggu punya tunggu, sorang demi sorang adik2 aku tido.. last2 tinggalla aku, adik pompuan aku (aya) dan adik lelaki aku (apit).. kami pun layanla tv smbil tunggu abah dan mak balik.. aku dgn aya baring atas karpet depan tv, apit pulak baring atas sofa membelakangi kami.. tiba2 bau harum semerbak.. wangi sangat2, ditambah pulak dengan suasana malam yang sunyi sepi.. mula2 aku buat dek je, tapi bau tu makin lama makin kuat, makin lama makin dekat.. sikit2 aku himput aya.. aku tanya aya, ya, ko bau x apa akak bau? aya angguk, muka aya mcm nk menangis.... lama gak aku ngan aya, berhimpit2 takut yang amat sangat.. bau yang wangi tu masih ada, rasa dekat sangat ngan kami.. Ya Allah, macam2 doa kami baca tapi bau tu x hilang2.. Abah ngan mak pulak x balik2 lagi..

Tiba2 aku baru teringat kat adik aku apit yang duduk atas sofa.. sambil dalam keadaan baring aku cuba intai apit atas sofa, tapi x nampak pulak dia.. nak bangun duduk check dia atas sofa tu mmg aku rasa x mampu, pasal takut yang amat sangat... ahhhhhhhhhhh... mana pulak apit ni? nak x nak, aku try bangun nk check apit.. dengan susah payah dan penuh ketakutan aku bangun gak... ahhh lega, apit ada baring atas sofa.. tapi yang buat aku naik angin adalah...............   apit baring atas sofa sambil main bedak wangiiiiiiiiiiii... hampehhhhhhh.... buang karan aku dan aya takut separuh mati pasal terbau bau wangi tu, rupa2 apit yang main bedak sorang2.. abih muka dan badan dia sapu bedak.. bila aku tanya nape main bedak wangi malam2 buta ni, dia selamba je balas.. apit nak bagi badan apit bau wangi.. hahahaha

sekian cerita aku..

Haha lawak la citer TT..
Ni smalam bru jadi kat Kyra
Posisi: Mak Kyra menghadap Kyra.
Alkisahny ...
KyraKnightley Post at 18-5-2012 15:25

Terima kasih Kyra... sudi berkongsi cerita... tu la kekadang mata jugak boleh tersalah pandang..

kelakar betul baca cerita2 dalam thread ni..

nak kongsi gak cerita tentang bau-bauan ni..

Cer ...
BondaQalQimy Post at 18-5-2012 23:30

Terima kasih gak bondaQalQimy... mesti comel apit masa tu..

Ha ni ada lagi satu cerita baru terjadi minggu lepas..
Waktu ni Kyra tgh tengok drama. tengah syok2 dok gelak sorang2 tu, tiba-tiba terdengar bunyi macam burung tak burung. Kyra pause cerita tu nak dengar betul-betul kot la tersalah dengar ke apa.
Sekali bila dengar memang bunyinya panjang dan sayup2. Kyra dah cuak sebab waktu tu dah tengah malam.
Sebab tak nak layan sgt perasaan takut tu, Kyra teruskan ajalah tgk drama tu dan benda itu masih lagi berbunyi.
Dua hari kemudian, waktu siang Kyra terdengar lagi bunyi yang sama tapi waktu tu Kyra dekat dapur. Dalam hati 'Ah! sudah. takkan siang-siang pun nak ganggu?'
Bila Kyra pergi ruang tamu, bunyi tu jelas betul rupa2nya itu adalah bunyi game dalam handphone.
Adik2 siap tgh gelak2 lagi main benda alah tu..Cis!! buang karan ja aku pikir yang bukan2

Reply 216# zadzamusa

Memang betul2 jimat kos tuh..Sampai nk recycle blk sudu plastik yg dibuang..
Nsb bek manusia..Kalau tak

Reply 242# korporat

Terbaik..

Reply 302# afira

Gila sakit perut gelak sebab baca cter afira..huhu